Złoto do złota. Bałtyk pogromca

11 grudnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Drużyna Bałtyku (rocznik 1984) wygrała turniej Bałtyk Cup w kategorii juniorów starszych. Podopieczni Krzysztofa Własnego pozostawili w tyle takie potęgi jak starszy o rok team Mieczysława Gierszewskiego i A-klasową Lechię prowadzoną przez Tadeusza Małolepszego.

Zawody w gdyńskiej SSP 31 zebrały młodzieżową elitę z całego Trójmiasta. Sukces 17-letnich gdynian to spora niespodzianka. Wygrali pięć spotkań i dwukrotnie remisowali. Wielki finał, z lechistami (rocznik 1983), trwał ponad dwa razy dłużej niż przewidywał regulamin (27 minut). W normalnym czasie gry było 0:0. Doszło do sytuacji, że na parkiecie pozostało po dwóch graczy z pola. Gdy do serii rzutów karnych brakowało dwóch minut, na przekroczenie połowy boiska zdecydował się najlepszy bramkarz turnieju, Kamil Biecke. Jego strzał odbił wprawdzie Mateusz Bąk, ale akurat prosto pod nogi Michała Wierzchołowskiego... Biało-zielonym pozostała więc satysfakcja z nagrody dla Łukasza Paulewicza (najlepszy zawodnik) i prestiżowego zwycięstwa nad faworyzowanym Bałtykiem "83.

Lider ligi Pomorze i ubiegłoroczny zwycięzca zajął dopiero 4. miejsce. Przegrał bowiem jeszcze z Górnikiem Łęczna 0:1. A Własny promieniał: "Cieszę się, że zespół wypełniał zadania taktyczne i słuchał moich uwag. To dla nas wielki sukces. W następnym sezonie zamierzamy powalczyć o mistrzostwo Ligi Pomorze. Żałuję tylko, że inni moi zawodnicy, oprócz Wierzchołowskiego, nie mieli dotąd okazji debiutować w IV lidze."

BAŁTYK: K. Biecke - Maciej Babski, Tomasz Bączkowski, Tomasz Janzen, Marcin Królik, Sebastian Kołakowski, Michał Kutyłowski, Kamil Sieniecki, Rafał Warelis, M. Wierzchołowski, Tomasz Wendt, Łukasz Zelewski.