Wiadomości

Pieszczek nie będzie jeździł w Wybrzeżu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek i jego team nie wierzą, że w terminowe wypłaty w gdańskim klubie. To kondycja finansowa klubu jest powodem, dla którego żużlowiec nie zamierza ścigać się dla Wybrzeża.
Krystian Pieszczek i jego team nie wierzą, że w terminowe wypłaty w gdańskim klubie. To kondycja finansowa klubu jest powodem, dla którego żużlowiec nie zamierza ścigać się dla Wybrzeża. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Krystian Pieszczek chce unieważnienia kontraktu z Wybrzeżem. Żużlowiec złożył do Trybunału Polskiego Związku Motorowego wniosek o rozwiązanie kontraktu, który miał obowiązywać jeszcze rok. - Najzwyczajniej nie będzie nas stać na to, aby dokładać do jeżdżenia, a na taką sytuację zanosi się w Gdańsku - wyjaśnia menedżer żużlowca Paweł Noga.Jak oceniasz decyzję Krystiana Pieszczka o odejściu z Wybrzeża?

popieram go, sytuacja w klubie jest trudna i może zatrzymać jego rozwój 44%
muszę to na spokojnie przeanalizować zanim ocenię jego postępowanie 7%
za szybko poczuł się gwiazdą, takim postępowaniem zrazi do siebie kibiców 49%
zakończona Łącznie głosów: 693
Napięcie w negocjacjach pomiędzy Wybrzeżem, a obozem Krystiana Pieszczka trwa od dłuższego czasu. Zawodnik, który jeszcze przez rok ma ważną umowę ze stowarzyszeniem GKŻ Wybrzeże, w dowolnym momencie może podpisać aneks finansowy. Jednocześnie oznaczałoby to zgodę na wypożyczenie do ekstraligowego zespołu, zarządzanego przez GKS Wybrzeże SA.

PIESZCZEK POTRZEBUJE PIENIĘDZY, BO CHCE PRZEJŚĆ NA ZAWODOWSTWO

18-latek wciąż tego jednak nie uczynił i uczynić nie zamierza. Nadal czeka na wypłatę z klubu zaległych ok 150 tys. zł, które zarobił w minionym sezonie, a w dodatku zdecydował się na skierowanie wniosku o unieważnienie kontraktu z GKŻ Wybrzeże. Pismo rozpatrzy trybunał Polskiego Związku Motorowego.

- Za zobowiązania wynikające z kontraktu Krystiana solidarnie odpowiada klub i stowarzyszenie oraz są inne zapisy kontraktu, które nie zostały spełnione. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie takich działań - stwierdził menedżer zawodnika Paweł Noga w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

Bez względu na treść orzeczenia trybunału PZM, Pieszczek może zażądać wypożyczenia do dowolnego, innego klubu. Jeśli takiej zgody nie otrzyma, zrezygnuje ze startów w lidze polskiej.

Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek

Dane:

ur.:
1995-09-23
wzrost.:
171
waga.:
58
Ocena z sezonu:
3.84 (1120 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

- Najzwyczajniej nie będzie nas na to stać aby dokładać do jeżdżenia, bo nie to jest naszym celem. Będziemy jeździć zagranicą dla utrzymania formy i od przyszłego sezonu będziemy mieli możliwość wolnego wyboru klubu jak skończy się kontrakt ze stowarzyszeniem - wyjaśnia Noga.

Dla Wybrzeża, któremu po okresie transferowym i tak mało kto daje szanse na utrzymanie w elicie, strata Pieszczka to potężny cios. Wówczas teoretycznie najsilniejszą parą juniorską gdańszczan byłby duet Dominik Kossakowski - Patryk Beśko.

Oświadczenie, które do naszej redakcji przesłał Paweł Noga, sponsor i menedżer Krystiana Pieszczka
pisownia oryginalna, wyróżnienia pochodzą od redakcji

Nie wiem kto i w jakim celu przekazał informacje do mediów, że Krystian złożył dokumenty w Polskim Związku Motorowym. Zgodnie z tym, co już wcześniej mówiliśmy, chcieliśmy aby cała ta sprawa do czasu wyjaśnienia odbyła się w spokoju bez zbędnych emocji. Mleko jednak się rozlało i kilka zdań wyjaśnienia należy się kibicom.

Warunki kontraktu w Gdańsku są ustalone, jednak brak podpisu pod aneksem powodowany jest obawami o możliwości i kondycję finansową klubu. Krystian od sezonu 2014 chce przejść na kontrakt zawodowy, a co za tym idzie musi zabezpieczyć finanse dla swojego teamu na cały sezon. Na starcie sezonu musi być przygotowany sprzętowo i kondycyjnie. Do tego musi zabezpieczyć środki na mechaników, logistykę, hotele, itd. Na torze będzie zarabiał na remonty, nowy sprzęt i na siebie.

Wiem, ze każdego interesują kwoty i warunki finansowe oraz że budzi to sporo emocji, jednak ten obszar jest sprawa prywatna każdego zawodnika i tak samo jest w przypadku Krystiana. Mogę powiedzieć tylko tyle, że Krystianowi nie uderzyła "sodówka" do głowy, jak to niektóre redakcje próbują opisywać. Krystian wchodzi w nowy etap swojego życia, zarówno prywatnie, jak i sportowo. Skończył 18 lat, przechodzi na kontrakt zawodowy, chce ścigać się z najlepszymi i im dorównać lub być lepszym.

Chcemy aby rozpoczął karierze zawodowca na solidnych podstawach, a nie od pierwszego dnia zastanawiał się skąd zebrać pieniądze na starty. Niestety, sytuacja w Gdańsku jest trudna i stąd całe to zamieszanie. Wspieram Krystiana zarówno jako menedżer jaki i sponsor i wiem, ile kosztowały nasz team zdobyte punkty szczególnie w najtrudniejszych meczach na zakończenie sezonu. Żużel to niestety bardzo drogi sport.

Gdyby ktoś spokojnie przeanalizował cała sytuację to zapewne zrozumiałby, że nie chodzi tu o wyrwanie jak największych pieniędzy, ale chodzi o stabilność. Krystian ma świadomość tego jakim jest zawodnikiem, w jakim miejscu swojej kariery się znajduje i dokąd zmierza. Dlatego właśnie chce przejść na kontrakt zawodowy. Jeszcze daleka droga do największych sukcesów i tytułów, ale żeby tam dojechać potrzebne są środki i możliwości rozwoju.

Do grudnia wierzyliśmy, ze klub w Gdańsku ma pomysł na finansowanie i zabezpieczenie stabilności. Dlatego pomimo możliwości prawnych i zapisów kontraktu, nie podejmowaliśmy żadnych działań, bo chcieliśmy uniknąć spekulacji i ataków na Krystiana. W momencie gdy okazało się, że klub nie otrzymał licencji (co było do przewidzenia, ale to nie nam oceniać) podjęliśmy kroki przewidziane regulaminem i zapisami kontraktu, które pozwalają na rozwiązanie kontraktu. Odpowiednie dokumenty zostały złożone, zarówno do stowarzyszenia jak i do PZM. Za zobowiązania wynikające z kontraktu Krystiana solidarnie odpowiada klub i stowarzyszenie oraz są inne zapisy kontraktu, które nie zostały spełnione. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjecie takich działań.

Rozwiązanie kontraktu i zatwierdzenie tego faktu nie powinno jednak budzić wątpliwości Komisji i Trybunału GKSŻ. Formalnie kontrakt został rozwiązany przez zawodnika, jednak z uwagi na zapisy regulaminu musimy jeszcze poczekać na ocenę tego faktu przez PZM. Takie są wymogi regulaminu. Mam jednak nadzieje, ze Komisja GKSŻ i Trybunał potwierdzą stanowisko Krystiana i stanie się on wolnym zawodnikiem bez przynależności klubowej.

Oczywiście powyższe działania nie są skierowane przeciwko GKS, ale dają nam możliwość swobodnego wyboru klubu i warunków sportowo-finansowych. Trudno jednak prowadzi się rozmowy jeśli jedna ze stron dysponuje argumentami, które nie powinny nigdy być podstawą tych negocjacji. Chcemy być równym partnerem tych rozmów i negocjacji, bez żadnych podtekstów. W dalszym ciągu Krystian chciałby jeździć w Gdańsku i od samego początku to podkreślamy. Jednak z drugiej strony cały czas obawiamy się o kondycje klubu na starcie sezonu jak i w jego trakcie. Nie wspominając o zaległościach.

Twardo stąpamy po ziemi i zdajemy sobie sprawę, że w klubie z dnia na dzień nie pojawi się duży sponsor. Dlatego też przygotowujemy się na najczarniejszy scenariusz jakim jest pauza w polskiej lidze, w przypadku gdyby Komisja GKSŻ nie przychyliła się do naszych argumentów. Najzwyczajniej nie będzie nas na to stać aby dokładać do jeżdżenia, bo nie to jest naszym celem. Będziemy jeździć zagranicą dla utrzymania formy i od przyszłego sezonu będziemy mieli możliwość wolnego wyboru klubu jak skończy się kontrakt ze stowarzyszeniem. Oczywiście jest to najgorsze, co mogłoby się przytrafić Krystianowi.

Komisja będzie analizowała nasz wniosek i podejmie decyzję. Drużyna w Gdańsku jest skompletowana, wiec zwolnienie Krystiana nie będzie ze szkoda dla Klubu (obecnie nie jest on i tak jego zawodnikiem). Oczywiście będzie to strata dobrego juniora, jednak w tym konkretnym przypadku najbardziej poszkodowany będzie zawodnik. Pozostanie w Gdańsku i brak wywiązywania się Klubu ze swoich zobowiązań będzie działało tylko na szkodę zawodnika i na pewno nie przyczyni się do jego rozwoju. Brak sprzętu i frustracja ze słabszych występów nie są chyba jego podstawą.

Jeśli zaś chodzi o kwestie ekwiwalentu za wyszkolenie, proszę zwrócić uwagę na fakt, że Krystian odrobił i to z nawiązka zainwestowane w niego pieniądze. Proszę sprawdzić ile punktów przywiózł w tym i w poprzednim sezonie, jakie miejsce miał w drużynie i ile razy ratował wynik. Myślę, że były to najlepiej zainwestowane pieniądze GKS-u w ciągu ostatnich lat, które już się zwróciły. Oczywiście teraz każdy chciałby więcej, bo taka ludzka natura, ale zawodnik nie jest niewolnikiem, ani maskotką.

W tej chwili sytuacja jest bardzo niekomfortowa, bo z jednej strony klub jest w tarapatach i trzeba mu pomoc, z drugiej jednak władzom klubu nie udało się pozyskać żadnych dużych firm z Trójmiasta i okolic, co w mojej ocenie wygląda dość dziwnie. Wsparcie miasta i spółek miejskich oraz firm Pana Zdunka nie zamknie budżetu i nie pozwoli na odjechanie sezonu do końca.

Inne inicjatywy, które nie są związane z klubem i jego bezpośrednia ofertą nie mogą być traktowane jako zabezpieczenie finansowania sezonu. Życzę działaczom jak najlepiej i oby turniej, o którym mówią, doszedł do skutku jednak uważam, że w żadnym wypadku nie może on być traktowany jako fundament biznesplanu klubu, a jedynie jako dodatkowe źródło, które będzie wsparciem budżetu na kolejne lata.

Dlatego tez podjęliśmy takie działania, które mają zabezpieczyć przede wszystkim rozwój zawodnika, a finanse są na dalszym miejscu. Całemu zespołowi jest bardzo trudno pogodzić się z tym co się dzieje, ale wiemy, że jest to dla dobra kariery Krystiana. Nie możemy dopuścić do "przegrzania" głowy młodego juniora. Już teraz próbuje się wywierać presje na zawodnika i obciążać go różnymi sprawami, a to nie sprzyja spokojowi.

Składy drużyn w ekstralidze są praktycznie kompletne dlatego trudno będzie znaleźć dobry i stabilny klub. Wiem jednak, ze znajda się zespoły które będą zainteresowane pozyskaniem takiego juniora i zapewnieniem mu porządnych warunków do dalszego rozwoju. Stanowisko PZM i Komisji GKSŻ będzie odpowiedzią, na ile w sporcie żużlowym liczy się rozwój polskich talentów i działanie zgodnie z wytycznymi regulaminów.

Przy okazji chciałbym w imieniu całego Teamu Krystiana złożyć Kibicom i Czytelnikom Wszystkiego Dobrego w nadchodzącym 2014 roku.

Paweł Noga.

Opinie (347) ponad 20 zablokowanych

 • Apahe (4)

  no norma !!!!!

  • 9 8

  • Zobaczcie: (3)

   http :// www. pieszczek-racing.p l/team
   Tu jest zapodane, że menadżerem Krychy jest Sławek K. Czy to nie jest ten Sławek co go PZM powiesił na 2 lata? Hmmmm... Kim jest Pan Noga?

   • 6 1

   • myśl, myśl (1)

    może coś wymyślisz...
    np proch

    • 9 0

    • 1 zawodnik 3 menadżerów
     Parafrazując kartofla z niumobajl: "to głupie jest".

     • 10 0

   • Większość

    menadzerów żyje z zawodników ogólnie to straszne cieniasy , myślą tylko o kasie dla siebie !!!!!!!

    • 5 1

 • (1)

  musi jezdzic !

  • 4 26

  • Nie

   musi , może iść do roboty i beczki turlać a zawodnik to z niego cieniutki !!!!

   • 4 7

 • Nikt na siłę go tu nie trzyma. Won z Gdańska. Palma i tyle. Już gwiazdorzy. (11)

  • 94 151

  • (1)

   Krystian jak chcesz zostać mistrzem, to na rowerze nie wygrasz. Powodzenia .mam nadzieje na komplet jak będziesz u nas gościł

   • 30 16

   • samych audi Krystian w Toruniu o ile złapiesz się do składu w co wątpię

    • 18 27

  • (5)

   Ty też prcujesz w firmie w której Ci nie płacą?? na pewno!!!
   Potem mówisz że to dlatego bo kochasz to miejsce... Gość ma potencjał i chcąc go wykorzystać musi mieć kasę na sprzęt treningi itp.

   szkoda.....

   • 50 11

   • (4)

    STARA GADKA TYLE CO DOSTAŁ JUŻ OD KLUBU I SPONSORÓW ŚMIAŁO STARCZA MU ROZWÓJ ZALEGAJĄ MU TYLKO CZEŚĆ KASY A NIE WSZYSTKO TAK JEST W 80% KLUBÓW TERAZ .
    CZEMU TAKI SZWEDZKI JUNIOR CO DOSTAJE TRZYKROTNIE MNIEJ ROZWIJA SIĘ I MA SUKCESY .
    SKOŃCZ Z TĄ GADKĄ BO TO MYDLENIE OCZU .
    CHCE SIĘ NACHAPAĆ I TYLE A NIE JAKIEŚ PIERDOŁY ŻE NIE MA NA ROZWÓJ

    • 22 25

    • (3)

     jesteś ociężały umysłowo nikt za darmo nie będzie pracował !!! zaciął się tobie Caps Lock !!!!

     • 25 14

     • (2)

      ociężały umysłowo to jesteś ty napisałem tobie wyraźni żebyś nie powielał tej swojej chorej gadki .
      Nie jeździł za darmo kasę dostawał klub zalega mu tylko cześć wynagrodzenia a to chyba dla ciebie za trudne do zrozumiana .
      i tak jest teraz prawie w każdym klubie ... od chorych teorii

      • 9 19

      • 120 tys to dla Ciebie mało ? (1)

       • 13 11

       • to teraz odpowiedz sobie jak dostał już 70%
        to ile zarobił i ile sobie teraz krzyczy za podpis

        • 7 8

  • Gwiazdorzy?! Bzdura!

   A czy ty chciałbyś pracować w zadłużonej spółce bez pomysłu na jej funkcjonowanie?!

   Pomijając sam fakt amatorskiego oświadczenia to zawiera ono wiele racji. Włodarze tego klubu nie mają pomysłu na ten klub i zdaje się, że nigdy go nie mieli. Nieudolność prezesa Terleckiego nie może w żaden sposób hamować rozwoju naszego utalentowanego wychowanka! Nawet jeżeli będzie miał realizować się w innym klubie!!! Śmiechu warte są słowa prezesa, że zaoferowali zawodnikowi znakomite warunki finansowe skoro są one bez pokrycia, bo przecież (częściowe) środki na nowy sezon zostaną przeznaczone na... spłatę zaległości za poprzedni!

   Każdy kto ma iloraz inteligencji większy niż kiełbaska z grilla na pierwszym wirażu jest w stanie przewidzieć jak zakończy się cała ta przygoda z awansem na siłę do najwyższej klasy rozgrywkowej w sytuacji, gdy klub jest poważnie zadłużony, brakuje strategicznych sponsorów i nie mając kompletnie żadnego solidnego planu działania...

   • 19 4

  • ale na piłkę nożną to by dołożył...

   • 1 1

  • ciekawe czy Palemko jeżdził
   byś za friiiiiiiiiiiiiiiii

   • 2 1

 • TO KONIEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3)

  To teraz tylko zakonczyc cala ta szopke i zamkanac klub na 4 spusty,jak nie ma sponsorow to po co miasto Gdansk ma byc posmiewiskiem na cala zuzlowa Polske.Niestety panowie Terlecy nie maja wizji i doglebnie usmiercili zuzlel w GKS.

  • 114 11

  • Spodziewałem się tego scenariusza... (1)

   Pomijając sam fakt amatorskiego oświadczenia to zawiera ono wiele racji. Włodarze tego klubu nie mają pomysłu na ten klub i zdaje się, że nigdy go nie mieli. Nieudolność prezesa Terleckiego nie może w żaden sposób hamować rozwoju naszego utalentowanego wychowanka! Nawet jeżeli będzie miał realizować się w innym klubie!!! Śmiechu warte są słowa prezesa, że zaoferowali zawodnikowi znakomite warunki finansowe skoro są one bez pokrycia, bo przecież (częściowe) środki na nowy sezon zostaną przeznaczone na... spłatę zaległości za poprzedni! I co będzie na koniec sezonu? Powtórka z rozrywki czyli model gnieźniński: albo obniżamy kontrakty albo nakładamy nieracjonalne kary?! Terleccy nie są ludźmy sukcesu i wielokrotnie to udowodniali, o czym jeszcze nie tak dawno ostrzegałem kiedy kibice tak mocno optowali za wyborem Terleckiego na prezesa...

   • 15 1

   • Nikt jakoś się nie zgłosił na prezesa oprócz dwóch nieudaczników polnego i terleckiego. Lotos powinien był wstawić swojego człowieka jako prezesa i wrócić do sponsoringu, a byłoby zdecydowanie inaczej teraz.

    • 7 1

  • Skończyć

   z tą parodią żużla na wybrzeżu , szkoda kasy i zachodu zawsze była miernota !!!!!

   • 5 2

 • wreszcie dobre info dla Szymków (1)

  długo na to czekali i się doczekali

  • 42 19

  • ????

   bracia Szymko to seniorzy...

   • 2 0

 • Szacun za poprzedni sezon (1)

  też bym rozwiązał kontrakt mając w perspektywie bajki o 2 milionach zysku za turniej, których w życiu nie będzie. Oczywiście po fakcie wszyscy będą zdzwiwieni... tymczasem zrobił bardzo rozsądną decyzję, jeśli ma zamiar kupić porządne motory i ścigać się na najwyższym poziomie.

  • 96 12

  • Sama patologia w tym internecie.

   Co to za wyrażenie, szacun.Szacun to będziesz miał jak ci ktoś w dyfer freda wcisnie

   • 2 2

 • no to Adamowicz bedzie mial pretekst zeby teraz sprzedac teren pod develeporke (4)

  tylko szkoda kibicow bo Adamowicz przez wszystkie lata zalatwil caly sport w miescie-siata,kosz,reczna,hokej,zuzel.

  • 65 32

  • a na fasie tez oglosil swoja decyzje:) (2)

   • 21 4

   • Mandgren z Lindgrenem sie niedlugo zdziwia jak sie dowiedza ze nie beda jezdzic haha (1)

    • 24 9

    • będą tylko jak wszyscy za darmo hahaha

     • 9 4

  • Co ma Adamowicz do tego?

   • 5 5

 • Niech zapłaci za wyszkolenie (5)

  To pewnie wyjdzie na zero z tym dłgiem

  • 63 45

  • maleńki człowieczku

   • 7 13

  • KOMU OJCU (2)

   • 5 1

   • A ojciec kupił mu sprzęd,tor i płacił za trenera ? (1)

    • 2 1

    • co to jest sprzęd gimbo?

     • 0 0

  • Wcale sie nie zdziwie jak Terlecki na to liczy. Przeciąga całą sprawę, po aby zgłosił sie po niego Karkosik albo "różowa koszula" i dał kase za wyszkolenie. SPłaciłby dług Pieszczka a i na część innych zalełości by było

   • 2 0

 • Mam dość tech ceregieli. Decyzja klubu albo stać ich na Pieszczka albo nie !

  • 60 4

 • tylko wybrzeze (1)

  t juz jest k...wa skandal do czego to doszlo w tym klubie co robia terlecki i zdunek nie dosc ze wszyscy smieja sie znow z nas to jeszcze takie jaja sobie robia to jest robienie sobie z nas kibicow debili jestem ciekaw na jakiej podstawie terlecki takie bajki opowiada bezkarnie a i tak sytuacja jest coraz gorsza chodze na zuzel od najmlodszych lat i zawsze jestem za klubem na dobre i zle ole tego juz dosc mam nadzieje ze kibice wyraza swoje nie zadowolenie bo dalej tak byc nie moze

  • 77 5

  • tleniony 79

   10/10 , skończyć z tym żużlem to jest farsa co w tym klubie się wyprawia !!!!!

   • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 03.04.2021

Unia Tarnów
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Terminarz

03.04 (sob) Unia Tarnów ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
10.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk ROW Rybnik
17.04 (sob) Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
04.10.2020 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09.2020 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »