Wiadomości

Pieszczek wygrał memoriał Henryka Żyto. Bech zostaje w Wybrzeżu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mikkel Bech przed niedzielnym turniejem sam zakomunikował kibicom, że zostaje w Wybrzeżu na kolejny sezon.
Mikkel Bech przed niedzielnym turniejem sam zakomunikował kibicom, że zostaje w Wybrzeżu na kolejny sezon. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek wygrał indywidualny turniej memoriałowy Henryka Żyto, który zakończył żużlowy sezon w Gdańsku. Drugie miejsce zajął Mikkel Bech, który przed zawodami, jako pierwszy przedłużył kontrakt z Wybrzeżem na kolejne rozgrywki. W zawodach nie wziął udziału Mikkel Michelsen, który był obecny na stadionie i przekazał kibicom, że ma nadzieję zobaczyć ich w przyszłym roku.ZAGŁOSUJ: KTO POWINIEN TRAFIĆ DO WYBRZEŻA?

Wyniki
1. Krystian Pieszczek 13 (3,3,2,3,2)
2. Mikkel Bech 12 (2,3,2,3,2)
3. Krzysztof Buczkowski 12 (2,2,3,2,3)
4. Wiktor Kułakow 11 (1,3,3,1,3)
5. Norbert Kościuch 11 (3,2,2,1,3)
6. Oskar Fajfer 10 (3,3,3,0,1)
7. Andriej Kudriaszow 10 (3,1,1,3,2)
8. Karol Żupiński 9 (2,0,1,3,3)
9. Jonas Seifert-Salk 7 (0,1,3,2,1)
10. Kacper Gomólski 6 (1,2,d,2,1)
11. Maksymilian Bogdanowicz 4 (0,0,1,2,1)
11. Marcin Turowski 4 (1,2,0,1,0)
11. Dominik Kossakowski 4 (2,1,0,1,0)
14. Marcin Nowak 3 (1,1,1,w,d)
15. Jonas Jeppesen 2 (0,0,2,0,0)
16. Kamil Wieczorek 2 (w,0,0,d,2)
R1. Patryk Beśko 0 (0)


Na liście niedzielnych zawodów doszło do kilku zmian. Do Gdańska nie przyjechali Aleksandr Łoktajew, który poobijał się podczas sobotniego turnieju w Grudziądzu, Artur Czaja, Adrian GałaRohan Tungate. Na stadionie pojawił się Mikkel Michelsen, ale zawodnik źle się poczuł i zrezygnował ze startu na rzecz Marcina Turowskiego.

- Chciałem was przeprosić, że nie wystartuję. We wtorek mam ważny mecz w Szwecji, a nie czuję się dobrze. Mam jednak nadzieję, że będziemy się widzieć w przyszłym sezonie - przemówił do fanów Michelsen, czym dał do zrozumienia, że prowadzi rozmowy o nowym kontrakcie z gdańskim klubem.
Za sobą ma je już natomiast Mikkel Bech, który także bezpośrednio, podzielił się z fanami dobrą wiadomością.

- Cieszę się, że mogę wam zakomunikować, że podpisałem kontrakt z Wybrzeże, na kolejny sezon - przekazał kapitan gdańskiej drużyny, który jest pierwszym zakontraktowanym zawodnikiem na nowy sezon.
Wyścig po wyścigu
1. Pieszczek, Bech, Kułakow, Jeppesen
Za chwilę start do pierwszego wyścigu. Na trybunach poniżej tysiąca kibiców. Znakomity start Pieszczka. Wychowanek gdańskiego klubu nie dał szans rywalom i przypomniał wszystkim jak dobrze zna miejscowy tor.

2. Kościuch, Kossakowski, Gomólski, Bogdanowicz
Znakomity start Kossakowskiego, ale na drugim okrążeniu z łatwością minął go Kościuch, który wygrał z dużą przewagą. Słabo zaprezentował się Gomólski, który do mety bronił się przed atakami Bogdanowicza.

3. Kudriaszow, Buczkowski, Nowak, Beśko (Wieczorek w/2min)
Upadek w pierwszym łuku. Zabrakło miejsca dla startującego z zewnętrznego toru Kamila Wieczorka. Młodzieżowiec z Grudziądza wpadł w dmuchaną bandę. Powtórka w pełnym składzie, ale Wieczorek nie zmieścił się w limicie dwóch minut. W jego miejsce Patryk Beśko, wychowanek Wybrzeża, który na początku sezonu odnowił licencję. W powtórce Buczkowski uciekł rywalom, a Kudriaszow i Nowak stoczyli zacięty pojedynek o drugie miejsce do ostatnich metrów. Górą był Rosjanin.

4. Fajfer, Żupiński, Turowski, Seifert-Salk
Fajfer nie dał szans młodszym kolegom. Turowski przez chwilę odbił drugie miejsce, ale szybko odzyskał je Żupiński. Przerwa na równanie toru.

5. Kułakow, Buczkowski, Seifert-Salk, Bogdanowicz
Po walce w pierwszym łuku Buczkowski omal nie wylądował na bandzie, ale odzyskał kontrolę nad motocyklem i błyskawicznie przeszedł z ostatniej pozycji na drugą. Do mety gonił Kułakowa, ale zabrakło mu czasu.

6. Pieszczek, Kościuch, Kudriaszow, Żupiński
Świetny start Pieszczka. Choć na plecach "siedział" mu Kościuch, wychowanek Wybrzeża mądrze szukał prędkości po zewnętrznej części toru i uciekł do przodu. Żupiński nieskutecznie gonił Kudriaszowa.

7. Fajfer, Gomólski, Nowak, Jeppesen
Fajfer w swoim stylu szybko wyskoczył ze startu i nie dał szans rywalom. Gomólski bronił się przed Nowakiem, który próbował go mijać z obu stron. Było blisko, ale "Ginger" obronił drugą lokatę.

8. Bech, Turowski, Kossakowski, Wieczorek
Bech bezkonkurencyjny, ale bardzo dobrze w tym wyścigu zaprezentował się Turowski, który najpierw minął Kossakowskiego, a następnie do mety gonił Duńczyka. Przerwa na równanie toru. Organizatorzy poinformowali, że na dzisiejszy turniej sprzedano 1100 biletów.

9. Kułakow, Kościuch, Nowak, Turowski
Spokojnie zwycięstwo Kułakowa. Kościuch bronił się przed Nowakiem, ale ogólnie wyścig bez historii.

10. Fajfer, Pieszczek, Bogdanowicz, Wieczorek
Atomowy start Fajfera. Pieszczek napędzał się po zewnętrznej, ale nic nie zdziałał. Ambitnie gonił go natomiast Bogdanowicz.

11. Buczkowski, Jeppesen, Żupiński, Kossakowski
Znakomity atak Żupińskiego na wyjściu z pierwszego łuku. Przeszedł z czwartego na drugie miejsce i rzucił się w pogoń za Buczkowskim. Ekstraligowiec był jednak nie do złapania, a na trzecim okrążeniu drugą lokatę odbił rozpędzony Jeppesen, który do mety naciskał Buczkowskiego.

12. Seifert-Salk, Bech, Kudriaszow, Gomólski d
Znakomicie wystartował Seifert-Salk, który poradził sobie także w pierwszym łuku. Nieudanie atakował go Gomólski i spadł na trzecią lokatę. Przed metą zanotował defekt, a napędzający się pod bandą Bech na ostatnich metrach minął zarówno jego jak i Kudriaszowa. Znakomita akcja Duńczyka! Przerwa na równanie toru. Po trzech seriach jedynym niepokonanym zawodnikiem pozostaje Oskar Fajfer, który imponuje rewelacyjnymi startami.

13. Żupiński, Gomólski, Kułakow, Wieczorek d
Dobrze wystartował Gomólski, ale na wyjściu z łuku "połknął" go Żupiński. Junior Wybrzeża wypracował dużą przewagę i niezagrożony wygrał wyścig. Gomólski do końca bronił się przed Kułakowem. Wyścigu nie dokończył Wieczorek.

14. Pieszczek, Seifert-Salk, Kossakowski, Nowak w
Wyścig przerwany. Na trzecim okrążeniu upadł Nowak, który gonił prowadzącego Pieszczka. Nic mu się nie stało, ale został wykluczony z powtórki. W niej pewne zwycięstwo Pieszczka, ale trzeba pochwalić Seiferta-Salka, który gonił świetnie spasowanego "Krychę".

15. Kudriaszow, Bogdanowicz, Turowski, Jeppesen
Pewna wygrana Kudriaszowa, ale cały wyścig tuż za nim był ambitnie walczący Bogdanowicz.

16. Bech, Buczkowski, Kościuch, Fajfer
Zacięta walka przez pełne cztery okrążenia. Na wejściu w ostatnie, napędzający się pod bandą Bech dopadł Buczkowskiego. Kapitalny, przygotowany atak Duńczyka. Fajfer po raz pierwszy stracił dziś punkty i przyjechał czwarty, choć był nawet na drugiej pozycji. Przerwa na równanie toru.

17. Kułakow, Kudriaszow, Fajfer, Kossakowski
Kapitalna walka pomiędzy Rosjanami. Na trzecim okrążeniu Kułakow wyszedł na prowadzenie atakiem po zewnętrznej. Fajfer do końca gonił Kudriaszowa.

18. Buczkowski, Pieszczek, Gomólski, Turowski
Buczkowski wygrał start, a za jego plecami zacięta walka pomiędzy Gomólskim i Pieszczkiem, na chwilę wmieszał się w nią także Turowski. Ostatecznie szybszy był Pieszczek. Krystian ma na koncie 13 pkt i jedynym, który może się z nim równać pozostaje Bech.

19. Kościuch, Wieczorek, Seifert-Salk, Jeppesen
Kościuch wygrał z dużą przewagą. Spore odstępy pomiędzy zawodnikami na mecie.

20. Żupiński, Bech, Bogdanowicz, Nowak d4
Dobry start Becha, ale jeszcze lepszy Żupińskiego. Junior uciekł do przodu i rozwiał nadzieje starszego kolegi na wygraną w turnieju. Zwycięstwo w I memoriale Henryka Żyto pada łupem wychowanka Wybrzeża Krystiana Pieszczka.

Opinie (96) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 11.07.2020 godz. 16:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

136 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

13 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 eWinner Apator Toruń 0 0 0 0 0:0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0
8 ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów LIVE!
18.07 (sob) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
25.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Start Gniezno
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane