Wiadomości

Pieszczek i Wybrzeże walczą na oświadczenia

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Tadeusz Zdunek (z lewej) jest skłonny częściowo zabezpieczyć kontrakt Krystiana Pieszczka (z prawej), by zatrzymać go w Wybrzeżu.
Tadeusz Zdunek (z lewej) jest skłonny częściowo zabezpieczyć kontrakt Krystiana Pieszczka (z prawej), by zatrzymać go w Wybrzeżu. fot. trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek po raz kolejny zarzuca działaczom Wybrzeża opieszałość w negocjacjach dotyczących aneksu finansowego na sezon 2014. Żużlowiec utrzymuje, że nikt z gdańskiego klubu nie prowadzi z nim rozmów. Głos w tej sprawie zabrał Tadeusz Zdunek. - To nieprawda, negocjujemy z menadżerem Krystiana, a ja sam jestem gotów zabezpieczyć jego kontrakt do kwoty 150 tysięcy złotych - twierdzi prezes stowarzyszenia będącego właścicielem ligowej spółki.Gdański klub od dłuższego czasu nie może osiągnąć porozumienia ze swoim utalentowanym juniorem. Krystian Pieszczek, który we wrześniu skończy 19 lat, czeka na spłatę zaległości z minionego sezonu, w którym był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu, który uzyskał awans do ekstraligi. Wybrzeże zalega swojemu wychowankowi 153 tysiące złotych. Krystian niecierpliwi się coraz bardziej, a w dodatku poddaje w wątpliwość wypłacalność klubu.

PIESZCZEK POTRZEBUJE PIENIĘDZY, BO BĘDZIE ZAWODOWCEM

Żużlowiec złożył do Trybunału Polskiego Związku Motorowego wniosek o rozwiązanie kontraktu, który miał obowiązywać jeszcze rok. Ten ruch ma mu zapewnić pole manewru w przypadku braku porozumienia z macierzystym klubem.

GDAŃSKI ŻUŻLOWIEC IDZIE DO TRYBUNAŁU PZM. PRZECZYTAJ OŚWIADCZENIE JEGO MENEDŻERA.

Gdańscy działacze zapewniali, że robią co w ich mocy, by Pieszczek ścigał się w Gdańsku również w kolejnym sezonie, a trener Stanisław Chomski przyznał, że bez niego nie wyobraża sobie drużyny. Mijają jednak kolejne tygodnie, a porozumienia wciąż nie ma. Jak twierdzi sam zawodnik, być go nie może, gdyż nikt z klubu z nim nie rozmawia.

- Ze strony klubu nie ma żadnego słowa w moim kierunku. Głos przepadł jakiś miesiąc temu, wtedy po raz ostatni były przeprowadzone jakiekolwiek rozmowy. W tym roku cisza - poinformował na swojej stronie internetowej "Krycha", który narzeka, że nie ma za co przygotować się do nowego sezonu.

Co ciekawe, na wypowiedź tą zareagował nie prezes klubu Robert Terlecki, a prezes stowarzyszenia będącego właścicielem GKS Wybrzeże SA, Tadeusz Zdunek. Biznesmen, który jest także jednym ze sponsorów ligowego zespołu, utrzymuje, że sytuacja dotycząca negocjacji wygląda zupełnie inaczej niż prezentuje się zawodnik.

Co więcej, Zdunek zaproponował pokrycie części zadłużenia wobec zawodnika z własnych środków, a także zabezpieczenie jego kontraktu w 2014 roku na kwotę do 150 tysięcy złotych. Poniżej prezentujemy treść oświadczenia Tadeusza Zdunka. Wyróżnienia w tekście pochodzą od redakcji.

W związku z opublikowanym na łamach oficjalnej strony internetowej Krystiana Pieszczka artykułem dot. przebiegu rozmów kontraktowych dotyczących ewentualnych dalszych startów zawodnika w Gdańsku, pragnę zdementować nieprawdziwe informacje zawarte w materiale.

Pragnę podkreślić, że rozmowy z osobą, która została przedstawiona przez Krystiana Pieszczka i jego ojca jako menedżer zawodnika, panem Pawłem Nogą, prowadzone są w sposób ciągły. Osobiście spotykałem się z tą osobą trzykrotnie, po raz ostatni we wtorek 21 stycznia, kiedy to miałem przygotowany kontrakt na nowy sezon, jednak pan Paweł nie był nim zainteresowany. Poza naszymi spotkaniami jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym. Niezrozumiałym w związku z tym jest dla mnie przedstawienie klubu, a więc i mojej osoby, w niekorzystnym świetle, tym bardziej, że podczas ostatniego spotkania umówiliśmy się na kolejne, które dzisiaj (24 stycznia) miało odbyć się w siedzibie klubu w obecności Prezesa Zarządu GKS Wybrzeże S.A. Roberta Terleckiego.

Powyższa sytuacja, kiedy zawodnik nie jest świadomy przebiegu negocjacji, jak żywo przypomina mi tą, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to Krystian Pieszczek wyraził w mediach opinię o ignorowaniu jego osoby. Wówczas jednak, podobnie jak teraz, byliśmy umówieni na spotkanie z reprezentantem żużlowca - z tą różnicą, że wtedy była mowa o ojcu Krystiana, a obecnie o panu Pawle Nodze. Jestem jednak przekonany, że problemem klubu nie może być brak wewnętrznej komunikacji w teamie sportowca.

