Żużlowe zawody na mini torze w Gdańsku

28 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Troy Batchelor potwierdził po raz kolejny dobrą formę, tym razem na Wyspach Brytyjskich. Troy Batchelor potwierdził po raz kolejny dobrą formę, tym razem na Wyspach Brytyjskich.

Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk Troy Batchelor miał mieć pracowity tydzień pomimo pauzy w rozgrywkach Nice I ligi. Australijczykowi zaplanowano dwa starty w Anglii. W pierwszym pokazał się z bardzo dobrej strony, drugi, środowy został odwołany z powodu opadów deszczu. Choć w weekend nie pojadą seniorzy, to kibice żużla mogą wybrać się na mini tor. Tam zostaną rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski Par Klubowych w kategorii 80-125 cc. Wstęp będzie bezpłatny.

ŻUPIŃSKI ZDAŁ EGZAMIN, W LIDZE POJEDZIE ZA ROK

Troy Batchelor jest drugim żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk pod względem średniej punktowej na mecz - 8,71. W tej klasyfikacji wyprzedza go jedynie Kacper Gomólski - 9,13 pkt. Jeśli weźmiemy średnią punktową na bieg to pierwszy jest Anders Thomsen - 2,261 pkt, drugi Gomólski - 2,250, a trzeci Batchelor - 2,067.

Australijczyk, pomimo pauzy Nice I ligi miał w tygodniu szlifować formę. W kalendarzu znalazły się dwa mecze jego drużyny King's Lynn Stars na Wyspach Brytyjskich. Pierwszy odbył się podczas Premiership Knock Out Cup, a rywalem było Wolverhampton. Starcia w tym pucharze odbywają się na zasadzie dwumeczu. Pierwsze spotkanie Wolverhampton wygrało 54:36.

ZDUNEK WYBRZEŻE LEPSZE OD AZOTÓW UNII W PRZERWANYM HICIE I LIGI - OCEŃ ŻUŻLOWCÓW, PRZECZYTAJ RELACJĘ

Zaliczka wydawała się wystarczająca do tego, aby myśleć o spokojnym awansie. I choć Batchelor robił co mógł, to jego drużyna ponownie uległa, tym razem 42:48 i odpadła z rozgrywek. Warto dodać, że po 9. biegu przewaga King's Lynn wynosiła 6 pkt. Później jednak Wilki kontrolowały przebieg meczu.

Batchelor zaliczył kolejny w ostatnim czasie udany występ. W sześciu biegach zdobył 13 pkt (2,3,2,2,1,3) i był najlepszym zawodnikiem drużyny. Dwukrotnie przyjeżdżał na prowadzeniu, w tym w biegu kończącym zawody.

Biegi z udziałem Batchelora:
1. Howarth, Batchelor, Joergensen, Lindgren 3:3
3. Batchelor, Thorssell, Schlein, Huckenbeck (u/3) 3:3 (7:11)
5. Thorssell, Batchelor, Schlein, Joergensen 4:2 (13:17)
11. Masters, Batchelor, Clegg, Joergensen 4:2 (32:34)
13. Masters, Lindgren, Batchelor, Holder 5:1 (42:36)
15. Batchelor, Lindgren, Masters, Holder 3:3 (48:42)

WYBRZEŻE - UNIA: KOMU POMÓGŁ DESZCZ?

Batchelor miał być także liderem King's Lynn Stars w środę, w meczu Premiership. W nim drużyna żużlowca Wybrzeża powinna pojechać na torze Belle Vue Aces. Na przeszkodzie stanęły jednak złe warunki atmosferyczne. Dlatego też mecz został przełożony, a jego nowy termin nie jest jeszcze znany.

W Gdańsku mają nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje weekendowych zawodów. Tym razem Wybrzeże zaprasza na mini tor. Tam odbędą się ostatnie edycje tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych w kategorii 80-125 cc. Wstęp na turnieje tradycyjnie będzie bezpłatny. Na sobotę, na godz. 15 zaplanowano start PPPK 80-125 cc. Natomiast w niedzielę, od godz. 11 będą rozgrywane IMP 80-125 cc. Na torze zobaczymy reprezentantów Wybrzeża.