Polacy bez medali w mistrzostwach świata

4 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Wszystkie medale windsurfingowych mistrzostw świata w klasie Techno 293 opuściły Sopot. Dwa z pięciu tytułów zdobyli reprezentanci Izraela. Najlepsza z biało-czerwonych, Magdalena Majewska otworzyła drugą "10". W niedzielę sympatycy żeglarstwa mogą wybrać się do Gdyni, gdzie finiszują regaty w olimpijskiej specjalności 49er, a trasy wyścigów ustawiane są blisko miejskiej plaży.

Dobiega końca jeden z najatrakcyjniejszych tygodni żeglarskiego roku w Trójmieście. Prestiżowe regaty odbywały się równocześnie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. W dwóch pierwszych miasta rywalizowała młodzież w tzw. klasach przygotowawczych. Warto zapamiętać te nazwiska, bo za kilka lat mogą wejść do czołówki w olimpijskiej rywalizacji.

BRĄZOWY MEDAL POLAKÓW W MISTRZOSTWACH EUROPY KLASY L'EQUIPE

Niestety, w Sopocie gospodarze zbierali komplementy jedynie za organizację. -Miejsce jest piękne. A ludzie pomocni i życzliwi - mówił przedstawiciel hinduskiej federacji. -Świetna organizacja, doskonałe miejsce i przygotowanie do mistrzostw - dorzucali Grecy.

Wśród blisko 400 deskarek i deskarzy do lat 17 z 30 państw Polacy, mimo znajomości akwenu, nie odnaleźli drogi do czołówki. W pięciu klasyfikacjach najwyższe miejsce z biało-czerwonych zajęła wśród 15-latek zajęła Magdalena Majewska. Zawodniczka Bazy Mrągowo była 11.

Z reprezentantów miejscowego SKŻ Hestii najlepiej spisała się Martyna Mossakowska. W rywalizacji 17-latek sopocianka przebiła się do 20. lokaty.

15 medali rozdzielili między siebie przedstawiciele 8 państw. W kategorii open (tzw. Plus) wszystkie medale zdobyli Japończycy. Natomiast w kategoriach wiekowych najwięcej powodów do zadowolenia miał Izarel, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie oraz jeden wicemistrzowski. Trzech przedstawicieli na podium wprowadzili jeszcze tylko Francuzi, ale w ich mieszku zabrakło złota.

3. NAKASHIMA JUN (JAPONIA) 39

W niedzielę w Gdyni zakończą się regaty Lotto 49er Grand Prix. Wyścigi, które rozstrzygną o ostatecznej kolejności, rozpoczną się o godzinie 14:00. Po dwóch dniach rywalizacji, podobnie jak to miało miejsce w Sopocie, gospodarze są gościnni nie tylko na lądzie, ale i na wodzie.

Aż sześć wyścigów w stawce 15 duetów wygrali James Peters i Ed Fitzgerald. -Warunki pogodowe są rewelacyjne. Mimo, że wygraliśmy większość wyścigów, to konkurencja jest ciężka, i jeszcze wiele się tutaj może zdarzyć - mówi sternik brytyjskiej załogi.

Niespodziewanie najlepszą z polski załóg są Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki. -Zaskoczyliśmy tak naprawdę nawet samych siebie i jesteśmy bardzo zadowoleni - podkreśla pierwszy z żeglarzy, którzy plasują się w klasyfikacji generalnej na 3. miejscu.