Wiadomości

stat

Patryk Dudek wygrał mistrzostwa ekstraligi w Gdańsku

Patryk Dudek zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na torze w Gdańsku i zgarnął w nagrodę 25 tys. zł. Razem z nim na podium stanęli Piotr Pawlicki i Nicki Pedersen. Duńczyk, który w przeszłości dominował na gdańskim torze jako lider Wybrzeża, błyszczał przez całe zawody, ale zepsuł start w wyścigu finałowym. Żużlowe zawody oglądało według organizatorów ok. 4500 widzów.MECZ WYBRZEŻE W ŁODZI PONOWNIE ODWOŁANY. KURIOZALNA SYTUACJA Z TOREM

Wyniki końcowe
1. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 9 (2,3,0,2,2) +3 +3
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 11 (3,2,2,3,1) +2
3. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 13 (3,1,3,3,3) +1
4. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) 8 (0,0,3,2,3) +3 +0
5. Jason Doyle (Get Well Toruń) 10 (2,2,3,d,3) +2
6. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 8 (3,1,2,2,0) +2
7. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 11 (3,2,2,2,2) + 1
8. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) 8 (1,3,2,1,1) +1
9. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 8 (2,3,0,1,2) +0
10. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,3,1,3,w) +d
11. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 7 (0,1,1,3,2)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 6 (1,1,w,1,3)
13. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 5 (1,0,3,d,1)
14. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) 3 (0,2,1,0,0)
15. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) 2 (1,1,w)
16. Michael Jepsen Jensen (Falubaz Zielona Góra) 1 (1,d,-,-,-)
17. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) 0 (0,0,0,0,0)


Wyścig po wyścigu
1. Pedersen, Woffinden Janowski, Lindgren
Według danych organizatorów, na trybunach jest ok 4500 widzów. Z zawodów ze względów zdrowotnych wycofał się Maksym Drabik. Zastąpił go młodzieżowy indywidualny mistrz Polski Daniel Kaczmarek. Dzisiejszy turniej to natomiast powrót na tor indywidualnego mistrza świata Jasona Doyle'a, który ostatnio leczył kontuzję. W pierwszym wyścigu świetny start zanotował Pedersen, który rządził na gdańskim torze w sezonach 2001 i 2012, gdy był liderem Wybrzeża. Przy krawężniku wpychał się na wejściu w łuk Woffinden, ale Duńczyk nie dał się zaskoczyć ani jemu, ani Janowskiemu.

2. Zmarzlik, Dudek, Jepsen Jensen, Smektała
Znakomita walka między Dudkiem a Zmarzlikiem. Zmarzlik gonił rywala przez cztery okrążenia aż dopadł go na ostatniej prostej atakiem po zewnętrznej części toru. Kapitalna akcja gorzowianina!

3. Pawlicki, Doyle, Łaguta, Sajfutdinow
Doyle gonił Pawlickiego, ale prawdziwy show stworzyli Rosjanie. Łaguta na ostatnim łuku wyprzedził Sajfutdinowa po "szerokiej". Kapitalnie przygotowany tor do walki.

4. Madsen, Kołodziej, Kasprzak, Kaczmarek
Znakomite wyjście spod taśmy Madsena. Zaciekle gonił go Kołodziej, ale nie miał szans. Duńczyk, który ścigał się dla Wybrzeża w sezonie 2014, potwierdził wysoką dyspozycję i to, że pasuje mu gdański tor. Kaczmarek przez chwilę jechał przed Kasprzakiem, ale zawodnik Stali szybko uporał się z rywalem. Przerwa na równanie toru.

5. Dudek, Doyle, Pedersen, Kasprzak
Doyle próbował po zewnętrznej założyć się na Dudka, ale zielonogórzanin obronił się. Za nimi "cięli" się Pedersen i Kasprzak. Duńczyk stracił trzecią pozycję, ale szybko ją odbił.

6. Woffinden, Pawlicki, Smektała, Kaczmarek
Woffinden uciekł ze startu, wygrał walkę w pierwszym łuku i uciekł rywalom.

7. Łaguta, Lindgren, Madsen, Jepsen Jensen d4
Wygrany start Łaguty. Ciasno w pierwszym łuku, ale Rosjanin poradził sobie z rywalami napędzając się po zewnętrznej części toru. Ostrzeżenia dla Madsena za utrudnianie startu.

8. Kołodziej, Zmarzlik, Janowski, Sajfutdinow
Walka w kontakcie od startu do mety. Zmarzlik minął na dystansie Janowskiego i do końca nękał Kołodzieja. Ten jechał jednak bardzo mądrze i mimo ogromnej szybkości gorzowianina, obronił pozycję. Sajfutdinow na chwilę wyszedł przed Janowskiego, ale ten zdołał odbić pozycję. Sporo emocji w tym wyścigu. Determinację widać zwłaszcza po jeździe Zmarzlika, który próbuje sobie odbić sobotni finał indywidualnych mistrzostw Polski, w których został wykluczony z wyścigu o medale. Przerwa na równanie toru.

9. Pedersen, Łaguta, Smektała, Kołodziej
Dobry start Smektały, ale wyprzedzili go Pedersen i Łaguta. "Smyk" na chwilę odbił pozycję, ale Łaguta napędził się i atakiem na prostej odbił drugie miejsce. Pedersen nie dał rywalom szans, a Kołodziej kończył wyścig na defektującym motocyklu.

Jepsen Jensen, który odczuwa skutki sobotniego upadku w mistrzostwach Danii, wycofał się z zawodów.

10. Sajfutdinow, Madsen, Woffinden, Dudek
Sajfutdinow odskoczył rywalom i wygrał z dużą przewagą. To pierwsze punkty Rosjanina w tych zawodach i od razu deklasacja przeciwników.

11. Doyle, Zmarzlik, Lindgren, Kaczmarek
Po dobrym starcie nie poradził sobie w pierwszym łuku Kaczmarek, a Doyle uciekł rywalom. Zmarzlik cały wyścig czaił się za Lindgrenem aż rozpędzony zaatakował przy krawężniku na pierwszym łuku ostatniego okrążenia. Bardzo ofensywna jazda gorzowianina robi dziś wrażenie.

12. Kasprzak, Pawlicki, Karczmarz, Janowski w
Karczmarz za Jepsena Jensena. Kapitalna przycinka z zewnętrznej do krawężnika w wykonaniu Kasprzaka, ale na tor w pierwszym łuku upadli Janowski i Kasprzak. Wyścig przerwany. Z powtórki wykluczony Janowski, który zaczepił nogawką o hak rywala. Co ciekawe, Pawlicki interweniował u sędziego, aby nie wykluczał Janowskiego i powtórzył wyścig w pełnej obsadzie. Arbiter nie zmienił jednak zdania. Kasprzak uciekł ze startu, a Karczmarz dzielnie walczył z Pawlickim, któremu napsuł sporo krwi. Przerwa na równanie toru.

13. Pedersen, Sajfutdinow, Karczmarz, Kaczmarek
Karczmarz za Jepsena Jensena. Znakomicie z zewnętrznego toru poradził sobie w pierwszym łuku Pedersen. Cztery okrążenia szalał za nim Sajfutdinow, ale nic nie zdziałał.

14. Woffinden, Zmarzlik, Łaguta, Kasprzak d4
Jazda w kontakcie, ale wszystkim uciekł Woffinden. Za nim walczyli Zmarzlik i Kasprzak, ale tego drugiego zdołał na ostatnim okrążeniu minąć Łaguta. Kasprzak nie dojechał do mety.

15. Pawlicki, Dudek, Kołodziej, Lindgren
Walkę w pierwszym łuku wygrał Pawlicki. Dudek cały wyścig siedział mu niemal na kole, ale ostatecznie nie zdołał pokonać mistrza Polski.

16. Smektała, Madsen, Janowski, Doyle d4
Dobry start Doyle'a, ale świetnie wszedł pod niego przy krawężniku Smektała i uciekł rywalom. Drugi jechał Madsen, a Janowski na drugim okrążeniu minął Doyle'a, który nie dojechał do mety. Przerwa na równanie toru.

17. Pedersen, Zmarzlik, Pawlicki, Madsen
Pedersen wygląda jakby po gdańskim torze mógł jeździć z zamkniętymi oczyma. Duńczyk nie robił sobie nic z awtaków Zmarzlika, którego mądrze zamknął przy krawężniku w pierwszym łuku. Duńczyk właśnie zapewnił sobie awans do finału, w którym pojedzie dwóch najlepszych zawodników po rundzie zasadniczej i zwycięzcy półfinałów dla zawodników z miejsc 3-10.

18. Doyle, Kołodziej, Karczmarz w, Woffinden w
Karczmarz za Jepsena Jensena. Wyścig przerwany. Woffinden upadł na trzecim okrążeniu, gdy jechał na drugiej pozycji atakując Kołodzieja. Na szczęście szybko wstał o własnych siłach, ale jest wykluczony z powtórki. Ostrzeżenia dla Doyle'a za utrudnianie startu. W powtórce prowadził Doyle, a Karczmarz ostro zaatakował Kołodzieja, który ledwo utrzymał się na motocyklu. Sędzia przerwał wyścig i wykluczył zawodnika Stali. W pojedynku jeden na jednego Doyle wygrał z Kołodziejem.

19. Sajfutdinow, Smektała, Kasprzak, Lindgren
Sajfutdinow zamknął Lindgrena w pierwszym łuku, a po zewnętrznej skorzystał na tym Smektała. Kasprzak do mety bronił się przed atakami Lindgrena.

20. Janowski, Dudek, Łaguta, Kaczmarek
Pewna wygrana Janowskiego, który na końcu pierwszego okrążenia minął Dudka. Próbował go wyprzedzić też Łaguta, ale szaleńcze ataki Rosjanina do samej mety nie przyniosły skutku.

Półfinał nr 1.
Dudek, Madsen, Zmarzlik, Kołodziej

Świetnie w pierwszym łuku Dudek, za którego plecami pojedynkowali się Madsen i Zmarzlik. Górą był Duńczyk, który do samej mety napędzał się po zewnętrznej aby jeszcze minąć Dudka. Zabrakło mu czasu i nie obroni tytułu. Dudek dołącza do obsady finału.

Półfinał nr 2.
Sajfutdinow, Doyle, Łaguta, Woffinden d4

Fenomenalna jazda Doyle'a, który cały wyścig napędzał się pod samą bandą, aby minąć Sajfutdinowa. Na mecie zabrakło mu centymetrów. Woffinden zanotował defekt motocykla już na pierwszym okrążeniu.

Finał.
Dudek, Pawlicki, Pedersen, Sajfutdinow

Dudek uciekł rywalom po starcie i do końca powiększał przewagę. Słaby start Pedersena, który do samego końca nieskutecznie naciskał Pawlickiego.

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane