• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zarzuci sieć na żużlowca GKM Grudziądz? Jest warunek

mip.
7 stycznia 2023, godz. 12:00 
Opinie (124)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk po pierwszym treningu. Dwóch niespodziewanych gości
Mateusz Szczepaniak (na zdjęciu) z GKM Grudziądz to cel transferowy działaczy Zdunek Wybrzeża. Mateusz Szczepaniak (na zdjęciu) z GKM Grudziądz to cel transferowy działaczy Zdunek Wybrzeża.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chciałoby wypożyczyć z GKM Grudziądz polskiego seniora, by domknąć skład. Żeby tak się stało, polskie obywatelstwo musi otrzymać Rosjanin Wadim Tarasienko, co sprawi, że grudziądzanie będą mieli nadmiar krajowych zawodników.Zdunek Wybrzeże Gdańsk "trzyma kciuki" za przyznanie polskiego obywatelstwa dla Wadima Tarasienki. Rosjanin wniosek do prezydenta RP złożył w grudniu 2021 roku i jeśli zostanie on zatwierdzony, zostanie zawodnikiem GKM Grudziądz. 28-latek rozpoczął już przygotowania do sezonu, co mogło oznaczać, że decyzja w tej sprawie zapadła, jednak jak ustalił Przegląd Sportowy, Tarasienko wciąż czeka na "podpis" Andrzeja Dudy.

Po dołączeniu Rosjanina do GKM, będzie on mógł startować jako polski senior. To z kolei sprawi, że w składzie "Gołębi" będzie aż dwóch nadwyżkowych żużlowców na tej pozycji. Przypomnijmy, że kontrakt z grudziądzkim klubem podpisali: Norbert Krakowiak, Gleb CzugunowMateusz Szczepaniak, a "warszawkę" parafował z kolei Norbert Kościuch. Można się zatem spodziewać, że co najmniej jeden z nich odejdzie na wypożyczenie.

Liderzy Zdunek Wybrzeża Gdańsk będą zapracowani, sprawdź, co z pozostałymiTakiej klęski urodzaju nie ma w Gdańsku. Przypomnijmy, że jedynym Polakiem w składzie jest Daniel Kaczmarek. Władze Wybrzeża nie ukrywają, że będą starać się wypożyczyć jednego z obecnych zawodników GKM. Wydaje się, że pierwszym wyborem będzie Szczepaniak, który może pochwalić się sporym doświadczeniem. Dodajmy, że jego brat Michał Szczepaniak w 2018 roku ścigał się w barwach gdańskiego klubu.

- Czekamy na rozwój wydarzeń i oficjalne potwierdzenie faktu, że Tarasienko otrzyma polskie obywatelstwo. Grudziądz to niewątpliwie kierunek, w którym wiele klubów będzie spoglądać - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Przeczytaj, jaką opinię o sytuacji w Zdunek Wybrzeżu ma legenda klubuJednak chrapkę na zawodników "Gołębi" ma też Abramczyk Polonia Bydgoszcz, czyli ligowy rywal Zdunek Wybrzeża. Jeśli gdańszczanom nie uda się pozyskać Szczepaniaka, drugim wyborem pozostaje Andriej Kudriaszow, czyli inny Rosjanin z polskim obywatelstwem, o którym informowaliśmy już wcześniej.

Władze Wybrzeża nie zamierzają się jednak spieszyć, bowiem w przypadku niepowodzenia klub z grodu Neptuna może też stosować manewr z "kevlarem", czyli polskim juniorem pod numerem 1-5/9-13, którego spod 8. zastępować będzie Keynan Rew, jako żużlowiec do lat 23.

Przeczytaj o Andrieju Kudriaszowie, który także jest łączony ze Zdunek Wybrzeżem

mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (124)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
81% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
18% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
3 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
5 Ebebe PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0
6 Enea Falubaz Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
7 Trans MF Landshut Devils 0 0 0 0 0:0 0
8 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
GdańskDługie Ogrody
HIT
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane