Złe nawyki pozostały

Krzysztof Klinkosz
4 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Hokeiści Stoczniowca po ponad trzech tygodniach przerwy wrócili do ligowych zmagań. Niestety, w przerwie w rozgrywkach nie oduczyli się złych nawyków. Gdańszczanie znów stracili dwie bramki w niespełna minutę i zmarnowali niezliczoną ilość wybornych sytuacji. Gdy do tego dodamy świetną postawę w bramce Podhala Nowy Targ Tomasza Rajskiego, już wiemy, dlaczego gospodarze na otwarcie 2011 roku przegrali 1:4 (0:2, 0:0, 1:2). Nie napawa to optymizmem przed piątkową potyczką z Unią Oświęcim.

0:1 Jastrzębski as. Barklik, Dutka (8.45 w przewadze)
0:2 Michalski as. Bomba (9.21)
0:3 Sulka as. Jastrzębski, Barklik (52.54 w przewadze)
1:3 Chmielewski as. Maciejewski, Jankowski (56.59 w osłabieniu)
1:4 Dutka as. Baranyk, Barklik (59.51 do pustej bramki)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Kostecki - Rompkowski, Kwieciński - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski; Skutchan - Drzewiecki - Steber, Jankowski - Ziółkowski - Pesta, Wróblewski - Janecka - Chmielewski oraz Błażejczyk, Stasiewicz.

PODHALE: Rajski; K.Kapica - Łabuz, Cecuła - Dutka, Gaj - Sulka oraz Tylka; Kmiecik - K.Bryniczka - Baranyk, Różański - Barklik - Czuy, W.Bryniczka - Michalski - Bomba oraz Neupauer, Jastrzębski.

Trener gdańskich hokeistów miał nadzieję, że dłuższa przerwa w rozgrywkach będzie sprzyjać m.in. temu, że jego podopieczni wyleczą kontuzje i w komplecie przystąią do rozgrywek w nowym roku. Niestety tak się nie stało.

Jeszcze przed świętami po uderzeniu krążka trzeba było załozyć szwy na twarzy Michałowi Smei, nie doszedł do pełni formy Marek Wróbel a tuż przed meczem okazało się, że nie może wystąpić Dawid Maj, zabrakło też Szymona Marca.

Pierwsze minuty meczu były w miarę wyrównana, dla gdańszczan gole mogli strzelić Janeczka czy Chmielewski zaś dla Podhala Barklik i Michalski.

Niestety w 9 minucie wróciły "koszmary z 2010 roku". Najpierw na ławkę kar usiadł Jan Steber, nowotarżanie przeprowadzili szybką akcję i celnym strzałem zakończył ją Mateusz Jastrzębski.

Gracz Podhala strzelał niemal z zerowego kąta ale i tak zdołał pokonać Przemysława Odrobnego. Nie minęła minuta a było 2:0 dla gości. Tym razem drogę do siatki znalazł Mateusz Michalski.

Gdańszczanie atakowali, ale znów nie byli skuteczni. W 18 minucie na przykład, tylko sam Steber wie jak mógł przegrać pojedynek z bramkarzem "Szarotek".

Stracone okazje gdańszczan w pierwszej tercji były jednak niczym w porównianiu do sytuacji z drugiej części gry. W zespole gdańskim trudno wręcz wskazać hokeistę, który nie próbowałby pokonać Rajskiego. Niestety btramkarz Podhala z każdą akcją bronił coraz pewniej.

Gdańszczanie próbowali zdobyć choć kontaktowaą bramkę z bliska i z dystansu, spod niebieskiej i niemal z pola bramkowego. Kilka razy w sukurs swojemu bramkarzowi przychodzili koledzy z pola skutecznie blokując lot krążka. Na bramkę nowotarską strzelali: Wojciech Jankowski, Aron Chmielewski, Tomasz Ziółkowski czy Roman Skutchan, jednak bez efektów.

Goście ograniczali się do sporadycznych kontr, które przy zaangażowaniu ofensywnym gospodarzy były bardzo groźne ale Odrobny, mimo, że był mniej rozgrzany nie dał się zaskoczyć.

W trzeciej tercji sytuacja niestety nie uległa zmianie. Gdańszczanie atakowali, jednak byli bardzo nieskuteczni. Z upływem czasu coraz groźniejsze były akcje rywali. Na 3:0 w 53 minucie podwyższył Sulka wpychając krążek do bramki między parkanami gdańskiego bramkarza.

Jedyną bramkę dla Stoczniowca we wtorkowym meczu zdobył na 181 sekund przedkońcem gry Aron Chmielewski umieszczając krążek w siatce Podhala uderzając z ostrego kąta w długi róg.

W ostatniej minucie gry trener Tadeusz Obłój zdjął bramkarza, jednak gdańszczanie nie zdołali zniwelować strat. Wynik ustalił w ostatnich sekundach Dutka umieszczając krążek w pustej gdańskiej bramce.

- Gratuluję gościom zwycięstwa. Podhale wykorzystało do maksimum swoje okazje. Po przerwie brakowało nam nieco ogrania, brakowało płynności, nie wykorzystywaliśmy swoich szans. Byc może gdyby w końcówce pierwszej tercji Jan Steber strzelił na 1:2 mecz potoczyłby się inaczej, poszlibyśmy za ciosem, byłaby inna gra. Z drugiej strony nie da się wygrać meczu z ławki kar, za dużo łapaliśmy kar i to doświadczeni zawodnicy. Muszę też powiedzieć, że zawodnicy nie myśleli dziś tylko o grze. Znaleźliśmy się naprawdę w ciężkiej sytuacji, nie chciałbym aby tak się stało, ale jeden z możliwych scenariuszy jest taki, że to był jeden z naszych ostatnich meczy. Potrzebujemy pomocy finansowej, jestem gotów nawet sam, wraz z zawodnikami, spotkać się z prezydentem miasta aby przedstawić naszą sytuację i prosić o pomoc - powiedział po meczu trener gdańszczan Tadeusz Obłój.

Tabela wprowadzona: 2011-01-04

W pozostałych meczach 25 kolejki PLH: Aksam Unia Oświęcim Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1, 2:1, 1:0), Ciarko KH Sanok - KTH Krynica 4:3(2:1, 2:1, 0:1), GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (3:1, 1:0, 1:2). Mecz Akuny Naprzodu Janów z Cracovią został oficjalnie przełożony, ale jak wynika z ostatnich doniesień śląski zespół wycofał się z gry w PLH.

• 6 1

• Maj podobno zawiesił łyżwy na kołku - szkoda (3)