Nie mogę także przemilczeć kolejnej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie mojego osobistego zaangażowania finansowego w sprawy związane z negocjacjami nowej umowy z zawodnikiem. Mając świadomość pozostającego po poprzednim sezonie zadłużenia, jeszcze w ubiegłym roku zaoferowałem bezzwłoczną zapłatę kwoty 50.000 złotych z prywatnych pieniędzy, aby umożliwić zawodnikowi pierwsze inwestycje w sprzęt. Dodatkowo zaoferowałem zabezpieczenie kontraktu na sezon 2014 do kwoty 150.000 złotych, gwarantując spłatę zobowiązań klubu wobec Krystiana Pieszczka z własnych środków w sytuacji, kiedy klub spóźniałby się z regulowaniem zobowiązań wobec zawodnika ponad jeden miesiąc.

Jedynym przypadkiem zawieszenia rozmów, o którym możemy rozmawiać, jest ten związany ze skierowaniem przez Krystiana Pieszczka do Trybunału PZM wniosku o rozwiązanie kontraktu. Trudno jednak w tym przypadku mówić o winie klubu, gdyż decyzja ta nie była podjęta przez nas.

Na zakończenie chciałbym wyrazić ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją. Medialna forma prowadzenia rozmów z wychowanym w naszym klubie zawodnikiem, w którego przez wszystkie lata zainwestowane zostały miliony złotych pochodzących m.in. ze źródeł miejskich, jest w mojej opinii niedopuszczalna. Czytając wyrażane publicznie przez Krystiana Pieszczka opinie byłem jednak zmuszony zareagować wydając powyższe oświadczenie.

Tadeusz Zdunek
Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże

Opinie (106) 3 zablokowane

 • z jakiego powodu ma się ścigać za darmo ? nie zapłacili mu całej zarobionej sumy więc nich się nie dziwią że chce szukać szczęścia w innym klubie kto normalny pracowałby za część wypłaty lub za darmo ?

  • 41 29

 • To i tak ostatni sezon Wybrzeża.

  Po tym sezonie będziemy mieli takie długi, że nikt ich nie spłaci. I nie będzie już GKS tylko GKŻ.

  • 24 17

 • .

  Wydaje mi się ze on po prostu robi wszystko by nie jeździć w Wybrzeżu.

  • 53 23

 • Zdunek jak jesteś taki kozak oddaj krystianowi kase a tobie odda terlecki

  W czym problem?

  • 31 33

 • zobaczymy!

  Uważam,że racja jest po stronie Pieszczka lub Zdunka. Kto mówi prawę? Zobaczymy!

  • 14 13

 • Ryzy

  Czy wy rozumiecie ze Zdunek nie dał kasy na zuzel tylko pożyczył !

  • 11 12

 • Klub jakby chciał oddać młodemu kasę to by to zrobił juz dawno a nie jakieś cyrki robią,prawdopodobnie nie zamierzają tego zrobić.Nie było by tej szopki zapłacicie mu mu uczciwie zarobione pieniążki a nie zciemniacie.Panowie prezesi chyba zalezy wam na tym aby pozbyć sie naszego wychowanka .Zaplaccie zaległe kasę i Krystian dalej bedzie cieszyć nasze swoja jazda gdyż on bardzo chce tutaj zostać a wy go cały czas zniechecacie .Panie Zdunek nie zciemniaj nikt nie chce pracować za darmo

  • 24 9

 • Tez tak myśle ze chyba za wszelka cenę chce iśc na roczny urlop

  • 15 5

 • gdzie Terlecki? Czemu Zdunek zabiera głos ? Dosc tej farsy

  ludzie krótki kaszel ! Albo wy wszyscy robicie z nas wariatów
  1. Nie bedą twoje zdunkowe zapewnienia potrzebne jak zapłacicie oddacie dług
  2. Dosc mataczenia konkrety chcemy znać jak w każdym profesjonalnym klubie
  Ile Zdunku dałeś ile pozyczyles
  3.ciagle pokrętne tłumaczycie robicie wariatów z ludzi- konkrety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  4.terlecki mniej honor i odpowiedz na proste pytanie :)
  A) co z turniejem :)))))))

  • 15 9

 • Dość tego pierdo....... I w ch...... Walenia

  Ile można to załatwiać!!!
  nudzi mnie już ta cała sytuacja w gdańskim żużlu
  co to wogóle ma być ???
  to jest jakaś żenada!!!
  ludzie co wy robicie???
  to nie jest wasz klub tylko nasz!!!!!
  wy go tylko niszczycie!!!!!!!!!!!!!!
  nigdzie w polsce tak nie ma-tylko tu!!!!
  odechciewa mi się tego wszystkiego.....

  • 35 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 03.04.2021

Unia Tarnów
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Terminarz

03.04 (sob) Unia Tarnów ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
10.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk ROW Rybnik
17.04 (sob) Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
04.10.2020 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09.2020 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »