Arka zatopiona w Katowicach

18 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Piłkarze Arki w trzech ostatnich meczach I ligi zdobyli tylko jeden punkt. Na zdjęciu Marcin Radzewicz. Piłkarze Arki w trzech ostatnich meczach I ligi zdobyli tylko jeden punkt. Na zdjęciu Marcin Radzewicz.

Trwa kiepska seria piłkarze Arki, którzy zaliczyli trzeci mecz bez zwycięstwa. Niby znów gdynianie starali się atakować, być przy piłce, ale z optycznej przewagi nic nie wynikało. GKS Katowice dzięki kontrom wygrał u siebie w zaległy meczu I ligi 2:0 (0:0). Żółto-niebiescy spadli na 10. miejsce w tabeli, a przed nimi jeszcze dwa kolejne wyjazdy i to z ekipami z samej czołówki, w Łęcznej i Bełchatowie.

Budziłek - Czerwiński, Jurkowski, Kamiński, Pietrzak - Fonfara, Duda - Wróbel, Pitry, Gancarczyk - Zieliński
Sędziowie: Tarnowski (Wrocław) oraz Golis, Socha
Szromnik - Kubowicz, Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik - Pruchnik, Szwoch - Budka, Marcus, Radzewicz - Aleksander.
  • 46' Gancarczyk Zmiany Wołkowicz
  • 46' Zieliński Zmiany Chwalibogowski
  • 75' Wróbel Zmiany Cholerzyński
  • 65' Kubowicz Zmiany Szubert
  • 68' Szwoch Zmiany Rzuchowski
  • 81' Pruchnik Zmiany Aurelio
  • 60' Pitry
  • 86' Chwalibogowski
  • 14' Czerwiński
  • 77' Chwalibogowski
  • 4' Sobieraj
  • 35' Budka
  • 88' Rzuchowski

KOMENTARZ MATEUSZA SZWOCHA przed kamerami Orange Sport:
Po dwóch wpadkach u siebie, bo tak należy określić wyniki z Okocimskim i Miedzią, musieliśmy w ten mecz włożyć bardzo dużo walki. I wydaję mi się, że walki nam w Katowicach nie zabrakło.

Natomiast brakowało umiejętności utrzymaniu się przy piłce, stwarzaniu sytuacji i strzelaniu bramek. Ponadto za dużo popełniliśmy błędów i dlatego traciliśmy gole.

trener Sikora zdecydował się na jedną zmianę w porównaniu z meczem z Miedzią, do "11" wraca Szwoch, a na ławkę - Szubert, są też roszady w ustawieniu, Marcus zagra za napastnikiem
w GKS zmiana bramkarza, po pauzie za czerwoną kartkę pomiędzy słupkami ponownie stanie Budziłek (GKS)
drużyny wyszły do prezentacji, Arka w białych strojach, Katowice w żółto-czarnych
na trybunach około tysiąca widzów, frekwencja kiepska, bo w tym samym czasie otwierana jest w Katowicach... galeria handlowa, może jeszcze trochę kibiców dojdzie na stadion przy Bukowej?
1'
od środka mecz rozpoczęli gospodarze
3'
nieudany atak GKS, piłka uciekła poza boisko Pietrzakowi (GKS)
4'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który 25 metrów od własnej bramki faulował Dudę
4'
strzał z wolnego Dudy (GKS) prosto w mur Arki, róg dla GKS
5'
po rogu GKS Arka wyszła z szybką kontrą, w polu karnym rywali na spalonym jednak Aleksander (ARKA)
7'
Kubowicz (ARKA) dobrze w polu karnym zablokował strzał Gancarczyka (GKS)
10'
po pierwszych minutach z przewagą gospodarzy Arka próbuje opanować sytuację, gdynianie dłużej rozgrywają piłkę, ale na razie głównie w środku pola
10'
indywidualna akcja Zielińskiego (GKS), minął w "16" Sobieraja (ARKA), przełożył piłkę na prawą nogę i z 15. metra strzelił wysoko nad poprzeczką
12'
złe dośrodkowanie Pruchnika (ARKA) z wolnego, piłka trafiła wprost w ręce bramkarza GKS
13'
na trybunach głównie doping dla GKS, ale słyszalna jest również grupa Arki, którą wspierają kibice bytomskiej Polonii
14'
Żółtą kartką został ukarany Czerwiński (GKS) po faulu na Radzewiczu
16'
drugi róg dla GKS
16'
Szwoch (ARKA) wybił piłkę na kolejny róg dla rywali
17'
dośrodkowanie z rogu Gancarczyka (GKS) wprost w ręce Szromnika (ARKA)
18'
Budziłek (GKS) zaczął dryblować we własnym polu karnym! Bramkarz dwukrotnie zwodem minął Aleksandra!
18'
Budziłek (GKS) bronił strzał Aleksandra, który uderzał sprzed pola karnego, najlepsza jak na razie okazja dla Arki
19'
skrzydłowi GKS zamienili się stronami, Wróbel (GKS) zaatakował tym razem lewą flanką, ale pogubił się w dryblingu
22'
rajd lewym skrzydłem Radzewicza (ARKA) zakończony dośrodkowaniem, Jurkowski (GKS) uprzedził Aleksandra i głową wybił piłkę na róg
22'
Budziłek (GKS) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA) z rogu
23'
składna akcja Arki, Szwoch (ARKA) do Aleksandra, a ten odegrał do Radzewicza (ARKA), Marcin jednak na spalonym w polu karnym GKS
27'
Tomasik (ARKA) wywalczył róg dla Arki
28'
Budziłek (GKS) kapitalnie broni strzał głową Kubowicza (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika, bramkarz GKS z trudem przebił piłkę nad poprzeczką
28'
po rozegraniu rogu Tomasik (ARKA) faulowany na 17 metrze od bramki GKS przez Zielińskiego
29'
zablokowany strzał z wolnego Pruchnika (ARKA)
29'
daleki wyrzut z autu Tomasika (ARKA) prosto w pole karne rywali, ale do główki nie doszedł Jarzębowski (ARKA)
30'
Aleksander (ARKA) zabrał piłkę Dudzie (GKS) na środku boiska i poszedł z kontrą, niestety źle podał do próbującego go wspierać Marcusa (ARKA)
32'
pomocy lekarskiej wymaga Fonfara (GKS), który ucierpiał po... zderzeniu z kolegą z drużyny - Dudą (GKS)
33'
Fonfara (GKS) może kontynuować grę
34'
Szromnik (ARKA) przejął piłkę, do której nie biegł już Gancarczyk (GKS), sędzia zrezygnował zatem z odgwizdania spalonego
35'
na razie wyrównany mecz, ale akcje przenoszą się na ogół od pola karnego do pola karnego, pod bramką rywali drużynom brakuje dokładności
35'
Żółtą kartką został ukarany Budka (ARKA), który faulował Fonfarę
38'
znów brakuje ostatniego podania, złe zagranie Marcusa (ARKA) do Aleksandra przed "16" rywali
39'
zbyt mocne dośrodkowanie Radzewicza (ARKA) i piłki nie mógł przejąć Aleksander (ARKA)
39'
szybka kontra GKS, Pitry (GKS) wyłożył piłkę na strzał Zielińskiemu (GKS), piłka po strzale napastnika GKS po nodze Jarzębowskiego wyszła na róg
40'
bez zagrożenia dla bramki Arki po rogu rywali
41'
Gancarczyk (GKS) udanie dryblował w polu karnym Arki, ale niecelnie podawał
41'
Szromnik (ARKA) odbił piłkę po strzale Fonfary (GKS), próbujący dobijać Gancarczyk (GKS) był na spalonym
42'
kilka słabych minut Arki, ale już gdynianie wychodzą z własnej połowy
45'
sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy
45+1
dwaj piłkarze przeszkadzali sobie nawzajem po dośrodkowaniu Pietrzaka (GKS) i piłka opuściło boisko
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W KATOWICACH BEZ GOLI
Dość przeciętny mecz w Katowicach. Piłkarzom nie można odmówić ambicji i chęci do walki, ale obu drużyn brakowało dokładności pod bramkami przeciwnika, popełniały sporo strat, Arka najbliżej zdobycia gola była po strzale Kubowicza (ARKA) głową po dośrodkowaniu z rogu, łącznie oba zespoły oddały zaledwie 3 celne strzały w tej odsłonie spotkania
aż dwie zmiany w przerwie w drużynie GKS
46'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gancarczyk, w jego miejsce wchodzi Wołkowicz.
46'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zieliński, w jego miejsce wchodzi Chwalibogowski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, która wyszła do gry w tym samym składzie co w pierwszej połowie
47'
po dośrodkowaniu Aleksandra piłkę na róg wybił Pietrzak (GKS)
48'
Budziłek (GKS) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA), do którego krótką piłkę z rogu zagrał Szwoch (ARKA)
49'
Pietrzak (GKS) zablokował we własnym polu karnym strzał Budki (ARKA), kolejny róg dla Arki
50'
złe dośrodkowanie Pruchnika (ARKA) z rogu, piłka nie przeszła nawet obrońcy ustawionego na pierwszym słupku
51'
kontra GKS 4 do 4, Sobieraj (ARKA) przed polem karnym zdołał zablokować strzał Fonfary (GKS)
53'
Marcus (ARKA) dobrze przedarł się lewym skrzydłem, ale źle dośrodkował
54'
róg dla GKS
55'
Szromnik (ARKA) uratował Arkę przed stratą gola, bramkarz wybił na róg piłkę po strzale głową Kamińskiego (GKS), do którego dośrodkował z kornera Wróbel (GKS)
56'
obrońcy Arki mieli kłopoty ze skutecznym wybiciem piłki z własnego przedpola po rogu dla GKS, ostatecznie Szromnik (ARKA) przejął niedokładne podanie Pietrzaka (GKS)
57'
róg dla Arki
57'
tym razem Budziłek (GKS) wybija piłkę nad bramką po główce Jarzębowskiego (ARKA), do którego z rogu zagrywał Tomasik (ARKA)
58'
po kolejnym rogu dla Arki gospodarze wyszli z piłką, gdynianie zdążyli powstrzymać Chwalibogowskiego (GKS)
60'
[1:0] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pitry. Szybka kontra gospodarzy po stracie Arki w środkowej strefie boiska, Wróbel zabrał piłkę Pruchnikowi i wyprowadził atak, w którym do pojedynku sam na sam z bramkarzem wypuścił Pitrego
60'
gdy 27 października ubiegłego roku Arka przegrała u siebie z GKS 1:2 to zwycięską bramkę dla katowiczan zdobywał właśnie Pitry (GKS)
63'
Szromnik (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Wróbla
65'
65'
Budziłek (GKS) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA)
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubowicz, w jego miejsce wchodzi Szubert, czyli za prawego obrońcę wszedł napastnik
66'
zmiana ustawienia Arki, Budka (ARKA) wycofany na prawą obronę, a przed nim zagra teraz Marcus (ARKA), Szubert (ARKA) wraz z Aleksandrem w ataku
67'
złe dośrodkowanie z wolnego Pruchnika (ARKA) po faulu na Marcusie (ARKA), piłkę wybili obrońcy GKS
68'
ARKA przeprowadza zmianę tym razem na środku drugiej linii. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
69'
strzał Radzewicza (ARKA) nad poprzeczką, mimo że w bramce nie było już Budziłka, bramkarz GKS wprost pod nogi Marcina wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Marcusa, zdejmując ją z głowy Szuberta

70'
Rzuchowski (ARKA) chciał przerzucić piłkę nad obroną rywali, ale posłał ją poza bramkę
72'
powstrzymany atak Radzewicza (ARKA) w polu karnym gospodarzy
73'
Szromnik (ARKA) złapał piłkę po strzale z dystansu Dudy (GKS)
75'
kontra GKS, Pitry (GKS) wyłożył piłkę do Fonfary (GKS), a ten z kilku metrów fatalnie spudłował
75'
GKS przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Wróbel, w jego miejsce wchodzi Cholerzyński.
77'
Żółtą kartką został ukarany Chwalibogowski (GKS), który faulował Radzewicza
78'
Arka po stracie bramki stara się atakować, ale czyni to bardzo nieporadnie, GKS nastawiony już tylko na kontry, a przede wszystkim obronę prowadzenia
78'
niecelny strzał Pitrego (GKS)
80'
strzał z dystansu Fonfary (GKS) wysoko nad poprzeczką
80'
akcja Tomasika (ARKA) i strzał Radzewicza (ARKA) tuż obok słupka GKS
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Aurelio.
82'
niecelny strzał Dudy (GKS)
85'
piłka na aferę w polu karnym, Aleksander (ARKA) osaczony przez 3 rywali nie mógł dojść do tej wrzutki
86'
źle przyjął piłkę w "16" GKS Radzewicz (ARKA) i... gospodarze mogą wyjść z kontrą
86'
[2:0] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chwalibogowski. Szybki atak GKS, trzech gdynian nie potrafiło zabrać piłki Wołkowiczowi, który przekazał ją do Fonfary, ten znalazł Chalibogowskiego, który mimo że miał kłopoty z przyjęciem piłki, opanował ją i strzelił 17. metra do siatki
88'
Żółtą kartką został ukarany Rzuchowski (ARKA) po faulu na Cholerzyńskim
90'
sędzia przedłużył mecz o 2 minuty
90+1
kolejna kontra GKS, tym razem niedokładne dośrodkowanie Chwalibogowskiego (GKS)
90+2
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W KATOWICACH 0:2
kolejny przeciętny mecz Arki, niby gdynianie starali się atakować, ale z gry nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji strzeleckich, najgroźniej pod bramką GKS po rogach i uderzeniach głową Kubowicza (ARKA) i Jarzębowskiego (ARKA)

• ARKA GDYNIA - Miedź Legnica 0:0
  • Puszcza Niepołomice - Flota Świnoujście 0:1 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 3:1 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:1 (1:1)
  • GKS Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - Okocimski Brzesko 3:2 (3:1)
  • Chojniczanka - Wisła Płock 2:0 (2:0)
  • Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz 0:0
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 3:1 (2:0)
  • Mecz zaległy z 7. kolejki:
  • GKS Katowice - ARKA 2:0 (0:0)

Opinie (202) ponad 20 zablokowanych

• No śledziuchy kiedy derby? (4)

• 143 11

• Nigdy z taką drużyną.Wy też tracicie na tym. (3)

Kibice zarąbiści i co z tego jak fatalne kierowanie drużyną co roku i piłkarze bez ambicji.Banda darmozjadów co łąskę robią ze kopią piłeczkę.Że im nie wstyd