Wiadomości

Myszka liderem mistrzostw świata, Białecka trzecia

Najnowszy artukuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Piotr Myszka poprzez m.in. start w mistrzostwach świata przygotowuje się do igrzysk olimpijskich.
Piotr Myszka poprzez m.in. start w mistrzostwach świata przygotowuje się do igrzysk olimpijskich. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Czworo trójmiejskich żeglarzy, którzy przygotowują się do igrzysk olimpijskich, już w lutym musiało przystąpić do mistrzostw świata. W Izraelu bardzo dobrze w klasie RS:X wystartowali Piotr Myszka. Deskarz AZS AWFiS Gdańsk wygrał premierowy wyścig, a zawodniczka SKŻ Ergo Hestia po inauguracyjnym dniu zmagań plasuje się na 3. miejscu. Regaty trwać będą do soboty. Natomiast rywalizację na Florydzie zakończyły załogi 49-er. Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu nie udało się powtórzy sukcesu z minionego sezonu, gdy uplasowali się tuż za podium. Tym razem akademicka załoga nie awansowała do grupy złotej.Na niewiele ponad 160 dni przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro właśnie żeglarstwo jest dyscypliną, w której Trójmiasto ma zapewnionych najwięcej nominacji do startu. To będzie najważniejsza impreza sezonu dla: Małgorzaty Białeckiej (SKŻ Ergo Hestia) oraz Piotra Myszki, Łukasza PrzybytkaPawła Kołodzińskiego (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk).

Jako że w roku olimpijskim poszczególne stowarzyszenia klas nie rezygnują z organizacji regat o mistrzostw świata i Europy, to sezon startów 2016 jest niesłychanie długi. Żeglarze specjalizujący się w 49-er już mają za sobą championat globu, a właśnie trwają regaty tej samej rangi w RS:X i 470.

Na Florydzie nie powiodło się Przybytkowi i Kołodzińskiemu. Gdańszczanie w ubiegłorocznych mistrzostwach, które w listopadzie odbyły się w Buenos Aires, zajęli 4. miejsce, tym razem nie zakwalifikowali się do tzw, grupy złotej, czyli grona 25 najlepszych załóg.

TUTAJ KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW ŚWIATA 2015 W KLASIE 49er

Akademicka załoga żeglowała nierówno. Wygrała jeden z 9 biegów eliminacyjnych, ale ostatecznie szanse na wysokie miejsce pogrzebała ostatniego dnia kwalifikacji, gdy popełniła falstart. Ostatecznie Łukasz z Pawłem ukończyli mistrzostwa na 28. miejscu.

Na znacznie więcej liczymy w Ejlacie, gdzie wystartowały mistrzostwa świata w klasie RS:X. W eliminacjach 58 zawodniczek i 81 zawodników rywalizuje w dwóch grupach. Pierwszego dnia z uwagi na słaby wiatr rozegrano w każdej z nich po jednym wyścigów panów i dwa pań.

PEŁNA KLASYFIKACJA DESKARZY

w grupie żółtej triumfował Piotr Myszka, który tym same jest współliderem regat z Shaharem Zubari (Izrael). Faworyt gospodarzy był najlepszy wśród "Niebieskich".

Na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej plasuje się ubiegłoroczny mistrz Europy - Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia). Natomiast start nie wyszedł jego starszemu koledze, brązowemu medaliście olimpijskiemu 2012. Przemysław Miarczyński jest 27.

W kategorii do lat 21 na 2. miejscu plasuje się Radosław Furmański z DKŻ Dobrzyń.

Wśród pań liderką po pierwszym dniu mistrzostw jest Zofia Noceti-Klepacka. Deskarka YKP Warszawa była 1 i 2 w grupie niebieskiej. Natomiast startująca wśród żółtych Małgorzata Białecka osiągała metę jako 4 i 1. W klasyfikacji generalnej sopocianka jest trzecia, ustępując jeszcze jednym punktem - Lilian de Geus (Holandia).

TUTAJ PEŁNA KLASYFIKACJA PAŃ

Jeśli warunki pogodowe pozwolą, w eliminacja odbędzie się 6 wyścigów. Następnie nastąpi podział na grupę złotą i srebrną, w których odbędą się biegi finałowe. Ostatniego dnia regat już tylko 10 najlepszych deskarek i najlepszych deskarzy popłynie w punktowanym podwójnie wyścigu medalowym.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • deskarze de best

  po prostu debesciaki Pawla Kowalskiego i Mariusza Golinskiego..... trzymamy kciuki

  • 5 0

 • super panowie i panie

  medal w izraelu prosze

  a potem 2 krazki z Rio

  • 3 0

 • Super i

  Super i oby tak dalej!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane