Arka wygrała w Grudziądzu 2:1

2 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 19:33 (2 października 2015)

Przemysław Stolc zdobył z karnego wyrównującą bramkę dla Arki w Grudziądzu. Przemysław Stolc zdobył z karnego wyrównującą bramkę dla Arki w Grudziądzu.

Grzegorz Niciński ponownie trafił ze zmianami, a Arka po raz drugi z rzędu wygrała mecz 2:1, w którym przegrywała 0:1. W drugiej połowie pojedynku w I lidze z Olimpią w Grudziądzu na boisko weszli Patrik Lomski i Rasih Yussuff. Fin wywalczył karnego, po którym Przemysław Stolc wyrównał. Natomiast Anglik strzelił zwycięskiego gola. Obie bramki żółto-niebiescy zdobyli w ostatnim kwadransie gry. Przypomnijmy, że przed tygodniem defensywę Sandecji Nowy Sącz rozmontowali Michał NalepaRafał Siemaszko, którzy zagrali po przerwie.

WEEKEND BEZ EKSTRAKLASY I I LIGI W TRÓJMIEŚCIE NIE MUSI BYĆ NUDNY DLA KIBICA PIŁKI NOŻNEJ. SPRAWDŹ, GDZIE PÓJŚĆ NA MECZ

Kurowski 49 - Stolc 77 (karny), Yussuff 88

OLIMPIA: Fabiniak - Bielawski, Łabędzki, Lewandowski, Woźniak - Smoliński, Kurowski (73 Żigon) - Reiman, Kaczmarek, Szczot (65 Skórecki) - Djousse (78 Pawela)

ARKA: Jałocha - Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Marcus (67 Lomski), Łukasiewicz (73 Yussuff), Nalepa, Bożok - Siemaszko (90 Mosiejko) - Abbott

Sędzia: Mularczyk (Skierniewice). Żółte kartki: Kaczmarek (Olimpia), Łukasiewicz, Nalepa, Warcholak, Bożok (Arka)

Trener Grzegorz Niciński wystawił taki sam skład jak na drugą połowę meczu z Sandecją Nowy Sącz (2:1). Marcin Warcholak zapowiadał, że celem żółto-niebieskich jest druga ligowa wygrana z rzędu, gdyż to się jeszcze drużynie w tym sezonu nie udało ani razu.

MARCIN WARCHOLAK: DOTYCHCZAS GRALIŚMY W KRATKĘ. STAĆ NAS, BY TO ZMIENIĆ

Od pierwszej minuty na boisku jest zatem tercet ASN, którego autorstwa było dotychczas blisko 80 procent goli żółto-niebieskich w bieżących rozgrywkach I ligi. Tym razem szkoleniowiec do wyjściowej "11" wpisał: Michała NalepęRafała Siemaszko, którzy odmienili losy ostatniej kolejki, gdy weszli do gry po przerwie.

TERCET ASN ZDOBYŁ DLA ARKI BLISKO 80 PROCENT W TYM SEZONIE W I LIDZE. SPRAWDŹ, KTO GO TWORZY

Tym razem pod znakiem zapytania stała gra Marcusa, który zmagał się z przeziębieniem i dolegliwościami łydki. Jednak, jak zapewniał nas w środku tygodnia, sztab medyczny autor jednego z trzech goli, w wygranym przed niespełna rokiem meczu w Grudziądzu 3:0, nie musi pauzować. Gdynianie zresztą na wyjeździe Olimpię pokonali trzy razy z rzędu. Poprzednio również 3:1 i 1:0.

Mecz rozpoczęli miejscowi. Jednak jako pierwsi zaatakowali gdynianie. Celny strzał, już w 3. minucie oddał Miroslav Bożok. Pewnie złapał piłkę Bartosz Fabiniak. W następnych akcjach precyzji przy dograniach w polu karnym zabrakło Marcusowi i Siemaszce.

Gospodarze po raz pierwszy dyspozycję Konrada Jałochy sprawdzili w 9. minucie. Bramkarz Arki nie dał się zaskoczyć przy uderzeniu zza pola karnego Kamila Kurowskiego.

8.11.2014: ARKA WYGRAŁA W GRUDZIĄDZU 3:0

W inauguracyjnym kwadransie była to jednak jedyna warta odnotowania akcja miejscowych. Przewaga była po stronie przyjezdnych. Dokumentowały ją głównie stałe fragmenty gry, ale po piłkach bitych przez Bożoka nie było zagrożenia dla bramki rywali. Ponadto niecelny strzał oddał Siemaszko.

Po rozegraniu kolejnych rogów i wolnych do strzału udało się złożyć Warcholakowi, ale piłkę ofiarnie na ciało przyjął Adrian Bielawski. W 26. minucie również zablokowane został uderzenie Nalepy.

Gdy Arka kolekcjonowała seryjnie stałe fragmenty gry, Olimpia do pierwszego rogu dobiła się po pół godzinie gry. I od razu o mały włos nie strzeliła gola. Po błędzie Jałochy, który nie przeciął dośrodkowania Marcina Kaczmarka, piłkę z linii bramkowej wybił Nalepa. Blisko trafienia był Kameruńczyk Donald Djousse.

MARCUS BYŁ PRZEZIĘBIONY I KONTUZJOWANY, ALE DO GRUDZIĄDZA POJECHAŁ

W 34. minucie indywidualną akcję przeprowadził Marcus, który zabrał piłkę Marcinowi Woźniakowi. Za Brazylijczykiem nie nadążyli koledzy i jego dośrodkowanie rosły Fabiniak skierował na róg. Po chwili Tomasz Lewandowski zablokował strzał Siemaszko.

W 37. minucie na rzadko oglądany strzał głową z okolic linii pola karnego zdecydował się Paweł Abbott. Uderzenie nie było mocne, ale przeszło tylko nieznacznie obok słupka. W 43. minucie napastnik Arki poprawił celownik. Po wymianie piłki z Siemaszko strzelił celnie, a Fabiniak z trudem wybił futbolówkę na róg. Do przerwy gdynianie mieli aż siedem kornerów!

Mimo że do przerwy gole nie padły, żaden z trenerów przed drugą częścią gry nie zdecydował się na zmianę. Podobnie jak na początku meczu, także i teraz Arka ruszyła do ataku. Niestety, strzały Abbotta i Nalepy były niecelne, choć ten drugi tylko nieznacznie.

MICHAŁ NALEPA: JAK IDĘ DO PRZODU, LUBIĘ POBAWIĆ SIĘ PIŁKĄ

Natomiast pierwsza ofensywna akcja Olimpii dała gospodarzom prowadzenie. W dodatku miejscowi mieli dużo szczęścia, bo potężny strzał z woleja Kurowskiego najpierw trafił w poprzeczkę, potem w plecy Jałochy i dopiero wtedy znalazł drogę do siatki.

W 53. minucie mogło być 2:0. Michał Marcjanik wybił piłkę wprost pod nogi Kurowskiego. Pomocnika Olimpii powstrzymała dopiero interwencja Jałochy.

w tym okresie gdyńska defensywa raz po raz "trzeszczała w szwach" głównie po atakach Marcina Kaczmarka, który asystował przy golu oraz Djousse. Po faulu na Kameruńczyku kartkę zarobił Warcholak. Z wolnego niecelnie uderzył Kaczmarek.

W 58. minucie kapitan Olimpii mógł mówić o szczęściu. Dotknął piłkę ręką. Sędzia oszczędził Kaczmarka, gdyż już cztery minut wcześniej pokazał mu kartkę za faul na Nalepie. Gdyby drugi sięgnął do kieszeni, gospodarze kończyli w "10".

W 63. minucie Arka grała przez kilkanaście sekund w... dziewiątkę. Pomocy medycznej niemal jednocześnie potrzebowali Antoni Łukasiewicz i Marcjanik. Obaj wrócili do gry.

Żółto-niebiescy na pierwszą groźna akcję po stracie bramki zdobyli się dopiero po ponad kwadransie. Nalepa uruchomił Marcusa, a ten celnym podaniem znalazł w "16" Siemaszkę. Strzał Rafała został jednak zablokowany.

W 72. minucie Djousse znów zmusił do interwencji Jałochę, tym razem główkując w kierunku bramki Arki. Nieco wcześniej szczęścia spróbował Wojciech Reiman, ale jemu wyszedł strzał na witat, piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

W 74. minucie mogło paść wyrównanie. Po akcji Nalepy i Siemaszki ten drugi pomylił się nieznacznie przy strzale.

W 77. minucie Arka wywalczyła karnego. Faulowany był wprowadzony do gry z ławki rezerwowych Patrik Lomski. Pewnym wykonawcą "11" był Przemysław Stolc. Przypomnijmy, że zdobył on gola z karnego także w Pucharze Polski z Chojniczanką, który rozstrzygał się w serii jedenastek.

DO TEGO MECZU. ARKA W TYM SEZONIE MIAŁA 8 KARNYCH, TYLKO 3 WYKORZYSTAŁA

Arka na wyniku 1:1 nie poprzestała. W 84. minucie Lomski mógł ponownie ucieszyć liczną i dobrze dopingującą Arkę w Grudziądzu grupę kibiców z Gdyni. Niestety, jego strzał z pola karnego był niecelny. Chwilę później Nalepa przeprowadził rajd, mijał rywali jak tyczki slalomowe, ale piłkę po jego strzale na róg sparował Fabiniak.

W 88. minucie Nalepa zaliczył asystę, a gola strzelił Rashid Yussuff, który wszedł do gry z ławki rezerwowych.

Wyniki 11 kolejki

• Olimpia Grudziądz - ARKA GDYNIA 1:2 (0:0)
  • Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:0
  • Dolcan Ząbki - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
  • Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - MKS Kluczbork 1:2 (1:2)
  • GKS Bełchatów - Pogoń Siedlce 0:0
  • Bytovia - GKS Katowice 0:3 (0:1)
  • Chojniczanka - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)
  • Stomil Olsztyn - Wisła Płock 1:1 (1:0)

• (3)

W pierwszych minutach zdecydowanie aktywniejsi w ataku są piłkarze Grzegorza Nicińskiego. Na razie gospodarze skupieni tylko na defensywie.

• Arka (1)

Dziady przegrywają, pewnie znowu zamoczą d.. Z zespołami z samego dołu tabeli należy i trzeba wygrywać .

• 8 50

• I co łajzo?

• 8 2

• Czas na zmiany!!!!! (2)

Chyba dosyc szans dostal zarzad i pseudo trener...ktory nie ma zadnego pomyslu na gre i tylko trzyma kolesi na boisku..Kibice obudzcie sie z tym zarzadem i trenerem nie bedzie awansu

• 9 40

• uspokój się przecież Brzęczek już w Katowicach jest

Także będą puchary i balon dmuchany :)

• 9 2

• Ty się lepiej martw o lechije

żeby te dziady utrzymały e-klape bo za rok jak Arka wejdzie to znowu derbów nie będzie. Przecież ci pseudomenago tak doją wasz klub a tylko wy tego nie widzicie. Co rok przychodzi i odchodzi po 10 zawodników a drużyna jest na dnie. ale piekarski i jego kolesie mają konta wypchane i to jest najważniejsze