Zwycięstwo uciekło w ostatniej sekundzie!

31 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Napastników Arki, w tym Przemysława Trytkę (z piłką), w strzelaniu goli wyręczył dzisiaj Tadas Labukas. Napastników Arki, w tym Przemysława Trytkę (z piłką), w strzelaniu goli wyręczył dzisiaj Tadas Labukas.

Na inaugurację 23. kolejki ekstraklasy piłkarze Arki zremisowali z Polonią Bytom 2:2 (0:1). Po bardzo słabej pierwszej połowie w wykonaniu gdynian, w drugiej zabrakło im kilku sekund, aby zainkasować trzy punkty. Do wyrównania doprowadził Grzegorz Podstawek, który siedem lat temu grał w Arce, a w barwach Polonii w Gdyni strzelił już trzeciego gola. Poniżej zapis bezpośredniej relacji z Narodowego Stadionu Rugby.

Bramka:
Sawala (samobójcza) 53. Labukas 80 (karny) - Bażik 11, Podstawek 94'

ARKA: Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek - Labukas, Mrowiec (60 Burkhardt), Ława, Bożok (86 Sokołowski) - Tshibamba, Trytko (66 Mawaye).

POLONIA: Skaba - Hricko (68 Nowak), Killar, Klepczyński, Kotrys - Sawala, Kuranty - Barcik, Bażik, Radzewicz (54 Tomasik) - Bykowski (74 Podstawek).

Sędzia: Karkut (Warszawa). Żółte kartki: Mrowiec, Szmatiuk, Tshibamba (Arka). Widzów: 3000.

90+4' Sędzia już nie wznowił gry. Mecz kończy się remisem!

90+4' Podstawek strzelił na 2:2! Piłkarz Polonii wrzucił piłkę z autu w pole karne, głową przedłużył ją Barcik, a nie obstawiony Podstawek z bliska wepchnął ją do siatki.

90+3' Tshibamba powinien strzelić trzeciego gola. Minął bramkarza i gdy miał przed sobą pustą bramkę uderzył nad poprzeczką

90+1' Skaba głową poza "16" ubiegł Tshibambę

90' sędzia doliczył aż 4 minuty

88' w ataku Sokołowski, ale wyjechał z piłką poza boisko

87' żółta kartka dla Tshibamby za przeszkadzanie przy wznowieniu akcji Polonii

86' ostatnia zmiana w Arce. Po raz pierwszy tej wiosny wszedł Sokołowski

80' ARKA PROWADZI 2:1! Labukas pewnie wykonał jedenastkę. Tadas posłał piłkę w lewo, gdy bramkarz rzucił się w prawy róg

79' Labukas przygotowany do strzału z karnego, ale Polonia teraz protestuje

78' protesty arkowców i trenera Pasieki sprawiły, że arbiter główny po konsultacji z arbitrem liniowym przyznał karnego dla Arki!

77' powinien być karny dla Arki, bo Kotrys zagrał ręką przy podaniu Labukasa

75' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ławy głową ładnie uderzył Szmatiuk, ale nad bramką posłał piłkę

74' trzecia zmiana w Polonii. Podstawek, były piłkarz Arki zmienił Bykowskiego

72' Obrońcy z Polonii niemal zdarli ze Szmatiuka koszulkę w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się pokazać "11", mimo że gdynian został powalony na ziemi. Za protesty Szmatiuk dostał tylko kartkę.

68' druga zmiana także w Polonii. Nowak za Hricko

66' zmiana druga w Arce. Mawaye za Trytkę

65' Witkowski wybija na róg strzał Bażika

61' zablokowany strzał Tshibamby i tylko róg

60' zmiana w Arce. Burkhardt za Mrowca

57' Tshibamba w polu karnym, ale nie zakończył akcji strzałem

56' żółta kartka dla Mrowca. Już ósma w tym sezonie, co oznacza, że pomocnik będzie pauzować w następnej kolejce

54' pierwsza zmiana w Polonii. Tomasik za Radzewicza

53' ARKA WYRÓWNAŁA NA 1:1. Po kolejny dośrodkowaniu z rogu piłkę przejął Mrowiec. Adrian wycofał ją przed pole karne. Labukas uderzył z około 17 metrów. Lot piłki zmienił głową Sawala i to pomocnikowi Polonii zaliczono samobójczego gola

51' trzy rogi z rzędu dla Arki

48' koronkowa akcja Arki. Najpierw źle podał Tshibamba, ale jeszcze piłkę odzyskał Ława, ale po podaniu Bednarka do nikogo już tej akcji nie dało się uratować

46' drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach.

Tabela wprowadzona: 2010-04-03

45' Koniec pierwszej połowy. Arka przegrywa 0:1. Gospodarzy żegnają gwizdy, a następne głośne skandowanie "grać na całego, walczyć do upadłego".

44' wreszcie akcja, w której piłkarze Arki wymienili kilkanaście podań, ale przed polem karnym piłkę stracił Labukas

43' Tshibamba wybitnie nieudane dośrodkowanie i piłka poza boiskiem

41' Ulanowski włączył się do ataku gospodarzy. Jednak jego podanie było zbyt mocne, a że Kricko dobrze blokował Trytkę piłka wyszła poza boisko

36' faul Ulanowskiego przed własnym polem karnym. Polonia zdecydowała się na dośrodkowanie, ale tym razem miejscowi sobie poradzili

34' wreszcie brawa dla Arki. Dobre uderzenie Ławy na róg sparował Skaba

32' wielkie szczęście przy Arce. Hricko popędził prawą stroną boiska i zagrał w pole karne. Tam do piłki dobiegł Kowalski, ale tak źle ją przyjął, że wyszło podanie do... Radzewicza. Strzał polonisty "po długim" rogu minął słupek

28' strzał z dystansu Radzewicza, dobrze broni Witkowski

28' gwizdy zniecierpliwienia kibiców

27' Trytko próbował się złożyć do strzału szczupakiem, ale niewiele z tego wyszło

25' po dośrodkowaniu Bożoka strzał Tshibamby został zablokowany

25' Bożok wywalczył pierwszy róg

23' pierwszy celny strzał Arki. Jednak Labukas zza pola karnego uderzył w środek bramki i Skaba nie miał kłopotów ze złapaniem piłki

20' Arka próbuje się przedostać pod bramkę Polonii długimi podaniami, ale bez problemu piłki przejmują bytomianie lub wychodzą one poza boisko

15' Skaba interweniuje poza pole karnym, ale nawet żaden napastnik Arki nie próbował atakować bramkarza Polonii

11' GOL dla Polonii! Dwóch stoperów Arki nie potrafiło wybić piłki wrzuconej w pole karne z autu przez rywali. Trafiła ona pod nogi Kilara, który wycofał do Bażika, a Słowak ładnym strzałem skierował futbolówkę do siatki

6' pierwsza interwencja Witkowskiego, do którego piłkę głową podał Kowalski

5' pierwszy strzał w meczu, Mrowiec z dystansu po ziemi obok słupka posłał piłkę

4' sędzia przerwał akcję po faulu bytomianina, choć mógł zastosować przywilej korzyści, bo do piłki doszedł Tshibamba

1' pierwsza interwencja Skaby, który złapał bezpańską piłkę

1' mecz rozpoczęła od środka Polonia

0' Przed meczem Witold Nowak, przewodniczący Rady Nadzorczej Arki wręczył pamiątkowe koszulki piłkarzom, którzy w ostatnich miesiącach rozegrali jubileuszowe mecze w barwach żółto-niebieskich. Łukasz Kowalski zaliczył 250. występów, a Norbert Witkowski i Marcin Wachowicz 100.

0' obie drużyny rozpoczną bez niespodzianek kadrowych. W Arce w miejsce pauzującego za kartki na prawe skrzydło przesunięty został Budziński, a do ataku wrócił Trytko. Natomiast w bytomskiej bramce pozostał krytykowany po ostatnim meczu Skaba.

Pozostałe wyniki 23. kolejki:
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 2:2 (2:1),
Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0), PGE GKS Bełchatów - Odra Wodzisław 3:0 (1:0), Piast Gliwice - Korona Kielce 1:0 (0:0), Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1 (0:0), Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:0.