Wiadomości

stat

Zjednoczenie pod siatką.

W Gdyni odbył się ogólnopolski turniej w piłce siatkowej amatorek o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia. W zawodach startowały cztery zespoły, w tym ekipa elbląskiego ZNP-Atak, która uplasowała się na drugim miejscu.

Po raz kolejny elbląski zespół amatorek brał udział w ogólnopolskim turnieju. Tym razem drużyna połączyła się z Integracyjnym Klubem Sportowym Atak i wystąpiła jako ZNP-Atak. Oprócz zespołu z Elbląga w zawodach grały Orlen Płock, Setball Gdańsk i Doker Gdynia. W pierwszym meczu siatkarki z Elbląga przegrały 0:2 z Dokerem Gdynia.

- W poprzednich turniejach wygrywałyśmy z zespołem z Gdyni i tym razem chyba nie doceniłyśmy przeciwniczek - twierdzi Mira Stankiewicz, grający kierownik zespołu.

Mimo słabego początku elblążanki w kolejnych meczach wykazały maksimum zaangażowania. W drugim spotkaniu ZNP-Atak pokonał 2:0 Setballa Gdańsk. Takim samym rezultatem zakończył się mecz elblążanek z Orlenem Płock.

Zwycięstwo w turnieju wywalczyła drużyna Dokera, która wygrała wszystkie spotkania. Na uwagę zasługuje fakt, że kapitan elbląskiego zespołu, Aleksandra Pietrulewicz, została najlepszą rozgrywającą turnieju.

- Jak zawsze, na turnieju towarzyszyła nam wspaniała atmosfera - uważa Mira Stankiewicz. - Była to kolejna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla nas turniej ten był przygotowaniem do Pucharu Polski Amatorów, który odbędzie się w ostatni weekend listopada w Olsztynie.

Zespół ZNP-Atak wystąpił w składzie: Aleksandra Pietrulewicz - kapitan, Danuta Kowalewska, Małgorzata Jaworska, Małgorzata Styczeń, Monika Lewandowska, Mira Stankiewicz, Elżbieta Grzyb.

Klasyfikacja końcowa: 1. Doker Gdynia, 2. ZNP-Atak Elbląg, 3. Setball Gdańsk, 4. Orlen Płock.

(fan)Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane