Arka poskromiła Olimpię i trenera Kafarskiego

9 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Gol Michała Rzuchowskiego na 3:1 z Olimpią nie dość, że niezwykle efektowny, był już szesnastym trafieniem Arki w ostatnich czterech, zwycięskich meczach. Gol Michała Rzuchowskiego na 3:1 z Olimpią nie dość, że niezwykle efektowny, był już szesnastym trafieniem Arki w ostatnich czterech, zwycięskich meczach.

Trwa doskonała passa piłkarzy Arki. Gdynianie wygrali czwarty mecz z rzędu, strzelając w I lidze i Pucharze Polski w tych potyczkach aż 16 goli! W sobotę podopieczni Pawła Sikory ograli na wyjeździe Olimpię Grudziądz 3:1, mimo że do przerwy przegrywali 0:1. Jest to zarazem pierwsze zwycięstwo w oficjalnym pojedynku żółto-niebieskich nad drużyną, którą prowadził Tomasz Kafarski. Wcześniej ten szkoleniowiec w takich pojedynkach zanotował pięć triumfów i jeden remis.

Fabiniak - Bielawski, Piter-Bućko, Łabędzki, Woźniak - Kłus, Gawęcki - Szczot, Smoliński, Ruszkul - Cieśliński
Sędziowie: Krasny (Kraków) oraz Steczko, Szubielski
Widzów: 2115
Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek, Tomasik - Rzuchowski, Jarzębowski, Pruchnik, Radzewicz - Szwoch - Aleksander
  • 70' Smoliński Zmiany Banasiak
  • 70' Szczot Zmiany Frańczak
  • 90' Kłus Zmiany Mazurkiewicz
  • Juraszek Zmiany Marcus
  • 81' Szwoch Zmiany Szubert
  • 90' Tomasik Zmiany Wojowski
  • 13' Gawęcki
  • 53' Aleksander
  • 77' Tomasik
  • 87' Rzuchowski
  • 83' Gawęcki
  • 85' Bielawski

POMECZOWY KOMENTARZ PIOTRA TOMASIKA przed kamerami Orange Sport:
Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo ciężki mecz. Olimpia przegrała trzy ostatnie mecze i chciała się na nas odkuć. Nie pozwoliliśmy na to, mimo że przyszło grać w bardzo ciężkich warunkach. Boisko było fatalnie przygotowane. Na pewno w przyszłym tygodniu to spotkanie będziemy odczuwać w nogach. Jednak mamy w klubie dobrych specjalistów i zapewne przywrócą nas do odpowiedniej kondycji.

piłkarze Arki w dniu meczu o godzinie 9:30 ruszyli do Grudziądza. Trenerzy Paweł Sikora i Robert Wilczyński zabrali następującą "18":
Bramkarze: Michał Szromnik, Dawid Kędra
Obrońcy: Glauber, Krzysztof Sobieraj, Piotr Tomasik, Kamil Juraszek, Michał Marcjanik, Adrian Budka
Pomocnicy: Tomasz Jarzębowski, Mateusz Szwoch, Radosław Pruchnik, Michał Rzuchowski, Marcin Radzewicz, Paweł Wojowski, Marcus
Napastnicy: Łukasz Jamróz, Michał Szubert, Arkadiusz Aleksander
dwa gole strzelone w Pucharze Polski Koronie Kielce sprawiły, że w "11" znalazł się Rzuchowski (ARKA), Michał zagra na nietypowej dla siebie pozycji - prawego pomocnika, na ławce tym razem Marcus, po pauzie za kartki w lidze do gry wraca Radzewicz (ARKA)
w Olimpii, która przegrała trzy ostatnie mecze, dwie zmiany w "11", do gry weszli Szczot i wypożyczony z Lechii Gdańsk - Bielawski, a na ławkę odesłany Pisarczuk i inny ekslechista - Rogalski jest kontuzjowany, zresztą trener Kafarski ma sentyment do piłkarzy z przeszłością w Gdańsku, na ławce są także Zabłocki i Górka, a Kowalczyk nie gra tylko dlatego, bo ma kłopoty fizyczne
w podstawowym składzie Olimpii były piłkarz Arki - Łąbędzki, Michał gra jako stoper, a na tę pozycję przekwalifikowany został właśnie w Gdyni, na ławce były kapitan żółto-niebieskich - Mazurkiewicz
mecz będzie rozgrywany na kiepskim boisku, plac gry jest grząski, od rana w Grudziądzu pada deszcz
piłkarze wychodzą do prezentacji, Arka na żółto-niebiesko, Olimpia na biało-zielono
na stadionie są kibice Arki, którzy zamówili pół tysiąca biletów, dla Olimpii nie ma zorganizowanego dopingu, gdyż ta grupa ogłosiła bojkot
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
ostry faul Gawęckiego (OLIMPIA) na Jarzębowskim (ARKA), na razie bez kartki
3'
na razie walka w środku boiska, Arka w tym sektorze próbuje już grać pressingiem
4'
"Arka gol" - z trybun
5'
Olimpia nie chce narażać się na kontrę, gdy tylko tracą piłkę, od razu faulują, jak teraz Kłus (OLIMPIA) Rzuchowskiego (ARKA)
5'
Szwoch (ARKA) wyłożył piłkę na 18. metr do Jarzębowskiego (ARKA), strzał kapitana Arki nad poprzeczką
5'
wulgarnie z trybun, spiker przywołuje kibiców do porządku
7'
Rzuchowski (ARKA) naprawił swój błąd, faulował 10 metrów od narożnika pola karnego, ale gdy z wolnego Szczit dośrodkował to Michał głową wybił piłkę
8'
dobra akcja i dośrodkowanie Woźniaka (OLIMPIA), Tomasik (ARKA) nie pozwolił w polu bramkowym na strzał Szczotowi (OLIMPIA)
10'
10'
Budka (ARKA) strzelił tuż obok słupka
11'
wolny dla Olimpii 25 metrów od bramki po faulu Jarzębowskiego (ARKA)
11'
po uderzeniu z wolnego Smolińskiego (OLIMPIA) piłka odbiła się od muru i wyszła poza boisko, róg dla gospodarzy
12'
Tomasik (ARKA) głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Smolińskiego (OLIMPIA) z rogu
13'
[1:0] OLIMPIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gawęcki. Defensywny pomocnik wykorzystał błąd Szromnika i z metra strzelił do siatki, bramkarz Arki powinien przerzucić piłkę nad poprzeczką a nie ją łapać po strzale Smolińskiego i rykoszecie, futbolówka wypadła mu z rąk, odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi rywala
15'
Fabiniak (OLIMPIA) łatwo złapał piłkę wrzucaną w pole karne przez Tomasika (ARKA) z wolnego z około 40 metrów
16'
na spalonym Cieśliński (OLIMPIA)
18'
po zdobyciu gola Olimpia cofnęła się, częściej piłka teraz przy Arce
19'
Radzewicz (ARKA) ściął do narożnika pola karnego i uderzył prawą nogą, piłka obok słupka
20'
"Arka Gdynia" - z trybun
21'
Szromnik (ARKA) pewnie złapał piłkę po strzale, ale słabym Szczota (OLIMPIA)
22'
niecelny strzał z dystansu Pruchnika (ARKA)
23'
23'
szczęście przy Arce, Ruszkul (OLIMPIA) powinien strzelić na 2:0, ale nie trafił w bramkę z 6. metra, piłka po słupku wyszła poza boisko, zaspała defensywa gdynian, gospodarze wyrzucili piłkę z autu, a Cieśliński idealnie z prawego skrzydła dograł do Ruszkula
25'
kolejny atak Olimpii, nieporozumienie między Szczotem (OLIMPIA) a Ruszkulem (OLIMPIA), pierwszy nie wbiegł w pole karne do podania drugiego, piłka wyszła poza boisko
26'
Aleksander (ARKA) w pojedynku z Łąbędzkim wywalczył róg
27'
po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA) piłka wybita na 18. metr od bramki Olimpii, stąd strzelał Tomasik (ARKA), ale nad poprzeczką
27'
Ruszkul (OLIMPIA) z 16. metra uderzył nad poprzeczką po szybkiej kontrze gospodarzy, która rozpoczęła się od dobrego podania... bramkarza, a potem prawym skrzydłem uciekł gdynianom Szczot
29'
Olimpii znów udało się przejąć inicjatywę nad grą, Arka tylko przez kilka minut po stracie gola bardziej energicznie ruszyła do przodu
30'
za dużo niecelnych podań ze strony Arki, aby przenieść grę na stałe na połowę gospodarzy
33'
Arka zbyt mało gra skrzydłami, poza akcją Budki (ARKA) praktycznie nie było dobrego ataku bokiem boiska, natomiast to dzisiaj atut Olimpii, dobrze na flankę schodzi nawet nominalny napastnik Cieśliński (OLIMPIA)
33'
z sektora Arki znane z innych meczów śpiewy m.in. o powrocie do ekstraklasy i zdobyciu Pucharu Polski
35'
obraz gry bez zmian, piłka częściej przy Olimpii, która oczywiście nie forsuje tempa
36'
zbyt mocne dośrodkowanie Tomasika (ARKA), teraz on gra jako lewoskrzydłowy, a do obrony został wycofany mało widoczny dzisiaj w ofensywie Radzewicz
39'
boisko w coraz gorszym stanie, co prawda już nie poda, ale w wielu miejscach zamiast murawy jest coraz większe błoto
39'
Ruszkul (OLIMPIA) zagrał wzdłuż pola bramkowego, Cieśliński (OLIMPIA) nie doszedł do piłki
40'
zerwał się doping "Olimpia"
41'
niecelny strzał Smolińskiego (OLIMPIA)
41'
"Arka Gdynia" - z trybun, doping gości jest dzisiaj głośniejszy i lepiej zorganizowany niż dla miejscowych
43'
dośrodkowanie Tomasika (ARKA) w pole bramkowe, Kłus (OLIMPIA) wybił piłkę na róg
43'
obrońcy Olimpii wybili piłkę po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA)
43'
piłka wróciła w "16" Olimpii, Fabiniak (OLIMPIA) broni strzał głową Pruchnika (ARKA)
44'
Szromnik (ARKA) bardzo dobrze obronił strzał Szczota (OLIMPIA)
45'
Juraszek (ARKA) wybił piłkę na róg spod nóg Cieślińskiego (OLIMPIA)
45'
po rogu nieudany strzał Szczota (OLIMPIA)
45'
Sędzia nic nie przedłużył pierwszej połowy
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Arka po raz kolejny w tym sezonie zagrała słabą pierwszą połowę. Gdynianie nie potrafili sobie poradzić z agresywnie grającym rywalem. Olimpia faulowała aż 11 razy. Jednak również ładniej atakowała. Widać było, że miejscowi mają kilka schematów rozegrania kontrataków, a nawet wrzutu piłki z autu na połowie Arki, gdyż po takich właśnie zagraniach było groźnie pod bramką Szromnika (ARKA). Połowa zakończyłaby się remisem, gdyby nie błąd bramkarza Arki. Celnych strzał tego dnia jest na lekarstwo, gdyż zaledwie 4, w tym tylko 1 w wykonaniu gości. Po przerwie podopieczni trenera Sikory powinni zagrać bardziej odważnie, a zachęcić do tego powinien ich doping, gdyż gdyńscy kibice pod tym względem przeważają w Grudziądzu. Przydałoby się więcej akcji skrzydłami. Pomysł z ustawieniem środkowego pomocnika - Rzuchowskiego (ARKA) na boku pomocy na razie nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
ARKA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza stoper Juraszek, w jego miejsce wchodzi skrzydłowy Marcus.
46'
drugą połowę rozpoczęła Olimpia
46'
zmiana ustawienia w Arce, Jarzębowski (ARKA) cofnięty na środek obrony, Rzuchowski (ARKA) z prawego skrzydła przeszedł na środek drugiej linii, a jako prawoskrzydłowy gra Marcus (ARKA)
47'
niezła akcja Arki, ale zakończona niecelnym podaniem Rzuchowskiego (ARKA) w "16" Olimpii
48'
na spalonym Szwoch (ARKA)
48'
"Arka Gdynia" - doping z trybun, sympatycy gości to około 25 procent obecnych na stadionie kibiców
49'
niecelny strzał z dystansu Jarzębowskiego (ARKA), kapitan Arki uderzył z około 35 metrów, licząc zapewne, że piłkę poniesie wiatr, który w tej połowie jest sprzymierzeńcem gdynian
50'
nieznacznie niecelny strzał Szczota (OLIMPIA) sprzed "16"
52'
w drugiej połowie Arka przejęła inicjatywę
53'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander. Rzuchowski miękko wrzucił piłkę w pole karne, a napastnik Arki na 7. metrze w powietrzu trącił piłkę, która znalazła drogę do siatki
53'
to 9 gol Aleksandra w tym sezonie
54'
"Jeszcze jedna musi być" - śpiewają kibice Arki
55'
Sobieraj (ARKA) zablokował Cieślińskiego (OLIMPIA) po groźnej kontrze, róg dla gospodarzy
56'
Szromnik (ARKA) doskonale broni strzał głową Gawęckiego (OLIMPIA) po dośrodkowaniu z rogu Smolińskiego (OLIMPIA)
58'
59'
błąd Jarzębowskiego (ARKA) bez konsekwencji, Szromnik (ARKA) dobrze interweniował 15 metrów od własnej bramki
