Vistal może zapomnieć o awansie w PZP

15 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Piłkarki ręczne Vistalu zderzyły się ze ścianą w defensywie Zvezdy, a jak przez nią się przebiły, to na ich drodze stawała jeszcze rutynowana bramkarka reprezentacji Rosji, Maria Sidorowa. Dlatego do przerwy gdynianki poprzestały na sześciu rzuconych bramkach. Piłkarki ręczne Vistalu zderzyły się ze ścianą w defensywie Zvezdy, a jak przez nią się przebiły, to na ich drodze stawała jeszcze rutynowana bramkarka reprezentacji Rosji, Maria Sidorowa. Dlatego do przerwy gdynianki poprzestały na sześciu rzuconych bramkach.

Własny parkiet i publiczność nie zniwelowały różnicy w sportowych umiejętnościach, które są pomiędzy piłkarkami ręcznymi Vistalu, a tegorocznym finalistą Pucharu Zdobywców Pucharów oraz najlepszą klubową drużyną Europy w 2008 roku. W pierwszym spotkaniu o awans do 1/8 finału PZP gdynianki były momentami bezradne i zasłużenie uległy Zvezdzie Zvenigorod 20:32 (6:15). W niedzielę o godzinie 17:00 w obiekcie przy ul. Górskiego te drużyny staną do rewanżu. Bilety kosztują 5 (ulgowe) i 10 zł (normalne).

Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1, Łabuda 4, Niedźwiedź 3, Galińska 1, Dorsz 2, Zych 4, Kozłowska 1, Gutkowska, Kulwińska 2, Andrzejewska 2
Sędziowie: Lilepea, Kull (Estonia)
Widzów: 1000
Sidorowa, Basarab, Jakupowa - Iwanowa, Burowa, Klimancewa, Antonowa 3, Korolewa 3, Kożokar 4, Uskowa 7, Marennikowa 4, Chawronina 4, Aleksiejewa 4, Zacharowa, Zakordonskaja 3

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW:
Paweł Tetelewski Paweł Tetelewski
PAWEŁ TETELEWSKI (Vistal):
Gratuluję przyjezdnym zwycięstwa. Mecz ustawiły pierwsze minuty. Nie można tak wchodzić w grę z takim zespołem. Mieliśmy czyste sytuacje, ale nich nie wykorzystaliśmy. Także w kontrze zdarzały się nam błędy. To wszystko spowodowało, że w nasze poczynania wkradła się nerwowość, a przeciwnik odskoczył na 6-7 bramek. Już to przerwy gra toczyła się pod dyktando Zvezdy.

Po przerwie spróbowaliśmy jeszcze powalczyć. Zdobyliśmy dwie bramki z rzędu, ale za chwilę też je straciliśmy.

Aleksandr Rewwa Aleksandr Rewwa
ALEKSANDR REWWA (Zvezda):
Przygotowywaliśmy się solidnie przed przyjazdem do Gdyni. Mieliśmy respekt przed Vistalem, gdyż widzieliśmy, że to wicelider polskiej Superligi, a także zespół, który ma aż sześć reprezentantek. My w "sbornej" mamy tylko cztery zawodniczki, w tym dwie bramkarki, a piąta dopiero dobija się do drużyny narodowej.

Nastawialiśmy się na mecz z wysokim, silnie fizycznie rywalem. Dlatego nasza główna taktyka sprowadzała się do twardej obrony. To z niej chcieliśmy wychodzić do szybkich kontr. Udało się to zrealizować także dzięki bardzo dobrej postawie w bramce Marii Sidorowej.

Mimo wysokiej wygranej nie możemy się zdekoncentrować. W niedzielę musimy zagrać równie dobry mecz jak ten. Vistal to bowiem nadal groźna drużyna.

przed meczem występowali członkowie "Akademii Talent"
widzowie powoli się schodzą, jednak frekwencja nie będzie wiele wyższa niż podczas najciekawszych meczów ligowych
zawodniczki obu drużyn do prezentacji wyprowadził młode adeptki gdyńskiego szczypiorniaka
grę poprzedziło odczytanie apelu fair play
Vistal zagra w niebiesko-czarnych strojach, rywalki na czerwono
Vistal z jedną zmianą w porównaniu z "14" z ostatniego meczu ligowego, w miejsce trzeciej bramkarki Osińskiego do składu wpisana rozgrywająca Kłusewicz (VISTAL)
1'
od środka rozpoczął Vistal
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Marennikowa (ZVEZDA) z lewego skrzydła po stracie Vistalu
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) z karnego
3'
"Gdyński Vistal" - skandowanie z trybun
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Uskowa (ZVEZDA) z karnego
3'
kolejny karny, tym razem po faulu na Kulwińskiej (VISTAL) i drugie upomnienie dla rosyjskiej zawodniczki
3'
Sidorowa odbiła nad bramkę piłkę po karnym Niedźwiedź (VISTAL)
wykluczenie
4'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i jeszcze karny dla rywalek
4'
[1:3] Bramkę zdobywa Uskowa (ZVEZDA) znów z karnego
5'
[2:3] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
5'
[2:4] Bramkę zdobywa Antonowa (ZVEZDA).
5'
[2:5] Bramkę zdobywa Korolewa (ZVEZDA) po szybkiej kontrze
5'
[2:6] Bramkę zdobywa Uskowa (ZVEZDA), tym razem z prawego skrzydła
6'
Vistal w komplecie, może teraz lepiej zagra w ofensywie
7'
kolejny niecelny rzut gdynianek w tym meczu
8'
kolejny karny dla przyjezdnych
9'
[2:7] Bramkę zdobywa Uskowa (ZVEZDA) z karnego przerzuciła piłkę nad Gapską
czas
10'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski musi pokazać podopiecznym kilka wariantów ofensywnych, bo na razie w ataku pozycyjnym gdynianki są bezradne, a do żadnej kontry także nie doszły
11'
[3:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po pierwszym w tym meczu celnym rzucie z drugiej linii gdynianek
12'
po udanej interwencji Gapskiej (VISTAL) do kontry pobiegła Gutkowska (VISTAL), ale spudłowała w pojedynku sam na sam z Sidorową (ZVEZDA)
13'
kolejna udana interwencja Gapskiej (VISTAL), ale Galińska (VISTAL), która szybkim rzutem chciała skończyć akcję, złapana na blok
14'
[3:8] Bramkę zdobywa Marennikowa (ZVEZDA).
15'
"Hej Vistal gol" - z trybun
17'
kilkadziesiąt sekund chaosu z obu stron bez celnych rzutów
17'
[3:9] Bramkę zdobywa Uskowa (ZVEZDA). To piąte trafienie prawoskrzydłowej
18'
kolejna strata Vistalu, ale tym razem bez konsekwencji, gdyż Kożokar (ZVEZDA) w pojedynku sam na sam z bramkarką rzuciła w słupek
19'
[3:10] Bramkę zdobywa Kożokar (ZVEZDA), która jeszcze raz przebiegła ponad pół boiska i tym razem nie dała szans Gapskiej
19'
w rosyjskiej drużynie następują już liczne zmiany, wycofywane są podstawowe zawodniczki, w tym Uskowa (ZVEZDA), która na razie zdobyła więcej bramek niż cały Vistal
czas
20'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski wykorzystał drugi i ostatni czas przysługujący mu w tej połowie, po przerwie już tylko raz będzie mógł przerwać grę
21'
"My chcemy gola" - skandowanie z trybun
22'
Sidorowa (ZVEZDA) obroniła rzut Galińskiej (VISTAL)
22'
[3:11] Bramkę zdobywa Chawronina (ZVEZDA) po potężnej "bombie" w okienko bramki
22'
[4:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po szybko rozegranym wznowieniu od środka
23'
pudło Marennikowej (ZVEZDA)
24'
[5:11] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL).
24'
[5:12] Bramkę zdobywa Aleksiejewa (ZVEZDA) po rzucie z biodra
25'
rzut Andrzejewskiej (VISTAL) nad bramką
25'
nad bramką także piłka po rzucie Chawroniny (ZVEZDA)
26'
Sidorowa (ZVEZDA) zatrzymała Kulwińską (VISTAL)
26'
Kordowiecka (VISTAL) weszła do gdyńskiej bramki
26'
[5:13] Bramkę zdobywa Korolewa (ZVEZDA) z karnego
27'
niecelny rzut Łabudy (VISTAL)
27'
"Vistal twardo w obronie" - skandują kibice, choć większym problemem jest atak a nie defensywa
28'
[5:14] Bramkę zdobywa Aleksiejewa (ZVEZDA).
28'
rzut Kulwińskiej (VISTAL) w słupek
29'
Kordowiecka (VISTAL) wybiła piłkę po rzucie Iwanowej (ZVEZDA)
czas
29'
Przerwa na żądanie (ZVEZDA). Trener Revv, mimo zdecydowanej przewagi podopiecznych wezwał do siebie podopieczne, może dlatego, że na parkiecie są głównie zmienniczki i szkoleniowiec chce im ustawić atak na ostatnie 1,5 minuty przed przerwą
29'
Kordowiecka (VISTAL) odbija piłkę po rzucie Chawroniny (ZVEZDA)
30'
[6:14] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) po kontrze
30'
"Vistal" - skandowanie z trybun
30'
[6:15] Bramkę zdobywa Kożokar (ZVEZDA) dobiła po zablokowanym rzucie Chawroniny
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 6:15
To co widzieliśmy przed przerwą to była różnica co najmniej dwóch klas. Vistal nie potrafi poradzić sobie w ataku pozycyjnym z rosłą obroną rywalek. Początkowo wyszło kilka akcji z dograniem do koła, ale Rosjanki szybko i na tą taktykę znalazły receptę. Aby je ponownie poskromić, należało rzucać z drugiej linii, a z tą umiejętnością trudno się dzisiaj gdyniankom przebić. Nie ma też okazji do kontr, co dopełnia kiepskiego wizerunku miejscowych w ofensywie.
Jana Uskowa (ZVEZDA) już w 17. minucie miała na koncie 5 bramek, gdy cały Vistal na dojście do takiej liczby trafień potrzebować aż 24. minut. Obraz gry uległ tylko nieznacznej poprawie z perspektywy gospodyń, gdy trener Zvezdy zaczął wymieniać podstawowe zawodniczki.
31'
drugą połowę rozpoczęła Zvezda
31'
[7:15] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po kontrze
31'
"Gonić Vistal, gonić" - skandowanie z trybun
32'
[7:16] Bramkę zdobywa Chawronina (ZVEZDA).
32'
[8:16] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
33'
[8:17] Bramkę zdobywa Korolewa (ZVEZDA).
33'
rzut Galińskiej (VISTAL) w słupek
33'
Kordowiecka (VISTAL) broni w pojedynku sam na sam z Kożokar (ZVEZDA)
34'
[9:17] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) po kontrze
34'
[9:18] Bramkę zdobywa Chawronina (ZVEZDA).
35'
strata Galińskiej (VISTAL)
35'
[9:19] Bramkę zdobywa Antonowa (ZVEZDA).
36'
wykluczenie
36'
Chawronina (ZVEZDA) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż po zablokowanym rzucie sfaulowała uniemożliwiając kontrę gdyniankom
37'
[10:19] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
38'
[10:20] Bramkę zdobywa Antonowa (ZVEZDA), mimo osłabienia
38'
[11:20] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) z karnego
38'
Zvezda w komplecie
39'
[11:21] Bramkę zdobywa Marennikowa (ZVEZDA).
39'
niecelny rzut Zych (VISTAL)
40'
"Twardo w obronie" - napominają kibice
40'
Gapska (VISTAL) wróciła do bramki
40'
[11:22] Bramkę zdobywa Chawronina (ZVEZDA).
41'
[11:23] Bramkę po kontrze zdobywa Uskowa (ZVEZDA), która wróciła do gry
43'
dobry blok Kozłowskiej (VISTAL) na Chawroninie (ZVEZDA)
43'
Sidorowa (ZVEZDA) obroniła rzut Andrzejewskiej (VISTAL)
44'
Kożokar (ZVEZDA) rzuciła w poprzeczkę
44'
[12:23] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
44'
pomocy medycznej wymaga Kulwińska (VISTAL)
44'
"Owen" - skandowanie z trybun, to boiskowy pseudonim Kulwińskiej (VISTAL), która schodzi z parkietu z woreczkiem lodu na karku
44'
do gry jako obrotowa wyszła Dorsz (VISTAL)
45'
[12:24] Bramkę zdobywa Aleksiejewa (ZVEZDA).
45'
faul w ataku Łabudy (VISTAL)
46'
udana interwencja Gapskiej (VISTAL)
46'
[13:24] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL).
46'
zmiana w rosyjskiej bramce, weszła Basarab (ZVEZDA)
47'
[14:24] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
48'
[14:25] Bramkę zdobywa Marennikowa (ZVEZDA).
49'
[15:25] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL).
wykluczenie
49'
Dorsz (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
50'
[15:26] Bramkę zdobywa Aleksiejewa (ZVEZDA).
wykluczenie
50'
Klimancewa (ZVEZDA) otrzymuje dwuminutową karę.
wykluczenie
50'
Korolewa (ZVEZDA) otrzymuje dwuminutową karę, przyjezdne w piątkę, Vistal jeszcze przez 40 sekund w szóstkę
51'
strata Janiszewskiej (VISTAL), Gapska (VISTAL) broni w pojedynku sam na sam z Kożokar (ZVEZDA)
51'
Vistal w komplecie
51'
[15:27] Bramkę zdobywa Uskowa (ZVEZDA) w podwójnym osłabieniu!
52'
koniec pierwszej kary w Zvezdzie
52'
Dorsz (VISTAL) wywalczyła karnego
52'
[16:27] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) z karnego
52'
53'
[16:28] Bramkę zdobywa Zakordonskaja (ZVEZDA) niemal zaraz po wejściu po raz pierwszy na parkiet w tym meczu
54'
obie bramkarki z udanymi interwencjami
55'
Basarab (ZVEZDA) obroniła rzut Zych (VISTAL), ale piłkę dla gdynianek utrzymała Gutkowska
55'
[17:28] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
56'
[17:29] Bramkę zdobywa Zakordonskaja (ZVEZDA).
56'
[18:29] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL).
57'
Ivanowa wywalczyła karnego
57'
[18:30] Bramkę zdobywa Kożakar (ZVEZDA) z karnego
58'
niecelny rzut Kozłowskiej (VISTAL)
59'
[18:31] Bramkę zdobywa Zakordonskaja (ZVEZDA).
59'
trzecia bramkarka w Zvezdzie, a to oznacza, że w drużynie przyjezdnej na parkiecie zaprezentowały się wszystkie zawodniczki
59'
[19:31] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) z karnego
60'
[20:31] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze, która rozpoczęła się od parady w bramce Gapskiej
60'
[20:32] Bramkę zdobywa Kożokar (ZVEZDA).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 20:32
publiczność obie drużyny nagradza brawami
będą nagrody dla najlepszych w obu drużynach
nagrody dla Łabudy (VISTAL) i Aleksiejewej (ZVEZDA)

• Mecze wyjazdowe są ciężkie.

Dzisiaj graliśmy w gościach to i było ciężko,jutro rewanż u siebie i będziemy odrabiać straty.

• 12 7

• Katastrofa!!!

• 5 12

• Zderzenie małego fiata z ruskim czołgiem T-34.

No cóż, przynajmniej wszyscy (łącznie z zawodniczkami) zobaczyliśmy, ile brakuje do dobrego europejskiego poziomu. Więcej oczekiwałem po Iwonie czy p. Zych, ale mówi się trudno. Rosjanki to zupełnie inny poziom niż Bora-Bora czy Bara-Bara (jak to się nazywało;)), więc tą porażkę można zrozumieć.

A Rosjanki to faktycznie śliczne kobiety:)

• 16 1

• Błędy.

Zero gry skrzydłami, zero współpracy, bardziej egoistycznie, no i Niedźwiedź na rozegraniu niestety bez pomysłu. Szkoda.

• 8 4

• Nie ma się co wstydzić przegraliśmy z europejską czołówką dziewczyny głowa do góry.

• 11 3

• Szkłeda

że przegrałe.

• 2 2

• To różnica 2 klas Vistal wyglądał jak dziewczynka do bicia. Szkoda dziewczyn ale widać było ta różnicę klas.

• 10 4

• Tak się gra jak przeciwnik pozwala, a pozwalaliśmy na wiele. Powolne rozgrywanie Iwony oraz Oli Zych, słaba skuteczność oraz brak gry zespołowej. Przy tak ostrej obronie przeciwniczek winno się podpuszczać na faul.
    Trochę wiary w siebie Panie i będzie lepiej.

• 12 0

• Strach sparaliżował dziewczyny już w szatni!

Tyle ostrzelanych słupków poprzeczek i strzałów po firanach w pierwszej połowie było powodem tak wysokiej porażki. Wystarczyło połowę tych strzałów umieści w siatce i mecz byłby prowadzony na styku. A tak świadomość tak dużych strat paraliżuje dodatkowo. W drugiej połowie było już znacznie lepiej ale widać było niestety zbyt wolne rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym, zbyt mało ruchu skrzydłowych co ułatwiało Rosjankom obronę . Jest to mecz w którym zebrały dziewczyny lekcje i oby jutro wyszły na parkiet już bez zbędnego strachu. Myślę że jutro może być dużo lepiej. Co do Rosyjskiej drużyny to zagrały na swoim poziomie i widać było że to solidny zespół. A z takim przegrać żaden wstyd!

• 7 3

• Re.

Tym, którzy śmieją się z Vistalu polecam zastanowić się,jak wypadłby ich zespół w starciu z Rosjankami. Skoro świetne w lidze dziewczyny z Vistalu przegrywają wyraźnie ze Zviezdą, to ile przegrałaby Pogoń, Elbląg, czy Zagłębie? Śmiejąc się z Vistalu zapominacie, że Wasze zespoły przegrały z dziewczynami z Gdyni. I to wyraźnie przegrały. Brawa dla dziewczyn za ambicję i walkę. Czasami w sporcie trafia się na kogoś mocniejszego i trzeba umieć to przyjąć.