Zła passa w Bełchatowie podtrzymana

Krzysztof Klinkosz
11 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Paweł Buzała mógł sam wygrać mecz, ale po faulu na nim sędzia nie podyktowął karnego. Paweł Buzała mógł sam wygrać mecz, ale po faulu na nim sędzia nie podyktowął karnego.

Gdańscy piłkarze jeszcze w ekstraklasie z bełchatowianami nie wygrali i choć do polskiego "centrum węgla brunatnego" pojechali z mocnym postanowieniem poprawy, smutna statystyka nie zmieniła się. Lechia miała więcej groźnych sytuacji, ale za wrażenia w piłce punktów się nie przyznaje. Na boisku GKS wygrał 1:0 (0:0). Nie miał szczęścia zwłaszcza Paweł Buzała, który zmarnował kilka szans na gola, a w drugiej połowie faulu na nim nie widział sędzia i wydaje się, że nie odgwizdał ewidentnego karnego.

Bramka:
Gol 72

GKS:Sapela - Tanevski, Drzymont, Lacić, Popek - Wróbel (67. Da Silva), Gol, Baran, Poźniak (46. Nowak), Małkowski - Żewłakow (81. Bocian).

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Andriuskevicius - Lukjanovs, Surma, Nowak (80 Sazankow)- Wiśniewski (65 Bajić), Buzała (84 Dawidowski), Traore

Żółte kartki:Wróbel (GKS) Wiśniewski, Surma, Bąk (Lechia). Sędzia: Górecki (Katowice).

90+3' Koniec meczu GKS - Lechia 1:0

90+2' Fatalnie rozegrana akcja gdańszczan. Po dośrodkowaniu Lukjanovsa nikt nie dopadł do piłki przed bramką GKS.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

89' GKS "szanuje piłkę" gra na utrzymanie korzystnego wyniku.

88' Żółta kartka dla Bąka.

86' Lukjanovs z bliska, ale prosto w Sapelę.

84' Za Buzałę wchodzi Dawidowski.

83' Bajić do Sazankowa w pole karne ale Białorusin nie oddał strzału.

81' Zmiana w GKS za Żewłakowa wchodzi Bocian.

80' Trener Lechii wprowadza kolejnego napastnika. Za Nowaka wchodzi Sazankow.

77' Gdańszczanie przyspieszyli, za wszelką cenę starają się wyrównać.

74' Buzała ewidentnie faulowany w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nie ma karnego

72' Indywidualna akcja Janusza Gola i bełchatowianie uzyskują prowadzenie.

70' Traore dośrodkowuje z kornera ale gospodarze wybijają.

67' Zmiana w GKS za Wróbla wchodzi Da Silva.

65' Zmiana w Lechii za Wiśniewskiego wchodzi Bajić.

57' Gorąco pod bramką Lechii najpierw Andruskievicius przerwał akcję gospodarzy a później w ostatniej chwili Kapsa ratuje Lechię.

55' Żółta kartka dla Surmy.

55' Żółta kartka dla Wróbla.

54' Ryzykowne zagranie Wróbla i Sapeli. Buzała przeniósł minimalnie piłę nad poprzeczką.

53' Nowak z dystansu ale nad poprzeczką bramki Kapsy.

50' Traore znów strzelał ale nie zmienił wyniku spotkania.

46' Rozpoczyna się drugą połowa.

45+1 Koniec pierwszej połowy GKS - Lechia 0:0

45' Sędzia doliczył minutę do czasu gry.

43' Tym razem gorąco pod bramką Lechii. Najpierw po rzucie rożnym Kapsa z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką, później po drugim rogu z rzędu gdańszczanom udało się wybić piłkę.

42' Surma uratował Lechię, ale też przyprawił o stres, gdyż wybił piłkę tuż nad poprzeczką własnej bramki

40' Traore z dystansu minimalnie obok prawego słupka bramki GKS-u.

38' Żółta kartka dla Wiśniewskiego za faul na Popku.

36' Znów Buzała zmarnował świetną okazję w polu karnym gospodarzy, tym razem podawał mu Lukjanovs. Paweł kopnął wprost w Sapelę

35' Buzała może tylko złapać się za głowę w polu bramkowym gości, świetnie znalazł go podaniem Treore, ale Sapela był blisko, najpierw odbił piłkę nogami a później zagarnął ją ręką.

34' W odpowiedzi akcja Lechii ale dośrodkowanie Andruskieviciusa przecięli gospodarze.

32' Gdańszczanie o krok od straty gola po głupim błędzie w ostatniej chwili sytuację ratuje Wołąkiewicz.

30' Po początkowej przewadze Lechii, to GKS przejmuje inicjatywę i Kapsa jest coraz częściej zatrudniany.

28' Wróbel przed szansą otwarcia wyniku, nie dochodzi jednak do podania Małkowskiego.

24' Wołąkiewicz przecinając podanie Gola likwiduje akcję GKS-u

16' Po dośrodkowaniu z rogu piłka trafiła na głowę Wiśniewskiego, strzał Piotra nad poprzeczką.

16' Zaskakujące uderzenie Traore, Sapela przeniósł piłkę nad poprzeczką.

15' Pierwszy strzał gospodarzy, Kapsa pewnie łapie piłkę po uderzeniu Wróbla.

11' Znów uderzał Traore, ale obok bramki.

10' Gra po kilku dynamicznych akcjach przeniosła się do środka pola.

5' Na razie dobrze funkcjonuje defensywa Lechii, gospodarze dwa razy złapani na spalonym.

2' Gdańszczanie jak zapowiadali tak i zaczęli mecz. Sapelę sprawdził już na początku meczu Traore.

1' Rozpoczął się mecz w Bełchatowie. Lechia nie może skorzystać z Bediego Buvala. Nie dotarł jeszcze certyfikat francuskiego napastnika z Panioniosu Ateny. Mimo to i tak gdańszczanie ofensywnie ustawieni. W "11" czterech nominalnych napastników. Lukjanovs operować będzie w drugiej linii.

Arka Gdynia - Widzew Łódź 1:1 (1:1),
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (2:1), Cracovia - Górnik Zabrze 2:3 (1:2), Polonia Bytom - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:2 (1:1), Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:3 (1:1), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:0 (1:0).