Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Forbet Włókniarz Częstochowa 37:41. Skład na inaugurację bez Patricka Hougaarda

Rafał Sumowski
5 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 17:59 (5 kwietnia 2018)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel DME inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku. Kibice zobaczą je za darmo

Zobacz piąty wyścig, w którym Musielak triumfował przed Bechem i Madsenem.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża przegrali sparing ekstraligowym Forbet Włókniarzem Częstochowa 37:41. Był to ostatni sprawdzian przed niedzielną inauguracją I ligi przeciwko Wandzie Kraków. Znamy już skład na to spotkanie. Trener Lech Kędziora zadecydował, że zabraknie w nim miejsca dla Patricka Hougaarda.

18. Adrian Woźniak 0 (0,u)

Trzeci przedsezonowy sparing gdańskich żużlowców z rozgrywanych dzień po dniu, będzie zarazem rewanżem za ten pierwszy w Częstochowie. Wybrzeże przegrało wówczas z Forbet Włókniarzem. Dzień później minimalnie wygrało z Lokomotivem Daugavpils. W czwartek w Gdańsku cały skład Lecha Kędziory stawił się w pełnym zestawieniu przy czym na rezerwie znalazł się Patrick Hougaard, który pod numerem 13 ustąpił miejsca nieobecnemu w środę Mikkelowi Michelsenowi.

Przed czwartkowym sparingiem trener Kędziora musiał podać skład na niedzielną inaugurację Nice 1. Ligi Żużlowej przeciwko Wandzie Kraków. Zabrakło w nim miejsca właśnie dla Hougaarda, choć przypomnijmy, że szkoleniowiec przed meczem może dokonać jeszcze dwóch zmian.

Poniżej zapis relacji z czwartkowego sparingu.

Wyścig po wyścigu:
1. FAJFER, Madsen, Musielak, THOMSEN 3:3
Świetny start Fajfera, słabiutki Thomsena. W pogoń za kapitanem Wybrzeża rzucili się częstochowianie, ale Oskar odparł ataki Madsena. Ambitnie za Musielakiem gonił Thomsen, ale skończyło się remisem.

2. Gruchalski, KOSSAKOWSKI, TUROWSKI, Woźniak 3:3 (6:6)
Dobry start Gruchalskiego, który z pewną przewagą triumfował nad gdańskimi juniorami.

3. Lindgren, Miedziński, SZCZEPANIAK, BECH 1:5 (7:11)
Ze startu 5:1 dla gości, ale Szczepaniak ambitnie gonił za Miedzińskim, który popełnił błąd na drugim łuku drugiego okrążenia. Niestety, zawodnik Włókniarza zdołał utrzymać się na drugiej lokacie. Obaj gdańszczanie jechali jednak w kontakcie z rywalem.

4. MICHELSEN, Zagar, KOSSAKOWSKI, Świącik 4:2 (11:13)
Znakomicie wyszedł spod taśmy Michelsen, który nie dał szans Zagarowi. Daleko za nimi na mecie Kossakowski, a jeszcze dalej Świącik.

W przerwie ścigali się Karol Żupiński, Patryk Beśko i Marcin Jędrzejewski z Wandy Kraków. Na prowadzeniu jechał ten ostatni, a na drugim okrążeniu upadł jadący na drugiej pozycji Żupiński. Wyścig został przerwany. Przerwa na równanie toru.

5. Musielak, BECH, Madsen, Szczepaniak d4 2:4 (13:17)
Świetnie rozegrał pierwszy łuk Bech, ale popełnił błąd odchodząc za szeroko na drugim łuku drugiego okrążenia i dał się wyprzedzić Musielakowi. Naciskał go także Madsen, ale Mikkel utrzymał drugą lokatę, próbując przy okazji odzyskać pierwszą.

6. Lindgren, MICHELSEN, Miedziński, TUROWSKI 2:4 (15:21)
Lindgren wygrał start i choć "zamknął" Michelsena, ten w pierwszym łuku poradził sobie z Miedzińskim. Kolejność nie uległa zmianie do mety.

7. THOMSEN, Gruchalski, FAJFER, Zagar d4 4:2 (19:23)
Ze startu 3:3, ale Thomsen kapitalnie napędzał się po zewnętrznej i na drugim okrążeniu wyprzedził przy krawężniku na prostej Gruchalskiego. Chwilę później bliski tego był Fajfer, ale junior Włókniarza obronił lokatę. Zupełnie bezbarwny start Zagara.

W przerwie Żupiński z dużą przewagą wygrał z Jędrzejewskim i Beśko. Znakomicie prezentuje się junior, który od czerwca będzie mógł reprezentować Wybrzeże w lidze.

8. Madsen, MICHELSEN, Lyager, Kossakowski d4 2:4 (21:27)
Ze startu 5:1 dla gości, ale Michelsen błyskawicznie uporał się na wyjściu z łuku z Lyagerem, którego minął przy krawężniku. Rzucił się w pogoń za Madsenem, ale ten był nie do złapania.

9. FAJFER, Lindgren, Miedziński, THOMSEN d4 3:3 (24:30)
Fajfer "skradł" start, ale że nie ma sędziego, upiekło mu się bez przerwania wyścigu. Mimo tego, piekielnie szybki Lindgren gonił go do samej mety i przegrał o pół długości motocykla. Thomsen po słabym starcie Thomsen na drugim okrążeniu omal nie minął Miedzińskiego, ale ten obronił atak.

10. Zagar, BECH, HOUGAARD, Woźniak u4 3:3 (27:33)
Zagar jechał na prowadzeniu, gdy na ostatnim miejscu z impetem w bandę wpadł Woźniak. Wyścig przerwany. Kolejność została jednak zaliczona.

W przerwie kolejny dodatkowy wyścig, w którym Jędrzejewski wygrał przed Beśko. Jadący na drugiej pozycji Żupiński zanotował uślizg na ostatnim łuku. Przerwa na równanie toru.

11. MICHELSEN, Musielak, Miedziński, HOUGAARD 3:3 (30:36)
Znakomicie spod taśmy Michelsen. Hougaard przegrał walkę na łokcie w pierwszym łuku i nie zdołał wywalczyć punktu. Od startu do mety bez zmian w kolejności na trasie. Pewna wygrana Michelsena.

12. SZCZEPANIAK, Gruchalski, TUROWSKI, Madsen d1 4:2 (34:38)
Szczepaniak wygrał start i przez prawie trzy okrążenia prowadził. Po zewnętrznej minął go jednak Madsen, ale jego motocykl chwilę później zdefektował.

13. Zagar, THOMSEN, BECH, Lyager 3:3 (37:41)
Lyager wjechał w taśmę. Gdańszczanie podwójnie przegrali start, ale na drugim okrążeniu Thomsen i Bech razem minęli Lyagera. Ten odbił jeszcze atak Becha, ale gdański Duńczyk brawurowo i na granicy faulu odzyskał trzecią pozycję trącając barkiem rywala przy samej bandzie.

Składy na niedzielny mecz Zdunek Wybrzeże - Wanda
ZDUNEK WYBRZEŻE: 9. Oskar Fajfer, 10. Anders Thomsen, 11. Michał Szczepaniak, 12. Mikkel Bech, 13. Mikkel Michelsen, 14. Marcin Turowski, 15. zawodnik młodzieżowy
Wanda: 1. Sergiej Łogaczow, 2. Claus Vissing, 3. Ernest Koza, 4. Lasse Bjerre, 5. Marcin Jędrzejewski, 6. zawodnik młodzieżowy, 7. Kamil Kiełbasa