Złoto zostało w Gdańsku

10 lipca 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła w akademickich mistrzostwach świata. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego w finałowym meczu turnieju w Gdańsku pokonały Węgierki 26:21 (14:10). Szkoda, że organizatorzy nie zrobili praktycznie nic, aby dotrzeć z piłką ręczną do szerokiej publiczności, bo mogłoby to zaprocentować choćby wzrostem frekwencji na trybunach w ligowym sezonie. A tak znów przy ul. Wiejskiej byli tylko pasjonaci tej dyscypliny i uczestnicy rozgrywek. Zawiedli również biało-czerwoni. Ekipa Wojciech Nowińskiego zajęła dopiero dziewiątą pozycję. W finale Rosjanie pokonali Gruzinów 31:30.

POLSKA: Sadowska, Zwiewka - Skipor, Tyda, Kornacka 5, Chudzik 5, Wilamowska 3, Musiał, Serwa 1, Malczewska 8, Bołtromiuk 3, Koniuszaniec, Goraj 1, Wasak.

Ciepliński w poprzednim podejściu do pracy z reprezentacją Polski seniorek, która przyniosła m.in. piąte miejsce na mistrzostwach Europy i ósme na mistrzostwach świata, z akademicką kadrą doszedł do srebra w światowym championacie. Teraz świętuje złoto, właściwie na starcie nowego wyzwania. Biało-czerwone szeregi były złożone z zawodniczek młodego pokolenia, bo nie wszystkim szczypiornistkom, które otrzymały powołania, chciało się przerwać wakacje. Selekcjoner odwołał się w dużej mierze do trójmiejskich zasobów. W finale postawił na sześć szczypiornistek AZS AWFiS Gdańsk oraz na dwie Łączpolu Gdynia. - Te turniej dał nam wszystkim wiele doświadczeń. Myślę, że one zaprocentują w przysżłości. Kilka z tych zawodniczek dostanie szanse w pierwszej reprezentacji - zapewniał Ciepliński. Polki w Gdańsku wygrały wszystkie siedem meczów!

Końcowa kolejność AMŚ: 1. Polska, 2. Węgry, 3. Litwa, 4. Japonia, 5. Czechy, 6. Tajwan, 7. Serbia i Czarnogóra.

Opinie (16)

• Nie dwie łączpolu tylko AZS Koszalin, tak dla przypomienia!