Zwycięstwa GTK i rezerw Trefla

26 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
GTK Gdynia w Inowrocławiu wygrało pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Na zdjęciu Borys Szycik. GTK Gdynia w Inowrocławiu wygrało pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Na zdjęciu Borys Szycik.

Koszykarze GTK Gdynia wygrali w Inowrocławiu z Notecią 84:82 (23:18, 13:13, 25:23, 23:28), a Trefl II Sopot pokonał we własnej hali Stawiński Basket Piła 58:51 (12:6, 17:15, 12:10, 17:20). Oba trójmiejskie zespoły odrobiły tym samym zaległości w II lidze i awansowały w tabeli.

Noteć Inowrocław - GTK Gdynia 82:84 (18:23, 13:13, 23:25, 28:23)
GTK: Kolka 24, Put 19 (9 zbiórek), Ponitka 10, Pietkiewicz 8, Komarowski 3 - Szycik 8, M.Żołnierewicz 4, Wróbel 3, Krauze 3, Maryniewski 2, Gawryś 0.

Prowadzeni przez trenera Rafała Knapa gdynianie w Inowrocławiu rozegrali zaległy mecz drugiej kolejki. Spotkanie z bezpośrednim sąsiadem w tabeli rozpoczęli od prowadzenia 9:2, ale gospdoarze szybko doprowadzili do remisu zdobywając siedem punktów z rzędu.Od początku spotkania w zespole Notci dominował 23-letni silny skrzydłowy Mikołaj Grod, który zaliczył fenomenalny występ zapisując na swoim koncie 36 punktów i 16 zbiórek!

Jego postawa nie przekładała się jednak na prowadzenie inowrocławian. Gdynianie, którzy rozważniej dysponowali w całym meczu rzutami zza łuku (celność 4/7 przy 6/25 gospodarzy), do przerwy prowadzili 36:31. W drugiej części spotkania z dobrej strony pokazał się Robert Kolka, a po trzeciej kwarcie GTK prowadziło 61:54.

Sprawy przyjęły niespodziewany obrót na początku ostatniej partii, gdy po serii 7:0 gospodarze doprowadzili do wyrównania. Gdynianie odzyskali prowadzenie choć (podobnie zresztą jak rywale) nie grzeszyli skutecznością z linii rzutów wolnych.

Na cztery sekundy przed końcem spotkania po "trójce" Artura Gliszczyńskiego Noteć zbliżyła się na punkt, a w odpowiedzi faulowany Kolka trafił tylko jeden z rzutów osobistych. Niemal równo z końcową syreną losy meczu rzutem zza łuku mógł rozstrzygnąć Grod czym z pewnością ukoronowałby swój świetny występ, ale podkoszowy przestrzelił i po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie GTK dwa punkty pojechały do Gdyni.

Kamil Piechaczek był jedną z czołowych postaci tego dnia w ekipie rezerw Trefla Kamil Piechaczek był jedną z czołowych postaci tego dnia w ekipie rezerw Trefla
Trefl II Sopot - Stawiński Basket Piła 58:51 (12:6, 17:15, 12:10, 17:20)
TREFL II: Lebiedziński 13, Piechaczek 11 (7 zb.), Brembly 9 (9 zb.), Dzierżak 8, Jaśkiewicz 7 (8 zb.)- Zięba 6, Morawiec 3, Stalicki 1, Szymański 0.

Z sąsiadem z tabeli grały także rezerwo sopockiego Trefla. W pierwszej kwarcie pozwolili pilanom rzucić zaledwie 6 punktów, choć trzeba przyznać, iż premierowe 10 minut nie było specjalnie udane dla żadnej ze stron. Zaraz po rozpoczęciu drugiej partii goście zbliżyli się na punkt, ale żółto-czarni błyskawicznie odskoczyli na 13 "oczek" po trójce Kamila Piechaczka.

Do przerwy było 29:21 dla sopocian, którzy świetnie rozpoczęli trzecią odsłonę meczu. Dwukrotnie z dystansu trafił Cyprian Zięba i na pięć minut przed końcem kwarty Trefl II prowadził 41:25. Niestety, zaraz po tym rzucie gospodarze zaliczyli blisko dziewięć minut, w ciagu których nie byli w stanie zdobyć ani jednego punktu! Na szczęście goście specjalnie nie brylowali w tym czasie i pomimo niemocy sopocian wciąż tracili do nich aż osiem punktów.

Niechlubną serię przerwały dopiero rzuty wolne Piechaczka i Pawła Dzierżaka, ale Trefl nadal nie był w stanie oddać celnego rzutu z gry. Naprawdę gorąco w Hali 100-lecia zrobiło sie, gdy po punktach Karola Michałka goście objęli prowadzenie 47:46, ale kryzys zażegnali Dawid MorawiecAleksander Lebiedziński trafiając z dystansu.

W ciagu niespełna 20 sekund trzykrotnie o przerwę prosił trener gości, którzy następnie prokurowali rzuty wolne. Sopocianie w końcówce wykorzystali pięć na osiem rzutów, co sprawiło, że dramatyczny pościg zespołu z Piły ostatecznie się nie powiódł, a żółto-czarni odnieśli trzecią ligową wygraną wyrównując swój bilans zwycięstw i porażek awansując przy okazji na szóstą lokatę.

Trójmiejscy II-ligowcy kolejne spotkania zaplanowane mają na 1 i 2 grudnia keidy w ramach 7. kolejki zagrają spotkania wyjazdowe. Wiceldier rozgrywek Wybrzeże Korsarz Gdańsk zagra z pozostającym bez wygranej Basketem Junior Suchy Las, Trefl II zmierzy się w Szczecinie z liderem, zespołem King Wilki Morskie, a GTK pojedzie do Łowicza na spotkanie z Księżakiem.

• (1)

Nie żebym się pastwił, ale po co zdania typu ''Naprawdę gorąco w Hali 100-lecia zrobiło sie (...)'' jeżeli artykuł dotyczy jakiejś drugiej ogórkowej ligi w zasadzie półamatorskiej. Od amatorskiej odróżnia ją chyba tylko to, że na koniec sezonu rozdaje się puchar z opakowania po płatkach kukurydzianych. A tak poważniej to chyba jedynymi osobami które pokazują koszykówkę to Brembly, Lebiedziński czy Jaśkiewicz.

• 0 10

• pieniazki

jak ci sie nie podoba to wypitalaj ogladac asseco,a sianko chlopaki dostaja w 2 ligach wieksze niz ty w kasie na biedronce ,tak dla jasnosci :)

• 2 1

• Nie żebym się pastwił, ale trzeba być dobrze otumanionym przez zawodowców od PR

wmawiającym ciemiegom, że tylko facet, który bierze za grę min 5 średnich krajowych jest wart obejrzenia. I jego wsad jest super jak mu wyjdzie za piątym razem a takie zagranie w II lidze przez chłopaka z podwórka obok jest śmieszne bo on kasy od ciemięgi za pośrednictwem państwowego sponsora jeszcze nie bierze.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)