Arka zremisowała z Wisłą Płock

26 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Michał Nalepa (w środku) miał najlepszą okazję na gola w pierwszej połowie. Michał Nalepa (w środku) miał najlepszą okazję na gola w pierwszej połowie.

Piłkarzom Arki udało się wypełnić tylko część planu, o którym mówił przed meczem z wiceliderem I ligi Grzegorz Niciński. Gdynianie kontynuują tegoroczną serię bez porażki, która została przedłużona do ósmej kolejki. Na własnym boisku żółto-niebiescy zremisowali z Wisłą Płock 0:0. Grę kończyli w "10", gdyż w 78. minucie po drugiej żółtej kartce murawę przedwcześnie musiał opuścić Krzysztof Sobieraj. Obie drużyny miały szanse, by rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcus, a z kilku metrów Seweryna Kiełpina nie potrafili pokonać: Michał Nalepa i Grzegorz Lech. Natomiast w doliczonym czasie gry piłka odbita od nogi Michała Marcjanika trafiła w słupek miejscowej bramki.

WISŁA WISŁA
Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Ława, Łukasiewicz - Renusz, Nalepa, Wojowski - Marcus
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Rynkiewicz (Zielona Góra) oraz Wójcik, Garbol
Widzów: 4417
Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Radić, Hiszpański - Kostrzewa, Iliew - Janus, Góralski, Darmochwał - Krzywicki
  • 71' Renusz Zmiany Szubert
  • 76' Ława Zmiany Lech
  • 90+2 Nalepa Zmiany Rzuchowski
  • Kostrzewa Zmiany Wlazło
  • 72' Krzywicki Zmiany Kacprzycki
  • 84' Darmochwał Zmiany Ruszkul
  • 56' Sobieraj
  • 78' Sobieraj
  • 86' Lech
  • 88' Nalepa
  • 31' Kostrzewa
  • 45+1 Iliew
  • 85' Kiełpin

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka Gdynia):
Myślę, że obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Na tle kandydata do awansu do ekstraklasy wypadliśmy nieźle. Mieliśmy swoje sytuacje na gole, ale ich nie wykorzystaliśmy. Kończyliśmy w "10". Strach pomyśleć, co mogło się stać w tej ostatniej akcji.

Jestem zadowolony z gry drużyny. Chłopacy starali się. Były sytuacje choćby Nalepy i Marcusa. Punkt na pewno nas cieszy. Oczywiście chciałby się więcej, ale trzeba docenić z kim graliśmy.

Życzę Marcinowi Kaczmarkowi ekstraklasy. Myślę, że na pewno jest w stanie awansować.

Marcin Kaczmarek Marcin Kaczmarek
MARCIN KACZMAREK (Wisła Płock):
Jak na mecz, który skończył się wynikiem 0:0, emocji było sporo, także dużo sytuacji i kilka ciekawych akcji.

Jeśli chodzi o mój zespół to w pierwszej połowie mieliśmy dużo problem po przechwycie. Dlatego to co sobie zakładaliśmy, czyli wyjście do szybkiego ataku, nie funkcjonowało tak jak powinno. Oczywiście to także było spowodowane dobrą grą Arki. W drugiej połowie ten mecz się bardziej otworzył. Przez to było ciekawiej.

Oczywiście można żałować tego, że gdy gra się przez kilka minut z przewagą jednego zawodnika, to powinniśmy, może niekoniecznie mecz wygrać, ale zaprezentować się trochę bardziej spokojniej i w sposób bardziej przemyślany. To się nie udało.

Jednak ja bardzo szanuję ten punkt i gratuluję Grześkowi Nicińskiemu, gdyż ma w Gdyni naprawdę bardzo fajną drużynę.

Po sobotnich meczach Arkę w tabeli wyprzedziły Olimpia Grudziądz i Dolcan Ząbki. Tylko wygrana nad wiceliderem I ligi pozwoli gdynianom wrócić na 4. miejsce w tabeli
trener Niciński zapewniał przed meczem, że Arkę stać nie tylko by podtrzymać passę spotkań bez porażki, ale również aby sięgnąć po zwycięstwo. Odkąd żółto-niebiescy ponownie grają na zapleczu ekstraklasy nie mieli jeszcze na początku roku takiej serii meczów bez przegranej

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PASSIE ARKI I JAK POD TYM WZGLĘDEM BYŁO W LATACH POPRZEDNICH
Jak informowaliśmy po czwartej żółtej kartce pauzować musi Abbott. Pytaliśmy was, kto powinien zastąpić tego napastnika. Trener Niciński postąpił dokładnie z Waszymi sugestiami. Na pozycji numer 9 zagra Marcus (ARKA), który w tej roli wyszedł również na pierwszy mecz wiosny

KTO POWINIEN ZASTĄPIĆ ABBOTTA W MECZU Z WISŁĄ. TAK GŁOSOWALIŚCIE
na ławce rezerwowych w Arce dzisiaj miejsca mają: Kędra, Glauber, Kowalski, Gałecki, Lech, Rzuchowski i Szubert
w Wiśle dwie zmiany, obie w drugiej linii, w porównaniu z ostatnią kolejką, w której ta drużyna u siebie pokonała GKS Tychy 1:0. Trener Kaczmarek postawił tym razem na: Kostrzewę (WISŁA) i Darmochwała (WISŁA), a na ławkę rezerwowych odesłał Stępińskiego i Wlazło
trener Kaczmarek, to były piłkarz i szkoleniowiec m.in. Lechii Gdańsk. W kadrze jego obecnej drużyny nie brakuje byłych zawodników biało-zielonych. Spośród nich do Gdyni przyjechali: Kostrzewa (WISŁA), Kacprzycki i Kaniecki. Ten ostatni przez rundę, podczas wypożyczenia z gdańskiego klubu, był również bramkarzem Bałtyku
trener Niciński rozpoczyna "drugą rundę" w roli samodzielnego szkoleniowca Arki. Rozpoczynał od meczu z Wisłą w Płocku, który żółto-niebiescy wygrali 1:0. Podsumowaliśmy 17 kolejek w I lidze pod wodzą Nicińskiego. Wyszło nam, że jego drużyna jest już trzecią siłą zaplecza ekstraklasy

ARKA NICIŃSKIEGO JEST SŁABSZA TYLKO OD ZAGŁĘBIA I WISŁY. SPRAWDŹ, CZYM USTĘPUJE LIDEROM
trener Kaczmarek pracuje w Płocku już od czerwca 2012 roku. Przed przyjazdem do Gdyni otrzymał nowy kontrakt. Wisłę ma prowadzić przez kolejne dwa sezony
jak informowaliśmy sektor "Górka" zmniejszony jest o blisko połowę. Na tej trybunie maksymalnie może zasiąść tysiąc osób. To restrykcja z powodu środków pirotechnicznych odpalonych podczas meczu z Miedzią.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KARACH, KTÓRE GROZIŁY I GROŻĄ ARCE

"Pełen dostęp - Pełen Futbol" - transparent tej treści na murawie, trzymają go niepełnosprawni, gdyż to im dedykowana jest ta akcja
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, Wisła na niebiesko
rozlega się hymn Arki, dzisiaj jest on prezentowany również w transkrypcji dla niesłyszących
ponad 200 kibiców na sektorze gości
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy, gdy otrzymamy dane w tym względzie, podczas meczów Arki ma to miejsce zazwyczaj w drugiej połowie
prezes Arki Wojciech Pertkiewicz okolicznościową koszulką uhonorował Krzysztofa Sobieraja (ARKA) za rozegranie 200 meczów w barwach Arki, dzisiaj kapitan żółto-niebieskich na boisku po raz 201
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
Wisła gra bezpardonowo, już drugi faul, znów na Warcholaku (ARKA)
2'
rzadko oglądany obrazek, Renusz (ARKA) nie trafił w piłkę z rzutu wolnego i zagrał ją może na odległość... 10 cm, potem próbował jeszcze blokować piłkę, bo nie mógł jej dotknąć po raz drugi
4'
gra cały czas niemal toczy się na razie na połowie gości
5'
Wojowski (ARKA) wywalczył róg
5'
dośrodkowanie Renusza (ARKA) z rogu prosto w ręce Kiełpina (WISŁA)
8'
drugi róg dla Arki, tym razem zdobył go Marcus (ARKA)
8'
krótko rozegrany róg przez Ławę (ARKA)
8'
trochę chaosu, Ława (ARKA) wrzucił piłkę w pole karne, a zamykający akcję Sobieraj (ARKA) ponownie odegrał ją przed "16", ostatecznie akcja przerwana, gdyż Renusz (ARKA) popchnął rywala
9'
Marcus (ARKA) dobrze w defensywie, to on wybił piłkę głową, którą wrzucał Stefańczyk (WISŁA)
11'
gra przeniosła się w środkowe sektory boiska, Wisła nieco odważniej niż na początku, gdy dała się zepchnąć Arce
12'
po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA) Hiszpański (WISŁA) wybił piłkę na róg
12'
"Arka gol" - z trybun
12'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA)
13'
zbyt mocne dośrodkowanie Renusza (ARKA), Wojowski (ARKA) nie dogonił piłki
14'
Hiszpański (WISŁA) faulem przerwał dobrą akcję Marcusa (ARKA)
15'
strzał z dystansu Wojowskiego (ARKA), piłka przeszła kilka metrów obok słupka
16'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypomnienie z trybun
18'
Wojowski (ARKA) faulem przerwał indywidualną akcję Janusa (WISŁA), 10 metrów od "16" Arki
19'
Marcus (ARKA) wyskoczył najwyżej i wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Stefańczyka (WISŁA)
19'
mógł być gol dla Arki, Renusz (ARKA) z prawego skrzydła zagrał do Nalepy (ARKA), a po drodze był jeszcze rykoszet. Michał strzelił z woleja, ale w środek bramki i Kiełpin (WISŁA) odbił piłkę, a obrońcy gości wybili ją na róg
20'
bez zagrożenia dla bramki Wisły po dośrodkowaniu z rogu Renusza (ARKA)
21'
indywidualna akcja Janusa (WISŁA), który mimo że miał naprzeciw aż trzech piłkarzy Arki zdołał oddać strzał, piłka przeszła nad poprzeczką
23'
Kiełpin (WISŁA) ryzykownie, wyszedł z piłką przed "16" i zaatakowany przez Nalepę (ARKA) z trudem przekazał ją obrońcom
24'
znów Kiełpin (WISŁA) ryzykował, tym razem w polu karnym zaatakował Ława (ARKA) i bramkarz niezbyt precyzyjnie wybił piłkę nogą
25'
Stolc (ARKA) przerwał akcję Krzywickiego (WISŁA)
26'
Kiełpin (WISŁA) piąstkuje po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
27'
pomocy medycznej potrzebuje Kostrzewa (WISŁA), goście na razie w "10"
28'
Wisła w pełnym składzie
29'
kolejny atak Arki, w którym nominalny napastnik Marcus (ARKA) schodzi na prawe skrzydło, a pod bramkę rywali wbiega Nalepa (ARKA), który ze środkowych pomocników gospodarzy ustawiony jest dzisiaj "najwyżej"
31'
Żółtą kartką został ukarany Kostrzewa (WISŁA) po faulu na Marcusie
32'
na razie obie drużyny nie podejmują nadmiernego ryzyka w tym meczu, zależy im głównie, aby zabezpieczyć dostęp do własnej bramki, gra toczy się głównie w środku, jeśli są akcje ofensywne, to zazwyczaj szybkie, budowane małą liczbą zawodników i podań
34'
Nalepa (ARKA) zbyt długo zwlekał z podaniem, gdy wreszcie przekazał piłkę Renuszowi (ARKA), skrzydłowy był już na spalonym, szkoda, bo mogła być groźna sytuacja
35'
dobra interwencja Marcjanika (ARKA), będzie róg dla gości
36'
Marcus (ARKA) jest królem powietrznych pojedynków we własnym polu karnym, znów to on wybił piłkę głową, tym razem po dośrodkowaniu Stefańczyka (WISŁA) z rogu
37'
pierwszy celny strzał gości, Miszczuk (ARKA) bez kłopotu poradził sobie z piłką uderzoną z 20. metra przez Darmochwała (WISŁA)
37'
szybka odpowiedź Arki, indywidualna akcja Wojowskiego (ARKA), którego dośrodkowanie przechwycił Kiełpin (WISŁA)
38'
piłkarze Arki utrudniają rywalom rozpoczęcie akcji, grają pressingiem już na połowie Wisły
39'
rykoszet po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA), ale nie zaskoczyło to Kiełpina (WISŁA)
39'
indywidualna akcja Ławy (ARKA), ale zakończona niecelnym dośrodkowaniem
41'
"za statycznie" - głośno krzyczy trener Kaczmarek do swoich obrońców, którzy wolno rozgrywają piłkę przed własną bramką
42'
Renusz (ARKA) wpadł w pole karne, próbował wycofać piłkę do Nalepy (ARKA), ale wracający Góralski (WISŁA) nie pozwolił pomocnikowi Arki na strzał
43'
Renusz (ARKA) na spalonym przy podaniu Łukasiewicza (ARKA) z własnej połowy
44'
zablokowany strzał Renusza (ARKA), zrehabilitował się szybko Radić (WISŁA), gdyż to on stracił piłkę na rzecz skrzydłowego Arki, ale nie pozwolił mu strzelić
44'
indywidualna akcja Hiszpańskiego (WISŁA) zakończona niecelnym strzałem
45'
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Kiełpin (WISŁA) wybił piłkę na róg po akcji Stolca (ARKA)
45+1
krótko rozegrany róg przez Arkę, szybki strzał Nalepy (ARKA) sprzed "16", ale zablokowany
45+1
Żółtą kartką został ukarany Iliew (WISŁA), który faulował Marcusa
45+2
wolny 25 metrów od bramki Wisły
45+2
strzał z wolnego Ławy (ARKA), piłka po głowie jednego z piłkarzy stojącego w murze wyszła poza bramkę
45+2
sędzia nie pozwala na rozegranie rogu i kieruje piłkarzy do szatni, bo doliczony czas już minął
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI NA RAZIE BEZ GOLI
Widać, że obie drużyny mają przed sobą respekt. Zwłaszcza Wisła nie zrobiła wiele, aby ten mecz był ekscytujący. Goście przede wszystkim starają się zabezpieczyć dostęp do własnej bramki, a gdy atakują to zazwyczaj po indywidualnych akcjach. Dwukrotnie w ten sposób przypomniał o sobie na prawym skrzydle Janus (WISŁA), a jedyny celny strzał gości w tej połowie należał do Darmochwała (WISŁA).
Arka grała odważniej od gości, zakładała pressing już na połowie rywali, ale widać było, że nie najlepiej czuła się w nowej taktyce w ofensywie, bez wysokiego napastnika. Brakowało go tym bardziej, gdyż wiele piłek było wrzucanych w pole karne z bocznych sektorów boiska. Tam też wykreowana została jak na razie najgroźniejsza akcja gospodarzy, która mogła, a nawet powinna przynieść gola. Kiełpin (WISŁA) obronił strzał z woleja Nalepy (ARKA), do którego piłkę dograł Renusz (ARKA).
Dużym plusem dla gospodarzy w kontekście drugiej połowy może okazać się to, że obaj defensywni pomocnicy Wisły mają na koncie żółte kartki, co oznacza, że nie powinni już ryzykować ostrej gry bezpośrednio przed własnym polem karnym, a to może otworzyć miejscowym szansę na oddanie z tych okolic celnego strzału.
Równolegle prowadzimy bezpośrednią relację z inauguracyjnego meczu II ligi żużla. Wybrzeże gości w Gdańsku Motor Lublin

TUTAJ RELACJA LIVE Z MECZU ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA I MOTOTU
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Wlazło, to defensywny pomocnik Wisły
WISŁA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Kostrzewa, w jego miejsce wchodzi Wlazło.
trener Kaczmarek zareagował zmianą na kartki, które mieli obaj defensywni pomocnicy, jego podopieczni w pierwszej połowie faulowali łącznie aż 13 razy
46'
drugą połowę rozpoczęła Wisła
46'
faulowany Góralski (WISŁA), to 12 faul Arki w tym meczu
47'
ponad 30 metrów od bramki Arki, ale Wisła przygotowuje się do bezpośredniego strzału z wolnego
47'
niecelny strzał z wolnego Krzywickiego (WISŁA)
48'
niecelny strzał sprzed pola karnego Renusza (ARKA) po jego indywidualnej akcji, rozpoczętej na środku boiska
49'
na róg wybita piłka po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
50'
bez zagrożenia dla Wisły po piątym już w tym meczu rogu Arki
50'
"Arka gol" z trybun
51'
jest szósty róg, tym razem po akcji Renusza (ARKA) i Wojowskiego (ARKA)
51'
Kiełpin (WISŁA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Renusza (ARKA)
52'
zbyt mocne dośrodkowanie Warcholaka (ARKA), Kiełpin (WISŁA) złapał piłkę
52'
Stolc (ARKA) wybił piłkę spod nóg Hiszpańskiego (WISŁA) na róg
53'
krótko rozegrany róg przez Wisłę
53'
Miszczuk (ARKA) wybił piłkę na róg po strzale z narożnika pola bramkowego Iliewa (WISŁA)
53'
Miszczuk (ARKA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA)
55'
Stolc (ARKA) dobrze blokował Krzywickiego (WISŁA), napastnik Wisły zdołał strzelić, ale było to słabe uderzenie, piłkę pewnie złapał Miszczuk (ARKA)
56'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który faulem przerwał kontrę Góralskiego
57'
Wlazło (WISŁA) z wolnego strzelił w mur
57'
Renusz (ARKA) wybił piłkę na róg
58'
Miszczuk (ARKA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Stefańczyka (WISŁA)
58'
szybka kontra Arki, kapitalne podanie Warcholaka, Marcus (ARKA) wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Kiełpin (WISŁA) obronił jego strzał! Brazylijczyk próbował założyć "siatkę", ale bramkarz nie przepuścił piłki między nogami
60'
w drugiej połowie Wisła gra zdecydowanie odważniej, to tylko lepiej dla tego meczu, więcej miejsca robi się na boisku, a zatem może doczekamy się goli
61'
spiker nie po raz pierwszy w tym meczu apeluje o kulturalny doping
64'
Wojowski (ARKA) zmienił się pozycjami z Renuszem (ARKA)
65'
Krzywicki (WISŁA) przewrócił się w pole karnym Arki, ale o faulu nie ma mowy
66'
Nalepa (ARKA) wywalczył róg
66'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
67'
wyrównany mecz po przerwie
68'
Stolc (ARKA) dobrze spychał Hiszpańskiego (WISŁA), który "wyjechał" z piłką poza boisko
69'
Janus (WISŁA) sfaulował Warcholaka (ARKA) około 25 metrów od bramki
69'
strzał Marcusa (ARKA) z wolnego celny, ale w samo środek bramki, piłkę złapał Kiełpin (WISŁA)
70'
Nalepa (ARKA) poślizgnął się i stracił piłkę w polu karnym, tym samym z dobrego dośrodkowania Stolca (ARKA) nic nie wyszło
71'
szybka kontra Wisły, Janus (WISŁA) główkował nad poprzeczką po dośrodkowaniu Darmochwała (WISŁA)
71'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Szubert.
71'
zmiana ustawienia w Arce, Szubert (ARKA) wszedł do ataku, a Marcus (ARKA) przeniósł się na prawe skrzydło
