Medale gimnastyczek w międzynarodowym turnieju

4 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najlepsze gimnastyczki Jantar Gdynia w Carramba Cup. Najlepsze gimnastyczki Jantar Gdynia w Carramba Cup.

Sporym sukcesem zakończył się wyjazd gdyńskich gimnastyczek na międzynarodowy turniej do Katowic. Przywiozły ze sobą cztery medale. Gimnastyczki wystartowały w siedmiu kategoriach wiekowych, w przedziale 8-15 lat.

Trzecia edycja zawodów Carramba Cup odbyła się w obiekcie MOSiR-u Katowice, w Hali Kolejarz. W zmaganiach wzięło udział ok. 200 zawodniczek z 17 klubów z całego świata. Katowice gościły gimnastyczki z Estonii, Grecji, Uzbekistanu, Niemiec, Łotwy, Litwy, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi, Czech, Polski. W tej grupie świetnie spisały się zawodniczki SMS Gdynia.

W roczniku 2003 brązowy medal wywalczyła Kornelia Pacholec (SGA Gdynia). W kategorii juniorek zawodniczki startowały w trzech układach: ze wstążką, piłką i obręczą. Równych sobie nie miała Julia Wiśniewska (UKS Jantar), która zdobyła złoto. Dobre pozycje zajęły również Natalia Kozioł (SGA Gdynia) - 4. oraz Paulina Maszota (SGA Gdynia) - 7.

W kategorii juniorek młodszych Natalia Wiśniewska (UKS Jantar) zdobyła brązowy medal, a Daria Rutkowska (SGA Gdynia) uplasowała się na 7. miejscu.

Seniorki startowały w trzech układach: z piłką, maczugami i wstążką. Srebrny medal zawisł na szyi Malwiny Kozłowskiej (UKS Jantar). Udany start zaliczyła również Angelika Rywalska (UKS Jantar) plasując się na 5. miejscu. To były jej pierwsze zawody po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Zawody w Katowicach były drugimi, w których wystartowały w tym roku zawodniczki SMS Gdynia. Wcześniej, Julia WiśniewskaNatalia Kozioł reprezentowały Polskę podczas międzynarodowego turnieju Gracia Cup w Budapeszcie. W zawodach brało udział 300 zawodniczek z 25 krajów. Przyjechały reprezentantki: Ukrainy, Serbii, Rosji, Czech, Kanady, Azerbejdżanu, Belgi, Chorwacji, Bułgarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Izraela, Cypru, Białorusi, Grecji, USA, Luksemburga, Turcji, Kazachstanu, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Armenii, Węgier i oczywiście Polski. Wiśniewska zajęła 9. miejsce w wieloboju, natomiast Kozioł dzięki temu, iż zdobyła 6. pozycję w wieloboju, dostała się do dwóch finałów (ze wstążką i maczugami).

Opinie (8)

• Gratuluję sukcesów!

Szczególnie dziewczynom z naszego klubu UKS jantar Gdynia ;-)

• 0 0

• Odpowiedź na pytanie Tomka

W Gdańsku niestety nie ma ośrodka do ćwiczenia gimnastyki artystycznej. W Gdyni jest takie miejsce w ZSSO