Memoriał Cegielskiej i Dydek: 1. Arka Gdynia, 2. Politechnika Gdańsk

dak.
15 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 16:51 (15 września 2019)
Koszykarki Arki Gdynia wygrały wszystkie mecze w III Memoriale Pamięci Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek. Koszykarki Arki Gdynia wygrały wszystkie mecze w III Memoriale Pamięci Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek.

Koszykarki Arki Gdynia i Politechniki Gdańskiej wygrały w meczach kończących III Memoriał Pamięci Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek. Żółto-niebieskie zwyciężyły z Eneą AZS Poznań 85:66 (24:16, 21:24, 24:9, 16:17) i zajęły 1. miejsce w turnieju. Drużyna z Gdańska pokonała natomiast węgierski VBW CEKK Cegled 78:74 (17:25, 21:19, 21:12, 19:18) i zakończyła zawody na 2. pozycji.

Koszykarki Arki Gdynia rozgromiły Politechnikę Gdańską. Przeczytaj relację z pierwszego dnia memoriału w Gdyni

Aktualizacja, godz. 16:45

Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 85:66 (24:16, 21:24, 24:9, 16:17)

ARKA:
Papova 30 (5x3), Kastanek 14 (4x3), Balintova 14 (2x3, 8 as.), Greinacher 11 (12 zb.), Slamova 4 oraz Rembiszewska 7, Podgórna 3 (1x3), Morawiec 2, Niemojewska 0, Wińkowska 0

ENEA: Miletic 20, Calloway 10 (2x3), Zivadinovic 7, Pyka 6, Pawlak 2 oraz Parzeńska 7 (1x3), Nowicka 6, Banaszak 6 (1x3, 8 zb.), Wdowiuk 2

III Memoriał Pamięci Franciszki CegielskiejMałgorzaty Dydek w hali GCS kończyło spotkanie Arki Gdynia i Enei AZS Poznań. Przed niedzielnym starciem gospodynie były jedynym niepokonanym zespołem, natomiast rywali wygrały i przegrały po jednym meczu.

Gundars Vetra nie zaskoczył kibiców i znów wystawił ten sam skład, który grał we wszystkich dotychczasowym meczach. Wciąż brakuje Rebeccki AllenMarie Gulich, które uczestniczą w Lidze Letniej WNBA.

Gospodynie pewnie rozpoczęły spotkanie i pierwszą partię wygrały różnicą 8 punktów. Rywalki postawiły się przed przerwą i wygraną partią 24:21 pokazały, że w drugiej połowie będą chciały powalczyć o zwycięstwo. Po zmianie stron miejscowe po raz kolejny zaprezentowały jednak klasę i pozwoliły przyjezdnym na trafienie jednie 9 "oczek", same rzucając 24 punkty, rozstrzygając tym samym rywalizację.

Wszystkie statystyki meczowe przemawiały za miejscowymi. Ich skuteczność z gry wyniosła 39 proc., przy 36 rywalek. Żółto-niebieskie wykorzystały 12 z 35 prób rzutów za trzy. Przyjezdne z dystansu trafiały tylko 4 razy. Pod tablicami rządziła Sonja Greinacher, notując 10 zbiórek. Cały zespół miał ich 45.

Politechnika Gdańska - VBW CEKK Cegled 78:74 (17:25, 21:19, 21:12, 19:18)

POLITECHNIKA: Hudson 21 (6x3, 10 as.), Smith 21 (1x3, 12 zb.), Nayo 10, Niedźwiedzka 5 (1x3), Bujniak 3 (1x3) oraz Ostrowska 9 (1x3), Strzelczyk 4, Duszkiewicz 4, Haryńska 2

VBW: Gorjanacz 11 (1x3), Stankiewicz 10 (2x3), Higgins 10, Brezinowa 9 (1x3), Swanier 8 (1x3) oraz Szirony 13 (3x3), Kobolak 7, Borondy 4, Revesz 2, Kiraly 0,

Polscy koszykarze przegrali z USA i zakończyli MŚ na 8. miejscu. Przeczytaj relację z decydującego meczu

Po sobotnim zwycięstwie trener Vadim Czeczuro postawił na tę samą piątkę, co w poprzednim meczu z Eneą AZS Poznań.

W spotkaniu, które otworzyło niedzielną serię gier, rywalizacja toczyła się do ostatnich sekund. Na nieco ponad minutę przed końcem wyrównać zdołała Presley Hudson. Gdańska koszykarka w całym spotkaniu zaliczyła w sumie double-double. Za sprawą Jenny Smith, po rzucie której zespół objął prowadzenie, Politechnika mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa w turnieju.

Skuteczność z rzutów z gry gdańskiej drużyny wyniosła 41 proc, trafiając do kosza 30 razy. Zespół Vadima Czeczuro trafił w sumie 11 "trójek", z czego 6 padło po rzutach Hudson. Pod tablicami równych sobie nie miała Smith, zbierając 10 piłek, przy 49 całego zespołu. Polki miały natomiast więcej strat, bowiem w niedzielnej potyczce zanotowały ich 20.

Trzydniowy Memoriał Pamięci Franciszki CegielskiejMałgorzaty Dydek rozgrywany jest od piątku do niedzieli w hali GCS. W przedsezonowym turnieju towarzyskim udział biorą 4 zespoły: Arka Gdynia, Politechnika Gdańska, Enea AZS Poznań i węgierski VBW CEKK Cegled. Zawody toczone są na zasadach gry każdy z każdym.

Serię sobotnich meczów rozpoczęło starcie koszykarek Politechniki Gdańskiej i AZS Poznań. Dla tych pierwszych to inauguracyjny weekend, kiedy rozgrywają sparingi. Trener Vadim Czeczuro dokonał zmian w wyjściowym składzie względem poprzedniego pojedynku, wprowadzając do niego Alice Nayo za Martynę Koc.

Z dobrej strony pokazała Presley Hudson. Zawodniczka, która latem dołączyła do zespołu zaliczyła triple-double, notując 13 punktów, 13 zbiórek i 10 asyst.

Koszykarki z Gdańska dobrze weszły w mecz i po 10 minutach miały 28 punktów na koncie. Zwolniły nieco w drugiej partii, ale twarde warunki ponownie postawiły po przerwie, wygrywając trzecią odsłonę 24:14. W ostatniej kwarcie kontrolowały przebieg spotkania, dzięki czemu odniosły pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Zespół Vadima Czeczuro przeważał niemalże w każdym aspekcie. Ich skuteczność z gry wyniosła 49 proc., przy 39 rywalek. Gdańszczanki również były lepsze na obwodzie, trafiając 9 z 29 "trójek". Drużynę z Poznania stać było jedynie na 4 celne rzuty. Różnica w zbiórkach wyniosła 19 "oczek".

Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 83:67 (28:17, 16:19, 24:14, 15:17)

POLITECHNIKA:
Bujniak 21 (4x3), Nayo 13, Hudson 13 (1x3, 13 zb., 10 as.), Smith 6 (8 zb.), Niedźwiedzka 3 (1x3) oraz Koc 13, Ostrowska 9 (2x3), Strzelczyk 5 (1x3), Haryńska 0, Stawicka 0, Duszkiewicz 0, Krupa 0

ENEA: Pyka 18 (2x3), Pawlak 9 (1x3), Calloway 7 (1x3), Miletic 5, Bosilj 0 oraz Banaszak 7, Parzeńska 7, Zivadinovi 6, Nowicka 6, Wdowiuk 2

Koszykarki Arki Gdynia po dwóch dniach zmagań mają taki sam bilans, co przed tygodniem w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Na półmetku zawodów rywalizowały z drużyną z Węgier, które dzień wcześniej uległy koszykarkom z Poznania.

Trener Gundars Vetra regularnie stawia na tę samą "5" od pierwszych minut. W sobotę najskuteczniejsza była z kolei Maryia Papova, która zdobyła 24 punkty.

Żółto-niebieskie poradziły sobie z VBW CEKK Cegled bez większych problemów. Dość wyrównana walka miała miejsce jedynie w pierwszych minutach, ale to w drugiej kwarcie miejscowe zademonstrowały lekcję koszykówki i zwyciężyły tę partię różnicą 12 punktów. W drugiej połowie gra wyglądała bardzo jednostronnie, bowiem gospodynie wygrywały odpowiednio 29:13 i 23:7.

Podopieczne Gundarsa Vetry wykorzystały 34 z 61 rzutów z gry, z czego 11 trafień miało miejsca zza lini 6,75 m. Miejscowe miały 10 zbiórek i 11 przechwytów więcej od rywalek w całym spotkaniu.

Arka Gdynia - VBW CEKK Cegled 101:50 (26:19, 23:11, 29:13, 23:7)

ARKA:
Papova 24 (2x3), Slamova 13 (2x3), Balintova 12 (10 as.), Kastanek 6 (1x3), Greinacher 6 oraz Morawiec 20 (4x3), Rembiszewska 11 (1x3), Wińskowska 4, Niemojewska 3 (1x3), Podgórna 2

VBW: Brezinova 17 (2x3), Stankiewicz 10, Higgins 8 (10 zb.) Swanier 6, Szirony 2 oraz Kobolak 4, Gorjanacz 2, Borondy 1, Viszmeg 0, Revesz 0

Na zakończenie memoriału w niedzielę o godz. 12:30 zmierzy się zespół Politechniki Gdańskiej z VBW CEKK Cegled. Natomiast o godz. 15 zagrają Arka Gdynia i Enea AZS Poznań.

Warto dodać, że memoriał ma charakter charytatywny. Celem inicjatywy jest wsparcie osób podwójnie skrzywdzonych przez los. To niepełnosprawne dzieci nie mogące wychowywać się w rodzinach biologicznych. Otoczone miłością wychowują się w rodzinach zastępczych, jednak ich potrzeby są zdecydowanie większe niż zdrowych dzieci. Nikola, Agnieszka, Ania oraz Dawid potrzebują rehabilitacji, terapii, zajęć dodatkowych, specjalistycznego sprzętu oraz zabawek edukacyjnych. Wszystko po to by wesprzeć ich rozwój i dać im szczęście.

Harmonogram meczów:
piątek
16:30 Enea AZS Poznań - VBW CEKK Cegled 77:62 (27:9, 13:20, 15:14, 22:19)
18:30 Ceremonia otwarcia
19:00 Arka Gdynia - Politechnika Gdańska 91:43 (29:19, 23:5, 17:8, 22:11)

sobota
16:30 Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 83:67 (28:17, 16:19, 24:14, 15:17)
19:00 Arka Gdynia - VBW CEKK Cegled 101:50 (26:19, 23:11, 29:13, 23:7)

niedziela
12:30 Politechnika Gdańska - VBW CEKK Cegled 78:74 (17:25, 21:19, 21:12, 19:18)
15:00 Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 85:66 (24:16, 21:24, 24:9, 16:17)
16:30 Zakończenie turnieju
dak.

Opinie (14)

• Kibic (2)

Widać że działacze mają w poważaniu Polski basket , rozgrywki powinny odbywać się o międzynarodowe mistrzostwo Polski. Widać nikomu nie zależy na polskiej reprezentacji a Polki nie G grają ogony , za to działacze będą dumni z osiągnięć, gratuluję

• 5 0

• (1)

Zadaj pytanie które z tych dziewczyn mają chęć gry w reprezentacji. A to trener nie ten a to wakacje dłuższe, nie ma potrzeby rozwoju bo w sumie i tak dobrze płacą za to co się lubi robić

• 1 1

• Kibic

Proszę nie tłumaczyć chęci zdobycia sukcesu klubowego , niechęcią grania dziewczyn w kadrze , to śmieszne . Jaki trener , kiedy został powołany a płacą tak , dobrze zagranicznym a dla swoich już brakuje . Zobaczymy jak będziemy wyglądać w eliminacjach do Eurobasket ,
        ? Co wtedy powiedzą ludzie zarządzający klubami , jeżeli kadra ich w ogóle interesuje . Ko sekwencje braku półek i Polaków na parkietach , łatwe do przewidzenia.

• 0 0

• Dlaczego P. Misiek nie grała w tym turnieju?

• 0 0

• (1)

Fatalny mecz ,po mimo wygranej .90% piłek zbierały Poznanianki Nasze "gwiazdy" oddawały prawie wszystkie piłki z pod swojego kosza jak i z pod Poznańskiego.Gundas nie uczy ,stać pod koszem i wyłapywac nie trafione piłki Co z tego że nasze trafiają ,ale kiedy nie , to stoją i się patrzą wleci czy nie ?

• 0 6

• Ty

Chyba byłeś na innym meczu i turnieju.

• 3 0

• Napis (1)

Na zdjęciu za koszykarki, widać że arczanie zdobyli 2 ve mistrzostwa Euroligi, i wiele mistrzostw Polski