Arka wygrała po raz trzeci z rzędu

16 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Marcus (z lewej) i Alan Fialho długo czekali w tym sezonie na gole w I lidze. Końcówka jesieni jest jednak dla Brazylijczyków udana. Zdobyli bramki w drugim meczu z rzędu. Marcus (z lewej) i Alan Fialho długo czekali w tym sezonie na gole w I lidze. Końcówka jesieni jest jednak dla Brazylijczyków udana. Zdobyli bramki w drugim meczu z rzędu.

Piłkarze Arki wygrali po raz trzeci z rzędu tak w I lidze jak i przed własną publicznością. Gdynianie, choć przez większą część meczu oddawali inicjatywę rywalom, potrafili wyprowadzać zabójcze kontry. Podopieczni Grzegorz Nicińskiego i Grzegorza Witta wygrali 2:1 (1:0), a przy lepszej skuteczności Michała Szuberta wynik mógł być jeszcze wyższy. Na półmetku rozgrywek żółto-niebiescy zaleźli się na 8. miejscu. W najbliższą sobotę zagrają u siebie z Dolcanem Ząbki, który otwiera grupę drużyn z dorobkiem 23 punktów.

Miszczuk - Glauber, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Nalepa, Ława - Marcus, Lech, Wojowski - Szubert
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Aluszyk (Szczecin) oraz J.Wójcik, K.Wójcik
Widzów: 3367
Bucek - Czerwiński, Pielorz, Cholerzyński, Pietrzak - Januszkiewicz, Duda, Pitry, Sobotka - Kujawa, Goncerz
  • 46' Glauber Zmiany Kowalski
  • 46' Lech Zmiany Łukasiewicz
  • 80' Wojowski Zmiany Jagiełło
  • 76' Zapatoczny Zmiany Sobotka
  • 76' Duda Zmiany Bodziony
  • 81' Januszkiewicz Zmiany Ceglarz
  • 29' Fialho
  • 60' Marcus karny
  • 63' Cholerzyński
  • 82' Łukasiewicz
  • 90' Szubert
  • 30' Goncerz
  • 30' Pielorz
  • 66' Cholerzyński
  • 68' Duda
  • 90' Kujawa

KOMENTARZE TRENERÓW PO MECZU
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka):
Przytrafił się nam słabszy mecz. Jednak sztuką jest wygrywać nie wówczas, gdy gra się doskonale, ale także wówczas, gdy to się nie udaje. Zdobyliśmy trzy punkty po bardzo ciężkim meczu w boju z bardzo dobrą drużyną. Skład wyjściowy potwierdza ofensywną siłę GKS.

Udało się utrzymać korzystny wynik do końca meczu. Jednak pewno w kolejnych meczach musimy zagrać lepiej, by pokusić się o kolejne punkty.

Przed nami tydzień na spokojną pracę przed meczem z Dolcanem. Chcemy znów wygrać, by kontynuować naszą serię.

Zobacz jak piłkarze Arki przygotowywali się do meczu z GKS Katowice.

Grzegorz Mokry Grzegorz Mokry
ARTUR SKOWRONEK (Widzew):
Byliśmy nastawieni ofensywnie, gdyż chcieliśmy wygrać. Chłopcy pokazali, że zależy nam na 3 punktach. Staraliśmy się omijać pressing Arki, utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Jeśli się takich okazji nie wykorzystuje to trudno o punkty na wyjeździe.

W drugiej połowie Arka zrobiła dwie defensywne zmiany i mądrze się broniła. Były też dwie kontrowersyjne sytuacje, które nam nie pomogły w wyniku. Przy pierwszej bramce Pietrzak był faulowany ewidentnie i dlatego strzelec gola miał wolną pozycję do uderzenia. Przy drugiej sytuacji to ręka w polu karnym była, ale wcześniej był faul w ataku. Pielorz został wytrącony z równowagi.

na trybunie honorowej zasiadł Edward Klejdinst. Od 1 grudnia rozpocznie on pracę w Arce jako dyrektor sportowy. Na stadionie przy ul. Olimpijskiej był już w sobotę. Mecz drużyn do lat 18 Polski i Anglii oglądał m.in. w towarzystwie piłkarza żółto-niebieskich, Bartosza Ławy
Arka nie zmienia zwycięskiego składu, trener Niciński i Witt zdecydowali się na tę samą "11" co w meczach z Chrobrym i Olimpią
GKS przyjechał do Gdyni pod wodzą trenera Skowronka, który przejął drużynę 29 października, wcześniej był przymierzany m.in. do pracy z Arką
GKS w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie zremisował, trzy mecze wygrał, cztery przegrał, na mecz z Arką zgłosił do składu dwóch napastników, a na środku drugiej linii gra Pitry, który często grywał również w ataku, to wróży otwartą grę gości
Arka w Gdyni wygrała dwa ostatnie mecze, beniaminkowie I ligi - Pogoń i Chrobry - zostali ograni po 1:0, a w obu przypadkach zwycięskie gole strzelał Ława (ARKA)
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach Roty Arki, gospodarze na żółto-niebiesko, goście zielone koszulki, czarne spodenki
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy na początku drugiej połowy, gdy otrzymamy dane
nie ma kibiców gości, otrzymali półroczny zakaz wyjazdów
1'
od środka rozpoczął GKS
równolegle prowadzimy relacje na żywo z meczu Lotosu Trefla z mistrzem Polski, w Bełchatowie trwa czwarty set, gospodarze prowadzą 2:1
4'
spokojne pierwsze minuty, gra na ogół na połowie Arki
4'
róg dla GKS
5'
dośrodkowanie z rogu GKS na kontrę Arki
6'
Wojowski (ARKA) podał do Nalepy (ARKA), Michał próbował lobować bramkarza, ale Bucek (GKS) nie dał się na to nabrać i pewnie złapał piłkę
6'
drugi róg dla GKS
7'
Miszczuk (ARKA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Pietrzaka (GKS)
7'
Pietrzak (GKS) znajdował się obrębie zainteresowania Arki jak miał 16 lat i grał w Zagłębiu Sosnowiec, obecnie piłkarz ma 22 lata, a swoją szansę dostał w Górniku Zabrze, gdzie rozegrał 5 meczów w ekstraklasie
8'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
9'
Miszczuk (ARKA) szybszy od Goncerza (GKS)
10'
wolny dla Arki, około 35 metrów od bramki gości
10'
wybita piłka po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA), przejął ją jeszcze Ława (ARKA), uderzenie z około 25 metrów celne, broni Bucek (GKS)
11'
pada Bucek (GKS) zaatakowany przez Marcusa (ARKA), sędzia napomina Brazylijczyka, ale na razie bez kartki
12'
wielkie szczęście przy Arce, pudło z 3 metra Kujawy, do którego piłkę z lewego skrzydła zagrał Sobotka
14'
Bucek (GKS) dobrze przejął piłkę po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
14'
Miszczuk (ARKA) obronił strzał Pietrzaka (GKS) z 7. metra, rywal był praktycznie sam na sam z gdyńskim bramkarzem, ale uderzał z ostrego kąta, będzie róg dla gości
15'
zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z rogu Dudy, przewrócił się Miszczuk (ARKA), sytuację wyjaśnił Glauber (ARKA)
16'
kontrowersyjna decyzja, wydawało się, że Pitry (GKS) za wysoko podniósł nogę i dlatego sędzia gwiżdżę, ale jest wolny dla gości, gdyż arbiter uznał, że Nalepa (ARKA) faulował Kujawę (GKS)
17'
Miszczuk (ARKA) przejął piłkę po dośrodkowaniu z wolnego GKS
18'
"Arka najlepsza jest" - śpiewy z trybun
18'
kolejna problematyczna decyzja sędziego, który puścił faul na Lechu (ARKA) 18. metrów od bramki gości, a następnie upomniał słownie Nalepę (ARKA) i Wojowskiego (ARKA), którzy próbowali protestować
19'
mecz w Gdyni z lekką przewagą GKS, a na pewno goście stworzyli sobie groźniejsze okazje na gola
20'
na spalonym Wojowski (ARKA), gwizdy z trybun kwitują i tę decyzję arbitra
21'
Miszczuk (ARKA) szybszy od Pitrego (GKS), przejął piłkę na 14. metrze od własnej bramki
23'
Nalepa (ARKA) sfaulował Pitrego (GKS) 30 metrów od własnej bramki
24'
Sobieraj (ARKA) a następnie Lech (ARKA) wybijali piłkę głowami po dośrodkowaniu z wolnego Pietrzaka (GKS)
24'
Arka często fauluje, znów na Pitrym (GKS), tym razem przepisy przekroczył Lech (ARKA)
25'
od kilku minut gra głównie na połowie Arki
26'
Wojowski (ARKA) wywalczył pierwszy róg dla Arki w tym meczu
26'
niecelny strzał głową Fialho (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA)
27'
widać, że Arka ma dwóch Brazylijczyków na prawym skrzydle, Marcus (ARKA) i Glauber (ARKA) pograli sobie trochę w "dziadka" z trzema rywalami, którzy nie mogli zabrać im piłki
28'
drugi róg dla Arki, poza boisko wybita piłka po dośrodkowaniu Ławy (ARKA)
28'
bez zagrożenia dla bramki GKS po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
29'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fialho. Wrzutka Wojowskiego w pole karne w kierunku Sobieraja, który walczył z Pietrzakiem, obaj się przewrócili, piłka odbita przed "16", tam był Fialho, który uderzył nie do obrony po "długim rogu"
30'
goście protestują, domagają się odgwizdania faulu Sobieraja (ARKA) na Pietrzaku (GKS) i anulowania gola
30'
sędzia za protesty ukarał dwóch piłkarzy GKS żółtymi kartkami
30'
Żółtą kartką został ukarany Goncerz (GKS).
30'
Żółtą kartką został ukarany Pielorz (GKS).
32'
bramka zmieniła obraz gry, teraz atakuje Arka
33'
Bucek (GKS) obronił strzał Marcusa (ARKA)
34'
na wysokości pola karnego Cholerzyński (GKS) fauluje Ławę (ARKA), pomocnik Arki domaga się kartki, a rywal kwestionuje, że w ogóle było przewinienie
35'
bez zagrożenia dla bramki GKS po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA)
36'
zamieszanie w polu karnym Arki, Kujawa (GKS) próbował uderzyć przewrotką, ale nie trafił w piłkę
37'
róg dla GKS
37'
Miszczuk (ARKA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Dudy (GKS) z rogu, pomocnik gości próbował bezpośrednio z narożnika boiska "wkręcić" piłkę do bramki
38'
problemy Lecha (ARKA) z wyprowadzeniem piłki z własnego przedpola, Pitry (GKS) przejął piłkę i uderzył z 20 metrów, w środek bramki, dobrze ustawiony Miszczuk (ARKA) złapał piłkę
39'
Wojowski (ARKA) zagrał w pole bramkowe, ale Szubert (ARKA) nie zdążył dostawić nogi, a mogło być 2:0
40'
Warcholak (ARKA) z autu wyrzucił piłkę do Szuberta (ARKA), ale ten w pojedynku ze stoperami jej nie przejął i nie popędził sam na sam z bramkarzem
41'
gol zmienił obraz meczu, po zdobyciu prowadzenia Arka jest wcześniej przy piłce, wcześniej optyczną przewagę miał GKS
42'
indywidualna akcja Glaubera (ARKA) zakończona strzałem, na razie niecelnym
42'
w tym tygodniu opublikowaliśmy wywiad z Brazylijczykiem, który zapewniał, że pracuje, aby strzelić gola wreszcie dla Arki
43'
Januszkiewicz (GKS) "pokręcił" obrońcami Arki, wpadł w pole karne, ale tutaj źle podał i piłkę przejął wracający Nalepa (ARKA)
44'
Wojowski (ARKA) sfaulował Januszkiewicza (GKS), okazja na dośrodkowanie dla GKS
44'
Fialho (ARKA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu z wolnego Pietrzaka (GKS)
44'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z rogu Sobotki (GKS)
45'
Miszczuk (ARKA) wybił na róg piłkę po strzale z dystansu Januszkiewicza (GKS)
45'
Minuta doliczona
45+1
Miszczuk (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Dudy (GKS), który próbował już po raz drugi bezpośrednio z kornera zdobyć gola
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Przez blisko pół godziny Arka ograniczała się głównie do przeszkadzania GKS i szukała szansy na odbiór piłki, po którym miała nastąpić szybki atak. Długo w ofensywie te zamiary się nie udawały. Natomiast GKS atakował pomysłowo. Często gdynianie musieli ratować się faulami. Raz dopisało im szczęście, gdy Kujawa (GKS) spudłował z 3. metrów. W kilku innych przypadkach dobrze interweniował Miszczuk (ARKA), który szczególnie musiał się wykazać przy dośrodkowaniach z rogu Dudy oraz w pojedynku sam na sam z Pietrzakiem.
Warto podkreślić, że u siebie gdynianie nie stracili już gola od 4 października!
Obraz gry zmieniła bramka Fialho (ARKA), do ataku ruszyli gospodarze. Brazylijski stoper zaliczył trafienie w drugim kolejnym spotkaniu. Tym samym żółto-niebiescy są o 45 minut od trzeciego zwycięstwa z rzędu tak u siebie, jak i w I lidze oraz 7. miejsca na półmetku rozgrywek.
297 minut meczowych - tyle czasu w Gdyni są niepokonani bramkarze Arki
dwie zmiany w Arce w przerwie, świadczą one o chęci zabezpieczenia defensywy
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Glauber, w jego miejsce wchodzi Kowalski.
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce wchodzi Łukasiewicz.
46'
Drugą połowę rozpoczęła Arka, GKS bez zmian w składzie
47'
"Do boju marsz, zwycięstwo czeka nas" - śpiewają kibice
48'
początek drugiej połowy taki jak i pierwszej, GKS próbuje atakować
48'
Sobieraj (ARKA) zablokował strzał Goncerza (GKS)
50'
oficjalna frekwencja 3367 kibiców
52'
kilka nieskładnych minut z obu stron
54'
nie to strzał ni dośrodkowanie Pietrzaka (GKS), piłka nad poprzeczką bramki Arki
54'
kontrę wyprowadził Marcus (ARKA), ale do piłki w polu bramkowym GKS nie doszedł Szubert (ARKA)
55'
Szubert (ARKA) gonił piłkę podawaną do bramkarza, ale Bucek (GKS) dobrze zagrał nogą
56'
Arka w tej połowie wycofana, czeka na kontry
57'
Warcholak (ARKA) zablokował dośrodkowanie... ręką, ale nie było to zagranie celowe, więc zamiast wolnego jest róg dla GKS
57'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z rogu Pietrzaka (GKS)
57'
strzał z dystansu Cholerzyńskiego (GKS), pewnie broni Miszczuk (ARKA)
58'
złe podanie Kujawy (GKS) do Goncerza (GKS) i dobre wyjście Miszczuka (ARKA), który na 13. metrze od własnej bramki złapał piłkę
58'
karny dla Arki, Szubert zaatakował Pielorza przed polem karnym, obaj wbiegli w "16" i tam piłka odbiła się od ręki obrońcy GKS
59'
trener Skowronek, który protestował wobec karnego, wyrzucony na trybuny!
60'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus z karnego. Zmylony bramkarz, który rzucił się w prawo, a napastnik Arki uderzył w lewy dolny róg
61'
Marcus (ARKA) pomógł kolegom w obronie, faulem przerwał akcję Goncerza (GKS)
62'
Miszczuk (ARKA) bardzo dobrze odbił piłkę do boku po strzale z wolnego z 25 metrów Dudy (GKS)
63'
"Areczko ty najlepszych kibiców masz..." - ruszyły śpiewy na trybunach
63'
[2:1] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cholerzyński. Obrońcy Arki nie potrafili wybić piłki z "16" po dośrodkowaniu rywali, do odbitej piłki dopadł stoper GKS, który mocnym strzałem zdobył kontaktową bramkę
63'
315 minut - tyle byli w Gdynie niepokonani gdyńscy bramkarze
64'
róg dla GKS
65'
zamieszanie po dośrodkowaniu z rogu Dudy (GKS), ale gdynianom udało się wybić piłkę
66'
GKS cały czas w natarciu
66'
Miszczuk (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Dudy (GKS)
66'
Żółtą kartką został ukarany Cholerzyński (GKS), który faulem przerwał kontrę Wojowskiego
67'
zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego Nalepy (ARKA), piłka wyszła bezpośrednio poza boisko
68'
Żółtą kartką został ukarany Duda (GKS) po faulu na Nalepie
69'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - śpiewają kibice Arki
69'
po dośrodkowaniu Januszkiewicza (GKS) niecelnie uderzał z 7. metra Goncerz (GKS)
