Wiadomości

Żużlowcy Wybrzeża z pierwszym remisem

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdobywając w Łodzi 17 punktów Krystian Pieszczek zanotował najlepszy ligowy występ w karierze. Niestety, to nie wystarczyło do zwycięstwa gdańszczan.
Zdobywając w Łodzi 17 punktów Krystian Pieszczek zanotował najlepszy ligowy występ w karierze. Niestety, to nie wystarczyło do zwycięstwa gdańszczan. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk zremisowali na wyjeździe z Orłem Łódź 45:45. Wygraną czerwono-biało-niebiescy wypuścili z rąk na ostatnich metrach piętnastego wyścigu kiedy Rory Schlein wyprzedził Roberta Miśkowiaka. Swój najlepszy mecz w karierze zaliczył zdobywca 17 punktów Krystian Pieszczek, a gdańszczanie na pociechę obronili punkt bonusowy za dwumecz.ORZEŁ

9. Magnus Zetterstroem 11+1 (0,3,2,1,2,2*,1)
10. Jakub Jamróg 6+2 (1,2*,1*,d,-,2)
11. Rory Schlein 18+1 (3,2*,3,1,3,3,3)
12. zastępstwo zawodnika
13. Peter Kildemand 8+2 (2,1,-,3,1*,1*)
14. Marcin Bubel 0 (w,0,-)
15. Rafał Konopka 2 (1,0,1,0)
45:45
Sędziowie:
Lis (Lublin)
Widzów:
1500

RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE

1. Renat Gafurow 6+1 (3,1,1,d,1*,0)
2. Dawid Stachyra 4+1 (2*,d,2,-,-)
3. Artur Mroczka 5+1 (0,3,2*,0,0,0)
4. zastępstwo zawodnika
5. Robert Miśkowiak 10+1 (3,2*,0,2,1,2)
6. Krystian Pieszczek 17 (3,3,3,3,2,3)
7. Marcel Szymko 3+1 (2*,1,0)


Pomeczowy komentarz trenera Renault Zdunek Wybrzeża Stanisława Chomskiego: Szkoda tego jednego punktu, bo wówczas wracalibyśmy do domu w pełni usatysfakcjonowani. Krystian Pieszczek pokazał dzisiaj miejsce w szyku rywalom za co takiemu młokosowi należy tylko pogratulować.

Zabrakło trochę zrozumienia na torze pomiędzy nim a Arturem Mroczką, ale to możemy zrzucić na brak doświadczenia. Na pewno jednak jest ostatnią osobą, do której mógłbym mieć jakiekolwiek pretensje. To inni zawodnicy popełniali duże "babole", szczególnie w rozegraniu pierwszego łuku.

Jeśli szukamy dziś pozytywów to możemy się pocieszyć, że Grudziądz tu przegrał i jeśli Orzeł znajdzie się w czwórce, to może zagrać na naszą korzyść. Mamy teraz dwa tygodnie przerwy, podczas których otwiera się okienko transferowe. Mam na nie plan, który wielu może zaskoczyć, ale nie będę zdradzał szczegółów.

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Typowanie wyników

mecz ligowy
07.07.2013 godz.15:00
wartość: 2 punkty
Orzeł Łódź
45:45
RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

5%

22 typowania

x

0%

0 typowań

2

95%

383 typowania


Relacja LIVE

Gdański zespół w piątek trenował na przyczepnym torze w Bydgoszczy. W sobotę w zawodach startowali Krystian Pieszczek (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE) i Robert Miśkowiak (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE). Pierwszy z nich z reprezentacją Polski wywalczył w Opolu tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorów. Z kolei "Misiek" w słowackiej Żarnowicy otarł się o awans do cyklu indywidualnych mistrzostw Europy. Przed godziną 14.00 cały zespół czerwono-biało-niebieskich był już na łódzkim stadionie w komplecie.
Stan toru o godzinie 14.00. W Łodzi panuje słoneczna pogoda. Na próbę toru po stronie gdańszczan wyjechali Stachyra i Miśkowiak. Pierwszy z nich powrócił do składu po pauzie w meczu z Lokomotivem Daugavpils. Przypomnijmy jednak, że "Davidoff" wciąż leczy kontuzję stopy.
Rozpoczyna się przedmeczowa prezentacja. Zawodnicy startować będą według pierwszego zestawu pól. Oznacza to, że gdańszczanie w pierwszej serii wyścigów rozpoczną od torów wewnętrznych.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Dawid Stachyra,
  Jakub Jamróg,
  Renat Gafurow.
Przypomnijmy jeszcze, że pierwszy mecz w Gdańsku Wybrzeże wygrało 52:38.
Za chwilę start do pierwszego wyścigu.
[ICO]
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Magnus Zetterstroem (0 pkt).

Ze startu najlepiej Gafurow. Stachyra jechał drugi za plecami Zetterstroema, ale motocykl Szweda stracił moc na drugim okrążeniu. Stachyra do końca musiał odpierać ataki Jamroga.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Marcin Bubel,
  Marcel Szymko,
  Rafał Konopka,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Ze startu najlepiej gdańszczanie, ale na pierwszym łuku upadł jadący szerzej Bubel, który został wykluczony z powtórki, gdyż bezpośrednio przed upadkiem nie miał kontaktu z innym zawodnikiem.
[ICO]
II
[2:10] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Rafał Konopka (1 pkt), Marcin Bubel (w/0 pkt).

Gdańszczanie wygrali start, ale Konopka walczył o dwa punkty goniąc Szymko. Na drugim okrążeniu zanotował jednak uślizg w łuku i upadł na tor. Szybko się pozbierał i przywiózł jeden punkt.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Rory Schlein,
  Renat Gafurow,
  Jakub Jamróg,
  Artur Mroczka.

Gafurow jako z/z
Jamróg jako z/z
[ICO]
III
[7:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rory Schlein (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Ze startu na 5:1 gospodarze, ale Gafurow atakiem pod bandą wyszedł na drugą pozycję. Na początku czwartego okrążenia na prostej pozycję odbił jednak Jamróg. Wspaniała i czysta walka obu zawodników.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Marcel Szymko,
  Rafał Konopka,
  Robert Miśkowiak.
[ICO]
IV
[9:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Rafał Konopka (0 pkt).

Ze startu na 5:1 gdańszczanie, ale Kildemand przy krawężniku wyprzedził Szymko na wyjściu z łuku. Duńczyk do mety gonił Miśkowiaka, ale ten umiejętnie odpierał jego ataki.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Rory Schlein,
  Dawid Stachyra,
  Magnus Zetterstroem,
  Renat Gafurow.

Zetterstroem jako z/z
[ICO]
V
[14:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Rory Schlein (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Dawid Stachyra (d/0 pkt).

Równy start, ale zbyt wolny Stachyra nie wytrzymał rywalizacji ze Schleinem, który minął nie tylko jego, ale i Gafurowa. Przed metą jadący na ostatniej pozycji Stachyra zawrócił do parku maszyn.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Robert Miśkowiak,
  Marcin Bubel,
  Artur Mroczka.

Miśkowiak jako z/z
[ICO]
VI
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadł Miśkowiak znajdujący się najbliżej bandy. Powtórka w czteroosobowym składzie, jeśli tylko Miśkowiak będzie zdolny do jazdy. Na razie na tor wyjechała karetka, a zawodnik jeszcze się nie podniósł.
6'
Miśkowiak udał się do parku maszyn o własnych siłach.
6'
Trwa wymiana fragmentu dmuchanej bandy, który uległ uszkodzeniu.
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Marcin Bubel (0 pkt).

Genialna walka Kildemanda z Miśkowiakiem, którzy mijali się trzykrotnie. Niewiele jednak brakowało, a zbyt szeroko wynoszący się przed metą Mroczka zepsuł wysiłek kolegi nie zostawiając mu miejsca pod bandą. Na szczęście "Misiek" zdołał odbić na wewnętrzną część toru i gdańszczanie cudem obronili wynik 5:1 przed rozpędzonym Kildemandem.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Krystian Pieszczek,
  Jakub Jamróg,
  Robert Miśkowiak.
[ICO]
VII
[18:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt).

Pieszczek w pierwszym łuku zdołał dojechać do krawężnika przed Zetterstroemem, ale ostatecznie uporał się z nim na wyjściu z łuku. Miśkowiak z walki po starcie nie zdołał wyjść zwycięsko i do mety pozycje nie uległy zmianie.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Rory Schlein,
  Dawid Stachyra,
  Rafał Konopka,
  Renat Gafurow.

Schlein jako rezerwa taktyczna za Kildemanda
[ICO]
VIII
[22:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rory Schlein (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Rafał Konopka (1 pkt), Renat Gafurow (d/0 pkt).

Żużlowcy podzielili się na pary. Z przodu Stachyra walczył ze Schleinem, a Gafurow z tyłu z Konopką. Rosjanin był jednak zbyt wolny, a na dodatek zdefektował mu motocykl na trzecim okrążeniu.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Krystian Pieszczek,
  Jakub Jamróg,
  Artur Mroczka.

Pieszczek jako z/z
[ICO]
IX
[23:31] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Magnus Zetterstroem (1 pkt), Jakub Jamróg (0 pkt).

Pieszczek wygrał start i pognał do przodu. Mroczka przez cały bieg bronił się przed atakami Zetterstroema. Niewiele brakowało, a na mecie Szwed wyprzedziłby gdańszczanina. Na starcie zdefektował motocykl Jamroga.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Rory Schlein,
  Marcel Szymko,
  Peter Kildemand,
  Robert Miśkowiak.

Kildemand jako z/z
[ICO]
X
[27:33] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Rory Schlein (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Szybki Kildemand wyprzedził Miśkowiaka zaraz po wyjściu z pierwszego łuku. Szymko przez prawie okrążenie jechał przed Schleinem, ale Australijczyk minął go bez problemu, a przed metą niewiele mu zabrakło do wyprzedzenia Miśkowiaka.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Krystian Pieszczek,
  Magnus Zetterstroem,
  Artur Mroczka.

Pieszczek jako rezerwa zwykła za Stachyrę.
Zetterstroem jako rezerwa taktyczna za Jamroga
[ICO]
XI
[30:36] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Ze startu gdańszczanie prowadzili podwójnie, ale Mroczkę na pierwszym okrążeniu wyprzedził Zetterstroem, a na drugim Kildemand. Pieszczek na łódzkim torze robi dzisiaj natomiast co chce i kolejny raz wygrywa z dużą przewagą.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Rory Schlein,
  Krystian Pieszczek,
  Rafał Konopka,
  Renat Gafurow.

Konopka jako rezerwa taktyczna za Bubla
[ICO]
XII
[33:39] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rory Schlein (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rafał Konopka (0 pkt).

Niesamowity atak po zewnętrznej części toru w wykonaniu Schleina na wyjściu z pierwszego łuku. Australijczyk dosłownie "odleciał" gdańszczanom, a przy okazji pozbawił Pieszczka szans na pierwszy w ligowej karierze komplet punktów.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Artur Mroczka,
  Rory Schlein,
  Robert Miśkowiak.

Schlein jako z/z
Mroczka jako z/z
[ICO]
XIII
[38:40] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rory Schlein (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Robert Miśkowiak (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Mroczka na wyjściu z pierwszego łuku jechał drugi za Schleinem, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu po zewnętrznej części tora wyprzedził go Zetterstroem, a następnie także Miśkowiak.
Nie licząc Pieszczka, gdańszczanie z biegu na bieg prezentują się coraz słabiej. Wybrzeże jest już pewne punktu bonusowego za dwumecz, ale dzisiejsza wygrana wisi na włosku.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Artur Mroczka,
  Jakub Jamróg,
  Krystian Pieszczek.

Pieszczek jako rezerwa zwykła za Stachyrę.
[ICO]
XIV
[41:43] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Gdańszczanie wzięli rywala w kleszcze na pierwszym łuku i wyszli na 5:1, ale Mroczka na wejściu w drugi łuk nie przypilnował krawężnika i dał się minąć dwójce rywali.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Rory Schlein,
  Renat Gafurow,
  Magnus Zetterstroem,
  Robert Miśkowiak.
[ICO]
XV
[45:45] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rory Schlein (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Magnus Zetterstroem (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Na ostatnich metrach Schlein wyrywa biegowe zwycięstwo Miśkowiakowi i ratuje meczowy remis dla gospodarzy!
Koniec meczu. Orzeł - Wybrzeże 45:45. Punkt zostaje w Łodzi, a dwa (w tym bonusowy za dwumecz) jadą do Gdańska.

opinie kibiców w trakcie relacji (334)


Tabela po 12 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 10 7 1 2 +48 19
2 GKM Grudziądz 10 7 0 3 +67 16
3 Lubelski Węgiel KMŻ 11 5 1 5 +64 14
4 Litex MDM Polcopper Ostrovia 10 5 0 5 -19 12
5 Lokomotiv Daugavpils 11 4 1 6 +12 12
6 Orzeł Łódź 10 5 1 4 -1 12
7 Kolejarz Rawag Rawicz 10 1 0 9 -171 2

Tabela wprowadzona: 2013-07-08

aktualna tabela »

Wyniki 12 kolejki:

 • Orzeł Łódź - RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 45:45 (bonus dla Gdańska)
 • Lokomotiv Daugavpils - GKM Grudziądz 52:38 (bonus dla Daugavpils)
 • Litex MDM Polcopper Ostrovia - Lubelski Węgiel KMŻ 40:50 (bonus dla Lublina)
 • pauzuje:
 • Kolejarz Rawag Rawicz

Opinie (127) 8 zablokowanych

 • (1)

  Cieszy równa forma Krystiana Piszczka i Artura Mroczki.

  • 24 8

  • Chyba zartujesz Pieszczek cały czas idzie w górę a Mroczka spada z wielkim hukiem w dol gdzie tu rowna forma

   • 6 0

 • Panie Chomski i Terlecki

  i z kim do do ekstraligi? chyba tylko z Pieszczkiem. Po następnym sezonie spadek

  • 34 10

 • (1)

  Nie z KIM, tylko ZA CO?

  • 19 10

  • No właśnie P. Terlecki za co?

   Tak głośno Pan mówił, że wspólnik nie dał 1mln które obiecał......
   Pan miał dać pół mln i wspólnik pół tylko Pan nie dał a wspólnik widząc co się dzieje też się wycofał.
   Jestem ciekawy w jakiej kondycji finansowej zostawi pan Wybrzeże?
   Oby nie w takiej jak dotychczas obecne Pana firmy które zbankrutowały

   • 2 2

 • Ten stracony punkt w Łodzi zemści się na nas. (1)

  • 9 30

  • nie zemsci sie

   Grudziadz tez straci punkty! Wazne bedzie play off! Martwi tylko kondycja polskiego zuzla! Jezeli mistrz Polski Unia Tarnow nie ma czym polewac toru to sa kpiny! Jak tak dalej bedzie to za pare lat zostanie moze 10 klubow i nie beda potrzebne zadne ligi! Smutne to ale prawdziwe! Pozdro dla normalnych!

   • 16 0

 • Owacje na stojąca dla GKS WYBRZEŻE

  Głośne skandowanie dla swoich Orzeł nie spadnie ej orzeł nigdy nie spadnie

  • 24 4

 • Nieźle

  najważniejsze że 2 pkt zgarnięte, teraz liczyć na lokko

  • 16 6

 • Wynik dobry, podprowadzające Orła rewelka (1)

  Słabo Renat. Wiem, że to 2 linia, ale jednak oczekiwał trochę więcej po nim. W obliczu kontuzji THJ jest pewny Krystian-Lider, Miśkowiak na te 10pkt i reszta to ruletka. A Stachyra zrobił 2,d,2 i może dzisiaj sobie w magazynie na n-ce pokomentować zadowolony

  • 22 3

  • renata to pijacki nałóg chla piwsko do 4 nad ranem w łęgowie w hotelu a później na mecz i mamy wynik jaki mamy

   • 1 1

 • zawsze w nominowanych musimy w trąbę dostać

  z gkmem u siebie to samo... a widać że występ Mroczki z Łotyszami to był przypadek... Brawo Krycha

  • 22 2

 • Brawo Krycha!

  Jeśli chodzi o mecz to nie jest zły wynik! A ten Schlein no no!!!!

  • 19 5

 • Nie jest zle ! (1)

  Nastepny mecz juz jest u nas .I pewnie bedzie juz THJ .

  • 13 7

  • lepiej niech wróci na finałową

   Renat z Mroczką pojadą coś w Gdańsku z Ostrovią, także nie ma takiej potrzeby

   • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!
05.07 (pon) godz.20:15 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 59:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
 • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
 • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
 • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
 • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane