Zmietli beniaminka w czwartej kwarcie

Marta
9 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarze Trefla udanie zainaugurowali ligowy sezon. W niedzielny wieczór sopocianie wysoko pokonali na wyjeździe ekipę beniaminka TBL - AZS Politechnika Warszawa 83:66 (18:20, 19:14, 20:19, 26:13). Żółto-czarni efektowne zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatniej kwarcie, w której zdobyli dwa razy więcej punktów niż rywale. Już za dwa dni podopiecznych Karlisa Muznieksa czeka kolejny pojedynek. We wtorek zagrają w Łodzi.

AZS POLITECHNIKA:Nowakowski 17, Mokros 9, Kolowca 6, Pamuła 3, Wilczek 1 - Ponitka 10, Pełka 9. Michalak 9, Karwowski 2, Popiołek 0.

TREFL: Dylewicz 20, Koszarek 17, Wiśniewski 12, Turek 12, Horne 4 - Stefański 9, Waczyński 7, Burgess 2, Stalicki 0, Szymkiewicz 0.

Młody warszawski zespół długo i dzielnie stawiał czoła faworyzowanej ekipie z Sopotu. W 4 minucie meczu było 5:2 dla gospodarzy, chwilę później, po trafieniu za 3 punkty Filipa Dylewicza już 7:7. Wynik praktycznie do 30 minuty utrzymywał się w "okolicach remisowych". Żadna z ekip nie potrafiła wyjść na dwucyfrowe prowadzenie.

Po 10 minutach gospodarze prowadzili 20:18, jeszcze na sekundy przed końcem było 20:15 dla AZS ale wynik pierwszej kwarty celnym rzutem zza łuku ustalił Łukasz Koszarek. Główną bolączką sopocian był fakt, że już po 9 minutach gry 4 faule miał na swoim koncie Adam Waczyński.

Na początku drugiej odsłony gospodarze odskoczyli na 24:20, później w 17 minucie było jeszcze 27:25 dla zespołu z Warszawy ale końcówka pierwszej połowy należała do ekipy gości. Na początku ostatniej minuty prowadzili oni już 36:29 ale wówczas 7 punktów z rzędu zdobył Patryk Pełka i sopocianie po 20 minutach prowadzili "tylko" 37:34.

Pod znakiem wyrównanej walki na parkiecie stała niemal cała trzecia kwarta. W końcówce jednak znów sopocianie odskoczyli od rywali (55:46) ale podobnie jak tuż przed przerwą w końcowych sekundach gospodarze zdołali nieco zmniejszyć rozmiary prowadzenie żółto-czarnych.

Decydujący atak stał się udziałem gości w ostatniej kwarcie, już w 33 minucie meczu było 66:56 dla Trefla. Sopocianie grali szybciej i skuteczniej. Za trzy punkty trafiali Łukasz WiśniewskiMarcin Stefański a przewaga sopocian rosła po każdej akcji. Ostatecznie Trefl wygrał na rozpoczęcie sezonu 2011/2012 pewnie 83:66.

Pozostałe wyniki 1 kolejki TBL:
ŁKS Łódź - Anwil Włocławek 89:71 (28:20, 22:24, 16:12, 23:15), Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 81:93 (21:20, 23:21, 20:27, 17:25), AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 87:68 (19:13, 21:20, 23:18, 24:17), PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 76:74 (25:9, 14:23, 20:22, 17:20), Zastal Zielona Góra - PBG Basket Poznań 71:57 (16:13, 21:16, 17:8, 17:20). Pauzował: Śląsk Wrocław.
Marta

Opinie (24) 1 zablokowana

• Myślałem, że będzie dużo lepiej (4)

ale i tak Trefl sięgnie po euroligę !

• 27 6

• Euroliga????? Przecież Trefl nie dostał się mimo starań nawet do VTB!!! (2)

Zapomnij!

• 3 11

• (1)

2 miejsce w polskiej lidze daje treflowi prawo do eliminacji...

• 0 0

• tylko trzeba je zdobyć

jak na razie tylko czwarte

• 0 0

• jak przejmie go APG tzn uzyteczną część!

• 3 11

• r

ktos wie kiedy bedzie cummings w polsce??????