60'
Budka (ARKA) zagrał na 16. metr do Pruchnika (ARKA), ale strzał pomocnika wysoko nad poprzeczką
61'
Szwoch (ARKA) walczył o piłkę w "16" Olimpii, ale uciekła mu ona poza boisko
63'
wulgarnie z trybun i oczywiście reakcja spikera przypominającego o kulturalnym dopingu
64'
Smoliński (OLIMPIA) wywalczył róg dla Olimpii
64'
nikt nie wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rogu przez Smolińskiego (OLIMPIA), od autu, z drugiej strony boiska niż wykonano korner, rozpocznie Arka
66'
Pruchnik (ARKA) wyręczył obrońców Arki po dośrodkowaniu Szczota (OLIMPIA)
66'
niecelny strzał z dystansu Woźniaka (OLIMPIA)
68'
krótko rozegrany róg przez Arkę, sprzed pola karnego uderzył Budka (ARKA), ale wysoko nad poprzeczką
69'
druga połowa nadal toczy się z optyczną przewagą Arki, ale goście nieźle wyprowadzają kontry
69'
dwie zmiany w Olimpii
70'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Smoliński, w jego miejsce wchodzi Banasiak.
70'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szczot, w jego miejsce wchodzi Frańczak.
71'
po dośrodkowaniu z rogu Banasiaka (OLIMPIA), zablokowany strzał Ruszkula (OLIMPIA), jeszcze jeden róg dla gospodarzy
71'
Pruchnik (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Banasiaka (OLIMPIA)
72'
"Arka Gdynia" - głośne skandowanie z trybun
73'
po zmianach Olimpia przejęła inicjatywę
73'
obok bramki ni to strzał nie dośrodkowanie Banasiaka (OLIMPIA)
74'
Banasiak (OLIMPIA) stracił piłkę w "16" Arki
75'
Szromnik (ARKA) wybił piłkę spod nóg Ruszkula (OLIMPIA), który zbyt długo zwlekał ze strzałem
76'
kiks Szromnika (ARKA), będzie róg dla Olimpii
77'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tomasik. Gdynianie wyszli z kontrą, Aleksander zagrał do Szwocha, który zaliczył asystę, Piotr wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem
79'
Jarzębowski (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z wolnego Frańczaka (OLIMPIA)
80'
"Arkowcy gol" - skandują kibice
81'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Szubert.
82'
pomocy medycznej potrzebuje Pruchnik (ARKA)
83'
Żółtą kartką został ukarany Gawęcki (OLIMPIA), który faulował Pruchnika
84'
Pruchnik (ARKA) wraca do gry
85'
"Jesteśmy u siebie" - skandują kibice Arki
85'
Żółtą kartką został ukarany Bielawski (OLIMPIA) po faulu na Aleksandrze
86'
masażyści udzielają pomocy Aleksandrowi
86'
Kłus (OLIMPIA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA) z wolnego
87'
[1:3] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rzuchowski. Kapitalny strzał Michała z około 40 metrów! Piłka zanim wpadła do siatka otarła się jeszcze o poprzeczkę
88'
Fabiniak (OLIMPIA) odbił piłkę po strzale Aleksandra
89'
końcówka meczu należy zdecydowanie do Arki
89'
na spalonym Budka (ARKA)
90'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
90'
z trybun znów śpiewy, w których są m.in. słowa o powrocie Arki do ekstraklasy i zdobyciu przez nią ponownie Pucharu Polski
90'
3 minuty doliczone
90+2
w doliczonym czasie częściej przy piłce Olimpia
90+3
Szromnik (ARKA) wybił piłkę na róg po strzale Ruszkula (OLIMPIA)
90'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kłus, w jego miejsce wchodzi Mazurkiewicz.
90+3
po rozegraniu rogu przez Olimpię w polu karnym leży Jarzębowski (ARKA), gra przerwana
90+4
Jarzębowski (ARKA) może grać nadal
90+4
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 3:1
świętują kibice Arki, których pół tysiąca wspierało żółto-niebieskich w Grudziądzu

Wyniki 16 kolejki

• Olimpia Grudziądz - ARKA GDYNIA 1:3 (1:0)
  • Puszcza Niepołomice - Dolcan Ząbki 2:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 4:2 (2:1)
  • Chojniczanka - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:1)
  • Wisła Płock - Okocimski Brzesko 1:0 (1:0)
  • Flota Świnoujście - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
  • GKS Tychy - GKS Katowice 3:1 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)

• 9 35

• to juz jest ta Liga Miszczów dla nas ???

• 5 3

• .

Rzuchowski stadiony świata!

• 114 9

• toć to.... (4)

Na żużel do Grudźka więcej nas jechało.....

• 18 66

• toś zarąbał (1)

hahahaha sektor gosci pelny a i na zewnatrz byli kibice z Gdyni

• 36 8

• Zużel jest na innym stadionie jarzysz?

• 12 4

• Nie koniecznie wejść! Po prostu ktoś musi wskoczyć na miejsce Lechii! (1)