Zwycięstwo na Łazienkowskiej po 49 latach!

2 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

To jest tydzień Huberta Wołąkiewicza. Obrońca Lechii najpierw został powołany do reprezentacji Polski, a teraz zdobył bramkę w kluczowym momencie meczu z Legią Warszawa. To jest tydzień Huberta Wołąkiewicza. Obrońca Lechii najpierw został powołany do reprezentacji Polski, a teraz zdobył bramkę w kluczowym momencie meczu z Legią Warszawa.

Drużyna Tomasza Kafarskiego bez względu na to, jak potoczą się jej dalsze losy w ekstraklasie - już przeszła do historii! Lechia wygrała po raz pierwszy od 49 lat na stadionie przy ul. Łazienkowskiej i po sobocie była wiceliderem ekstraklasy! Gdańszczanie rozbili Legię na jej nowym stadionie 3:0 (0:0)! Poniżej zapis bezpośredniej relacji, która przeprowadziliśmy z Warszawy.

Bedi Buval 69, Hubert Wołąkiewicz 89, Paweł Nowak 90+3

LEGIA: Antolović - Rzeźniczak (81 Żyro), Astiz, Komorowski, Kiełbowicz, Jędrzejczyk - Manu, Borysiuk, Cabral (46 Mezenga), Radović (68 Rybus) - Kucharczyk

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Nowak, Surma, Bajić - Lukjanovs (90 Kaczmarek), Buval (80 Buzała), Traore (63 Wiśniewski).

Sędzia: Gil (Lublin). Żółte kartki: Jędrzejczyk, Manu, Rzeźniczak (Legia), Bajić (Lechia).

Koniec meczu! Lechia wygrała na wyjeździe nad Legią po raz trzeci w historii i po raz pierwszy od 49 lat!

90+3' Lechia prowadzi już 3:0! Po rajdzie Deleu prawą stroną gola strzelił Paweł Nowak!

90+1' ostatnia zmiana w Lechii, Kaczmarek zastępuje Lukjanovsa

90' sędzia dolicza cztery minuty

90' strzał Nowaka, Antolović na raty broni ten strzał

89' Kapitalna akcja Lechii przyniosła drugiego gola! Przed polem karnym Wołąkiewicz wymienił piłkę z Wiśniewskim, Piotr przerzucił ją między dwoma obrońcami Legii do Nowaka, który piętą odegrał do Huberta! Lewy obrońca już z pola karnego strzelił nie do obrony! Selekcjoner Smuda otrzymał kolejny argument, że nie pomylił się przy kadrowych powołaniach

86' Lechia umiejętnie utrzymuje korzystny wynik, seria udanych dryblingów Surmy, a po chwili Wiśniewskiego, cenne sekundy uciekają!

84' Kapsa ratuje Lechię! Bramkarz gdański doskonale broni strzał Rybusa, zagrożenie powstało po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Bąka

81' ostatnia zmian w Legii, Żyro wszedł za Rzeźniczaka

80' druga zmiana w Lechii, Buzała zastępuje strzelca gola - Buvala

80' żółta kartka dla Rzeźniczaka po faulu na Wołąkiewiczu

76' po podaniu Surmy z pola karnego strzał Lukjanovsa, ale niecelny

72' Lukjanvs w słupek, ale akcje przerywa gwizdek sędziego, który zauważył spalonego

70' jest to pierwszy gol Lechii przy Łazienkowskiej od 22 lat i trafienia Ryszarda Przygodzkiego. Teraz gdańszczanie grają o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo nad Legią od 49 lat!

69' LECHIA PROWADZI 1:0! Akcja Lukjanvsa z prawego skrzydła, dobre dogranie Łotysza w pole bramkowe, skąd piłkę do siatki wpakował Buval! To trzeci gol Francuza w trzecim meczu w Lechii!