70'
mogło być 3:1, Wojowski (ARKA) znalazł się sam na sam z bramkarzem po podaniu Szuberta, ale strzelił metr obok słupka
72'
kontra Arki, Nalepa (ARKA) nie sięgnął piłki wrzucanej w pole karne przez Marcusa (ARKA)
73'
GKS przygotowuje podwójną zmianę
74'
Marcus (ARKA) znów dobrze wrócił się za rywalem i niedaleko od własnej "16" sfaulował Pitrego (GKS)
75'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z wolnego Dudy (GKS)
75'
kontra Arki, Ława (ARKA) do Szuberta (ARKA), który minął bramkarza, ale "wyjechał" z piłką poza boisko
76'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zapatoczny, w jego miejsce wchodzi Sobotka.
76'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Duda, w jego miejsce wchodzi Bodziony.
76'
"Gdyńska Arka" - z trybun
77'
Arka wreszcie próbuje przesunąć grę i pograć trochę z dala od własnej bramki, bo w ostatnich minutach cofnęła się zbyt mocno
79'
kapitalny strzał z dystansu Szuberta (ARKA), ale jeszcze lepsza parada bramkarza GKS, będzie róg dla Arki
80'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Wojowski, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
80'
bez zagrożenia dla bramki GKS po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA)
81'
Czerwiński (GKS) do Goncerza (GKS), ale ten drugi nie doszedł do piłki w "16" Arki
81'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Januszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Ceglarz.
82'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA) po faulu na Bodzionym
83'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz..." - śpiewają kibice
85'
gra w środku boiska w ostatnich fragmentach meczu
86'
Arka umiejętnie zwalnia grę, nie tak dawno Warcholak (ARKA) blokował piłkę by wyszła poza bramkę miejscowych, a teraz takie samo zachowanie Kowalskiego (ARKA)
88'
GKS przy piłce, Arka stara się uważnie przesuwać na własnej połowie
88'
Trener Niciński protestuje u sędziego technicznego, gdyż odgwizdany kolejny faul Arki
90'
Ława (ARKA) rozpoczął kontrę i pozwolił się sfaulować 35 metrów od bramki rywali
90'
Żółtą kartką został ukarany Kujawa (GKS) za faul na Ławie
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
na spalonym Szubert (ARKA)
90'
Żółtą kartką został ukarany Szubert (ARKA) za przeszkadzanie przy wznawianiu gry przez rywali
90+2
Bodziony (GKS) z połowy boiska kopnął bezpośrednio poza bramkę Arki
90+3
piłkę odebrał Nalepa (ARKA), ale kontra Szuberta (ARKA) załamała się tuż za linią środkową
90+4
Miszczuk (ARKA) wybija piłkę po dośrodkowaniu
90+4
Pielorz (GKS) dwukrotnie daleko wyrzuca piłkę z autu
90+4
Szubert (ARKA) przez pół boiska biegł sam na sam na bramkarza, w polu karnym próbował go mijać, ale Bucek (GKS) rzucił się pod nogi napastnika Arki i złapał piłkę
90+4
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 2:1
kibice Arki świętują razem z piłkarzami trzecie zwycięstwo z rzędu, z trybun pytanie "Kto wygrał mecz", odpowiedź piłkarzy "Arka"

• ARKA GDYNIA - GKS Katowice 2:1 (1:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)
  • GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:0 (1:0)
  • Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:1)
  • Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
  • Flota Świnoujście - Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)
  • Wisła Płock - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
  • Chojniczanka - Bytovia 2:0 (1:0)

Opinie (121) ponad 20 zablokowanych

• (13)

Ale numer! Jak ARKA wygra 2 ostatnie mecze tej jesieni i w zimę się wzmocni, to może realnie myśleć o awansie do ekstraklasy obok Zgłębia Lubin....
    A byli na ostatnim miejscu przez moment.