Wiadomości

Zwycięzca z internetu

KL Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Bieg św. Dominika odwołany. KL Lechia Gdańsk zaprasza na dwie inne imprezy

Bogusław Barański triumfował w rywalizacji VIP Energa Cup podczas XIV Międzynarodowego Biegu św. Dominika. Radny Trzebiatowa dystans 935 metrów pokonał w dwie minuty i 52 sekundy. Zwycięzca, który o możliwości startu na gdańskiej Starówce dowiedział się z internetu, w pokonanym polu pozostawił 31 rywali. Najlepsza z pań - Agnieszka Pomaska była jedenasta.

Każdy kto ukończył bieg VIP otrzymał specjalny certyfikat. W stawce uczestników Klub Lekkoatletyczny Lechia miał przyjemność gościć zacne postaci. Startowali m.in. prezydent Grudziądza i brat mistrza olimpijskiego z Moskwy w biegu przeszkodowym, Robert Malinowski, prezydent Poznania, Ryszard Grobelny czy rekordzista Polski w biegu maratońskim, Grzegorz Gajdus. Wszyscy oni sklasyfikowani zostali w drugiej "10".

Najszybszy był Barański, który na finiszu wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora, Krzysztofa Sławskiego, starostę powiatu bytowskiego. Poniżej trzech minut "zszedł" jeszcze tylko radny gdański, Maciej Krupa.

- O tym, że mogę wystartować w takim biegu, dowiedziałem się od syna, który znalazł na ten temat informacje w internecie. Jest pod wrażeniem atmosfery rywalizacji, pięknej scenerii. Gratuluję organizatorom pomysłu.
Biegam od 40 lat, obecnie tygodniowo staram się pokonać od 40 do 60 kilometrów. W Trzebiatowie stawiamy na sport. Realizujemy dużo inwestycji, aby poprawić bazę w tym zakresie.
- podkreślał zwycięzca.

fot. www.maratonypolskie.pl
fot. www.maratonypolskie.pl
W gronie trzech kobiet zdecydowanie najlepsza była Pomaska. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska wyprzedziła nawet 19 zawodników! Jednak to nie dziwiło, bo 27-latka zawsze była ze sportem za pan brat. Wyczynowo startowała w żeglarskiej klasie Optimist oraz w windsurfingu, gdzie miała nawet medal na mistrzostwach świata juniorów w olimpijskiej klasie Mistral (1998 rok - brąz). - Decyzja, że dziś pobiegnę, była spontaniczna. Nie przygotowywałam się do tego startu. Co więcej mam nawet kontuzję kolana, pamiątkę po nartach, która wymaga operacji. Mimo to staram się systematycznie ruszać. Gram nawet z chłopakami w piłkę nożną - powiedziała nam Agnieszka, która o włos przegrała dziesiąte miejsce z Marianem Wandtke. Obojgu zmierzono ten sam czas.

Bieg VIP Energa Cup - najlepsi:

Mężczyźni: 1. Barański 2:52, 2. Sławski 2:55, 3. Maciej Krupa 2:59, 4. Łukasz Chrzanowski 3:01, 5. Andrzej Babiczko 3:09, 6. Jan Adamik 3:11.
Kobiety: 1. Pomaska 3:30, 2. Zdzisława Stankiewicz 4:52, 3. Danuta Kotłowska 5:23.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane