mik
11 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 19:53 (11 maja 2016)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Jakub Bach (na zdjęciu) zdobył dla Arki II Gdynia decydującą bramkę w wygranym 3:2 spotkaniu z GKS Przodkowo. Zwycięstwo oznacza, że żółto-niebiescy zagrają w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Jakub Bach (na zdjęciu) zdobył dla Arki II Gdynia decydującą bramkę w wygranym 3:2 spotkaniu z GKS Przodkowo. Zwycięstwo oznacza, że żółto-niebiescy zagrają w półfinale okręgowego Pucharu Polski.

Piłkarze Arki II i Polonii awansowali do półfinałów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. III-ligowa drużyna z Gdyni pokonała na wyjeździe lidera tej klasy rozgrywkowej - GKS Przodkowo 3:2 (3:2). Natomiast V-ligowcy z Gdańsk po dogrywce pokonali na własnym boisku Powiśle Dzierzgoń 3:1 (0:0, 1:1). Mecze o finał odbędą się 1 czerwca. Przypomnijmy, że zwycięzca rozgrywek zarobi 34 tys. zł i zagra na szczeblu ogólnopolski w przyszłym sezonie w pucharowej rywalizacji.

GKS Przodkowo - Arka II Gdynia 2:3 (2:3)
Bramki: Kwaśnik 7,18 - Węsierski 17, Kłosowski 36, Bach 38

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Mosiejko, Wojcinowicz, Krakowiak - Wolak, Hebel, Czapłygin (65 Nowicki), Bach, Kłosowski (88 Kupczyk) - Węsierski

Nie tak dawno piłkarze Arki II Gdynia pogodzili się ze spadkiem z III ligi bałtyckiej, której liderem jest GKS Przodkowo. Rywalizacja pucharowa rządzi się jednak swoimi prawami i w tym podopieczni Roberta Wilczyńskiego mogli szukać swojej szansy w starciu z finalistą zeszłorocznych rozgrywek.

TRWA FATALNA PASSA ARKI II GDYNIA

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami miejscowych kibiców. Lewą stroną boiska przedarł się Łukasz Kwaśnik, który mierzonym strzałem po długim rogu otworzył wynik meczu. Arkowcy nie zrazili się jednak słabym początkiem i szybko wyrównali. Mateusz Czapłygin posłał piłkę nad obrońcami GKS, a z dokładnego podania skorzystał Mateusz Węsierski.

Nie minęło jednak 60 sekund, a ponownie z gola cieszyli się gospodarze. Piłkę po wybiciu przez gdyńskich obrońców na 20. metrze zebrał Kwaśnik i po raz drugi tego dnia pokonał Kamila Kotkowskiego.

Uspokojony odzyskaniem prowadzenia lider III ligi bałtyckiej oddał pole gry przyjezdnym, którzy jeszcze przed przerwą zdołali dwukrotnie pokonać goalkeepera rywali. Najpierw do bramki GKS trafił Jakub Kłosowski, a chwilę później piłkę głową do siatki skierował Jakub Bach. Przy obu bramkach "maczał palce" Czapłygin, który w jednej połowie zaliczył trzy asysty.

Najważniejsze wydarzenia drugiej połowy miały miejsce na samym jej początku. W 50. min. losy spotkania mógł rozstrzygnąć Bach, ale jego strzał w sytuacji sam na sam odbił Patryk Kotłowski, który w spotkaniu poprzedniej rundy z Bałtykiem Gdynia, po obronieniu trzech rzutów karnych, został bohaterem Przodkowa.

KARNE ROZSTRZYGAŁY O LOSACH GDYŃSKICH PIŁKARZY

Minutę później jego vis-a-vis w bramce żółto-niebieskich pokazał jednak, że również zna się na "jedenastkach". Kotkowski obronił rzut karny, a do końca meczu gospodarze nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Tym samym Arka II Gdynia pozostała w grze o zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski, którego stawką jest miejsce w centralnych rozgrywkach w sezonie 2016/17 oraz premia w wysokości 34 tysięcy zł. W półfinale, zaplanowanym na 1. czerwca, na żółto-niebieskich czeka IV-ligowa Brda Przechlewo, która 1:0 pokonała Żuławy Nowy Dwór.

Polonia Gdańsk - Powiśle Dzierzgoń po dogrywce 3:1 (0:0, 1:1)
Bramki: Skowroński 51, Belecki 105, Cholewiński 114 - Skowroński 79 samobójcza

Polonia: Olszacki - Cholewiński, Skowroński, Zarzeczny, Zgliński - Pikulski (95 Belecki), Szuba, Paczek (46 Niski) - Borkowski, Cichocki (46 Modrzejewski), Piątkowski

Blisko finału wojewódzkiego Pucharu Polski są piłkarze Polonii Gdańsk, którzy na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej 177 zmierzyli się z 6. zespołem IV ligi- Powiślem Dzierzgoń. Podopieczni Pawła Pagieły, którzy w V lidze zajmują obecnie 3. miejsce nie przestraszyli się rywala z wyższej klasy rozgrywkowej.

Prowadzenie dał miejscowym Daniel Skowroński, który bezbłędnie wykonał rzut wolny z prawie 20 metrów. Ten sam zawodnik sprawił, że kibice w Gdańsku obejrzeli dogrywkę. Obrońca Polonii nieszczęśliwe interweniował w swoim polu karnym, czym zaskoczył Bartosza Olszackiego.

Chwilę przed końcem pierwszej połowy dogrywki gdańszczanie zdobyli gola. Wprowadzony nieco wcześniej Damian Belecki otrzymał piłkę w "szesnastce" gości i bez trudu umieścił ją w siatce. Niedługo później ten sam gracz dośrodkował w pole karne, a z dobrego podania skorzystał Mariusz Cholewiński i awans do półfinału regionalnego Pucharu Polski stał się faktem.

W kolejnej fazie rozgrywek Polonia zagra z IV-ligową Pogonią Lębork, która w ćwierćfinale odprawiła z kwitkiem GOSRiT Luzino.