Zmarnowana kolejna szansa

jag., Marta
24 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta

Piłkarze Bałtyku nie potrafią skorzystać ze sprzyjającego terminarza na finiszu rundy jesiennej II ligi w grupie zachodniej. Po remisie we Wrocławiu przed tygodniem, dziś gdynianie podzielili się punktami na własnym boisku także z Turem Turek. Przy ul. Olimpijskiej padł bezbramkowy remis. W następnej serii gier biało-niebieskich czeka wyjazd do outsidera tabeli.

BAŁTYK: Chamera – Kamiński, Wasielewski, Martyniuk (34 Bielecki), Zybert – Szweda (46 Drzymała), Pietrzyk, Pięta (46 Riebandt), Adamus – Nadolny, Kudyba.

TUR: Kret – Kiczyński, Paczkowski, Niedźwiedź, Grabowski – Bieniek, Imbirowicz, Przybylski (56 Pruchnik), Machaj (74 Łazar) – Bartosiewicz (53 Szafran, 90 Sędziak), Kalu.

Sędzia Skórka (Koszalin). Żółte Kartki: Bielecki (Bałtyk), Pruchnik, Szafran (Tur). Widzów: 500.

Sportowy wielobój oglądali kibice, którzy stawili się przy Olimpijskiej. Aura sprawiła, że oprócz umiejętności piłkarskich należało wykazać się również niemal pływackimi. Deszcz, który padał przez cały dzień, chwilami intensywnie, pozostawił na murawie kałuże, choć w czasie spotkania, opadów już niemal nie było.

Po kilku rozpoznawczych minutach gdynianie zdecydowali się na odważniejsze zagrania. W pole karne dośrodkowywał m.in. Błażej Adamus, ale jego zagrania nie trafiały do kolegów. Po 9 minutach gry swojej szansy spróbował Łukasz Nadolny, ale strzał z kilkunastu metrów pewnie złapał bramkarz Dawid Kręt.

Za chwilę chyba najlepszą okazję do strzelenia bramki w meczu zmarnowali goście. Kamil Bartosiewicz, który latem starał się o angaż w Arce, znalazł się nie atakowany przez nikogo tuż przed bramką. Na szczęście dla Bałtyku strzelił obok słupka.

Gdynianie mieli nieco więcej z gry, jednak w meczu brakowało tego co w piłce najważniejsze, czyli goli. Fatalnie pudłowali w dogodnych sytuacjach, po uderzeniach głową Michał Pietrzyk i Dariusz Kudyba. Po 30 minutach meczu napastników chciał wyręczyć Adamus. Jednak strzał lewoskrzydłowego z kilkudziesięciu metrów padł łupem bramkarza.

Niestety, złe warunki do gry zaowocowały urazami. Już w 32 minucie boisko musiał opuścić Marcin Martyniuk, który odniósł kontuzję po niefortunnym wślizgu w... kałuży. Pecha miał też Sławomir Riebandt, który rozbił głowę, ale dokończył mecz, bo na ranę założono opatrunek.

W pierwszych minutach po przerwie gdynianie odważniej zaatakowali spychając zespół Tura do obrony, ale i ten okres przewagi nie przyniósł upragnionej bramki. Najbliższej szczęścia był w 47. minucie Michał Drzymała, po którego strzale piłka obiła poprzeczkę!

Goście od czasu do czasu wyprowadzali kontry. Próbował przypomnieć o sobie znany z polskich boisk Maxwell Kalu, ale i on w 69. minucie w dobrej sytuacji spudłował. W końcówce Michał Chamera nie dał się też pokonać po uderzeniu z około 40 metrów Radosława Pruchnika.

Pozostałe wyniki 16. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - Elana Toruń 1:0 (0:0), GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0), Ruch Radzionków - Unia Janikowo 6:1 (0:1), Górnik Polkowice - Czarni Żagań 1:1 (0:0), Lechia Zielona Góra - Miedź Legnica 0:1 (0:1), Olimpia Grudziądz - Ślęza Wrocław 3:2 (2:2), Nielba Wągrowiec - Raków Częstochowa 3:2 (0:1), Jarota Jarocin - Polonia Słubice 0:0.