Żegnajcie igrzyska 2012

Marta
9 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
W Sanoku wystąpiło czterech hokeistów Energi Stoczniowiec. W Sanoku wystąpiło czterech hokeistów Energi Stoczniowiec.

Polscy hokeiści nie pojadą na igrzyska olimpijskie do Vancouver w 2010 roku. W decydującym o awansie do dalszych eliminacji meczu prekwalifikacji w Sanoku biało-czerwoni ulegli Japonii 1:3 (0:3, 1:0, 0:0). Reprezentanci, w tym czterech gdańszczan, będą mieli mało czasu, aby oswoić się z tą porażką. Już 12 listopada wznowione zostaną rozgrywki ligowe. W środę o godzinie 18.00 Energa Stoczniowiec ugości KH Sanok.

0:1 Iimura as. Kawai (9.07 w przewadze)
0:2 Domeki as. Keller (9.31)
0:3 Obara as. Suzuki, Keller (12.44 w przewadze)
1:3 Zapała as. Dołęga (28.56)

Najmłodsi fani hokeja zapewne nie pamiętają już występów biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich, a jest co wspominać - świetne mecze przeciwko Kanadzie czy Szwecji, wygrane z Finlandią, niestety ich grono powiększy się. Najbliższa szansa to Soczi i Olimpiada w 2014 roku.

Drużyna trenera Petera Ekrotha nie wykorzystała atutu własnego lodowiska i w meczu decydującym o awansie do kolejnej rundy uległa Japonii. O wyniku zadecydowała zbyt ostra gra i błędy indywidualne Polaków w pierwszej tercji.

Hokeiści z Azji dwie spośród trzech bramek zdobyli grając w przewadze. w drugiej i trzeciej tercji Polacy poprawili nieco grę ale wciąż było to za mało aby nadrobić stracony dystans. Do siatki Japończyków trafił jedynie Krzysztof Zapała. Napastnik Wojasa Podhale Nowy Targ wlał w serca polskich kibiców nadzieję, jednak okazało się, że zdobył tylko honorową bramkę.

W dwóch pozostałych turniejach prekwalifikacji olimpijskich wygrywały ekipy Węgier i Kazachstanu. W lutym na Łotwie, w Norwegii i Niemczech odbędzie się ostatnia faza eliminacji, zwycięzcy pojadą do Kanady.
Marta

Opinie (5) 2 zablokowane

• W ostatniej tercji przez ponad dwie minuty polska ekipa grała bez bramkarza a na lodzie było 6 napastników, niestety skuteczność nie była w niedzielę naszą mocną stroną i znów jeśli chodzi o olimpiadę przyjdzie obejść się smakiem. - może czas na jakieś szkolenie z zakresu składni zdania języka polskiego się wybrać?

• 0 0

• w artykule i w temacie

inaczej

• 0 0

• szkoda! w usa czy kanadzie polska rep.przegrala by nawet z juniorami mlodszymi

chodze na rangersow tu do medison squ.garden przychodzi po 20 tys ludzi w PL to nawet nie do pomyslenia inny swiat moze i dobrze ze odpadli teraz do i tak ny sie potem nie dostali mniej wstydu !
    w pl za malo jest lodowisk i aren do hokeja klapa !

• 0 0

• ...nawet jakby wygrali z japonia to nie poradziliby sobie dalej to sa juz za silne ekipy!

a hokej i tak jest nikomu w polsce nie znany to sport urazowy i bardzo drogi

• 0 0

• Hockey

Hokej jest 10 razy mniej urazowym sportem niz piłka nozna. Jest mało popularny bo zbyt szybki. Nie mozna w czasie meczu wyjść na piwko i wrócić nie tracąc niz z meczu tak jak to jest w piłce w polskim wykonaniu. Ale teraz coraz więcej osób interesuje sie tym sportem i jest coraz lepiej.