Lechia przegrała sparing z Zawiszą

14 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Piotr Wiśniewski strzelił jedynego gola dla Lechii w sparingu z Zawiszą. Piotr Wiśniewski strzelił jedynego gola dla Lechii w sparingu z Zawiszą.

Tylko dwóch piłkarzy ze składu, który rozpoczynał w ostatniej ligowej kolejce przegrany mecz z Koroną Kielce, wyszło w "11" na mecz sparingowy Lechii z Zawiszą w Bydgoszczy. Zabrakło czterech kadrowiczów, a trenerzy Tomasz UntonMaciej Kalkowski pozwolili odpocząć również graczom najbardziej eksploatowanych w minionych tygodniach. Biało-zieloni przegrali z outsiderem ekstraklasy 1:3 (1:1). Honorowego gola dla gdańszczan strzelił Piotr Wiśniewski.

SPRAWDŹ JAKIE MECZE PIŁKARSKIE ODBĘDĄ SIĘ W TRÓJMIEŚCIE W TEN WEEKEND I GDZIE WARTO BYĆ, BO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

Drygas 29, Goulon 56, Kadu 77 - Wiśniewski 42

ZAWISZA: Sandomierski - Wójcicki (46 Ciechanowski), Araujo, Strąk (46 Gołdyn), Pulhaca - Drygas (46 Alvarinho), Goulon (86 Gackowski) - Wagner (46 Marić), Mica, Carlos (46 Kadu) - Porcellis

LECHIA (pierwsza połowa): Trela - Możdżeń, Rudinilson, Bougaidis, Grzelczak - Borysiuk, Nishi - Pawłowski, Aleksić, Wiśniewski - Czychowski
LECHIA (druga połowa): Trela - Powszuk, Bougaidis, Garbacik, Hoffmann - Pietrowski, Wolski - Pawłowski, Aleksić, Nazario - Buksa

Mariusz Rumak przeciwko Lechii wystawił aż 9 piłkarzy z "11", która w ostatniej kolejce rozpoczynała przegrany mecz z Górnikiem Zabrze w ekstraklasie (1:2). Gdańscy szkoleniowcy postanowili ogrywać przede wszystkim piłkarzy ostatnio rezerwowych bądź występujących dotychczas tylko w III lidze.

Ze składu z meczu z Koroną (1:2) w wyjściowym zestawieniu pozostali jedynie: prawy obrońca Mateusz Możdżeń oraz defensywny pomocnik Ariel Borysiuk.

KADROWE POWOŁANIA DLA CZTERECH PIŁKARZY LECHII. JANICKI DO PIERWSZEJ REPREZENTACJI

Wśród licznym eksperymentów zwracał ten z Piotrem Grzelczakiem na lewej... obronie. Po zmianie stron zaprezentowała się jeszcze bardziej przemeblowana drużyna. Szkoleniowcy sprawdzili wszystkich 17 piłkarzy z pola, których zabrali do Bydgoszczy. Po raz pierwszy w seniorskiej drużynie zagrał m.in. 17-letni pomocnik, Maciej Wolski.

TAK BYŁO JESIENIĄ W EKSTRAKLASIE. GOL COLAKA W DEBIUCIE. LECHIA WYGRAŁA Z ZAWISZĄ 2:0

Z piłkarzy sprowadzonych latem, których potencjał tak bardzo zachwalała Lechia na swojej stronie internetowej kilka dni temu, a których rzadko ostatnio widywaliśmy w ekstraklasie bądź wcale pełne 90 minut otrzymali: Bartłomiej Pawłowski, Danijel Aleksić, Dariusz TrelaMavroudis Bougaidis, a jedną połowę na wykazanie się mieli: RudinilsonDiego Hoffmann.

BENFICA ZAINTERESOWANA DŹWIGAŁĄ. PRZECZYTAJ, CO LECHIA SĄDZI O INNYCH PIŁKARZACH POZYSKANYCH LATEM

Już pierwszy atak Zawiszy przyniósł gospodarzom gola, ale nie został on uznany, gdyż Luis Carlos był spalonym. Kwadrans później Brazylijczyk znów zatrudnił Trelę, ale tym razem bramkarz odbił piłkę. Początkowe ataki gospodarzy prowadzone były głównie lewym skrzydłem. Bydgoszczanie do tego stopnia się rozochocili, że w 20. minucie Rafael Porcellis próbował strzelać nawet piętą.

Prowadzenie dla miejscowych padło w 29. minucie. Tym razem zaatakowali oni prawą flanką. Akcję rozpoczął Kamil Drygas i on ją zakończył strzałem głową po dośrodkowaniu Wagnera.

Zawisza atakował nadal. W dobrej okazji spudłował Wagner, a po akcji Jakuba Wójcickiego Grzelczak uratował Lechię faulem taktycznym tuż przed polem karnym, za co otrzymał żółtą kartkę.

Jednak taki już urok piłki, że niewiele brakowało, aby to gdańszczanie na przerwę zeszli z... prowadzeniem. Dwukrotnie w kontrach bardzo dobrze współpracowali ze sobą Piotr WiśniewskiPaweł Czychowski. W 42. minucie piłkarzy, który był w pierwszej połowie kapitanem, wykorzystał sytuację sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim, do której wyprowadziło go podanie młodszego o 11 lat kolegi.

Natomiast dwie minuty później Piotr zrewanżował się Pawłowski, ale ten, choć w III lidze zdobył jesienią 12 goli, w Bydgoszczy fatalnie spudłował zamiast poprawić na 2:1.

LECHIA II I BAŁTYK Z SZANSAMI NA TYTUŁ MISTRZA PÓŁMETKA W III LIDZE

Po zmianie stron Zawisza kontynuował ataki. Trela obronił strzał Porcellisa, ale w 56. minucie był bezradny po przerwotce Herolda Goulona.

W 62. minucie Trela miał problemy ze złapaniem piłki po strzale Alvarinho, ale obyło się bez przykrych konsekwencji. Niestety, tak szczęśliwie bramkarz nie interweniował kwadrans później.

W 77. minucie Damian Garbacik otrzymał żółtą kartkę za faul 17. metrów od własnej bramki na Kadu. Z wolnego uderzył Samuel Araujo. Trela odbił piłkę przed siebie, a Kadu poprawił na 3:1 po dobitce.

Jeszcze w 89. minucie biało-zieloni byli w opałach, ale tym razem golkiper dobrze na róg sparował piłkę po uderzeniu Damiana Ciechanowskiego.

Co w drugiej połowie można odnotować z ofensywnych poczynań Lechii? Właściwie tylko uderzenia z wolnych Aleksicia. Najbliżej gola gdańszczanie byli w 87. minucie. Po uderzeniu Serba Sandomierski odbił piłkę, ale Bougaidis uderzył wysoko nad poprzeczką przy dobitce. Natomiast w 72. minucie bramkarz Zawiszy pewnie złapał piłkę po uderzeniu Danijela.

Opinie (141) 10 zablokowanych

• LGD (7)

Rozpędzić te pseudo gwiazdki, dawać stary skład i jedziemy.

• 91 14

• LGD

Zobaczymy jak nas byli Lechiści pogrążą za tydzień,będzie ciekawie.