Lotos Trefl już wiceliderem PlusLigi

7 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Trefl Gdańsk

W Kielcach Marco Falaschi mógł cieszyć się z trzeciego tytułu MVP w PlusLidze oraz z tego, że jego zespół został wiceliderem rozgrywek. W Kielcach Marco Falaschi mógł cieszyć się z trzeciego tytułu MVP w PlusLidze oraz z tego, że jego zespół został wiceliderem rozgrywek.

Siatkarze Lotosu Trefla wskoczyli na pozycję wicelidera PlusLigi spychając z tego miejsca PGE Skrę Bełchatów. Gdańszczanie bezproblemowo poradzili sobie w zaległym meczu 17. kolejki z Effectorem Kielce 3:0 (25:9, 25:20, 25:22). Co prawda rywale poprzez błędy własne nie utrudniali gry, ale żółto-czarni pokazali, ze słabsza postawa w poprzednim meczu była tylko przypadkiem. MVP spotkania został uznany po raz trzeci w sezonie Marco Falaschi. A już w piątek, o godz. 20 Lotos Trefl zmierzy się w kolejnym ligowym meczu, na wyjeździe z Banimexem Będzin.

TUTAJ MOŻESZ ZADAĆ PYTANIE TRENEROWI ANASTASIEMU

Effector: Pająk 1, Staszewski 2, Bieniek 2, Jungiewicz 3, Buchowski 12, Maćkowiak 4, Sufa (libero) oraz Janusz 1, Machacon 6, Krzysiek 7

LOTOS TREFL: Falaschi 1, Mika 13, Grzyb 7, Troy 8, Schwarz 8, Gawryszewski 7, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz, Czunkiewicz 1

Siatkarze Lotosu Trefla przeplatają zacięte mecze łatwiejszymi. Ten drug przytrafił się im w Kielcach. Jeszcze w sobotę musieli martwić się o to, czy Transfer Bydgoszcz nie zbliży się do nich w tabeli PlusLigi. Po trzech setach to rywale prowadzili 2:1, ale żółto-czarni, także dzięki dobrym zmianom m.in. Przemysława Stępnia, wygrali po tie-breaku 3:2.

LOTOS TREFL JUŻ PIĘĆ RAZY WYGRYWAŁ W TIE-BREAKU

Wydawało się, że kilku siatkarzy podstawowego składu Lotosu Trefla, a w głównej mierze rozgrywający Marco Falaschi, drugi raz z rzędu nie mogą zagrać tak słabo. Co prawda Effector wydaje się być nieco lepszym zespołem, niż ten który obejrzeliśmy w połowie października w Ergo Arenie, ale gdańszczanie pojechali do Kielc po pewne trzy punkty.

ANDREA ANASTASI LIGOWCEM GRUDNIA

I tak też zaczęli mecz. W dwóch pierwszych akcjach rywale popełnili błędy, ale następie asa posłał Mateusz Mika i trener Dariusz Daszkiewicz prosił o czas. Przyjmujący Lotosu Trefla, pomimo krótkiego seta posłał w nim aż 10 zagrywek, czyli więcej niż rywale zdobyli punktów. To pokazuje, jak trudna była ona dla siatkarzy Effectora.

Kielczanie sami uzyskali w pierwszej partii... cztery punkty - reszta po błędach przyjezdnych. Tyle miał na swoim koncie Mika. Do tego po trzy dołożyli Sebastian Schwarz, Bartosz Gawryszewski i Murphy Troy. Nie było miejsca na boisku, w którym nie rządziliby gdańszczanie. A rywale z coraz większą nadzieją oczekiwali szybkiego zakończenia seta. Przyszło ono po 22 min.

WYSTĘPY MŁODYCH CHEERLEADEREK TO SZKOŁA WDZIĘKU CZY WSPIERANIE DZIECKA?

Lotos Trefl zaliczył najwyżej wygranego seta w tym sezonie. Jeszce ani razu nie udało się gdańszczanom zatrzymać rywala na 9 pkt. Punkt więcej ugrał w pierwszym secie meczu w Ergo Arenie Cerrad Czarni Radom.

Drugi set był tylko trochę bardziej wyrównany. Na początku gospodarze przypomnieli sobie, że także potrafią dobrze zagrywać. Po asie serwisowym Adriana Buchowskiego wyszli na prowadzenie 5:4. Gdańszczanie na ostatni kontakt pozwolili kielczanom przy stanie 7:7. Kolejne cztery punkty padły łupem żółto-czarnych co skłoniło Daszkiewicza do wykorzystania czasu.

Podobnie jak we wcześniejszej partii na niewiele się to zdało. Atak środkiem Wojciecha Grzyba oraz złe rozegranie Adriana Staszewskiego i na drugiej przerwie technicznej Lotos Trefl prowadził 16:10. Zresztą Grzyb i Troy byli głównymi postaciami końcówki tej części meczu. Pierwszy nie rozproszył się drugim czasie Daszkiewicza i posyłając asa powiększył przewagę do 20:13. Natomiast Amerykanin zamknął partię skutecznym atakiem (20:25).

Środkowy set nieco nakręcił grę gospodarzy. Z drugiej strony po gdańskiej stronie wciąż widać było takie skupienie jak wcześniej. A to oznaczało, że mecz nie może skończyć się inaczej, jak ich wygraną do zera. Mocne ataki Miki i Schwarza dały prowadzenie 3:1. Podwyższył je blok gdańszczan (2:5) oraz kolejne błędy Effectora (3:7).

Rozluźnienie wdarło się w szeregi żółto-czarnych po pierwszej przerwie technicznej. Blok na Gawryszewski przyniósł kielczanom nadzieję na wyrównaną partię. Szybko zdobyli dwa kolejne punkty i zrobiło się tylko 9:11. Gospodarze byli jednak tak hojni, że to, co chwilę wcześniej zabrali, szybko oddali prostymi błędami (10:15). Tej przewagi gdańszczanie już nie roztrwonili.

Wyniki 18 kolejki

• LOTOS TREFL Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:2 (20:25, 26:24, 16:25, 25:23, 15:10)
  • Banimex Będzin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 19:25, 21:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom 0:3 (17:25, 17:25, 19:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)
  • Cuprum Lubin - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (29:27, 25:17, 25:17)
  • Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:13, 25:22, 25:12)
  • AZS Częstochowa - Effector Kielce 1:3 (28:26, 16:25, 24:26, 21:25)
  • Zaległy mecz 17. kolejki
  • Effector Kielce - LOTOS TREFL Gdańsk 0:3 (9:25, 20:25, 22:25)