Pierwsza porażka żużlowców Wybrzeża

24 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Renat Gafurow (z lewej) i Magnus Zetterstroem (z prawej) dwoili się i troili, by Wybrzeże wygrało w Krośnie. Niestety, zabrakło wsparcia od kolegów. Renat Gafurow (z lewej) i Magnus Zetterstroem (z prawej) dwoili się i troili, by Wybrzeże wygrało w Krośnie. Niestety, zabrakło wsparcia od kolegów.

Żużlowcy Wybrzeża przegrali na wyjeździe z KSM Krosno 44:46. Niewiele brakowało, a mecz gdańszczanom praktycznie we dwójkę wygraliby Magnus ZetterstroemRenat Gafurow. Ten pierwszy popisał się kompletem 18 punktów w sześciu startach. Z kolei również skuteczny Rosjanin w jednym z biegów zerwał taśmę, co prawdopodobnie kosztowało gdańszczan zwycięstwo. Wynik niedzielnego meczu stawia jednak podopiecznych trenera Grzegorza Dzikowskiego w dobrej sytuacji w kontekście wali o punkt bonusowy za dwumecz. W zespole gości pierwszy ligowy start od dwóch lat zaliczył Damian Sperz.

KSM KROSNO
9. Tomasz Chrzanowski 7+2 (1*,2,1*,0,3)
10. Tomasz Rempała 8+1 (2,1*,2,2,1)
11. Mariusz Fierlej 9+1 (3,2,2,2*,0)
12. Marcin Rempała 4+3 (2*,1*,1*,2,d)
13. Dawid Matura 0 (-,-,-,-)
14. Daniel Kaczmarek (gość) 13 (3,2,2,3,3)

STANISŁAW CHOMSKI: II LIGA TO ŻUŻLOWA ARYTMIA, WYBRZEŻE MUSI UCIEKAĆ

Pierwotnie mecz w Krośnie miał odbyć się 10 maja, ale spotkanie przełożono ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Niestety, od tego czasu obie drużyny doznały osłabień i w drugim terminie nie przystąpią do pojedynku w najsilniejszych składach.

Wybrzeże przed tygodniem podczas wygranego meczu w Rawiczu straciło Kamila Brzozowskiego, który naciągnął więzadła w kolanie i do ścigania ma wrócić dopiero na 4 czerwca, gdy do Gdańska przyjedzie Polonia Piła.

RZESZÓW NIE CHCE WYPOŻYCZYĆ SÓWKI

W Krośnie trener Grzegorz Dzikowski chciał skorzystać z Łukasza Sówki, ale mimo porozumienia z zawodnikiem, na jego wypożyczenie nie zgodziła się ekstraligowa PGE Stal Rzeszów.

Brzozowskiego zastąpił więc Damian Sperz, który u progu sezonu odnowił żużlową licencję. Wychowanek gdańskiego klubu po raz ostatni dla Wybrzeża ścigał się w 2011 roku, a jeden ligowy występ zaliczył w sezonie 2013 dla klubu z Piły.

DAMIAN SPERZ WRACA DO ŻUŻLA

Z kolei KSM na dłuższy czas straciło Dawida Stachyrę. Były zawodnik Wybrzeża (2010-11, 2013) złamał łopatkę i kciuk podczas przegranego przez krośnian meczu w Lublinie. Na domiar złego w sobotę, dzień przed meczem z gdańszczanami wypadku na Wyspach Brytyjskich doznał Claus Vissing, który miał być główną bronią trenera Ireneusza Kwiecińskiego. Klub nie zdołał sprowadzić na ten mecz innego ze swoich stranieri i w składzie kosztem Duńczyka znalazł się junior Dawid Matura, który był zastępowany przez pozostałych młodzieżowców.

Bieg po biegu:
1. Gafurow, T.Rempała, Chrzanowski, Szymko            3:3
Zawodnicy są już po próbie toru. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godz. 16:15. Wylosowano I zestaw startowy, a to oznacza, że gdańszczanie rozpoczną mecz z wewnętrznych pól. Gafurow najlepiej spisał się w pierwszym łuku i pewnie pognał po 3 punkty. Niestety, Szymko przyjechał na metę daleko z tyłu.

2. Kaczmarek, Portas, Beśko, Kossakowski              5:1 (8:4)
Gospodarze wygrali start i pewnie dowieźli podwójne zwycięstwo.

3. Fierlej, M.Rempała, Sperz, Krcmar                  5:1 (13:5)
Gdańszczanie znów fatalnie wyszli spot taśmy i nie zdołali nawiązać walki z rywalami. Koszmarny początek meczu w wykonaniu Wybrzeża.

4. Zetterstroem, Kaczmarek, Beśko, Portas             2:4 (15:9)
Kaczmarek za Maturę. Zawodnik Unii Leszno startujący jako gość pojedzie jako rezerwa zwykła. Pierwsza drużynowa wygrana gdańszczan. Zetterstroem wygrał start i odparł atak Kaczmarka w pierwszym łuku. Szwed uciekł do przodu, a Beśko poradził sobie z Portasem. Szkoda tylko, że Patryk nie skorzystał, by po starcie przejść Kaczmarka, gdy tego wywoził na zewnętrzną część toru "Zorro". Przerwa na równanie nawierzchni.

