Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 2:3. Zwycięski tie-break siatkarzy

Marta
10 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

W Olsztynie wprawdzie Maciej Muzaj zdobył najwięcej punktów, ale to Piotr Nowakowski został MVP spotkania W Olsztynie wprawdzie Maciej Muzaj zdobył najwięcej punktów, ale to Piotr Nowakowski został MVP spotkania

Bardzo często zwycięzców siatkarskiej rywalizacji pomiędzy ekipami z Gdańska i Olsztyna wyłaniał piąty set. Tak też było w niedzielę w hali Urania. Trefl pokonał Indykpol AZS 3:2 (20:25, 25:16, 25:18, 19:25, 15:11). MVP spotkania został Piotr Nowakowski.

Indykpol AZS: Hadrava 16, Lux 14, Andringa 11, Zniszczoł 10, Pietraszko 6, Woicki, Żurel (libero) oraz Kańczok 3, Urbanowicz 1, Gil.

Trefl: Muzaj 29, Nowakowski 18, Schott 13, Niemiec 8, Mijailović 4, Janusz 2, Olenderek (libero) oraz Hebda 7, Jakubiszak, Kozłowski

Gdańszczanie mieli dużą szanse wygrać w Olsztynie za 3 punkty. Szkoda, że "przysnęli" nieco w końcówce pierwszej partii. Od początku inauguracyjnego seta Trefl znajdował się na minimalnym prowadzeniu. Pod koniec zaczął nieco szwankować blok, do tego doszły proste błędy i Akademicy, najpierw wyrównali (13:13) a później wyszli na minimalne prowadzenie. Kto wie, czy na losach seta nie zaważyła wideoweryfikacja przy stanie 17:16 dla olsztynian. Zastrzeżenia zgłosił ich trener i okazało się, ze miał rację. Zamiast remisu, zrobiło się 18:16 dla AZS-u i gdańszczanie całkowicie zgubili rytm co przyczyniło się do ich porażki.

Następne dwa sety stały jednak pod znakiem przewagi gdańszczan, zwłaszcza drugi, który rozpoczęli od mocnego uderzenia "4:0". Czwarty set to kolejna szansa na zainkasowanie kompletu punktów. Rozpoczął się on od prowadzenia goście 3:0, później było już 9:5 i na tym skuteczna gra Trefla się skończyła.

Olsztynianie doprowadzili w meczu do remisu i trzeba było grać tie-breaka. W nim ponownie lepiej rozpoczęli goście (4:1), by za chwilę stracić niemal całą przewagę (4:3). Tym razem jednak gdańszczanie nie dali się doścignąć rywalom. Wprawdzie AZS niwelował straty do jednego "oczka" (10:9 i 12:11) to jednak w końcówce szybkie trzy punkty zdobyli gdańszczanie i wygrali w całym meczu.

13 MKS Będzin 18 1 17 14:51 6
13 grudnia z rozgrywek wycofała się Stocznia Szczecin, która miała bilans: 5 wygranych, 4 przegrane, 15 punktów, sety 16:14. Wszystkie wyniki z udziałem tej drużyny zostały anulowane. PlusLiga kontynuuje rozgrywki w składzie 13 drużyn.
Tabela wprowadzona: 2019-02-19

Wyniki 19 kolejki

• Indykpol Olsztyn - TREFL GDAŃSK 2:3 (25:20, 16:25, 18:25, 25:19, 11:15)
  • Asseco Resovia - Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:22)
  • Cuprum Lubin - MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)
  • Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 19:25, 20:25)
  • GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:19, 27:25)
  • Cerrad Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:23, 25:14, 25:21)
Marta

Opinie (10)

• Anastasi to dobry trener (2)

Szkoda ze odchodzi
    Szkoda ze mieszkając tyle lat w Trójmieście nie nauczył sie mowić po polsku, ale w sumie to jego sprawa.

• 15 2

• Mam nadzieję że pozostawił swój warsztat drugiemu trenerowi. Czekamy na sponsora :x

• 3 1

• To że nie nauczył się polskiego to nie do końca jego sprawa. To świadczy o jego stosunku do klubu w którym tak długo pracuje.

• Niesamowite!! (1)

Trefl ma chyba jakiś mega szczęście (a przy okazji patent) na Tre-breaki z Olsztynem.
    Poprawcie mnie to już chyba 5-y w ważnych meczach??!!!
    Super że wygrali-niestety cały czas martwi to samo: a) brak sponsora,b) odejście Anastasiego,c) cały czas małe zainteresowanie kibiców ( co widać nawet po ilości opinii) d) brak sensownego szacunku dla zawodników i dyscypliny mimo iż w całym Trójmieście jest zdecydowanie na najwyższym poziomie (pisząc wprost:-europejskim to minimum)
    Gratulacje dla zawodników i trenerów bo w ich sytuacji łatwych meczów nie ma

• 9 0

• Zainteresowanie kibiców jest ok jak na poziom plus ligi i na to że żyjemy w dużym mieście. Zawsze na meczu są ~2000 kibiców więc nie ma na co narzekać. Najważniejsze teraz to znaleźć solidnego sponsora