Lechia pokonała Anży Machaczkała 4:1

19 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Piłkarze Lechii w dobrych nastrojach we wtorek zakończą zgrupowanie w Turcji. W ostatnim sparingu pokonali Anży Machaczkała aż 4:1. Na zdjęciu Bruno Nazario, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Piłkarze Lechii w dobrych nastrojach we wtorek zakończą zgrupowanie w Turcji. W ostatnim sparingu pokonali Anży Machaczkała aż 4:1. Na zdjęciu Bruno Nazario, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty.

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Lechii pokonali Anży Machaczkała 4:1 (1:0). Dwa gole liderowi zaplecza rosyjskiej elity strzelił Kevin Friesenbichler, który tym samym ma już cztery trafienia w tegorocznych grach kontrolnych. Rejestr bramkowy otworzył Donatas Kozlauskas, a kanonadę biało-zielonych zakończył Bruno Nazario. We wtorek gdańska drużyna wraca do kraju.

ODDAJ GŁOS I WYBIERZ LIGOWCA ROKU. PO PIERWSZYM TYGODNIU GŁOSOWANIA PROWADZI PIOTR WIŚNIEWSKI, ALE Z NIEWIELKĄ PRZEWAGĄ

Friesenbichler 49, 52, Kazlauskas 24, Nazario 59 - Asildarow 74

LECHIA
I połowa: Trela - Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Możdżeń, Pietrowski - Kazlauskas, Vranjes, Grzelczak - Colak
II połowa: Trela - Wojtkowiak (63 Pietrowski), Rudinilson, Bougaidis (63 Macierzyński), Garbacik - Łukasik, Dźwigała - Pawłowski, Friesenbichler, Nazario - Buksa

ANŻY:
I połowa: Kierżakow - Zotow, Gadżybiekow, Ajdow, Arawin - Leonardo, Czirkin (30 Gasanow), Komkow, Maksimow, Moutari - Boli (37 Asindarow)
II połowa: Kriworuczko) - Agałarow, Tagirbiekow), Ewerton (65 Musałow), Tien) - Mitriszew), Czirkin, Gasanow), Komkow (60 Dżamałutdinow), Andriejew, Gazimagomiedow - Asildarow

W ostatnim sparingu w Turcji Jerzy Brzęczek ponownie wystawił do gry niemal dwie "11". Szkoleniowiec nadal eksperymentuje z ustawieniem. Na przykład Marcin Pietrowski do przerwy grał jako defensywny pomocnik, a po odpoczynku, w drugiej połowie wrócić na boisko jako boczny obrońca.

WAWRZYNIAK: POWRÓT DO REPREZENTACJI PRZEZ DOBRĄ GRĘ W LECHII

Natomiast na pewnych pozycjach już widać pewniaków. W drugim meczu z rzędu na bokach obrony zagrali pozyskani zimą: Grzegorz WojtkowiakJakub Wawrzyniak. Pierwszy dostał już więcej czasu gry niż tylko połowę.

Natomiast na środku tej formacji dopasowywany jest już tylko partner do Rafała Janickiego. Cieszy, że niedawny kapitan biało-zielonych wrócił do zdrowia, gdyż jeszcze przed wyjazdem do Turcji narzekał na bóle głowy. Pod jego nieobecność szkoleniowiec sprawdził w centrum defensywy: Damiana GarbacikaMavroudisa Bougaidisa, a w kolejnych sparingach każdy z tym piłkarzy grał w parze z Janickim. W poniedziałek był to Grek.

Tak zbudowany blok defensywny staje na wysokości zadania, gdyż po raz drugi z rzędu oddawał wynik zmiennikom bez straty gola. Co więcej w Turcji do przerwy Lechia nie straciła żadnej bramki.

JANICKI: BÓL MOŻE BYĆ NAWET DO TRZECH MIESIĘCY

Zobacz skrót meczu Lechia - Anży przygotowany przez rosyjski klub.

Rywalizacja trwa nadal między bramkarzami, choć najwyraźniej w grze o numer jeden są: Mateusz BąkDariusz Trela. Tylko oni dostali możliwość wykazania się po jednym sparingu w pełnym wymiarze czasu, gdy Damian Podleśny bronił jedynie przez połowę pierwszej gry kontrolnej.

W ofensywie niespodziewanie największym pewniakiem podczas zgrupowania w Turcji okazał się Donatas Kazlauskas. Z pomocników i napastników tylko litewski skrzydłowy rozpoczynał wszystkie sparingi w wyjściowym składzie.

PRZECZYTAJ, JAKIE NADZIEJE WIĄŻE KAZLAUSKAS Z LECHIĄ

21-latek w pojedynku przeciwko Anży po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w barwach Lechii. W 23. minucie Donatas zdobył głową gola po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Piotra Grzelczaka, który sparingi inaugurował jako lewy obrońca, ale w dwóch ostatnich grach był już jako skrzydłowy, co znacznie lepiej mu służy.

Przed przerwą nie tylko w tej sytuacji, po której padła bramka, akcje Piotra siały spustoszenie w rosyjskiej obronie. Po jego podaniach nieznacznie niecelnie strzelali m.in. Stojan Vranjes, w poniedziałek próbowany na swojej optymlanej pozycji - ofensywnego pomocnika oraz Mateusz Możdżeń, który tym razem dostał szansę w roli defensywnego pomocnika.

Jednak najgorsze dla Anży miało dopiero nadejść. W drugiej połowie przez kwadrans na boisku rządził duet Kevin Friesenbichler-Bruno Nazario. Austriacki napastnik napastnik kończy zgrupowanie z czterema golami na koncie.

Po jednej bramce zaaplikował Chemnitzer FC i Akhisarze Belediyespor, a w poniedziałek dołożył dwa trafienia, choć tego dnia nie był najbardziej wysuniętym napastnikiem, gdyż po przerwie w tej roli występował Adam Buksa.

Najpierw Kevin celnie dobijał po strzale Nazario, a trzy minuty później zwieńczył golem najbardziej efektowną akcję meczu. Buks wrzucił piłkę z lewego skrzydła, Nazario zgrał ją głową, a Friesenbichler na 6. metrze przyjął futbolówkę na piersi, a następnie celnie strzelił z woleja.

Niewiele brakowało, aby skompletował klasycznego hat-tricka, ale tym razem Aleksandr Kriworuczko obronił jego dobitkę po kolejnym strzale Nazario. Podobnie było w końcówce sparingu, gdy Austriak uderzał jeszcze dwukrotnie.

Golkiper Anży po raz ostatni musiał sięgnąć do siatki w 59. minucie. Do kapitulacji zmusił go Nazario, po uderzeniu głową, a podawał znów z lewego skrzydła Buksa.

W 63. minucie trener Brzęczek zdecydował się na jeszcze bardziej ofensywne ustawienie składu. Z gry wycofał m.in. Wojtkowiaka, a w miejsce stopera Bougaidisa wprowadził 16-letniego napastnika Przemysława Macierzyńskiego.

I Lechia rzeczywiście atakowała aż do końca spotkania. Poza wspomnianymi strzałami Friesenbichlera, dwukrotnie przed szansą na gola stawał Buksa, który m.in. w 80. minucie posłał piłkę w słupek.

Jednak zamiast poprawienia wyniku przez biało-zielonych, mieliśmy honorowe trafienie dla rosyjskiej drużyny. W 74. minucie gola zdobył Szemil Asildarow, który przeskoczył Adama Dźwigałę, przesuniętego do obrony po zejściu Greka.

Warto podkreślić, że ten napastnik miał grać w drugiej połowie, ale na boisko wszedł już w 37. minucie. Stało się tak dlatego, że po czerwonej kartce z boiska musiał zejść Yannik Boli, który uderzył łokciem w twarz Mateusza Możdżenia. Trenerzy zdecydowali, aby nadal grać 11 na 11, a za usuniętego z boiska piłkarza wszedł właśnie późniejszy strzelec gola dla Anży.

- W pierwszej połowie był to bardzo dobry, wyrównany mecz, obfitujący w agresywną grę i dużo ciekawych akcji. W drugiej połowie obie drużyny zmieniły większość zawodników. Widać, że Rosjan nie mieli już tyle jakości co przed przerwą. MY mieliśmy momenty, w których za wszelką cenę chcieliśmy dalej strzelać, a zapominaliśmy o pewnym porządku. Bramka, którą straciliśmy nie powinna się zdarzyć. Jednak cieszy to, że w tym spotkaniu mieliśmy wiele takich elementów w grze, których oczekujemy - ocenił na spokojnie wysokie zwycięstwo trener Brzęczek.

ZIMOWE SPARINGI LECHII
Bilans: 2 zwycięstwa, 1 porażka, bramki 6:4

Zgrupowanie w Turcji
11 stycznia, Chemnitzer FC (Niemcy) 1:3 (0:0)
Bramka: Kevin Friesenbichler

15 stycznia, Akhisar Belediyespor (Turcja) 1:0 (1:0)
Friesenbichler

19 stycznia, Anży Machaczkała (Rosja) 4:1 (1:0)

Każde zwycięstwo teraz cieszy!

Załatwcie jeszcze Stilica, jakiegoś playmakera i ruszamy z sezonem. Niepotrzebny doświadczony napastnik, mamy Kevina, lepiej go już powoli kupować definitywnie!

Ave Lechia!

• 96 13

• Obserwator (2)

No Kevin to podstawowa 11 teraz. Już się nie mogę doczekać pierwszego meczu o punkty, wtedy będzie wszystko jasne. Pierwsza 8 czy walka o utrzymanie.

• 16 3

• (1)

mecz z Bytovią pokaże w jakim miejscu jesteśmy ?