5. Gafurow, Fierlej, M.Rempała, Szymko                3:3 (18:12)
Atomowy start Gafurowa, który uciekł rywalom. Nieźle spod taśmy wyszedł Szymko, ale odjechał za daleko od krawężnika i dał się minąć rywalom.

6.  Krcmar, Kaczmarek, Sperz, Portas                  2:4 (20:16)
Rezerwa zwykła: Portas za Maturę. Krcmar wygrał start, ale Czech musiał bronić się przed atakami Kaczmarka, który gonił go do samej mety. Za ich plecami walkę stoczyli Sperz i Portas. Gdańszczanin przed metą skorzystał na defekcie rywala na ostatnim łuku.

7. Zetterstroem, Chrzanowski, T.Rempała, Kossakowski  3:3 (23:19)
Chrzanowski wygrał start, ale zostawił przy krawężniku miejsce Zetterstroemowi i kapitan gdańszczan po udanym ataku wyszedł na prowadzenie. Walki z rywalami nie podjął Kossakowski. Przerwa na równanie toru.

8. Kaczmarek, Gafurow, Portas, Szymko                  4:2 (27:21)
Rezerwa zwykła: Kaczmarek za Maturę. Słabszy start Gafurowa. Rosjanin zaciekle gonił Kaczmarka, ale junior nie dał wyrwać sobie prowadzenia. Gdańszczanie przegrywają już różnicą 6 punktów. To już chyba czas na zastosowanie przez trenera Dzikowskiego rezerwy taktycznej.

9. Zetterstroem, T.Rempała, Chrzanowski, Krcmar        3:3 (30:24)
Rezerwa taktyczna: Zetterstroem za Sperza. Przed biegiem wystąpiła krótka awaria prądu na krośnieńskim stadionie. Udało się jednak szybko z nią uporać. Dobry start gdańszczan, ale pozycję po zaciętej walce w pierwszym łuku zdołał utrzymać tylko Zetterstroem.

10. Zetterstroem, Fierlej, M.Rempała, Beśko                 3:3 (33:27)
2 minuty przerwy dla Zetterstroema, który startuje bieg po biegu. W pierwszym łuku dobrze wyskoczył Fierlej, który przez pół okrążenia był na prowadzeniu. Udany atak przeprowadził jednak "Zorro", a potem przypilnował prowadzenia. Szwed po czterech startach wciąż jest nieuchwytny dla rywali. Niestety, szybko z walki o punkty odpadł Beśko. Przerwa na równanie toru.

11. Gafurow, T.Rempała, Krcmar, Portas                      2:4 (35:31)
Gafurow jako rezerwa taktyczna za Szymko. Portas jako rezerwa zwykła za Maturę. "Gafur" wygrał start i tak jak w większości poprzednich startów, uciekł do przodu. Jeszcze w pierwszym łuku była szansa na podwójne prowadzenie gdańszczan, ale Krcmar nie poradził sobie z Rempałą. Tak jak w Rawiczu, Czech dzisiaj zawodzi.

12. Kaczmarek, Fierlej, Kossakowski, Beśko                  5:1 (40:32)
2 minuty przerwy dla Gafurowa, który jedzie bieg po biegu. Niestety, Renat wjechał w taśmę i został wykluczony z powtórki. Zgodnie z regulaminem zastąpi go junior, Beśko. W powtórce gdańscy juniorzy byli bez szans.

13. Zetterstroem, M.Rempała, Krcmar, Chrzanowski            2:4 (42:36)
Rezerwa taktyczna: Krcmar za Sperza. Gdańszczanie ze startu wyszli na 5:1, ale po zażartej walce Krcmar uległ Rempale na trzecim okrążeniu po ataku wewnętrzną częścią toru.

14. Chrzanowski, Krcmar, Sperz, M.Rempała d3                3:3 (45:39)
Zakotłowało się w pierwszym łuku, ale z walki zwycięsko wyszedł Chrzanowski, który dowiózł prowadzenie do mety. Rempała minął Sperza, ale zdefektował mu motocykl. Gdańszczanie przegrali już mecz, ale w ostatnim biegu powalczą o jak najniższą porażkę, by mieć większe szanse na odrobieniu na własnym torze punktu bonusowego.

15. Zetterstroem, Gafurow, T.Rempała, Fierlej              1:5 (46:44)
Dobrze wystartował Rempała, ale błyskawicznie w pierwszym łuku przedarli się przed niego gdańszczanie. Najlepsza para Wybrzeża pewnie dowiozła jedyne tego dnia 5:1 dla czerwono-biało-niebieskich. To pozwoliło na zminimalizowanie strat.

• 55:35 w torbę. (6)

Taki to żenujący klubik zafundował nam Kędzielski, że nawet Krosno nas leje jak chce.

• Dalej będziecie minusować? (2)

Ten pseudo GKŻ podszywający się pod GKS to wstyd dla miasta.

• 2 15

• (1)

Twoja głupota podszywa się pod inteligencję.