Arka pokonała Sandecję

26 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Bramka Pawła Abbotta pozwoliła zapomnieć piłkarzom Arki o fatalnej pierwszej połowie i zachęciła ich do walki o zwycięstwo. Strzelcowi gola gratuluje Antoni Łukasiewicz. Bramka Pawła Abbotta pozwoliła zapomnieć piłkarzom Arki o fatalnej pierwszej połowie i zachęciła ich do walki o zwycięstwo. Strzelcowi gola gratuluje Antoni Łukasiewicz.

Wprowadzenie do gry na drugą połowę Rafała SiemaszkiMichała Nalepy było kluczowe dla losów I-ligowe meczu Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz. Pierwszy z tych piłkarzy rozruszał niemrawą do przerwę ofensywę, a drugi strzelił zwycięską bramkę, choć mógł z powodzeniem dołożyć dwie kolejne. Żółto-niebiescy wygrali 2:1 (0:1) i przesunęli się w górę tabeli.

SANDECJA SANDECJA
13 Jałocha - 32 Stolc, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 19 Bożok, 7 Renusz - 28 Tomasiewicz - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Jarzębak (Bytom) oraz Arys, Rokosz
Widzów: 3619
1 Kozioł - 20 Danek, 22 Bartków, 4 Szarek, 24 Słaby - 11 Nather - 37 Dudzic, 33 Kasprzak, 10 Nowak, 8 Małkowski - 9 Aleksander
  • 46' 7 Renusz Zmiany 14 Nalepa
  • 46' 28 Tomasiewicz Zmiany 11 Siemaszko
  • 90+1 9 Abbott Zmiany 15 Mosiejko
  • 63' 10 Nowak Zmiany 44 Ctvrtnicek
  • 67' 33 Kasprzak Zmiany 23 Tarasenko
  • 85' 37 Dudzic Zmiany 6 Piszczek
  • 47' Abbott
  • 60' Nalepa
  • 21' Aleksander
  • 30' Renusz
  • 71' Stolc
  • 88' Nalepa
  • 90+4 Marcus
  • 14' Kasprzak
  • 74' Słaby
  • 84' Tarasenko
  • 88' Kozioł

PRZECZYTAJ POMECZOWE WYPOWIEDZI TRENERÓW:
GRZEGORZ NICIŃSKI: W SZATNI SIĘ DZIAŁO
ROBERT KASPERCZYK: FRAJERSKIMI GOLAMI NAKRĘCILIŚMY ARKĘ

Radość kibiców po zwycięskim golu dla Arki Gdynia

na rozgrzewkę wyszło 11 piłkarzy Arki, to dlatego, że trener Niciński do ostatniej chwili czeka, jaki jest stan nogi Nalepy, na rozgrzewce z Michałem ćwiczy drugi szkoleniowiec - Witt
w ogóle w "18" nie ma drugiego kontuzjowanego - Wojowskiego

KONTUZJE NA ROCZNICĘ TRENERA GRZEGORZA NICIŃSKIEGO
zmiana na prawej obronie w "11", Stolc (ARKA) zastępuje Sochę
Nalepa siada jednak na ławce, tym samym młodzieżowcem w "11" będzie Tomasiewicz (ARKA), a na pozycji nr 8 zagra Bożok
(ARKA)

MIROSLAV BOŻOK: CHCĘ KIBICOM ZA WSPARCIE JAK NAJSZYBCIEJ ODWDZIĘCZYĆ SIĘ GOLEM

"Czasami ambicje i chęci są ogromne, ale brakuje zdrowego rozsądku i zimnej krwi. To wszystko musi iść w parze, aby wynik był korzystny" - taka jest recepta na sukces nie tylko w tym meczu Łukasiewicza (ARKA)

ANTONI ŁUKASIEWICZ: POSZERZYĆ KONTROLĘ I MOŻLIWOŚCI
Rezerwa Arki: 21 Miszczuk, 14 Nalepa, 2 Socha, 33 Fialho, 15 Mosiejko, 22 Lomski, 11 Siemaszko
w "11" Sandecji były napastnik Arki - Aleksander (SANDECJA). W tym sezonie jest on znów bardzo skuteczny. Strzelił już 6 goli
Rezerwa Sandecji, nie zostały wypełnione wszystkie miejsca w protokole: 12 Radliński, 44 Ctvrtnicek, 6 Piszczek, 21 Sobotka, 14 Szeliga, 23 Tarasenko
Trener Niciński rozpoczyna tym meczem drugi mecz jako samodzielny szkoleniowiec Arki. Jego dotychczasowy bilans to 34 mecze I ligi oraz 2 Pucharu Polski: 13 zwycięstw, 14 remisów, 9 porażek, bramki 44:36.

JAKI BYŁ TO ROK DLA ARKI PO WODZĄ GRZEGORZA NICIŃSKIEGO? ZAGŁOSUJ, SPRAWDŹ BILANS 36 MECZÓW SZKOLENIOWCA
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, Szandecja na biało-czarno, czyli obie drużyny w tradycyjnych składach
kibice śpiewają "Rotę", o frekwencji tradycyjnie poinformuje w drugiej połowie
w sektorze gości kilkunastu kibiców, spodziewano się 50, ale tylu na pewno nie ma
"Arka Gdynia" - skandowanie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem
1'
od środka rozpoczęła Sandecja
1'
"Areczko, chcemy zwycięstwa" - skandowanie z trybun
3'
na razie gra w środku boiska
4'
"Arka gol" - z trybun
6'
spora wymienność pozycji w Sandecji, Arka ma problemy by przejść pod bramkę rywali
7'
Sandecja przy rozgrywaniu piłki nie boi się zagrań do bramkarza, Kozioł (SANDECJA) ma 199 cm, ale dobrze gra na razie nogą
8'
Warcholak (ARKA) dał się ograć Dankowi, groźne dośrodkowanie w pole bramkowe, Stolc (ARKA) dobrze blokował Aleksandra, wydawało się, że będzie jeszcze róg dla gości, ale sędzia zdecydował, że Arka rozpocznie od bramki
9'
kolejny atak Sandecji kończy się spalonym Małkowskiego (SANDECJA)
9'
"Grać na całego i walczyć do upadłego, bramki zdobywać i mecze wygrywać" - skandowanie z trybun
12'
Dudzic (SANDECJA) próbował się złożyć do przewrotki w polu karnym Arki, ale źle trafił w piłkę
13'
sędzia puścił chyba atak Dudzica (SANDECJA) ze spalonego, w ostatniej chwili z wślizgiem zdążył Warcholak (ARKA), będzie róg dla gości
14'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Małkowskiego (SANDECJA)
14'
Żółtą kartką został ukarany Kasprzak (SANDECJA), który faulem taktycznym przerwał kontratak Bożoka
15'
Ładna akcja Marcusa (ARKA), strzał po nodze obrońcy wyszedł nad bramkę, będzie róg
15'
Kozioł (SANDECJA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogo Bożoka (ARKA)
16'
Tomasiewicz (ARKA) uderzył niecelnie sprzed pola karnego
19'
na trybunach m.in. Marcin Dorna, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski
21'
[0:1] SANDECJA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander. Goście mogli zbyt swobodnie rozegrać ten atak. W kluczowym momencie Nowak ograł Sobieraja, poślizgnął się Stolc, a piłka trafiła do Aleksandra, który technicznym strzałem posłał ją w samo "okienko"
21'
Aleksander (SANDECJA) w sezonie 2013/14 strzelił dla Arki 13 goli, a wiosną 2004 roku trafił w gdyńskich barwach 4 bramki
22'
w Gdyni już na trybunach, przynajmniej skandowaniem rozpoczął się mecz, który zaplanowany jest na jutro w... Gdańsku
23'
spiker apeluje o kulturalny doping
23'
Arka dała się zamknąć we własnym polu karnym, na szczęście Małkowski (SANDECJA) nie trafił czysto w piłkę i z interwencją zdążył Jałocha (ARKA)
24'
po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) na spalonym znalazł się Łukasiewicz (ARKA)
27'
Jałocha (ARKA) interweniuje wślizgiem poza polem karnym, ale nie trafia w piłkę, Dudzic (SANDECJA) przerzucił piłkę nad bramkarze, on z kolei nie trafił do bramki
29'
niecelny strzał sprzed pola karnego Nowaka (SANDECJA)
30'
Renusz (ARKA) dobrze ściął do środka, ale zamiast mocno uderzyć, zdecydował się na lob, choć bramkarz stał niemal na linii. Kozioł (SANDECJA) złapał oczywiście piłkę
30'
Żółtą kartką został ukarany Renusz (ARKA), który faulował Danka
31'
znów Sandecja swobodnie rozgrywała piłkę w polu karnym Arki, strzał Małkowskiego (SANDECJA) zablokował Marcjanik (ARKA)
34'
Arka na razie bezradna w ataku pozycyjnym, najczęściej jej ataki załamują się 30 metrów od bramki rywali
34'
pomocy medycznej potrzebuje Tomasiewicz (ARKA)
35'
"Areczko, my chcemy gola" - skandowanie z trybun
36'
strzał nad bramką Abbotta (ARKA)
39'
dośrodkował Renusz (ARKA), Marcus (ARKA) zgrywał piłkę głową, ale Abbott (ARKA) nie doszedł do niej w polu bramkowym, szybszy był Szarek (SANDECJA)
41'
na spalonym Nowak (SANDECJA)
41'
"Walczyć Arka" - z trybun
42'
Abbott (ARKA) zagrał piłę pomiędzy obrońców, ale Słaby (SANDECJA) miał do niej bliżej niż Bożok (ARKA) i nie dał się zaskoczyć
45'
szybka kontra Sandecji, Małkowski (SANDECJA) nie zdołał dograć do Aleksandra w polu karnym
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
45+1
gwizdy żegnają schodzących na przerwę piłkarzy
Bardzo słaby mecz Arki. Zupełnie nie wychodzi gospodarzom atak pozycyjny. Za mało ruchu jest w przednich formacjach, piłkarz, który ma piłkę nie ma do kogo zagrać, bo jego koledzy nie starają się wychodzić na pozycje. Czym dłużej trwało spotkanie Sandecja grała coraz odważniej. Coraz dalej od własnej bramki przerywała akcje miejscowych i składnie kontratakowała. Po jednym z takim wypadów Aleksander (SANDECJA) strzelił gola. Napastnik jak widać nie ma sentymentów do Gdyni, mimo że w tutejszym klubie grał aż dwa razy.
w przerwie dwóch 7-latków otrzymuje prezenty z okazji rocznicy urodzin, wręcza je klubowa maskotka
jest też tradycyjnie konkurs dla kibiców, strzały do małych bramek
w przerwie rozgrzewa się Nalepa, tym razem towarzyszy mu Miszczuk
na rozgrzewce także Lomski i Mosiejko
najszybciej jednak wejdzie na boisko Siemszako, on wrócił z odprawy i przebiera się, by zacząć drugą połowę
przebiera się do gry również Nalepa
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasiewicz, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, Sandecja bez zmian w składach
46'
róg dla Arki
47'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Po dośrodkowaniu z rogu Bożoka piłkę głową przedłużył Łukasiewicz, a Paweł z 2 metrów posłał piłkę do siatki
48'
Arka nadal atakuje, dośrodkowanie Bożoka (ARKA) do Abbotta (ARKA), ale Paweł źle przyjął piłkę i przepadła okazja do strzału
48'
Arka lepiej wygląda w ustawieniu z Bożokiem (ARKA) na lewym skrzydle, Siemaszko (ARKA) za plecami Abbotta (ARKA) i Nalepą (ARKA) na pozycji 8
50'
"Arka gol z trybun"
52'
po akcji Małkowskiego (SANDECJA) niecelny strzał Aleksandra
53'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
53'
"Hej, Arka gol" z trybun
53'
Kozioł (SANDECJA) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) z rogu
56'
po początkowym szturmie na początku połowie teraz tempo znów spadło
57'
trochę w tej akcji było przypadku, ale została zakończona uderzeniem, Stolc (ARKA) wyrzucił z autu, Bożok (ARKA) zagrał w "16", a Siemaszko (ARKA) na wślizgu strzelił nad poprzeczką
59'
zbyt mocne dośrodkowanie Warcholaka (ARKA), piłka minęła wbiegających w pole bramkowe Abbotta (ARKA) i Siemaszkę (ARKA)
60'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Akcja prawą stroną Siemaszko, po chwili dograł on na linię pola karnego, Bożok przedłużył podanie, a Michał z 11. metra posłał piłkę do siatki
63'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Ctvrtnicek.
66'
to powinien być trzeci go, Siemaszko (ARKA) wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale strzelił tuż obok słupka
67'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kasprzak, w jego miejsce wchodzi Tarasenko.
68'
na spalonym Warcholak (ARKA)
70'
po zagraniu Siemaszki (ARKA) jeden z obrońców gości dostał piłka w rękę, sędzia nakazał grać dalej
71'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA).
71'
niecelny strzał z wolnego Nathera (SANDECJA)
73'
druga połowa cały czas toczy się z przewagą Arki
74'
dobre dośrodkowanie Warcholaka (ARKA), ale Siemaszko (ARKA) nie sięgnął piłki głową
74'
Żółtą kartką został ukarany Słaby (SANDECJA).
76'
niecelny strzał z dystansu Abbotta (ARKA)
78'
róg dla Sandecji
78'
zamieszanie w polu karnym Arki po rogu, z piłką minął się Jałocha (ARKA)
79'
strzał Szarka w słupek, dobijający Dudzic na spalonym
Oficjalna frekwencja - 3619 kibiców
81'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA), w sytuacji sam na sam nie trafił do bramki
82'
i znów Nalepa (ARKA) sam na sam z bramkarzem, próbował przerzucić piłkę nad rywalem, ale mierzący blisko 2 metry Kozioł (SANDECJA) nie dał się zaskoczyć
84'
Żółtą kartką został ukarany Tarasenko (SANDECJA).
85'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dudzic, w jego miejsce wchodzi Piszczek.
86'
tym razem Nalepa (ARKA) był w trudniejszej pozycji, strzelał z ostrego kąta, Kozioł (SANDECJA) odbił piłkę, a dobitka Michała była niecelna
87'
ostatnie minuty stoją po znakiem pojedynków Nalepa (ARKA) - Kozioł (SANDECJA)
87'
Słaby (SANDECJA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
87'
Kozioł (SANDECJA) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
88'
przy wybiciu piłki Koził kopnął Siemaszko (ARKA)
88'
zamieszanie, sędzia traci kontrolę nad nad wydarzeniami, piłkarze przepychają się
88'
ostatecznie kończy się wolnym dla Sandecji, bo arbiter uznał, że Siemaszko (ARKA) przeszkadzał w wybiciu piłki i kartkami za niesportowe zachowanie
88'
Żółtą kartką został ukarany Kozioł (SANDECJA).
88'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA).
90'
3 minuty doliczone
90+1
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Mosiejko.
90+2
90+2
Mosiejka (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu
90+3
po dośrodkowaniu gości piłkę przechwycił Jałocha (ARKA)
"Areczko, dzięki za walkę" - z trybun
Druga połowa w wykonaniu Arki pozwoliła zapomnieć o kiepskich pierwszych 45 minut. Ofensywę gospodarzy ożywili wprowadzeni do gry w przerwie Rafał Siemaszko (ARKA) i Michał Nalepa (ARKA). Ten drugi mógł nawet ustrzelić hat-tricka, ale mimo że wykorzystał jedną z trzech kapitalnych sytuacji i tak należą mu się słowa uznania. W tygodniu doznał bowiem urazu stopy, który w ogóle stawiał jego grę w sobotę pod znakiem zapytania, a ponadto to jego trafienie okazało się na wagę 3 punktów dla żółto-niebieskich.

Wyniki 10 kolejki

• ARKA GDYNIA - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)
  • GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:2 (2:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:0
  • Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)
  • Wisła Płock - Bytovia 2:1 (1:0)
  • MKS Kluczbork - GKS Bełchatów 0:0
  • Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki 0:1 (0:0)
  • Chrobry Głogów - Chojniczanka 0:1 (0:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)
  • Zaległy z 5. kolejki
  • Bytovia - Stomil 1:1 (1:0)

Opinie (70) ponad 10 zablokowanych

• Arka Gdynia ! co ztego, że 1 liga ? Mamy swój własny klub bez akcentów niemieckich i przekrętów (12)

Wole do końca życia chodzić na 1 lige niż oglądać klub sprzedany za granice i służący tylko i wylącznie do prania pieniędzy. Nie mamy sponsorów po kilkadziesiąt milionów budżetu, nie mamy przepłaconych piłkarzy. U nas liczy się sport i tradycja. Za to kocham Arke i współczuje ludziom zza miedzy którzy kibicują..no właśnie jak ten klub się obecnie nazywa?

• 137 58

• Ale ty ... jestes. i w dodatku naiwny.

• 28 27

• bez przekretow ale baka i swoj klub. moze stadion? (4)

Synku wasz klubik powinien sie korupcja nazywac poczytaj troche. Stadionu nie macie tylko korty idz do taty niech ci opowie

• 21 30

• A gdzie ten Twój klub ma swój własny stadion ?A na temat korupcji to lepiej milczfeć , bo wszystkie były utopione . (1)

• 22 12

• Lechia ma dwa stadiony! jeden poniemiecki imienia Hess'a, drugi państwowy, przywłaszczony przez budynia

• 25 4

• A Lechia ma swoj stadion? (1)

Kiedykolwiek miala? Graja na miejskim od zawsze jedynym klubem w trojmiescie ktory mial swoj stadion jest Arka ale musiala sprzedac aby sie ratowac przed upadkiem.

• 8 2

• dobry zart. przecierz drukarka jest na dnie

• 0 1

• Chłopie, wpadłeś aż w taką euforię bo Twój klub pokonał jakiś klub z Nowego Sącza? Ja i zapewne sporo ludzi również nie jesteśmy zadowoleni co to się wyprawia w Lechii. Wiedz natomiast jedno - po takich wpisach poznaje się ludzi z wyraźnym poczuciem niższości - wystarczy jedna wygrana aby zasypać tę stronę w większości wpisami jak te, czy jakieś Tczewy Sam bory i inne żółte Sopoty...

• 25 21

• Właśnie z takim myśleniem nigdy nie będzie tu Ekstraklasy

• 11 5

• Wy tacy uczciwi jak Kramer w Vabanku :)

• 12 5

• widze silny kompleks wobec Lechii Gdansk...

• 10 10

• W Gdyni tylko Checz!

• 9 7

• POtem przed tv by obejrzeć prawdziwy futbol....