Wiadomości

Ziaja Cup zakończone

Duet Karol Jaworski - Tadeusz Paszkowski zdobył Grand Prix siatkarskich rozgrywek z cyklu Ziaja Cup 2007 w kategorii open. Pomimo, iż zawodnicy 11 sierpnia ulegli w finale siódmego turnieju sopocko-gdańskiej parze Robert Dikti - Piotr Ilewicz wygrali klasyfikację generalną.

Corocznie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zawody siatkówki plażowej dobiegają końca. Na polu bitwy pozostają już tylko młodzi uczestnicy zmagań, którzy finiszują w najbliższy czwartek 16 sierpnia.

Przed ostatnim startem w walce Grand Prix w kategorii open o Puchar Ziai liczyły się tylko dwie pary. Po trzy turnieje dotychczas wygrali Piotr Wrzosek i Grzegorz Kłosowski oraz Karol Jaworski i Tadeusz Paszkowski. Zatem sobotnie spotkanie decydowało o ostatecznej klasyfikacji.

O dalszych losach mistrza lata zadecydowały wyniki w meczach grupowych. Wielką niespodziankę sprawili Magda Obuszańska i Andrzej Skórski, którzy pokonali Wrzoska i Kłosowskiego 23:21. Tym samym główni pretendenci do trofeum Ziaja Cup 2007 zakończyli zmagania na drugim miejscu w rankingu.

Z kolei para Tadeusz Paszkowski z Sopotu i Karol Jaworski ze Starogardu Gdańskiego dotarła do finałów. Trochę rozluźnieni zwycięzcy klasyfikacji lata musieli tym razem uznać wyższość utalentowanej sopocko-gdańskiej pary Robert Dikti - Piotr Ilewicz. Liderzy pucharu ulegli w decydującym pojedynku młodym zawodnikom 17:21.

Natomiast Magda Obuszańska i Andrzej Skórski, sprawcy największej sensacji dnia, zajęli trzecie miejsce w siódmym, ostatnim turnieju z cyklu Pucharu Ziai. Pani Magda jako jedyna kobieta uplasowała się w pierwszej trójce kategorii open podczas tegorocznych rozgrywek siatkówki plażowej.

Wcześniej 9 sierpnia spotkali się młodsi adepci siatkarskiego rzemiosła walcząc o Puchar HD. Czwartek na sopockiej plaży okazał się szczęśliwy dla Filipa Kurasza i Roberta Śramy, którzy w finale zaskakująco łatwo pokonali 21:15 duet Robert Dikti - Piotr Ilewicz. Z kolei w dodatkowo zorganizowanych rozgrywkach dla dzieci najlepszymi okazały się gdynianki - Katarzyna Wojtkiewicz i Katarzyna Hetmańska.

Końcowe wyniki klasyfikacji generalnej Ziaja Cup 2007:
1. Tadeusz Paszkowski (Sopot), Karol Jaworski (Starogard Gd.) - 36 pkt
2. Piotr Wrzosek (Gdańsk), Grzegorz Kłosowski (Gdańsk) - 36
3. Piotr Ilewicz (Sopot), Robert Dikti (Gdańsk) - 24
4. Sławomir Grajewski (Gdańsk) - 15
5. Sławomir Wrzosek (Gdańsk) - 13
6. Robert Śrama (Sopot)- 12

Imprezie zorganizowanej przez MOSiR Sopot patronuje platforma medialna PMedia, a zmagania wspierają firmy: Coca Cola, Samsung oraz Timex. Na ostatnie już spotkanie z siatkówką na sopockiej plaży w tym roku dla roczników 1987 i młodszych organizatorzy zapraszają w czwartek 16 sierpnia. Zapisy odbywają się przy klubie Copacabana (po prawej stronie mola) w dniu imprezy do godz. 10.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej czytane