Koszykarki Basketu triumfowały w Sosnowcu

30 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Basket sromotnie przegrał pierwszą część meczu w Sosnowcu, ale po przerwie to gdynianki dominowały na boisku i sięgnęły po zwycięstwo. Basket sromotnie przegrał pierwszą część meczu w Sosnowcu, ale po przerwie to gdynianki dominowały na boisku i sięgnęły po zwycięstwo.

Koszykarki Basketu Gdynia wygrały wyjazdowy mecz z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec 66:60 (13:16, 11:22, 18:12, 24:10). Podopieczne Katarzyny Dydek w drugiej kwarcie przegrywały różnicą aż 16 pkt, ale dzięki znakomitej grze po przerwie, zdołały wygrać trzeci mecz z rzędu. Dwóch zbiórek do triple-double zabrakło Jelenie Skerović.

JAS-FBG ZAGŁĘBIE: McCallum 18 (6 zb.), Sutherland 13 (9 zbiórek), Bekasiewicz 10 (4 asysty), Dąbkowska 9 (5 zb.), Swanier 2 oraz Dobrowolska 6, Antczak 2, Kaczor 0, Głocka 0, Rozwadowska 0.

BASKET: M.Bibrzycka 13 (7 zb.), A.Bibrzycka 13 (6 zb.), Johnson 12 (9 zb.), Skerović 10 (8 zb., 12 as.), Wilson 4 oraz Troina 6, Jakubiuk 4, Suknarowska 3, Kotnis 1 (5 zb.), Podgórna 0.

30 października 2015, godz. 18:00
JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
BASKET Gdynia

16% 53 typowania JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
1% 3 typowania REMIS
83% 277 typowań BASKET Gdynia

Wynik piątkowego spotkania otworzyła Agnieszka Bibrzycka, która przechwyciła piłkę po złym podaniu Shannon McCallum i popędziła pod kosz ze skuteczną kontrą. Błyskawicznie wyrównała jednak Naketia Swanier. Po niecelnych próbach zza łuku w wykonaniu gdynianek za 3 punkty trafiła McCallum, która mimo straty na początku meczu, znakomicie weszła w mecz.

W ciągu niespełna 4 minut obrończyni zdobyła 7 pkt. To jej rzut dał gospodyniom prowadzenie 9:6. Do końca kwarty Zagłębie utrzymało przewagę 3 pkt. Miejscowe koszykarki miały nieco niższą skuteczność, ale różnicę zrobiły dwa trafione rzuty zza łuku przy jednym gdynianek.

W drugiej partii gospodynie odjechały Basketowi trafiając 9 pkt z rzędu (25:13). Przełamanie ze strony gdynianek przyszło dopiero z rzutem zza łuku Agnieszki Bibrzyckiej. Do przerwy przyjezdne przegrywały jednak 24:38. Dopiero pod koniec trzeciej partii po "trójkach" Tatiany TroinyJeleny Skerović Basket zmniejszył stratę do mniej niż dwucyfrowej.

W ostatniej odsłonie gdynianki poprawiły skuteczność i rzuciły się w pogoń za rywalkami. Podopieczne Katarzyny Dydek przez niespełna 5 minut zanotowały serię 12:0 i po rzucie Anny Jakubiuk prowadziły już 54:50!

Po tym znakomitym powrocie Basket nie oddał już prowadzenia do końca spotkania. Na 30 sekund przed końcem gry gdynianki prowadziły 65:57. Cień nadziei dała gospodyniom Marta Dobrowolska trafiając za 3 pkt, ale w kolejnej akcji faulowała Anetę Kotnis i po piątym przewinieniu opuściła parkiet. Natomiast gdynianka wykorzystała jeden z rzutów wolnych, a 6-punktowa strata to było już za dużo dla gospodyń.

Basket zwyciężył dzięki lepszej skuteczności (39.4 proc. przy 31.9 Zagłębia) i przewadze na tablicach (42:35 w zbiórkach). Aż cztery zawodniczki trener Dydek zdobyły dwucyfrową liczbę punktów, a double-double zaliczyła Skerović, której zabrało dwóch zbiórek do triple-double. Dla gdynianek to już trzecie zwycięstwo z rzędu w Tauron Basket Lidze Kobiet.

Wyniki 7 kolejki

• JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - BASKET GDYNIA 60:66 (16:13, 22:11, 12:18, 10:24)
  • MKS Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 75:56 (23:13, 20:15, 16:14, 16:14)
  • MKK Siedlce - MUKS Poznań 64:70 (15:18, 16:13, 19:24, 14:15)
  • Widzew Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 68:69 (17:14, 19:21, 18:14, 14:20)
  • Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 89:67 (20:25, 23:15, 18:11, 28:16)
  • Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin 49:58 (9:19, 16:11, 8:16, 16:12)