Wiadomości

stat

Kartki i wideo świąteczne sportowców


Choinki, bombki, prezenty, bożonarodzeniowa szopka, renifer - takie motywy pojawiły się na tegorocznych kartkach świątecznych, które dotarły do Działu Sportowego Trojmiasto.pl od klubów, działaczy i instytucji sportowych. W role mikołajów wcieliły się zespoły Trefla Gdańsk i Sopot, które nagrały także kolędę, a czerwonych czapek nie brakuje przy unihokeistkach Olimpii Osowa. Ponadto przypominamy specjalny na tę okazję układ Cheerleaders Gdynia. Dziękujemy serdecznie za pamięć. Przyłączamy się do wszystkich życzeń, kierując jednocześnie do naszych sportowców i klubów zapewnienia, że będziemy z Wami na dobre i złe, przy sukcesach, ale i przy porażkach. Oczywiście niech tych pierwszych, tak sportowych jak i osobistych, będzie jak najwięcej.



ZOBACZ, TAK WYGLĄDAŁY SPORTOWE KARTKI I ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA W POPRZEDNICH LATACH

Dziękujemy za nadesłane życzenia świąteczne:


Drogą listowną: Bałtykowi Gdynia, MH Automatyce Gdańsk oraz Treflowi Gdańsk i Treflowi Sopot.
Drogą mailową: Tomaszowi Chamerze, prezesowi Polskiego Związku Żeglarskiego, Mieczysławowi Grzybowskiemu, członkowi zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku, baltyk.gdynia.pl, Flocie Gdynia, MOSiR Sopot, One Sport, Uniwersytetowi Gdańskiemu, AWFiS Gdańsk, City Trail, Ergo Arenie, Lechii Gdańsk, Arce Gdynia, CityFit, PGE Narodowemu, GKS Stoczniowcowi, R.C. Lechii Gdańsk, Sportowej Politechnice Gdańsk, Vistalowi Gdynia, PGE Ekstralidze, Ogniwu Sopot, Treflowi Gdańsk, RC Arce Gdynia, Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk, Gwardii Koszalin


Świąteczny układ Cheerleaders Gdynia


Kartki świąteczne w kolejności wpłynięcia do redakcji



Opinie (18) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 KKS 1925 Kalisz 17 13 3 1 38:12 42
2 Radunia Stężyca 17 10 7 0 35:9 37
3 Świt Skolwin 17 10 6 1 28:7 36
4 Kotwica Kołobrzeg 17 12 0 5 36:22 36
5 Mieszko Gniezno 17 11 2 4 32:16 35
6 Unia Janikowo 17 9 3 5 38:29 30
7 Sokół Kleczew 17 7 3 7 20:21 24
8 KP Starogard Gdański 17 6 4 7 17:19 22
9 Polonia Środa Wielkopolska 17 6 4 7 27:23 22
10 Pogoń II Szczecin 17 6 3 8 23:27 21
11 Chemik Police 17 6 3 8 21:25 21
12 Bałtyk Koszalin 17 4 5 8 16:33 17
13 Nielba Wągrowiec 17 4 4 9 21:36 16
14 Jarota Jarocin 17 3 6 8 18:23 15
15 Gwardia Koszalin 17 4 3 10 16:37 15
16 Górnik Konin 17 4 2 11 21:35 14
17 Grom Nowy Staw 17 3 5 9 19:32 14
18 BAŁTYK GDYNIA 17 3 1 13 12:32 10

Wyniki 17 kolejki:

  • Kotwica Kołobrzeg - BAŁTYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 0:3
  • Gwardia Koszalin - Polonia Środa Wielkopolska 1:3 (1:3)
  • Górnik Konin - Sokół Kleczew 1:3 (1:2)
  • Bałtyk Koszalin - Chemik Police 3:1 (1:0)
  • Świt Skolwin - Unia Janikowo 1:0 (1:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Nielba Wągrowiec 5:0 (4:0)
  • Jarota Jarocin - Grom Nowy Staw 1:1 (0:0)
  • Mieszko Gniezno - Radunia Stężyca 1:1 (0:0)
  • Mecz zaległy z 12. kolejki
  • Pogoń II Szczecin - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 23.02.2020 godz. 20:30

Visła Bydgoszcz
:
TREFL Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

2%

3 typowania

2

98%

166 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Piotr Matusiak 20 41 75%
2. Maciej Śleboda 19 38 78.9%
3. Witold Stasiewski 19 38 73.7%
4. Janusz Ruszkiewicz 20 38 70%
5. Marta B 20 38 70%

Aktualna tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Verva Warszawa Orlen Paliwa 20 18 2 56:17 51
2 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 20 16 4 55:20 50
3 PGE Skra Bełchatów 20 16 4 53:21 48
4 Jastrzębski Węgiel 20 15 5 47:28 42
5 GKS Katowice 20 10 10 45:44 31
6 TREFL GDAŃSK 19 9 10 38:36 28
7 Ślepsk Malow Suwałki 20 9 11 34:45 25
8 Cerrad Enea Czarni Radom 19 8 11 35:41 25
9 Aluron Virtu CMC Zawiercie 20 8 12 30:44 23
10 MKS Będzin 20 8 12 32:47 21
11 Cuprum Lubin 21 7 14 30:48 21
12 Asseco Resovia Rzeszów 20 6 14 31:48 21
13 Indykpol AZS Olsztyn 19 7 12 33:45 20
14 Visła Bydgoszcz 20 2 18 23:58 11

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Natomiast najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Wyniki 20 kolejki:

  • TREFL GDAŃSK - Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:17, 25:16)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (32:34, 23:25, 25:23, 17:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:19, 22:25, 25:21, 25:23)
  • Asseco Resovia - MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 11:15)
  • PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 25:17, 25:27, 21:25, 15:10)
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:2 (21:25, 19:25, 28:26, 25:22, 15:11)
  • GKS Katowice - Visła Bydgoszcz 3:1 (33:35, 25:16, 25:15, 25:18)

Terminarz

23.02 (nd) godz.20:30 Visła Bydgoszcz typuj TREFL Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 TREFL Gdańsk typuj MKS Będzin
29.02 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle typuj TREFL Gdańsk
14.02 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Cuprum Lubin LIVE!
08.02 (sob) godz.14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 TREFL Gdańsk LIVE!

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 28.02.2020 godz. 19:00

GTK Gliwice
:
TREFL Sopot
mecz ligowy

Jak typują inni

1

21%

24 typowania

x

0%

0 typowań

2

79%

89 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Ogonowski 21 49 76.2%
2. Baltyk Gdynia 21 47 76.2%
3. Ryszard Kotowski 21 47 76.2%
4. Marek Marchlik 19 46 78.9%
5. Jakub Gucwa 19 46 78.9%

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Anwil Włocławek 20 16 4 1911:1660 36
2 Stelmet Enea BC Zielona Góra 19 16 3 1819:1579 35
3 Start Lublin 20 15 5 1702:1565 35
4 ASSECO ARKA GDYNIA 20 13 7 1621:1517 33
5 Polski Cukier Toruń 18 14 4 1577:1428 32
6 Śląsk Wrocław 20 10 10 1749:1710 30
7 King Szczecin 20 10 10 1650:1656 30
8 PGE Spójnia Stargard 20 10 10 1588:1604 30
9 TREFL SOPOT 20 10 10 1601:1645 30
10 HydroTruck Radom 20 9 11 1571:1624 29
11 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 20 8 12 1603:1618 28
12 Enea Astoria Bydgoszcz 19 8 11 1673:1709 27
13 GTK Gliwice 20 7 13 1704:1786 27
14 Legia Warszawa 20 4 16 1594:1782 24
15 Polpharma Starogard Gdański 20 4 16 1630:1827 24
16 MKS Dąbrowa Górnicza 20 4 16 1579:1862 24

Wyniki 20 kolejki:

  • ASSECO ARKA GDYNIA - Start Lublin 75:81 (21:16, 17:26, 12:19, 25:20)
  • TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 64:77 (20:20, 15:21, 18:17, 11:19)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113 (26:21, 25:29, 27:32, 29:31)
  • HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:73 (16:23, 23:21, 19:10, 17:19)
  • PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice 86:79 (20:24, 26:18, 21:17, 19:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15)

Terminarz

28.02 (pt) godz.19:00 GTK Gliwice typuj TREFL Sopot
07.03 (sob) godz.17:30 TREFL Sopot typuj Śląsk Wrocław
14.03 (sob) Start Lublin TREFL Sopot
14.02 (pt) godz.18:00 Stelmet Enea BC Zielona Góra 82:75 TREFL Sopot
09.02 (nd) godz.17:30 TREFL Sopot 64:77 Anwil Włocławek LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 23.02.2020 godz. 17:30 LIVE!

Lech Poznań
:
LECHIA Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

46%

106 typowań

x

31%

70 typowań

2

23%

52 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Stefan Sandach 28 47 57.1%
2. Krzysztof Dębski 28 46 57.1%
3. Krzysztof Ogonowski 28 46 57.1%
4. Janusz Bereziuk 28 46 53.6%
5. Maciej Śleboda 26 45 61.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 22 13 3 6 45:23 42
2 Cracovia 22 13 3 6 32:17 42
3 Pogoń Szczecin 22 11 6 5 25:18 39
4 Śląsk Wrocław 22 9 9 4 29:23 36
5 Lech Poznań 22 9 7 6 37:22 34
6 LECHIA GDAŃSK 22 9 7 6 26:24 34
7 Piast Gliwice 22 10 4 8 24:22 34
8 Wisła Płock 22 9 4 9 27:35 31
9 Jagiellonia Białystok 22 8 6 8 31:29 30
10 Raków Częstochowa 22 9 2 11 26:34 29
11 Zagłębie Lubin 22 8 4 10 31:31 28
12 Górnik Zabrze 22 6 9 7 26:27 27
13 Wisła Kraków 22 7 2 13 26:35 23
14 Korona Kielce 22 6 5 11 12:24 23
15 ARKA GDYNIA 22 5 6 11 17:31 21
16 ŁKS Łódź 22 4 3 15 21:40 15

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.

Wyniki 22 kolejki:

  • LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Wisła Płock 0:0
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:0
  • Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 0:0
  • Cracovia - Lech Poznań 2:1 (0:1)

Terminarz

23.02 (nd) godz.17:30 Lech Poznań typuj LECHIA Gdańsk LIVE!
01.03 (nd) godz.12:30 Korona Kielce typuj LECHIA Gdańsk
04.03 (śr) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Legia Warszawa
14.02 (pt) godz.20:30 LECHIA Gdańsk 1:0 Piast Gliwice LIVE!
07.02 (pt) godz.20:30 Śląsk Wrocław 2:2 LECHIA Gdańsk LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

data meczu: 07.03.2020

LECHIA Gdańsk
:
Master Pharm Łódź
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Kazimierz Wróblewski 8 19 100%
2. Witold Stasiewski 8 19 100%
3. Maciej T 8 17 87.5%
4. Adam Sekuła 8 17 87.5%
5. Paweł Drzewiecki 8 17 87.5%

Aktualna tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Master Pharm Łódź 8 8 0 0 336:118 37
2 OGNIWO SOPOT 8 6 0 2 207:126 30
3 Pogoń Awenta Siedlce  8 6 0 2 211:125 30
4 Juvenia Kraków 8 5 0 3 230:189 25
5 Skra Warszawa 8 4 0 4 256:196 20
6 LECHIA GDAŃSK 8 3 0 5 187:156 17
7 Orkan Sochaczew 8 3 0 5 151:198 14
8 Budowlani Lublin 8 1 0 7 109:313 5
9 ARKA GDYNIA 8 0 0 8 101:367 1

Przed sezonem z rozgrywek wycofali się KS Budowlani Łódź. Ekstralidze gra 9 zespołów. Żadna drużyna nie spadnie. Wakat uzupełniony zostanie po sezonie przez mistrza I ligi. Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) dwie najlepsze drużyny zagrają o tytuł mistrza Polski, a zespoły z miejsc 3-4 zmierzą się w meczu o brązowy medal.

Wyniki 9 kolejki:

  • LECHIA GDAŃSK - OGNIWO SOPOT 16:22 (13:5)
  • Budowlani Lublin - ARKA GDYNIA 29:19 (17:0)
  • Juvenia Kraków - Pogoń Awenta Siedlce 18:26 (8:21)
  • Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 20:16 (13:13)
  • Pauzuje: Master Pharm Łódź

Terminarz

07.03 (sob) LECHIA Gdańsk Master Pharm Łódź
16.11 (sob) godz.14:00 LECHIA Gdańsk 16:22 OGNIWO Sopot
10.11 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia 5:47 LECHIA Gdańsk
12.10 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 19:34 Juvenia Kraków
05.10 (sob) godz.15:00 Orkan Sochaczew 20:19 LECHIA Gdańsk

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 22.02.2020 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

58%

126 typowań

x

21%

44 typowania

2

21%

46 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Maciej Żurawski 23 48 69.6%
2. Bogusław karpowicz Karpowicz 23 46 65.2%
3. Piotr Fritza 23 45 65.2%
4. Krzysztof Beksa 21 43 66.7%
5. Tomasz Stepien 23 43 60.9%

Terminarz

22.02 (sob) godz.15:00 ARKA Gdynia typuj Raków Częstochowa LIVE!
01.03 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia typuj ŁKS Łódź
04.03 (śr) godz.20:30 Piast Gliwice typuj ARKA Gdynia
14.02 (pt) godz.18:00 Górnik Zabrze 2:0 ARKA Gdynia LIVE!
07.02 (pt) godz.18:00 ARKA Gdynia 0:1 Cracovia LIVE!

Najbliższe spotkanie Arki

data meczu: 07.03.2020

ARKA Gdynia
:
OGNIWO Sopot
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Andrzej Starzyński 8 17 100%
2. Aneta Starzyńska 8 17 100%
3. Krzysztof Debski 8 17 100%
4. Sufcia Jagularownia 8 17 100%
5. Efcia Konefcia 8 17 100%

Terminarz

07.03 (sob) ARKA Gdynia OGNIWO Sopot
17.11 (nd) godz.13:00 Budowlani Lublin 29:19 ARKA Gdynia
10.11 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia 5:47 LECHIA Gdańsk
19.10 (sob) godz.14:00 Skra Warszawa 71:14 ARKA Gdynia
06.10 (nd) godz.14:00 Pogoń Awenta Siedlce 54:19 ARKA Gdynia

Najbliższe spotkanie Ogniwa

data meczu: 07.03.2020

ARKA Gdynia
:
OGNIWO Sopot
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Ogniwa

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof S 7 15 100%
2. Efcia Konefcia 8 15 87.5%
3. Paweł Drzewiecki 8 15 87.5%
4. Włodek Zantkiewicz 8 15 87.5%
5. Janusz Gawlik 8 15 87.5%

Terminarz

07.03 (sob) ARKA Gdynia OGNIWO Sopot
16.11 (sob) godz.14:00 LECHIA Gdańsk 16:22 OGNIWO Sopot
20.10 (nd) godz.14:30 Juvenia Kraków 36:22 OGNIWO Sopot
12.10 (sob) godz.17:30 OGNIWO Sopot 34:13 Orkan Sochaczew
06.10 (nd) godz.15:00 Budowlani Lublin 18:38 OGNIWO Sopot

Najbliższe spotkanie Lotosu

początek meczu: 21.02.2020 godz. 18:00

Re-Plast Unia Oświęcim
:
LOTOS PKH Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

89%

101 typowań

x

1%

2 typowania

2

10%

11 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lotosu

Najlepiej typujący wyniki Lotosu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 47 69 57.4%
2. Marcin Dymkowski 47 69 55.3%
3. Tomek Marcinkowski 45 68 57.8%
4. Piotr Ł. 47 68 55.3%
5. Adam Markuszewski 47 68 55.3%

Tabela po rundzie zasadniczej

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy 47 31 1 3 11 200:90 101
2 Re-Plast Unia Oświęcim 47 28 3 3 13 166:101 93
3 Podhale Nowy Targ 47 24 5 5 13 183:106 87
4 JKH GKS Jastrzębie 47 25 5 1 16 188:110 86
5 Comarch Cracovia 47 23 3 10 11 160:121 85
6 GKS Katowice 47 26 2 3 16 147:83 85
7 LOTOS PKH GDAŃSK 47 19 8 4 16 143:100 77
8 Energa Toruń 47 16 6 3 22 152:152 63
9 Zagłębie Sosnowiec 47 15 2 3 27 133:175 52
10 Kadra PZHL 20 1 0 0 19 31:151 3
11 Naprzód Janów 47 1 0 0 46 49:363 3

Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.

Wyniki 49 kolejki:

  • LOTOS PKH GDAŃSK - Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
  • Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (3:2, 1:1, 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
  • GKS Katowice - Naprzód Janów 5:0 (walkower, Naprzód został zawieszony w prawach członka Polskiej Hokej Ligi)

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
Re-Plast Unia Oświęcim
2 miejsce po rundzie zasadniczej
Energa Toruń
8 miejsce po rundzie zasadniczej
LOTOS PKH GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
GKS Katowice
6 miejsce po rundzie zasadniczej
Półfinały
Finał

Terminarz

21.02 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim typuj LOTOS PKH Gdańsk
22.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim typuj LOTOS PKH Gdańsk
25.02 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk typuj Re-Plast Unia Oświęcim
16.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:3 Podhale Nowy Targ LIVE!
14.02 (pt) godz.18:00 JKH GKS Jastrzębie 1:2 LOTOS PKH Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane