Arka przedostatnia w I lidze

13 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 18:16 (13 września 2014)

Piłkarze Arki w I lidze nie wygrali od pięciu kolejek, a mecz z Flotą Świnoujście jest już trzecim przegranym z rzędu. Piłkarze Arki w I lidze nie wygrali od pięciu kolejek, a mecz z Flotą Świnoujście jest już trzecim przegranym z rzędu.

Wychodzi na to, że piłkarze Arki zacięli się na dobre. W sobotę spadli na ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Z ośmiu pojedynków wygrali tylko jedno - 16 sierpnia w Jaworznie z GKS Tychy. W Świnoujściu pokazali ani dobrej gry, ani punktowego przełamania. W meczu z Flotą podopieczni Dariusza Dźwigały oddali zaledwie trzy celne strzały, wszystkie zza "16" i do przerwy. Gdyby w lepszej dyspozycji strzeleckiej był Charles Nwaogu gospodarze wygraliby znacznie wyżej niż 2:0 (0:0). Oba gole dla zwycięskiej ekipy Tomasza Kafarskiego strzelili piłkarze, których niegdyś w Gdyni skreślono: wspomniany Nigeryjczyk i Rafał Grzelak.

Flota Świnoujście Flota Świnoujście
Brljak - Sołowiej, Stasiak, Opałacz - Kamiński, Niewiada, Grzelak, Brud, Reca - Olszar, Nwaogu
Sędziowie: Idzik (Poznań) oraz Kupsik, Cebulski
Widzów: 930
Skowron - Glauber, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa - Jagiełło, Ława, Calderon - Lech
  • 70' Brud Zmiany Lisowski
  • 80' Olszar Zmiany Kort
  • 85' Nwaogu Zmiany Retlewski
  • 57' Calderon Zmiany Wojowski
  • 57' Nalepa Zmiany Marcus
  • 73' Glauber Zmiany Szubert
  • 52' Grzelak
  • 81' Nwaogu
  • 19' Kamiński
  • 33' Brud
  • 34' Stasiak
  • 51' Sobieraj
  • 68' Glauber

POMECZOWY KOMENTARZ CHARLESA NWAOGU (napastnik Floty, a w przeszłości m.in. Arki)
przed kamerami Orange Sport
Trener Dźwigała miał mówić, że Flota złożona jest z piłkarzy, których nikt inny nie chciał. To mnie bardzo bolało. W życiu zawodnika już tak jest, że raz się jest na górze, innym razem na dole. To nie prawda, że nie ma dla nas miejsca. Chcieliśmy udowodnić, że na to miejsce zasługujemy, tylko je nam trzeba znaleźć.

Dlatego tak bardzo cieszą mnie te punkty i strzelony gol. Nie ma we Flocie jednego bohatera. Jest nim cała "11". To że miałem w tym meczu tyle sytuacji to przecież zasługa kolegów, którzy mi te piłki podawali. Sam, bez nich nic był nie zrobił.

dwie zmiany w "11" Arki w porównaniu z ostatnim meczem, do brami wrócił Skowron (ARKA Gdynia), który wyleczył kontuzję, a na lewym skrzydle Calderon (ARKA Gdynia) zmienił Wojowskiego
w "11" Floty dwóch byłych piłkarzy Arki: Grzelak (Flota Świnoujście) i Nwaogu (Flota Świnoujście), w podstawowym składzie nie zmieścił się Cienciała, który w Gdyni grał wiosną, w ostatniej kolejce ten obrońca opuścił przedwcześnie boisko po dwóch żółtych kartkach, a w sobotę nie zagra z powodu problemów zdrowotnych, kontuzjowany jest również Arifović
przed meczem zapytaliśmy was, który z bramkarzy Arki powinien bronić w tym meczu, blisko 50 procent głosujących wskazała na Skowrona (ARKA Gdynia)
Flota w ustawieniu z trzema obrońcami
Arka na żółto-niebiesko, Flota na biało-niebiesko
1'
od środka rozpoczęła Flota
2'
pierwszy celny strzał Arki w tym spotkaniu, po dośrodkowaniu z wolnego Calderona (ARKA Gdynia) głową uderzał Warcholak (ARKA Gdynia), piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła kłopotu bramkarzowi
4'
róg dla Floty
5'
zablokowany strzał Bruda (Flota Świnoujście) sprzed pola karnego, tam została wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Grzelaka (Flota Świnoujście)
6'
na spalonym Nwaogu (Flota Świnoujście)
7'
Warcholak (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Kamińskiego (Flota Świnoujście)
9'
wyrównane pierwsze minuty
11'
Brljak (Flota Świnoujście) odbił przed siebie piłkę po mocnym strzale sprzed pola karnego Nalepy, nikogo nie było na dobitkę
11'
Lech (ARKA Gdynia) sugerował zagranie ręką Sołowieja, który odbijał piłkę po wrzutce Warcholaka, ale będzie tylko róg
12'
dośrodkowanie Nalepy (ARKA Gdynia) z rogu prosto w ręce Brljaka (Flota Świnoujście)
13'
niecelny strzał z dystansu Lecha (ARKA Gdynia)
14'
na spalonym Kamiński (Flota Świnoujście)
16'
Glauber (ARKA Gdynia) poradził sobie w rywalizacji z dwoma rywalami, obił piłkę o Bruda (Flota Świnoujście) i od bramki może zacząć Skowron (ARKA Gdynia)
17'
na razie tylko doping dla Floty, kibice Arki jeszcze nie dotarli na stadion
18'
kłopoty z wybiciem piłki z "16" Arki, w końcu sędzia odgwizdał faul Nwaogu (Flota Świnoujście) na Warcholaku (ARKA Gdynia)
19'
Żółtą kartką został ukarany Kamiński (Flota Świnoujście) po faulu na Warcholaku
19'
zderzenie dwóch obrońców Floty przed polem karnym, Calderon (ARKA Gdynia) miał dobrą okazję do strzału, ale zdecydował się na odegranie do Nalepy (ARKA Gdynia), który kopnął wysoko nad bramką
21'
Skowron (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Recy (Flota Świnoujście)
22'
Glauber (ARKA Gdynia) przerwał kolejną akcję rywali, tym razem przejął piłkę po podaniu Niewiady (Flota Świnoujście)
24'
Sobieraj (ARKA Gdynia) dobrze asekurował Glaubera (ARKA Gdynia), który przegrał pojedynek główkowy z Olszarem (Flota Świnoujście) po wrzutce Kamińskiego (Flota Świnoujście)
25'
zarysowuje się przewaga Floty, która osiągnęła przewagę w środkowej strefie boiska
26'
Skowron (ARKA Gdynia) pewnie wyszedł do dośrodkowania po szybkiej akcji rywali, którą zainicjował Grzelak (Flota Świnoujście)
27'
długa piłka do Lecha (ARKA Gdynia), który jednak w polu karnym rywali nie dał rady obu stoperom rywali
29'
dobre podanie Nalepy (ARKA Gdynia) do Jagiełły (ARKA Gdynia), ale Opałacz (Flota Świnoujście) zabrał piłkę skrzydłowemu tuż przed polem karnym
29'
Olszar (Flota Świnoujście) na spalonym po prostopadłym podaniu Kamińskiego (Flota Świnoujście)
32'
spalony po dośrodkowaniu z wolnego Calderona (ARKA Gdynia), piłkę zgrywał Łukasiewicz (ARKA Gdynia), a próbował strzelać Lech (ARKA Gdynia)
33'
Żółtą kartką został ukarany Brud (Flota Świnoujście) za zagraniu ręką na środku boiska
34'
protesty piłkarzy Floty, bo sędzia odgwizdał faul na Nalepie (ARKA Gdynia), a chwilę wcześniej nie zareagował, gdy upadał Olszar (Flota Świnoujście)
34'
Żółtą kartką został ukarany Stasiak (Flota Świnoujście) za niesportowe zachowanie
36'
dobry strzał z wolnego Warcholaka (ARKA Gdynia), ale i pewna interwencja Brljaka (Flota Świnoujście)
37'
pomocy medycznej wymaga Glauber (ARKA Gdynia), Brazylijczyk ucierpiał bez kontaktu z przeciwnikiem, skacząc do górnej piłki
39'
przybyli kibice Arki i od razu rozpoczęli doping, anonsowana była grupa 130 kibiców
40'
"Arka gol" - z trybun
41'
zamieszanie w polu karnym, nikt nie potrafił wybić piłki, szczęście Arki, że Nwaogu (Flota Świnoujście) nie zdecydował się na strzał, Brud (Flota Świnoujście) próbował w końcu lobować Skowrona (ARKA Gdynia), ale Łukasz nie dał się zaskoczyć
43'
prostopadła piłka w kierunku Jagiełły (ARKA Gdynia), ale bramkarz Floty wyszedł prawie na 16. metr i złapał piłkę
44'
strzał sprzed pola karnego Kamińskiego (Flota Świnoujście), broni Skowron (ARKA Gdynia)
45'
złe dośrodkowanie Recy (Flota Świnoujście), piłka od razu wyszła poza boisko
45'
2 minuty doliczone
45+2
nic godnego uwagi nie wydarzyło się w doliczonym czasie gry
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W ŚWINOUJŚCIU BEZ GOLI
W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadała Flota. Jednak z wyjątkiem praktycznie jednej sytuacji, kiedy defensywa Arki nie potrafiła wybić piłki z własnej "16", a zdecydowania zabrakło Nwaogu (Flota Świnoujście), gospodarze nie zmusili do większego wysiłku Skowrona (ARKA Gdynia). W tych interwencjach, w których bramkarz gdynian musiał się wykazać, spisał się bez zarzutu. Nie było widać po nim śladu niedawnej kontuzji.
Arka starała się grać pressingiem w okolicach linii środkowej, ale niekiedy ta taktyka się nie sprawdzała, bo Flota zyskiwała teren długi przerzutami, w których celował Stasiak (Flota Świnoujście).
Gdynianie sporo starali się strzelać z dystansu. Do tego typu zachowania zachęca grząska i mokra murawa. Najbliżej powodzenia był w 11. minucie Nalepa (ARKA Gdynia). Szkoda, że nikt z jego kolegów nie pobiegł wówczas na dobitce.
Nieźle wyglądały też stałe fragmenty gry w wykonaniu Calderona (ARKA Gdynia) i Warcholaka (ARKA Gdynia).
Przy odrobinie szczęścia gdynianie mogli również otrzymać karnego.
Przepraszamy tych z was, którzy do 15:23 wpisywali opinie przy tej relacji, z powodów technicznych nie zostały one zapisane.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny bez zmian
47'
przedarł się lewym skrzydłem Ława (ARKA Gdynia), ale Jagiełło (ARKA Gdynia) źle przyjął piłkę na linii pola karnego
47'
zmiana ustawienia skrzydłowych Arki w porównaniu z pierwszą połową, Caldero (ARKA Gdynia) przeszedł na prawe, a Jagiełło (ARKA Gdynia) na lewe skrzydło
48'
jest też doping dla Arki, przypomnijmy, że kibiców gości wprowadzono na stadion dopiero po koniec pierwszej połowy
51'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA Gdynia) po faulu na Nwaogu
52'
[1:0] Flota Świnoujście STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelak. Były piłkarz Arki głową z 6. metra wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Olszara, któremu nikt nie przeszkadzał z prawej strony defensywy
54'
kontra Floty, złe dośrodkowanie Nwaogu (Flota Świnoujście) do Olszara (Flota Świnoujście), podanie przejął Skowron (ARKA Gdynia)
55'
trener Dźwigała przygotowuje dwie zmiany
56'
znów defensywa Arki na kłopoty, ale Nwaogu (Flota Świnoujście) źle kończy kontrę
57'
ARKA Gdynia przeprowadza na razie zmianę. Boisko opuszcza Calderon, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Marcus.
58'
Marcus (ARKA Gdynia) od razu w pozycji strzeleckiej, ale uderzył nad bramką z woleja
61'
Nawaogu tym razem dobrze w pole karne, ale tam Olszar (Flota Świnoujście) nie potrafił się obrócić do strzału i stracił piłkę
63'
Nwaogu (Flota Świnoujście) biegnie sam na sam z bramkarzem, ale sędzia gwiżdże spalonego
63'
Arka po stracie gola przejęła inicjatywę, Flota się cofnęła
65'
niecelny strzał sprzed pola karnego Jagiełły (ARKA Gdynia)
66'
zablokowane dośrodkowanie Jagiełły (ARKA Gdynia), róg dla Arki
67'
po dośrodkowaniu Ławy (ARKA Gdynia) piłki nie sięgnął bramkarz, ale i nikt z piłkarzy Arki
68'
nieudane dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia)
68'
Żółtą kartką został ukarany Glauber (ARKA Gdynia) po faulu na Olszarze około 20 metrów od własnej bramki
69'
strzał z wolnego Grzelaka (Flota Świnoujście) nad murem, ale w środek bramki, Skowron (ARKA Gdynia) łapie piłkę
69'
dwie piłki na boisku, ale jedna z nich szybko odkopnięta poza linię, a zatem sędzia nie przerywał gry
70'
Brud (Flota Świnoujście) próbował prostopadłego podania, ale wyszło mu zagranie do Skowrona (ARKA Gdynia)
70'
Flota Świnoujście przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brud, w jego miejsce wchodzi Lisowski.
70'
obecnie najbardziej wysuniętym piłkarze Arki jest Marcus (ARKA Gdynia), za nim gra Lech (ARKA Gdynia), czas chyba jednak, aby wprowadzić Szuberta i wzmocnić atak
71'
Jagiełło (ARKA Gdynia) wywalczył róg, choć z kontry tej mógł zrobić więcej
71'
bez zagrożenia dla bramki Floty po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA Gdynia)
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Glauber, w jego miejsce wchodzi Szubert.
73'
Nwaogu (Flota Świnoujście) znów oszczędził Arkę, otrzymał podanie bezpośrednio od własnego bramkarza, ograł Marcjanika, ale tak długo składał się do strzału, że Michał zdążył jeszcze wybił piłkę na róg
74'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Floty
76'
Olszar (Flota Świnoujście) wyłożył piłkę do pojedynku sam na sam ze Skowronem (ARKA Gdynia), ale Nigeryjczyk źle przyjął piłkę i nawet nie oddał strzału
78'
Arka coraz częściej jest bezradna, dobrze, że Flota nie ma lepszego napastnika niż Nwaogu (Flota Świnoujście), gdyż z tych okazji, które miał Nigeryjczyk mogło być jeszcze 2-3 bramki
78'
dobrą akcję przeprowadził Szubert (ARKA Gdynia), ale fatalnie dośrodkował Jagiełło (ARKA Gdynia)
79'
"Arka grać kur... mać" - z sektora gości
80'
Flota Świnoujście przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Olszar, w jego miejsce wchodzi Kort.
80'
płaskie dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia), dobrze ustawiony Brljak (Flota Świnoujście) złapał piłkę
81'
[2:0] Flota Świnoujście STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nwaogu. Nigeryjczyk tym razem nie przyjmował, a strzelił z pierwszej piłki po dograniu z prawego skrzydła Kamińskiego, akcja rozpoczęła się od przechwytu Niewiady na środku boiska
83'
"Odwróć tabelę, Areczka będzie na czele" - z trybun
85'
Flota Świnoujście przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nwaogu, w jego miejsce wchodzi Retlewski.
86'
Arka nadal nie ma pomysłu w ofensywie
87'
"Arka Gdynia" - z trybun
87'
róg dla Arki, ale bez zagrożenia dla bramki gospodarzy
88'
Kort (Flota Świnoujście) zepsuł kontrę Floty
89'
Opałacz (Flota Świnoujście) przebił z piłką praktycznie całe boisko! Wywalczył róg
89'
nieudane dośrodkowanie Korta (Flota Świnoujście) z rogu
90'
róg dla Arki po dośrodkowaniu z wolnego Warcholaka (ARKA Gdynia)
90'
bez zagrożenia dla bramki Floty po rogu Ławy (ARKA Gdynia)
90'
4 minuty doliczone
90+1
niewiele brakowało, aby Flota strzeliła bramkę samobójczą, wrzutka z wolnego Ławy (ARKA Gdynia) ostatecznie dała róg
90+2
bez zagrożenia dla Floty po dośrodkowaniu z rogu Jagiełły (ARKA Gdynia)
90+3
"MZKS Arka" - z trybun
90+3
Kort (Flota Świnoujście) uciekł obrońcom, ale w pojedynku sam na sam ze Skowronem (ARKA Gdynia) podał piłkę bramkarzowi Arki w ręce
90+4
na spalonym Kort (Flota Świnoujście)
90+4
nieudany strzał Warcholaka (ARKA Gdynia), ale wyszło podanie do Marcusa (ARKA Gdynia), Brazylijczyk jednak przewrócił się w polu karnym
90'

Wyniki 8 kolejki

• Flota Świnoujście - ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
  • Bytovia - GKS Katowice 1:4 (1:2)
  • Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki 0:1 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Widzew Łódź 2:1 (1:1)

• 1 0

• Do red.naczelnego p.M.Kaczorowskiego !

to co robi dz.sportowy i jego modracja to skandal p Kaczorowski !!! patrz. regulamin !!

• 1 0

• Jeszcze jeden mecz

Arka jeszcze jeden mecz przegra, tej najbiższy z Wigrami, potem się odrodzi i zacznie seryjnie wygrywać.

• 2 4

• (1)

Arka rządzi , Arka radzi, Arka nigdy Nas nie zdradzi !!!!

• 15 58

• chyba żondzi :D

• 2 1

• LM (7)

Za trzy lata Arka Gdynia dostąpi zaszczytu występów w elitarnej Champions League - zapowiada właściciel klubu, biznesmen Ryszard Krauze. Kibice z Gdyni wierzą mu i już śpiewają nową piosenkę. "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie Liga Mistrzów" - rozbrzmiewa na stadionie Arki.

• 84 9

• jeszcze bylo "Rysiu ty nasz dobrodzieju" - osobiscie spiewane przez Megafona (3)

i tenze Megafon z kwiatkowej biegl do pani Krauze

hahah ale ubaw mialem wtedy

• 47 4

• ale i tak Kuchara nic nie przebije (2)

no może nikoś

• 9 22

• oj oj robi (1)

Czy ktoś w Gdańsku mówił o lidze mistrzów lub Mistrzostwie Polski? A Rysiu nam przeca obiecał. Lekka obsuwa ale słowa dotrzyma! Nie jego wina, że wyszło na jaw jakim skorumpowanym klubem byliśmy i jak mecze wygrywaliśmy. Teraz nic już nie pomorze bo strach kupować i pozostała walka na boisku a to już nie tak łatwo... Świat stanął na głowie.... Pozdrawiam

• 14 2

• Oddaj stadion

Panie Ryszardzie proszę oddać górkę !

• 3 0

• Akurat puchary to fantazje lehji (2)

a póki co jest środek tabeli. Niestety pan Donald wyemigrował więc nie wróżę kolorowo. Utrzymanie to maks co osiągniecie
      I nie zapominajcie zwalać winy na trenera, w Polskiej piłce kopanej wszyscy są winni, nawet murawa i słońce, tylko nie piłkarze

• 12 34

• Śledziowa toria dzijeów (1)

Chłopie za premiera Donka mieliśmy 4 miejsce w OE, teraz jak został prezydentem Europy to Lechia będzie "miszczem" świata :>>>>

• 21 2

• mistrzem świata a moze nawet vicemistrzem. Tak sledzie! teraz Donald załatwi nam wszystko!

bedziemy i to juz w przyszłym roku, a wy bedziecie mieć derby z Bałtykiem w II lidze, który was stłucze

• 20 1

• Rozwiązanie jest jedno, (8)

zlikwidować drużynę seniorską, z bioska piłkarskiego zrobić lekkoatletyczne, albo giełde samochodową.

• 133 16

• Zgadza się, ja na lechi widzę powtorkę z Warszawy, wielki targ na stadionie (4)

• 13 13

• Na stadionie Bałtyku w czasie meczu arki proponuję zrobić targ rybny. (3)