Zwycięski pościg

21 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Wielką wolą walki wykazali się gdańscy hokeiści. W "Olivii" Energa Stoczniowiec trzykrotnie przegrywała z Wojasem Podhale Nowy Targ. Za każdym razem podopieczni Henryka Zabrockiego odrabiali straty, a w trzeciej tercji zadali zwycięskie ciosy. Biało-niebiescy triumfowali 4:3 (1:2, 1:1, 2:0), a gola na wagę trzech punktów strzelił rekonwalescent Mikołaj Łopuski.

0:1 Batkiewicz - Paciga 12:09 (przewaga)
1:1 Furo - Zachariasz 15:31 (przewaga)
1:2 Kubenko - Baranyk 18:53
2:2 Hurtaj - Vitek 24:38 (przewaga)
2:3 Paciga 32:00 karny (podwójne osłabienie)
3:3 Hurtaj - Skutchan - Urbanowicz 51:06 (przewaga)
4:3 Łopuski - M. Wróbel - Jankowski 52:56.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Rompkowski, Benasiewicz - Skutchan, Hurtaj, Vitek; B. Wróbel, Skrzypkowski - Urbanowicz, Zachariasz, Furo; Smeja, Kostecki - Poziomkowski, M. Wróbel, Jankowski; Sowiński - Strużyk, Ziółkowski, Łopuski.

PODHALE: Zborowski - Galant, Sroka - Batkiewicz, Zapała, Paciga; Priechodsky, Dutka - Kubenko, Voznik, Baranyk; Łabuz, Petrina - Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Gil - Iskrzycki, Sulka, Ziętara.

Gdańszczanie wzięli na Podhalu rewanż za przegrany ćwierćfinał play-off w poprzednim sezonie i 1:9 na koniec tamtych rozgrywek. Jednak przez dwie tercje nie zanosiło się na happy end. Wydawało się, że gospodarzy może dobić sytuacja z 32 minuty. Wówczas mieli podwójną przewagę i gdy spodziewaliśmy się, że lada chwila po raz pierwszy tego dnia obejmą prowadzenie, stracili gola po karnym!

Tabela wprowadzona: 2008-09-21
Dla końcowego wyniku decydujących było 110 sekund trzeciej tercji. Wtedy gospodarze strzelili dwa gole. Cieszy powrót do dobrej dyspozycji strzeleckiej, oby takiej z jakiej został zapamiętany dwa sezony temu, Petera Hurtaja oraz gol rekonwalescenta Łopuskiego. Dzięki wygranej "Stocznia" jest już tylko o punkt za liderem i ma od niego o jeden rozegrany mecz mniej.

- Bardzo chcieliśmy to spotkanie wygrać, co przełożyło się na wielką walkę i zaangażowanie. Zespół włożył w grę serce. Wygraliśmy konsekwencją, gdyż przez dwie tercje gra się nie kleiła. W ostatniej udało się podkręcić tempo, "skracając" skład do trzech piątek - oceniał Henryk Zabrocki, trener "Stoczni".

Pozostałe wyniki 8. kolejki: TKH Nesta Toruń - Comarch Cracovia Kraków 3:4 po dogrywce (1:1, 2:2, 0:0, 0:1); Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 0:1, 3:1); Akuna Naprzod Janów - GKS Tychy 5:3 (1:2; 2:0; 2:1); KH Sanok - TMH Polonia Bytom 6:0 (3:0; 0:0; 3:0).

Opinie (18)

• BRAWO !

Brawo Panowie ! Pokazaliście , że nawet jak nie idzie przez cały mecz to też można skutecznie " finiszować ". Oby to Wam zostało do końca sezonu (to przekonanie). To był wybitnie, mecz " popisów " obu bramkarzy. Całe szczęście, że nasz " Przemo " poprzestał na jednym " popisie " mniej .

• 0 0

• poziom spotkania: padaczka!!!

Zwyciezow sie nie osadza i gratuluje 3 pkt. Ale poziom zaprezentowany dzisiaj woła o pomste do nieba.

• 0 0

• straciliśmy aż 3 bramki ! (1)

chciało by się powiedzieć, że frajersko straciliśmy, dwie to prezenty, w których jeden to wina Przema, druga Wróbla który przez około 1 sekundę patrzał na leżący krążek w polu bramkowym,
    a trzecia, cóż, tonący brzytwy się chwyta więc (chyba) Furo nie miał dużego wyboru i musiał faulować bo wstyd by było gdyby strzelili nam brame z kontry w 3 na 5 :P a tak szanse były 50/50

• 0 0

• wrobel mial odlozona kare wiec moze nie chcial isc do boksu...

:)

• 0 0

• Brawo!

Brawo panowie!!! mimo slabej postawy w pierwszej i drugiej tercji udalo sie wywalczyc zwyciestwo :)

No i Tychy w koncu na wlasciwym miejscu w tabeli :):)

• 0 0

• co z szalikami !? (3)

miały być i były, ale chyba tylko dla "swoich" i ich znajomków,
    bo te się rozeszły w kilka chwil już przed meczem :P
    Kiedy FC pokaże pełen profesjonalizm, choćby w organizacji gadżetów klubowych? :P A może owe gadżety są tylko dla wybrańców? a ci co nie należą do FC to tylko smyczka, bo tych zrobiliście za dużo lub są (15zł!!!) zbyt drogie ? :P

• 0 0

• ziomek trzeba było się pośpieszyć wszystko można było dostać o 16 zaczęło sie sprzedawanie, nie nasza wina ze był na to taki popyt i się rozeszło wszystko w 10 minut. ;/

• 0 0

• (1)

Zgodnie z zapowiedzią szaliki były sprzedawane w barze od 16.00 !!! Szaliki były dostępne dla wszystkich !!! 100 szali sprzedaliśmy w 35 minut !!!

Elka jeśli masz za dużo kasy, którą chcesz zamrozić w produkcji gadżetów Stoczniowych to bardzo proszę o kontakt.
      Kolejny raz wylazło POLACTWO po co ruszyć tyłek do baru jak można potem marudzić na forum. Jak komuś zależało to kupił lub zamówił szal z kolejnej dostawy.

Na temat cen nie zamierzam z Tobą dyskutować.

• 0 0

• że nie wspomnę, że swój też sprzedałam :(

• 0 0

• szaliki

szaliki rozeszły się jak ciepłe bułeczki - na stoczniowiec.net są wszelkie informacje. smyczki jeszcze były do końca meczu - zapraszamy do zakupów w piątek. Na szaliki prosimy sie zapisywać...

• 0 0

• CRACOVIA OGRALA TORUN PO DOGRYWCE I JEST LIDEREM

ale fakt ma 1 mecz rozegrany wiecej
    mimo wszystko niescislosc w poprzednim artykule

• 0 0

tyle to można napisać nie będąc na meczu ;(

czy to nadal nazywa się dziennikarstwo sportowe?????

Jak ma się coś ruszyć w promocji hokeja w Polsce jak Wy dziennikarze ciągle zlewacie mecze?!?!?!
    Poczytajcie sobie na prawdziwych portalach sportowych polecam www.hokej.net - może się czegoś nauczycie

• 0 0

• Amatorka :D

• 0 0

• SŁABO (1)

ale dobrze, że sie tak skończyło. Patrząc na ten mecz miałlem wrażenie, że chlopaki jeszcze maja w pamięci te wyniki 1:9. Najważniejsze, że 3 pkt zostały w Gdańsku. Mam pytanko do zainteresowanych, co z Jakiem Różańskim....?