Vistal Łączpol przysnął, ale wygrał

12 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Karolina Sulżycka zdobyła w Nowym Sączu sześć bramek. Karolina Sulżycka zdobyła w Nowym Sączu sześć bramek.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu pokonały Olimpię-Beskid Nowy Sącz 28:24 (17:10) w wyjazdowym meczu superligi kobiet. Po udanej pierwszej połowie gdynianki zwolniły nieco tempo, a gospodynie odrabiały straty, ale zbyt wolno by powalczyć o wygraną. Tym samym duński szkoleniowiec trójmiejskiego zespołu Jens Steffensen po zwycięstwie w Pucharze Polski sięgnął po wygraną także w ligowych rozgrywkach.

VISTAL ŁĄCZPOL: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 6, Zych 5, Kulwińska 5, Koniuszaniec 3, Krnić 3, Petrinja 2, Mateescu 2, Duran 1, Andrzejewska 1, Janiszewska.

OLIMPIA-BESKID: Kozieł, Szczurek - Podrygała 8, Płachta 7, Panasiuk 5, Leśniak 2, Szczecina 2, Sroka.

12 stycznia 2013, godz. 15:00
1 pkt.
Olimpia-Beskid Nowy Sącz
VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia

1% 3 typowania Olimpia-Beskid Nowy Sącz
99% 325 typowań VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia

Sobotni mecz był ligowym debiutem trenera Jensa Steffensena, który wcześniej z powodzeniem zdążył poprowadzić mistrzynie Polski w pucharowym ćwierćfinale przeciwko KPR Jelenia Góra (przeczytaj relację). Duński szkoleniowiec udanie będzie wspominał pięciodniowy pobyt na południu naszego kraju bowiem teraz po wygraną sięgnął ze swoimi podopiecznymi również w lidze.

Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Gospodynie stawiały gdyniankom opór przez pierwszy kwadrans spotkania, po którym Vistal Łączpol zdołał wypracować jedną bramkę przewagi (7:6). Kolejne piętnaście minut było jednak zdecydowanie bardziej udane dla trójmiejskiego zespołu - do przerwy prowadzenie urosło do różnicy siedmiu trafień.

Druga połowa meczu w Nowym Sączu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - od wyrównanej wymiany ciosów. Oba zespoły rzuciły najpierw po sześć bramek, ale tym razem kolejne minuty należały do Olimpii, która zaczęła odrabiać straty. Gospodynie odrobiły dwie bramki i na pięć minut przed końcem gry przegrywały 21:26.

W ostatnich minutach zmniejszyły straty o jeszcze jedno trafienie, ale choć przyjezdne roztrwoniły niemal połowę przewagi wypracowanej w pierwszej części spotkania, ich wygrana pozostała niezagrożona - Olimpia rozkręcała się zbyt wolno.

Gospodyniom bardzo zależało na dobrym wyniku przeciwko mistrzyniom Polski, szczególnie po tym, gdy zostały ukarane walkowerem w wyjazdowym meczu poprzedniej kolejki z Pogonią Baltica Szczecin (zawodniczki nie miały przy sobie dokumentów potwierdzających ważność badań lekarskich).

- Mecz rozpoczął się równorzędną walką, ale później w 10 minut zdołaliśmy wypracować taką przewagę, która do końca spotkania pozwoliła nam spokojnie kontrolować jego przebieg. Zasada bij mistrza cały czas obowiązuje i każdy zespół wychodzi na nas mocno spięty, ale gdy tylko udało nam się uzyskać znaczącą przewagę, nie było zagrożenia, że przegramy ten mecz. Czeka nas teraz długa podróż do Gdyni, ale mamy dobrych kierowców, więc spokojnie i szczęśliwie wracamy do domu - mówi nam drugi szkoleniowiec drużyny, Adrian Struzik.

W środę Vistal Łączpol zagra już na własnym parkiecie, gdzie będzie bronił przewagi nad KPR Jelenia Góra w rewanżowym meczu Pucharu Polski. Mecz w Hali Sportowo-Widowiskowej rozpocznie się o godzinie 18:00, a wszyscy kibice będą mogli obejrzeć go bezpłatnie.

Wyniki 14 kolejki

• Olimpia-Beskid Nowy Sącz - VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA 24:28 (10:17)
  • KSS Kielce - SPR Lublin 33:36 (14:17)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 33:25 (14:11)
  • Aussie Sambor Tczew - Start Elbląg 22:22 (11:10)
  • Piotrcovia Piotrków Tryb. - AZS Politechnika Koszalińska 22:29 (14:16)
  • Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin 30:26 (13:15)