Wiadomości

Piłkarski weekend w Trójmieście

Zarówno w Lechii jak i w Arce deklarują, że bardziej od wyników juniorów stawiają na ich indywidualne postępy. Na zdjęciu Mateusz Nowicki i Cezary Głon.
Zarówno w Lechii jak i w Arce deklarują, że bardziej od wyników juniorów stawiają na ich indywidualne postępy. Na zdjęciu Mateusz Nowicki i Cezary Głon. fot. T.Zasinski/058sport.pl

Jeśli interesuje Cię co dzieje się w trójmiejskiej piłce nie tylko w ekstraklasie, to z pewnością znajdziesz coś dla siebie w najbliższy weekend. Na własnych boiskach zagra aż 19 drużyn. M.in. w sobotę w samo południe przy ul. Traugutta zaprezentują się juniorzy starsi Lechii Gdańsk. Dziś bliżej przyjrzymy się właśnie drużynom w tej kategorii wiekowej najlepszych naszych klubów. Natomiast za tydzień znów wracamy do seniorów. Przedstawimy B-klasową drużynę Karlikowo Sopot.W Centralnej Lidze Juniorów rywalizują 32 drużyny podzielone na grupę wschodnią i zachodnią. Po 2 najlepsze z nich awansują do półfinałów, w których stawką będzie szansa gry o tytuł mistrza Polski do lat 19. Po 4 najsłabsze spadną natomiast szczebel regionalny. W rozgrywkach CLJ Trójmiasto reprezentują drużyny Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Wyżej w tabeli są obecnie biało-zieloni, którzy z bilansem 4 zwycięstw i 3 porażek zajmują 4. lokatę. Arka jest na 7. miejscu (3 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki). W obu klubach trenerzy zgodnie deklarują, że wyniki są ważne, ale nie kosztem indywidualnego rozwoju piłkarzy. Oba prowadzą jednak odmienną politykę.

Do tej pory była ona niemal identyczna. Najlepsi zawodnicy do lat 19 w miarę możliwości byli skierowywani na mecze rezerw, które jeszcze w minionym sezonie oba kluby miały w III lidze. Obecnie jednak Lechia nie posiada drugiego zespołu i to juniorzy starsi stanowią bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny.

- Daje nam to większy komfort, bo mamy spójną grupę, która trenuje i gra pod naszym okiem cały czasy. Z drugiej strony wybijający się zawodnicy, dla których nie znalazło się już teraz miejsce w pierwszej drużynie, trafili na wypożyczenia. Adam Chrzanowski jest we Fiorentinie, zaś Juliusz Letniowski w Drutex Bytovii. Nie mamy narzuconego plany minimum jeśli chodzi o wynik sportowy, choć stać nas na to, aby powalczyć o czołowe lokaty. Najbardziej zależy nam jednak realizowaniu planu szkoleniowego i wdrażaniu przyjętego modelu gry. Wyniki są ważne, ale najważniejsza jest praca indywidualna. Nasz zawodnik na treningach pierwszej drużyny to największy wymiar sukcesu - mówi Robert Jędrzejczak, który wspólnie z Marcinem Kubsikiem prowadzi juniorów starszych Lechii.
MAREK ZIEŃCZUK WRÓCIŁ DO LECHII. BĘDZIE UCZYŁ MŁODZIEŻ TECHNIKI

Kadra juniorów starszych Lechii Gdańsk - jesień 2016
Bramkarze: Jakub Górski, Kacper Leszczyński, Sebastian Goławski

Obrońcy: Szymon Holowienko, Jan Kreczmanski, Cezary Głon, Przemysłąw Lisiecki, Maciej Marek, Filip Zezula, Rafał Kobryń, Jakub Zezula, Mateusz Kaczyński, Arkadiusz Korpalski, Miłosz Kałahur

Pomocnicy: Jakub Kostyrka, Karol Fila, Maciej Bubiec, Kacper Dubanowski, Maciej Kaczorowski, Adrian Machol, Jakub Filipek, Michał Mikołajczak, Mateusz Sopoćko, Igor Michalski, Dawid Zasada, Karol Landowski, Jakub Dąbrowski

Napastnicy: Dawid Karczewski, Patryk Biesiadziński, Oskar Rynkowski


Gdańscy juniorzy trenują codziennie po szkole. Większość z nich uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Kołobrzeskiej. Treningi piłkarskie odbywają na boisku Ogniwa w Sopocie, zaś ligowe spotkania rozgrywają na bocznym boisku przy ul. Traugutta, gdzie trenuje pierwsza drużyna.

- Schemat treningu jest identyczny jak w pierwszym zespole, choć oczywiście środki są różne. Bardzo duży nacisk kładziemy na rozwój motoryczny tych chłopaków, bo zazwyczaj było tak, że juniorzy docierający do pierwszej drużyny mieli z tym duże problemy i odstawali - wyjaśnia Jędrzejczak.
Gdańskiej młodzieży jest obecnie bardzo trudno przebić się do pierwszego zespołu. W końcu do tej pory nie poradzili sobie w nim nawet ściągani z zewnątrz młodzi utalentowani gracze jak Adam Buksa, Adam Dźwigała czy Przemysław Macierzyński.

- Wystarczy spojrzeć na kadrę Lechii w ekstraklasie i wiadomo, że jest trudno. Potencjału jednak nie brakuje. Na tle nie tylko drużyny, ale i całej Centralnej Ligi Juniorów wyróżnia się Tomasz Makowski, który oprócz umiejętności imponuje dojrzałością. Wiodącą postacią jest Jakub Kostyrka, który zaczął mocno trenować. Warto wyróżnić Miłosza Kałahura, a z młodszych chłopaków nieźle wprowadził się do drużyny Mateusz Kaczyński. Każdy ma szansę i wszystko tak naprawdę zależy wyłącznie od nich - wyjaśnia Jędrzejczak.
Juniorzy starsi Arki Gdynia.
Juniorzy starsi Arki Gdynia. fot. arka.gdynia.pl
W przeciwieństwie do Lechii, rezerwy utrzymała Arka, przy czym spadły one do IV ligi. W Gdyni w juniorach starszych trenuje ok. 40-osobowa grupa piłkarzy, która przydzielana jest przed meczami do kadry rezerw oraz na spotkania CLJ.

- Co tydzień to się zmienia. Jeśli rezerwy grają z mocniejszym przeciwnikiem to wyżej notowani chłopcy trafiają tam. Jeśli gramy prestiżowy mecz w Centralnej Lidze Juniorów na przykład z Lechem Poznań czy Pogonią Szczecin, siły przekierowywane są w drugą stronę. To zależy też od tego ilu graczy zejdzie do rezerw z pierwszej drużyny. Nie mamy priorytetów jeśli chodzi o wyniki. Chcemy, by zawodnicy ogrywali się nie tylko z rówieśnikami, ale by ocierali się także jak najszybciej o seniorską piłkę. Wiadomo, że w IV lidze dominuje futbol siłowy i takie doświadczenia są im również potrzebne - wyjaśnia trener Jakub Frydrych.
ARKA MISTRZEM POLSKI DO LAT 19

Kadra juniorów starszych Arki Gdynia - jesień 2016
Bramkarze: Kacper Krzepisz, Piotr Pruszyński, Szymon Więckowicz

Obrońcy: Jakub Wawszczyk, Fabian Lengiewicz, Krzysztof Krakowiak, Maciej Kaszorek, Jonatan Pasieka, Daniel Chmielnicki, Damian Gębiś, Wiktor Babiński, Krzysztof Bednarski, Mateusz Czaja, Piotr Grabowski, Maciej Kozakowski, Maciej Manteufel, Adrian Polański, Piotr Skierka, Brajan Wieczorek

Pomocnicy: Mateusz Olszewski, Bartosz Olszewski, Norbert Hołtyn, Oskar Sikorski, Jakub Kłosowski, Mikołaj Gabor, Andrzej Łyszyk, Dorian Affeld, Karol Siejak, Oskar Bugajewski, Dominik Gniadecki, Wojciech Kafka, Mateusz Klecha, Mikołaj Nowakowski, Bartosz Nowicki, Oskar Ryk, Krystian Zengierski, Krystian Ziarkowski

Napastnicy: Szymon Nowicki, Mateusz Węsierski, Kamil Wośk, Dawid Sarnowski


Przypomnijmy, że Arka w 2012 roku, jeszcze przed wprowadzeniem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, świętowała na własnym stadionie zdobycie mistrzostwa Polski do lat 19. W jej składzie grał wówczas m.in. Mateusz Szwoch, który obecnie bryluje w seniorskim zespole na boiskach ekstraklasy.

- Obecnie do pierwszej drużyny pukają przede wszystkim tacy gracze jak: Mateusz Węsierski, Jakub KłosowskiSzymon Nowicki. Postępy naszych piłkarzy cały czas są monitorowane. Na tym nam najbardziej zależy. Jeśli chodzi o cele drużynowe, po prostu zespół ma grać jak najlepiej i walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Chcemy być w czołówce, choć nie ma parcia na powtórzenie sukcesu sprzed czterech lat. O tym myślą kluby, które mają szersze kadry w rezerwach i juniorach, bez potrzeby takiej rotacji - przyznaje Frydrych.
Mecze piłkarskie trójmiejskich drużyn w najbliższy weekend
III liga
Chemik Bydgoszcz - BAŁTYK GDYNIA, sobota, godz. 16

IV liga
GEDANIA - Rodło Kwidzyn, sobota, godz. 11, ul. Hallera 201
Sokół Wyczechy - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 16
ARKA II GDYNIA - Powiśle Dzierzgoń, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10

V liga
POLONIA GDAŃSK - KS Mściszewice, sobota, godz. 15, ul Marynarki Polskiej 177
OLIMPIA OSOWA - Start Mrzezino, sobota, godz. 17, ul. Nauczycielska 9

A klasa
KP SOPOT - Celtic Reda, sobota, godz. 11. ul. 23 Marca
GEDANIA II - Wietcisa Skarszewy, sobota, godz. 14:30, ul. Hallera 201
EX SIEDLCE GDAŃSK - GTS Rusocin, sobota, godz. 16, w Rusocinie
SOPOCKI POTOK KAMIONKA - Błyskawica Reda Rekowo, sobota, godz. 16:30, ul. Jana z Kolna 18
BAŁTYK II GDYNIA - Zatoka 95 Puck, niedziela, godz. 13, ul. Górskiego 10
PORTOWIEC GDAŃSK - Zenit Łęczyce, niedziela, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
KP GDYNIA - Kaszubia Starzyno, niedziela, godz. 20:30, ul. Olimpijska 5/9

B klasa
SALOS GDAŃSK - MORENA GDAŃSK, sobota, godz. 15, ul. Smoleńska 5
GKS II Sierakowice - KARLIKOWO SOPOT, sobota, godz. 17
UKS KLUKOWO - WYBRZEŻE GDAŃSK, niedziela, godz. 11, ul. Radarowa 26
ZASPA GDAŃSK - Słupia Sulęczyno, niedziela, godz. 11, ul. Hallera 201

Centralna Liga Juniorów
Gwarek Zabrze - ARKA GDYNIA, sobota, godz. 11
LECHIA GDAŃSK - Warta Poznań, sobota, godz. 12, ul. Traugutta 29

Ekstraliga kobiet
SZTORM AWFIS GDAŃSK - Olimpia Szczecin, sobota, godz. 12, Al. Zwycięstwa 12

II liga kobiet
AKADEMIA PIŁKARSKA LG - UKS Górnicza Konin, sobota, godz. 15, ul. Traugutta 29

III liga kobiet
CHECZ GDYNIA - Centrum Pelplin, sobota, godz. 11, ul. Zamenhofa 17
BIAŁO-ZIELONE GDAŃSK - Stal Jezierzyce, niedziela, godz. 11, Al. Zwycięstwa 12
GOSRIT Luzino - SZTORM II GDAŃSK, niedziela, godz. 11

I liga futsalu

Futsal Oborniki - POLITECHNIKA GDAŃSKA, niedziela, godz. 16

Opinie (12) 2 zablokowane

 • Geda

  Super, z meczu na mecz coraz przyjemniej się ogląda.

  • 17 1

 • Jestem kibicem Lechii , brawo dla Arki , a mój klub powinien brać przykład z Arki (4)

  • 12 18

  • To jakaś kpina z przedłużeniem kontraktu z Nowakiem (3)

   • 8 6

   • Sam jesteś kpina (2)

    Takie osły właśnie podejmując decyzję pochopnie niszczą to co wymaga budowy parę sezonów. Nie spodziewaj się że wymieniajac trenera nagle zaczną wymiatac. Bez spinki i podniecania się. Zobaczymy na koniec sezonu

    • 1 1

    • tacy jak ty niszczą Lechię , podobnie jak mandziaro , jak można budować siłę klubu jak co sezon wymienia (1)

     • 1 0

     • się ponad połowę drużyny ciemniaku

      • 1 0

 • Ciekaw ilu kiboli ponownie nabitych w butelkę pojawi sie na bursztynku (3)

  • 8 9

  • Moze byc znow rekord , ale w dol (2)

   • 7 7

   • Debil jestes nie widzisz ze mandziaro z nieminiaszkamo zniszczyli Lechie (1)

    • 1 1

    • Sam jesteś baran

     Tak straciliśmy połowę zeszłego sezonu jak zwolnili Brzęczka. Dobrze że tylko opinie piszesz bo teraz pewnie byś już wszystkich pozwalnial i spadek do I ligi

     • 0 1

 • Paprochy nie kibice

  Hehe..Jak macie mieć ból d*py po miesiącu sezonu to palcie gume frajerzy. A jak wygrają to z łachy przyczlapiesz na stadion i wielki kibic. Beka z takich expertow piłki plażowej

  • 1 6

 • mandziaro musi odejść

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 23.10.2021 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

95%

100 typowań

x

5%

5 typowań

2

0%

0 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Robert Jaworski 14 23 57.1%
2. Emil P. 14 23 57.1%
3. Wojciech Władziński 14 23 57.1%
4. Jacek P. 14 23 57.1%
5. Grzegorz Preiss 14 23 57.1%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Widzew Łódź 13 10 2 1 27:9 32
2 Korona Kielce 13 7 4 2 15:8 25
3 Miedź Legnica 12 7 3 2 22:11 24
4 Sandecja Nowy Sącz 12 7 1 4 14:11 22
5 GKS Tychy 12 6 4 2 13:11 22
6 ARKA GDYNIA 13 6 2 5 21:13 20
7 ŁKS Łódź 12 6 2 4 16:12 20
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 5 3 4 17:15 18
9 Odra Opole 12 5 2 5 15:17 17
10 Chrobry Głogów 12 4 3 5 14:13 15
10 Resovia 12 4 3 5 14:13 15
12 Skra Częstochowa 11 3 4 4 7:12 13
13 GKS Katowice 13 2 6 5 17:26 12
14 Puszcza Niepołomice 12 3 2 7 12:19 11
15 Zagłębie Sosnowiec 13 2 4 7 12:19 10
16 GKS 1962 Jastrzębie 13 2 4 7 12:24 10
17 Górnik Polkowice 12 1 6 5 12:20 9
18 Stomil Olsztyn 11 2 1 8 11:18 7

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 13 kolejki:

 • ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
 • Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0 (2:0)
 • Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
 • Resovia - Chrobry Głogów 3:0 (2:0)
 • Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (2:0)
 • GKS 1962 Jastrzębie - Górnik Polkowice 2:0 (2:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
 • Skra Częstochowa - GKS Katowice (mecz w Katowicach) 0:0
 • poniedziałek
 • GKS Tychy - Stomil Olsztyn
 • Mecz zaległy z 9. kolejki
 • Resovia - Miedź (wtorek)
 • Mecz zaległy z 12. kolejki
 • Górnik - Puszcza (środa)

Terminarz

23.10 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia typuj Resovia LIVE!
26.10 (wt) godz.13:30 Lechia Zielona Góra typuj ARKA Gdynia
31.10 (nd) godz.12:40 Miedź Legnica typuj ARKA Gdynia
17.10 (nd) godz.12:40 ŁKS Łódź 1:0 ARKA Gdynia LIVE!
08.10 (pt) godz.17:30 ARKA Gdynia 0:0 Korona Kielce LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 23.10.2021 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

92%

135 typowań

x

5%

7 typowań

2

3%

4 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Hubert Kowalik 12 30 83.3%
2. Marcin Kaczmarek 12 30 83.3%
3. Barbara Werner 12 30 83.3%
4. Wojciech Żuchowski 12 30 83.3%
5. RYSZARD KIWATROWSKI 10 30 90%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 11 7 3 1 23:6 24
2 LECHIA GDAŃSK 11 6 4 1 20:9 22
3 Raków Częstochowa 10 6 3 1 21:14 21
4 Pogoń Szczecin 11 5 4 2 16:9 19
5 Śląsk Wrocław 11 4 5 2 15:14 17
6 Cracovia 11 4 4 3 18:18 16
7 Jagiellonia Białystok 10 4 3 3 11:11 15
8 Zagłębie Lubin 9 5 0 4 11:13 15
9 Piast Gliwice 11 4 2 5 14:15 14
10 Wisła Kraków 11 4 2 5 14:16 14
11 Wisła Płock 11 4 1 6 18:17 13
12 Górnik Zabrze 10 4 1 5 13:15 13
13 Radomiak Radom 10 2 6 2 11:10 12
14 Stal Mielec 10 3 3 4 11:16 12
15 Legia Warszawa 9 3 0 6 10:13 9
16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 10 1 4 5 10:15 7
17 Warta Poznań 11 1 4 6 8:15 7
18 Górnik Łęczna 11 1 3 7 9:27 6

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 11 kolejki:

 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:1 (1:1)
 • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:2 (0:0)
 • Wisła Płock - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
 • Cracovia - Warta Poznań 2:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:0)
 • poniedziałek
 • Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom
 • Stal Mielec - Zagłębie Lubin

Terminarz

23.10 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk typuj Górnik Zabrze LIVE!
26.10 (wt) godz.15:45 Świt Nowy Dwór Mazowiecki typuj LECHIA Gdańsk
30.10 (sob) godz.15:00 Warta Poznań typuj LECHIA Gdańsk
16.10 (sob) godz.15:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 LECHIA Gdańsk LIVE!
03.10 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 3:1 Legia Warszawa LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane