Arka II Gdynia utrzymała III ligę

9 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Kamil Patelczyk strzelił w niedzielnym starciu jedynego gola dla Arki Kamil Patelczyk strzelił w niedzielnym starciu jedynego gola dla Arki

Piłkarze rezerw Arki na zakończenie 28. kolejki III ligi zremisowali z Dębem Dębno 1:1 (1:1). Dzięki temu punktowi zapewnili sobie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu. Oczywiście, jeżeli zostaną zgłoszeni do kolejnych rozgrywek, bo tak jak przed rokiem, także i teraz przy ul. Olimpijskiej będzie rozważany wariant rezygnacji z tego zespołu, aby poczynić oszczędności w klubowej kasie.

Bramki
Patelczyk 28 - Sarbinowski 45

ARKA: Szlaga - Haberka, Sztandar, Robakowski, Strzelecki - Brzuzy, Słowiński, Pietkiewicz, Bębenek, Wojowski - K.Patelczyk (60 Róg)

Gdynianie mieli za cel ugrać w niedzielnym starciu choćby punkt. On dawał im utrzymanie w III lidze. Co najmniej na to samo liczyli w Gdańsku. Dąb jest bowiem jednym z rywali walczącej o utrzymanie Polonii.

POLONIA WCIĄŻ NA MIEJSCU SPADKOWYM

Trener rezerw Arki Grzegorz Witt nie ma jednak ostatnio łatwego zadania. Na graczy pierwszej drużyny nie może praktycznie liczyć, do tego w najważniejszą fazę sezonu wchodzą juniorzy starsi, którzy w weekend awansowali do finału mistrzostw Polski. Dlatego z ich pomocy szkoleniowiec rezerw Arki także nie mógł w niedzielę skorzystać.

- Ostatnio każdy mecz jest dla nas sporym wyzwaniem. Pomimo tego w pierwszej połowie niedzielnego starcia przeważaliśmy, a rywal praktycznie nie stwarzał groźnych sytuacji - mówi Witt.

Gdynianie przygotowali defensywę na powstrzymywanie długich podań granych przez rywali z ich połowy. A że ci w pierwszych 45 minutach nie mieli innego pomysłu na konstruowanie akcji, to optycznie przeważali żółto-niebiescy. Do tego w 28. minucie wyszli na prowadzenie. Paweł Wojowski dośrodkował piłkę w pole karne. Tam czekał na nią Kamil Patelczyk, który strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania.

- W 30. minucie nastąpiło chyba jakieś samozadowolenie z gry i nieco spuściliśmy z tonu. Źle skończyło się to dla nas w 45. minucie - uważa Witt.

PORAŻKA REZERW LECHII

Strzegący bramki gdynian Maciej Szlaga wypuścił piłkę z rąk, do której na szóstym metrze dopadł Piotr Sarbinowski i było 1:1.

Po zmianie stron Arka ponownie zaczęła przeważać. Tym razem trwało to 15 minut. Wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Michał Sztandar i Arka grała w osłabieniu. Gdynianie potrzebowali chwilę, aby poukładać defensywę. A rywale poczuli swoją szansę. Szybko stworzyli dwie stuprocentowe sytuacje. Na szczęście dla żółto-niebieskich żadnej nie potrafili wykorzystać.

Arka także miała jeszcze swoją szansę na strzelenie gola. Paweł Brzuzy popędził prawym skrzydłem, wycofał piłkę na 15. metr do Piotra Pietkiewicza, ten strzelił, ale niestety nie trafił w bramkę.

BAŁTYK STRACIŁ ZWYCIĘSTWO W OSTATNICH MINUTACH

- Utrzymaniem zwieńczyliśmy swoje dzieło. Zdobyłem już z tą drużyną 27 punktów, co także cieszy. Kiedy jednak pomyślę o przyszłości, to robi mi się smutno. Chciałbym, aby zespół dalej funkcjonował, bo daje on dużo wielu młodym piłkarzom - kończy Witt.

W związku z cięciami finansowymi w klubie, w przyszłym sezonie Arka może nie mieć drużyny rezerw. Dlatego też nie wiadomo, czy walka o utrzymanie nie pójdzie na marne.

• GKS Tychy - GKS Katowice 1:1 (1:1)
  • Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 3:1 (2:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Warta Poznań 3:0 (0:0)
  • Kolejarz Stróże - Bogdanka Łęczna 3:0 (1:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 0:2 (0:1)
  • Flota Świnoujście - ŁKS Łódź 3:0 (walkower, ŁKS wycofał się)

Opinie (28) 3 zablokowane

• Wycofają ! (1)

Wesołowski i malowany Prezesik Pertkiwicz wycofają drużynę z tych rozgrywek ,to pewne !

• 19 7

• Podpisz się czopku ! Co Ty wiesz o sytuacji naszego klubu sie pytam ?

Może jeszcze na wakacje chcesz dostać kasę od klubu ? Może darmowe szale ,piwo, teraz musimy się spinać na awans a nie kasę pompować w coś co troszkę klub kosztuje . Za rok może będą rezerwy z powrotem ! No szkoda że klub musi podejmować tak drastyczne kroki ale to dla dobra na przyszłość ! ps. malowany to jesteś Ty z za monitora !

• 3 3

• Szkoda kasy podatników na tą arke

• 21 21

• rezerwy Arki mają być wycofane z III ligi - brak kasy

• 16 6

• Nie tylo rezerwy wycofac ale i pierwszy zespol rowniez (14)

• 19 23

• A coz to sie stalo ze ma sie wycofac arka2, rych zakrecil korek?

• 6 7

• sledzie teraz PUSZCZA NIEPOLOMICE wam trojke wrzoci w lidze (1)

• beton (1)

Kibice Lechii będą robić oprawę na meczu z moją ukochaną Barceloną, każdy ma z nich przynieść żwir w kieszeniach cement zapewnia ten smieszny klub i będą murować bramkę żeby nie dostać 10:0!!!!