Ziaja Cup zakończone

kfk, rp
14 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Duet Karol Jaworski - Tadeusz Paszkowski zdobył Grand Prix siatkarskich rozgrywek z cyklu Ziaja Cup 2007 w kategorii open. Pomimo, iż zawodnicy 11 sierpnia ulegli w finale siódmego turnieju sopocko-gdańskiej parze Robert Dikti - Piotr Ilewicz wygrali klasyfikację generalną.

Corocznie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zawody siatkówki plażowej dobiegają końca. Na polu bitwy pozostają już tylko młodzi uczestnicy zmagań, którzy finiszują w najbliższy czwartek 16 sierpnia.

Przed ostatnim startem w walce Grand Prix w kategorii open o Puchar Ziai liczyły się tylko dwie pary. Po trzy turnieje dotychczas wygrali Piotr Wrzosek i Grzegorz Kłosowski oraz Karol Jaworski i Tadeusz Paszkowski. Zatem sobotnie spotkanie decydowało o ostatecznej klasyfikacji.

O dalszych losach mistrza lata zadecydowały wyniki w meczach grupowych. Wielką niespodziankę sprawili Magda Obuszańska i Andrzej Skórski, którzy pokonali Wrzoska i Kłosowskiego 23:21. Tym samym główni pretendenci do trofeum Ziaja Cup 2007 zakończyli zmagania na drugim miejscu w rankingu.

Z kolei para Tadeusz Paszkowski z Sopotu i Karol Jaworski ze Starogardu Gdańskiego dotarła do finałów. Trochę rozluźnieni zwycięzcy klasyfikacji lata musieli tym razem uznać wyższość utalentowanej sopocko-gdańskiej pary Robert Dikti - Piotr Ilewicz. Liderzy pucharu ulegli w decydującym pojedynku młodym zawodnikom 17:21.

Natomiast Magda Obuszańska i Andrzej Skórski, sprawcy największej sensacji dnia, zajęli trzecie miejsce w siódmym, ostatnim turnieju z cyklu Pucharu Ziai. Pani Magda jako jedyna kobieta uplasowała się w pierwszej trójce kategorii open podczas tegorocznych rozgrywek siatkówki plażowej.

Wcześniej 9 sierpnia spotkali się młodsi adepci siatkarskiego rzemiosła walcząc o Puchar HD. Czwartek na sopockiej plaży okazał się szczęśliwy dla Filipa Kurasza i Roberta Śramy, którzy w finale zaskakująco łatwo pokonali 21:15 duet Robert Dikti - Piotr Ilewicz. Z kolei w dodatkowo zorganizowanych rozgrywkach dla dzieci najlepszymi okazały się gdynianki - Katarzyna Wojtkiewicz i Katarzyna Hetmańska.