72'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krzywicki, w jego miejsce wchodzi Kacprzycki.
72'
trener Wisły zrobił dokładnie odwrotną zmianę niż trener Niciński, on zdjął napastnika, a wprowadził skrzydłowego
73'
Kiełpin (WISŁA) złapał piłkę po pierwszej akcji Szuberta (ARKA)
74'
niewiele zabrakło Wojowskiemu (ARKA), aby dojść do piłki wrzucanej w pole bramkowe przez Szuberta (ARKA)
75'
niecelny strzał z dystansu Wlazły (WISŁA)
76'
ostre dośrodkowanie Darmochwała (WISŁA), piłka minęła bramkę Arki
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ława, w jego miejsce wchodzi Lech.
76'
dla Lecha (ARKA) to pierwszy występ wiosną w I lidze, on zajmie miejsce na pozycji numer "10", a cofnięty zostanie Nalepa (ARKA)
Oficjalna frekwencja: 4417 kibiców
żółta i czerwona
78'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który faulował Janusa
78'
Sobieraj (ARKA) będzie pauzować w następnej kolejce, w Suwałkach, gdyż dzisiaj otrzymał 7 i 8 żółtą kartkę
79'
na środek obrony cofnięty został Łukasiewicz (ARKA), nie jest to dla niego nowa pozycja
81'
Arka, mimo że gra w "10" próbuje atakować, seria dośrodkowań w pole karne Wisły, ale poradzili sobie z nimi rywale
83'
aut dla Arki z wysokości pola karnego po akcji Wojowskiego (ARKA)
83'
niecelny strzał z dystansu Stolca (ARKA)
84'
kontra Arki 2 na 5, zaczęła się od przechwytu Marcusa (ARKA) i zakończyła jego niecelnym strzał z 17. metra
84'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Darmochwał, w jego miejsce wchodzi Ruszkul.
85'
Żółtą kartką został ukarany Kiełpin (WISŁA) za opóźnianie gry, dziwna sytuacja, gdyż to przecież goście grają w liczebnej przewadze
85'
niewiele zabrakło, aby Janusowi (WISŁA) udało się przelobować Miszczuka (ARKA), piłka nieznacznie nad poprzeczką
86'
Lech (ARKA) mógł zostać bohaterem, do wrzutce Marcusa (ARKA) spudłował z 6. metra, strzelając głową
86'
Żółtą kartką został ukarany Lech (ARKA), który faulował Wlazło
87'
88'
róg dla Arki
88'
i jeszcze jeden róg dla Arki, znów Warcholak (ARKA) będzie dośrodkowywać
88'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA)
88'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA), który faulem taktycznym przerwał kontrę rywali
89'
róg dla Wisły
89'
zamieszanie, nerwowa rozmowa sędziego z kierownikiem Arki
90'
zablokowany strzał Radicia (WISŁA) po dośrodkowaniu z rogu
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
90+3
Arka umiejętnie przesuwa grę na połowę Wisły
90+3
niecelny strzał Marcusa (ARKA) z dystansu
90+4
słupek uratował Arkę! Po akcji Wisły z prawego skrzydła piłka i zagraniu Janusa odbiła się od nogi Marcjanika i trafiła w słupek
90+4
jeszcze róg dla Wisły
90+4
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Stefańczyka (WISŁA)

• GKS Tychy - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
  • Miedź Legnica - Flota Świnoujście 5:0 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Bytovia 0:1 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce 3:1 (0:0)
  • GKS Katowice - Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)

Opinie (80) 10 zablokowanych

• Arka była lepsza (2)

choć w końcówce meczu miała szczęście. Głupie kartki Sobieraja, kapitan powinien więcej myśleć na boisku!

• 42 18

• druga głupia, pierwsza ratował zespoł i tak dziś Sobi zagrał super!