Zwycięski koniec sparingów

24 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Dokładnie na tydzień przed inauguracją ekstraklasy piłkarze Lechii pokonali na wyjeździe Kaszubię Kościerzyna 3:1 (2:1). Testy oblali obaj obrońcy. Był to ostatni letni sparing gdańszczan. Podopieczni Tomasza Kafarskiego kończą okres gier kontrolnych z bardzo dobrym bilansem - pięć zwycięstw i cztery remisy

.

Grzywacz 33 - Nowak 15, 42, Lukjanovs 52.

LECHIA: (I połowa) Kapsa - K.Bąk, Wołąkiewicz, Ćvirik, Vidović - Rogalski, Surma, Nowak, Kaczmarek - Rybski, Lukjanovs.
(II połowa) M.Bąk - Basta, Kożans, Ćvirik, Mysona - Wiśniewski, Surma, Nowak (60 Hirsz), Kaczmarek - Rybski (60 Kowalczyk), Lukjanovs.

Wobec kontuzji Jacka Manuszewskiego, Karola Piątka i Marko Bajicia gdański szkoleniowiec zdecydował się na ustawienie 1-4-4-2. Bardzo dobrze w tym ustawieniu czuł się Paweł Nowak. Pomocnik pozyskany z Cracovii strzelił już do przerwy dwa gole. To pierwsze trafienia 30-latka w biało-zielonych barwach.

W ataku wobec urazów Jakuba Zabłockiego i Pawła Buzały najbardziej mogli się wykazać Ivan Lukjanons i Andrzej Rybski. Łotysz ustalił końcowy rezultat sparingu. To jego trzecia bramka dla Lechii.

Jeśli z tej gry można wyciągać daleko idące wnioski to pewniakami na inaugurację do wyjściowej "11" są obrońcy: Krzysztof Bąk, Peter Ćvirik i Arkadiusz Mysona, pomocnicy Łukasz Surma, Paweł Nowak i Marcin Kaczmarek oraz w ataku Lukjanovs.

W najbliższy tygodniu ostateczna batalia o podstawowy skład rozegra się w bramce między Pawłem Kapsą, a napierającym go Mateusz Bąkiem, na stoperze rywalizują Sergejs Kożans i Hubert Wołąkiewicz, a na prawym skrzydle Maciej Rogalski z Piotrem Wiśniewski.

Jedenastkę uzupełni Piątek lub Rybski. To zależy od wariantu, który przyjmie szkoleniowiec. 1-4-5-1 to miejsce dla Karola, z kolei 1-4-4-2 stwarza szanse Andrzejowi.

Na pewno na grę w Lechii szans nie mają Adrian Basta i Marko Vidović. Obrońca Polonii Bytom i młodzieżowy reprezentant Czarnogóry, którzy próbowali zdobyć angaże na boku obrony, obalili testy i zostaną odesłani do domu.