69' Borysiuk uderzył z dystansu, Kapsa odbił piłkę prze siebie, ale zdążył ją złapać powtórnie

68' druga zmiana w Legii, Rybus zmienia Radovicia

66' Nowak strzał nad poprzeczką

63' pierwsza zmiana w Lechii, Traore, który nie błyszczał tak jak wcześniej zastąpił Wiśniewski

63' Lukjanovs wywalczył po indywidualnej akcji róg

62' Wołąkiewicz ofiarnym wślizgiem ratuje Legię, wybijając piłkę spod nóg Manu, którą dobrze dogrywał Radović

59' doskonała szansa na gola dla Lechii! Po indywidualnej akcji Buvala najpierw Antolović obronił strzał Francuza, a po chwili bramkarz Legii obronił dobitkę Nowaka

58' troszkę żywsze tempo spotkania, tym razem Buval z narożnika pola karnego kopnął piłkę tuż obok słupka

57' Kapsa broni strzał Mezengi

56' Buval domagał się karnego po ataku Astiza, który nie trafił w piłkę, ale sędzia nakazał grać dalej

50' pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, z dystansu uderzył Borysiuk, Kapsa pewnie łapie piłkę

49' strzał Mezengi nad bramką

47' druga połowa rozpoczęła się od rogu dla Lechii, ale szybka też odpowiedź Legii, Manu wbiegł w pole karne, ale dobrze zablokował go Wołąkiewicz i piłkę przejął Kapsa

46' Legia wzmacnia siłe ofensywną, w miejsce Cabral wszedł napastnik Mezenga, który zdobył przed tygodniem zwycięskiego gola z Lechem

"Na razie to typowy klincz w środku pola" - przyznał przed kamerami Orange Sopor Łukasz Surma. Kapitan Lechii przyznał również, że po meczu nie podziękuje kibicom Legii, bo niezbyt miło go przywitali, mimo że pomocnik był kapitanem Legii w przeszłości i zdobył z nią mistrzostwo Polski.

Koniec pierwszej połowy. Legia - Lechia 0:0. Dość przeciętny mecz.

45+1' kapsa odważnie rzucił się pod nogi Radovicia i zabrał mu piłkę

45' sędzia doliczył dwie minuty

42' żółta kartka dla Bajicia za faul na Manu

40' strzał Borysiuka nad bramką

36' Nowak dośrodkowanie ni to strzał obok słupka bramki Legii, niewiele zabrakło, aby doszedł do piłki Lukjanovsowi, czym dłużej trwa mecz, tym gdańszczanie poczynają sobie coraz odważniej

34' żółta kartka dla Manu za brutalny faul na Nowaku, równie dobrze mogła być czerwona kartka, legionista zapewne został oszczędzony, bo faul był na połowie Lechii

33' Buval, jeśli na spalonym, to nieznacznym, szkoda, że sędzia przerwał tę akcję

32' strzał Bajicia z 30 metrów, ale wysoko nad bramką

30' Kapsa czujnie, dobry wybiegł bramkarza Lechii na skraj pola karnego przerwał atak Legii

26' dobre dośrodkowanie Nowaka do Traore, ale afrykański piłkarz przy opanowaniu piłki pomógł sobie faulem na Rzeźniczaku i sędzia przerwał tę akcję

23' żółta kartka dla Jędrzejczyka

21' strzał Borysiuka nad poprzeczką

18' strzał Lukjanovsa, ale niecelny

17' atak Lechii przerwało odgwizdanie spalonego na Buvala, choć i tak bramkarz Legii przejął piłkę, na razie Lechia gra nieco bojaźliwie, ze zbyt dużym respektem dla Legii

15' inauguracyjny kwadrans za nami, piłka częściej przy nogach gospodarzy, ale poza wspomniano sytuacją nie ma żadnych spięć podbramkowych

6' pierwsze ostrzeżenie dla Lechii, Manu wypuścił był sam na sam z Kapsą Cabrala, ale na szczęście dla gdańszczan legionista strzelił obok słupka

1' Lechia dzisiaj na zielono-biało, mecz rozpoczęła Legia

0' Trener Kafarski dokonał jednej zmiany w porównaniu z "11", która rozgromiła przed tygodniem Górnika. W miejsce jednego z najlepszych przed tygodniem Pawła Buzały wszedł rekonwalescent Bedi Buval

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 0:0
, Polonia Bytom - Widzew Łódź 2:2 (1:1), Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:0, Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0, Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0), GKS Bełchatów - Lech Poznań 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Korona Kielce 0:1 (0:1).