Wiadomości

stat

Denis Zieliński nowym juniorem żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Denis Zieliński (kask czerwony) dołączył do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Denis Zieliński (kask czerwony) dołączył do Zdunek Wybrzeża Gdańsk. fot. S.Maciejko/400mm.pl

Denis Zieliński został nowym żużlowcem Zdunek Wybrzeża. 16-latek uzupełnił formację juniorską gdańskiego zespołu w ramach rocznego wypożyczenia z GKM Grudziądz. Ponadto gdański klub rozpoczął współpracę partnerską ze szwedzką Dackarną Malilla, a w roli menedżera ds. sportowo-marketingowych zatrudnił Krystiana Plecha. W piątek o godz. 18 w Klubie Muzycznym Parlament rozpocznie się oficjalna prezentacja.Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk kandyduje do tytułu Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście. Sprawdź, klasyfikację po dwóch tygodniach plebiscytu i głosujDotychczas Wybrzeże pozostawało z dwoma juniorami: wychowankiem Karolem Żupińskim i ściągniętym z Częstochowy Dominikiem Majchrzakiem. Prezes Tadeusz Zdunek jeszcze w listopadzie zapowiadał pozyskanie trzeciego zawodnika do 21. roku życia, a Denis Zieliński był jednym z wskazywanych przez nas kandydatów, gdy upadł temat wypożyczenia Alana Szczotki lub Huberta Czerniawskiego. Ostatecznie gdańszczanie wypożyczyli 16-latka na rok z GKM Grudziądz.

Zieliński swoją żużlową rozpoczął w barwach Stali Toruń na mini torze pod okiem trenera Jana Ząbika. Od pierwszych jazd był uznawany za jeden z największych talentów w toruńskiej szkółce, jednakże dość niespodziewanie przed sezonem 2018 postanowił zmienić barwy klubowe i przenieść się do GKM Grudziądz. To w barwach tego klubu debiutował w rozgrywkach młodzieżowych stanowiąc silny punkt zespołu w zawodach drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Właśnie w tych zawodach wypatrzył go trener Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Przeczytaj, kto jeszcze kandydował do startów w Wybrzeżu- W sezonie 2018 byłem z drużyną na blisko dwudziestu turniejach młodzieżowych, więc miałem sporo okazji, by przyjrzeć się najmłodszym zawodnikom. Denis dość szybko rzucił mi się w oczy jako jeden z tych chłopaków na których warto zwrócić uwagę. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli w tym roku wspólnie pracować. Jestem przekonany, że jeśli poprze swój talent pracą to będziemy mieli w tym roku z niego dużą pociechę - mówi Mirosław Berliński.
Denis Zieliński.
Denis Zieliński. fot. Wybrzeże Gdańsk
Największym dotychczasowym sukcesem Zielińskiego jest drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Nice Cup 2018. Przypominamy, że rok wcześniej w tym cyklu zwyciężył Karol Żupiński, z którym Denis będzie teraz ścigał się razem dla Wybrzeża w ramach rocznego wypożyczenia z Grudziądza. Przypomnijmy, że wcześniej w kierunku z Gdańska do Grudziądza udał się inny wychowanek Stali Toruń Marcin Turowski, a i Krystian Pieszczek trafił do Wybrzeża na mocy rocznego wypożyczenia z GKM.

Przeczytaj o odejściu Marcina TurowskiegoWychowanek toruńskiego klubu do swojej żużlowej kariery podchodzi bardzo poważnie. W grudniu rozpoczął współpracę z Dave'm Haynesem, czyli mechanikiem Jasona Doyle'a z sezonu, w którym Australijczyk zdobywał tytuł indywidualnego mistrza świata.

Kontrakt z Denisem Zielińskim to nie jedyna umowa zawarta w ostatnim czasie. Wybrzeże związało się umową partnerską ze Dackarną Malilla, czyli klubem dla którego w szwedzkiej lidze ścigać się Kacper Gomólki, Jacob Thorsell i Joel Kling . Działacze obu klubów parafowali umowę, na mocy której oba podmioty będą współpracować w zakresie: współpracy sponsorów, wspólnej oferty dla kibiców, szkolenia młodzieży oraz wspólnych treningów drużyn seniorskich.

Zobacz w jakich zagranicznych klubach będą ścigać się żużlowcy Wybrzeża- Cały czas szukamy nowych ścieżek rozwoju klubu. Wierzymy, że wzajemna wymiana doświadczeń w poszukiwaniu sponsorów, czy też uwag dotyczących szkolenia młodzieży pomiędzy trenerami Berlińskim i Peterem Karlssonem pozwolą nam systematycznie wchodzić na wyższy poziom. Osobną sprawą jest oferta dla kibiców. Wraz z klubem z Malilli zobowiązaliśmy się stworzyć ciekawą ofertę dla szwedzkich fanów, którzy chcieliby obejrzeć mecz w Gdańsku oraz polskich, którzy zapragną posmakować szwedzkiego żużla. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści - mówi prezes Wybrzeża Tadeusz Zdunek.
Coraz większa liczba aktywności klubu to również coraz większa liczba obowiązków. Dlatego też do grona pracowników klubu dołączył Krystian Plech, który będzie pełnił funkcję menedżera klubu ds. sportowo-marketingowych. Do jego zadań będą należały przede wszystkim sprawy związane z logistyką zawodników oraz ich wykorzystaniem w akcjach marketingowych. Nowy pracownik jest synem legendy gdańskiego klubu Zenona Plecha. Jako menedżer współpracuje m.in. z Patrykiem Dudkiem, Kacprem Gomólskim i Mikkelem Bechem.

Przypomnijmy, że w piątek o godz. 18 w Klubie Muzycznym Parlament żużlowcy Zdunek Wybrzeża spotkają się z kibicami na oficjalnej prezentacji. Pojawić się ma cały zespół za wyjątkiem przebywającego w Nowej Zelandii Bradleya Deana-Wilsona. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o prezentacji WybrzeżaRuchy kadrowe Zdunek Wybrzeża Gdańsk przed sezonem 2019
Przyszli: Denis Zieliński (poprzedni klub: GKM Grudziądz, roczne wypożyczenie), Krystian Pieszczek (GKM Grudziądz, roczne wypożyczenie), Kacper Gomólski (Falubaz Zielona Góra), Jacob Thorssell (Szwecja, Falubaz Zielona Góra), Adrian Cyfer (Polonia Piła), Joel Kling (Szwecja, Motor Lublin), Dominik Majchrzak (Włókniarz Częstochowa, roczne wypożyczenie)

Ważne kontrakty: Mikkel Bech (Dania), Karol Żupiński

Odeszli: Mikkel Michelsen (narodowość: Dania, nowy klub: Motor Lublin), Oskar Fajfer (Start Gniezno), Anders Thomsen (Dania, Stal Gorzów Wlkp.), Patrick Hougaard, Michał Szczepaniak, Dominik Kossakowski

Opinie (31) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 05.05.2019 godz. 14:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

83%

78 typowań

x

0%

0 typowań

2

17%

16 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Kacper Czuba 3 9 100%
2. Janusz Zabiega 3 9 100%
3. Krzysztof Bogacz 3 9 100%
4. Przemek Zuk 3 9 100%
5. Alteams J 2 6 100%

Aktualna tabela

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrovia 3 2 0 1 146:124 4
2 Unia Tarnów 3 2 0 1 139:131 4
3 Lokomotiv Daugavpils 2 1 0 1 95:84 2
4 Orzeł Łódź 1 1 0 0 47:43 2
5 Car Gwarant Start Gniezno 3 1 0 2 124:145 2
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 1 0 2 127:141 2
7 PGG ROW Rybnik 1 0 0 1 40:50 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Terminarz

05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Arged Malesa TŻ Ostrovia
11.05 (sob) PGG ROW Rybnik ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
26.05 (nd) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Orzeł Łódź
14.04 (nd) godz.14:15 Lokomotiv Daugavpils 51:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
07.04 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 Unia Tarnów LIVE!

Najczęściej czytane