• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zjednoczenie pod siatką.

24 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
W Gdyni odbył się ogólnopolski turniej w piłce siatkowej amatorek o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdynia. W zawodach startowały cztery zespoły, w tym ekipa elbląskiego ZNP-Atak, która uplasowała się na drugim miejscu.

Po raz kolejny elbląski zespół amatorek brał udział w ogólnopolskim turnieju. Tym razem drużyna połączyła się z Integracyjnym Klubem Sportowym Atak i wystąpiła jako ZNP-Atak. Oprócz zespołu z Elbląga w zawodach grały Orlen Płock, Setball Gdańsk i Doker Gdynia. W pierwszym meczu siatkarki z Elbląga przegrały 0:2 z Dokerem Gdynia.

- W poprzednich turniejach wygrywałyśmy z zespołem z Gdyni i tym razem chyba nie doceniłyśmy przeciwniczek - twierdzi Mira Stankiewicz, grający kierownik zespołu.

Mimo słabego początku elblążanki w kolejnych meczach wykazały maksimum zaangażowania. W drugim spotkaniu ZNP-Atak pokonał 2:0 Setballa Gdańsk. Takim samym rezultatem zakończył się mecz elblążanek z Orlenem Płock.

Zwycięstwo w turnieju wywalczyła drużyna Dokera, która wygrała wszystkie spotkania. Na uwagę zasługuje fakt, że kapitan elbląskiego zespołu, Aleksandra Pietrulewicz, została najlepszą rozgrywającą turnieju.

- Jak zawsze, na turnieju towarzyszyła nam wspaniała atmosfera - uważa Mira Stankiewicz. - Była to kolejna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla nas turniej ten był przygotowaniem do Pucharu Polski Amatorów, który odbędzie się w ostatni weekend listopada w Olsztynie.

Zespół ZNP-Atak wystąpił w składzie: Aleksandra Pietrulewicz - kapitan, Danuta Kowalewska, Małgorzata Jaworska, Małgorzata Styczeń, Monika Lewandowska, Mira Stankiewicz, Elżbieta Grzyb.

Klasyfikacja końcowa: 1. Doker Gdynia, 2. ZNP-Atak Elbląg, 3. Setball Gdańsk, 4. Orlen Płock.

(fan)Głos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane