Zwycięstwo z ławki

8 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Bartosz Karwan zapewnił Arce trzy punkty w Bielsku. Były reprezentant Polski pojawił się na boisku po przerwie. Gola na 1:0 (0:0) strzelił w 82. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Ławy. Po zwycięstwie nad Podbeskidziem gdynianie mają już dodatni bilans. Przypomnijmy, że do rozgrywek II ligi przystępowali z pięcioma ujemnymi punktami.

PODBESKIDZIE: Merda - Cienciała, Hirsz, Szmatiuk, Górkiewicz - Pater (57 Sacha), Jarosz, Gorszkow, Kołodziej (65 Butryn) - Koman (65 Surdykowski), Matuš.

ARKA: Bledzewski - Sokołowski, Weinar, Sobieraj, Kalousek - Ulanowski (76 Karwan), Moskalewicz, Ława - Bazler (90 Niciński), Chmiest, Wachowicz.

Sędzia: Stęchły (Jarosław). Żółte kartki: Szmatiuk, Jarosz, Butryn, Hirsz (Podbeskidzie), Ulanowski, Chmiest, Sokołowski, Wachowicz, Sobieraj (Arka).

Więcej było chętnych do obejrzenia meczu drużyn, które do II ligi przystępowały z ujemnym dorobkiem, a środę chciały wyjść na plus, niż przygotowano biletów. "Ciężko przypomnieć sobie ostatni mecz, gdzie frekwencja, mimo środka tygodnia tak dopisała. Kapitalna gra Podbeskidzia w ostatnich meczach, ciekawa wizja zespołu trenera Marcina Brosza, no i nie byle jaki rywal - pierwszoligowy spadkowicz - Arka Gdynia, to główne czynniki, które zgromadziły dziś na trybunach grubo ponad 5000 widzów." - donosił serwis www.ts.podbeskidzie.pl. Piłkarze dla takiej widowni nie żałowali kości. Arbiter pokazał aż dziewięć żółtych kartek.

W gdyńskiej drużynie zaszła jedna zmiana w porównaniu z inauguracją. Narzekającego na kontuzję Tomasza Mazurkiewicza zastąpił Dariusz Ulanowski, którego w ostatnią sobotę nie było nawet na ławce rezerwowych. Jako pierwszy zdobycia gola bliski był ten, który zakończył gromienie Warty Poznań. W 13. minucie Bartosz Ława strzelił w słupek. Tuż po przerwie Łukasz Merda z trudem obronił uderzenie Olgierda Moskalewicza. Jednak kopnięć w światło bramki było stosunkowo niewiele. Naliczono ich tylko siedem z obu stron. Andrzej Bledzewski najbardziej musiał się wykazać w 67. minucie, kiedy świetnie bronił po indywidualnej akcji obrońcy Podbeskidzia, Tomasza Górkiewicza.

Na ostatni kwadrans Wojciech Stawowy wprowadził Karwana. W meczu z Wartą pomocnik zaliczył gola i asystę. W Bielsku jego strzał dał Arce trzy punkty. Niewiele brakowało, a były reprezentant Polski zdobyłby i drugiego gola. Jednak po jego "główce" tuż przed końcem gry na posterunku był Merda.

- Nie liczyliśmy na wysokie zwycięstwo. Jeden gol też dał nam trzy punkty, a o nie tutaj przede wszystkim chodziło. Uważam naszą wygraną za zasłużoną. W pełni kontrolowaliśmy sytuację na boisku, chociaż przytrafiały nam się różnego rodzaju wpadki w grze obronnej. - ocenił grę gdyński szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 3:0 (1:0), Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:1 (1:0), Polonia Warszawa - ŁKS Łomża 2:1 (0:1), Motor Lublin - Wisła Płock 1:2 (0:0), Warta Poznań - Tur Turek 0:3 (0:1), GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:2 (0:2), Kmita Zabierzów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1), Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola 5:0 (4:0).

1. Znicz Pruszków 3 3 0 0 8-1 9
2. Polonia Warszawa 3 2 1 0 8-3 7
3. Tur Turek 3 2 1 0 5-0 7
4. Wisła Płock 3 2 0 1 4-5 6
5. Śląsk Wrocław 3 2 0 1 2-3 6
6. GKS Jastrzębie 3 1 2 0 6-4 5
7. Odra Opole 3 1 1 1 2-3 4
8. Lechia Gdańsk 2 1 0 1 3-2 3