Zemsta Hernana Rengifo

6 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Hernan Rengifo okazał się bezlitosny dla piłkarzy Arki Hernan Rengifo okazał się bezlitosny dla piłkarzy Arki

Piłkarzom Lechii wystarczyło niewiele ponad pół godziny gry, aby zapewnić sobie sukces na własnym boisku w meczu z Polonią Bytom 3:1 (3:1). Natomiast Arka padła ofiarą zemsty Hernana Rengifo. Reprezentant Peru, którego Lech wyrzucił do Młodej Ekstraklasy, poprowadził poznańską drużynę do zwycięstwa w tych rozgrywkach nad gdyńską drużyną 3:0 (1:0)

Korzępa 11, Weber 19, Duda 35 – Nazar 17.

LECHIA: Małkowski – Weber, Zbrzyzny, Zakrzewski, Rosiński (90 Prusaczyk) – Kądziela (46 Bobrowski), Stępień, Tofil, Szuprytowski – Korzępa (68 Preizner), Duda (61 Płókarz)

Piłkarze Polonii po przegranej z Arką (2:3) zostali w Gdyni i przez dwa kolejne dni trenowali na ul. Olimpijskiej, aby jak najlepiej przygotowań się do meczu z Lechią. Wszystko na nic. Biało-zieloni pewnie zainkasowali trzy punkty, a wynik spotkania został ustalony do przerwy.

Rejestr bramkowy otworzył Mariusza Korzępa. Dla 18-letniego napastnika pozyskanego ze Stali Mielec jest to pierwszy gol w Młodej Ekstraklasie. Co prawda goście szybko wyrównali, ale też zaledwie dwie minuty cieszyli się z wyniku 1:1. Ponownie biało-zielonych na prowadzenie wyprowadzili Janusz Weber i Adam Duda.

Rengifo 55, 84, Chrapek 1.

ARKA: Witkowski - Jaszczyk (88 Kowalczyk), Brodziński, Robakowski, Kowol - Wilczyński, Beyl (63 Wiśniewski), Białas, Czoska, Bułka (85 Rzepa) - Kaźmierczak.

Lech wyrzucił trzech cudzoziemców do Młodej Ekstraklasy, a przynajmniej jeden z nich wyraźnie nie pasuje do tego towarzystwo. Rengifo potwierdził, że grać w piłkę potrafi, a co najważniejsze strzela gole. Jeśli w Poznaniu nie pójdą po rozum do głowy, to z pewnością zimą Peruwiańczyka wykupi Zagłębie Lubin i Franciszek Smuda.

Póki co Hernan dobił Arkę, która wysoko przegrała w Poznaniu, choć nie grała źle. Mecz ustawił gol strzelony po 30 sekundach gry przez Krzysztofa Chrapka. Po przerwie gdynianie odkryli się, zagrali nawet na trzech obrońców, ale zamiast doprowadzenia do remisu, kolejne piłki z siatki wyciągał Norbert Witkowski.

Piłkarze Młodej Ekstraklasy nie mają przerwy w związku z przygotowaniami reprezentacji narodowych. Oni skończą rundę szybciej, dlatego już zaplanowano im mecze z drugiej kolejki... wiosny. Lechia na wyjeździe z Cracovią zagra w niedzielę o 12.00, a dzień później o 16.00 Arka ugości u siebie Legię Warszawa. Wyniki tych spotkań można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki:
Korona Kielce - GKS Bełchatów 0:3 (0:1), Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 0:0, Zagłębie Lubin - Cracovia 3:0 (0:0), Piast Gliwice - Polonia Warszawa 4:2 (1:0), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:2 (2:2), Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0 (2:0).

Opinie (26) 7 zablokowanych

• ARKA!!!!!! (1)

WITOMINO 100% Czy wygrywasz czy nie-ja i tak kocham cię

• 6 28

• w której lidze gra to "Witomino 100%"???

• 1 1

• Zawsze nad wami p...i sledziami! (1)

Witomino 100% arka?Nie rozsmieszaj mnie pajacu,sam znam stamtad kilkunastu kadlubow

• 30 5

• a gdzie oni są w ciągu dnia?

• 0 0

• TYLKO GDANSKA LECHIA BKS!!!!!!!!!!!!!

• 25 7

• !!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

Piłka Nożna to sport którym fascynują się ludzie z marginesu społecznego tzw.: Patologia bez ambicji i sensu życia. Dlatego tak fanatycznie kibicują swoim drużynom bo nie mają nic lepszego do zrobienia w swoim życiu. PATOLOGIA W SZALIKACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 10 22

• długo nad tym myślałeś? wróciłeś właśnie podniecony z festynu o nazwie asseco prokom ? krzyczałes difens? wow!

• 8 3

• Strona 19. Gazeta Wyborcza dodatek Trójmaisto. (1)

• 1 3

• Trójmiasto :]

• 0 3

• Karwiny zawsze z LECHIĄ

Liczy się jakość nie ilość

• 23 6

• Gdynia Mały Kack - Zawsze z Lechią!!! (1)