Vistal wygrał na inaugurację

3 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Aleksandra Zych już do przerwy zdobyła 7 bramek, a w drugiej połowie dorzuciła 4 kolejne. Aleksandra Zych już do przerwy zdobyła 7 bramek, a w drugiej połowie dorzuciła 4 kolejne.

Piłkarki ręczne Vistalu odniosły pewne zwycięstwo na inaugurację sezonu 2014/15 w PGNiG Superlidze. Gdynianki pokonały na własnym parkiecie Energę AZS Koszalin 36:29 (18:12). Debiutujący w roli miejscowego szkoleniowca Paweł Tetelewski dał wykazać się czterem zawodniczkom pozyskanych latem, a trzy z nich zdobywały bramki. Natomiast przyjezdnym niezbyt pomogły: Beata KowalczykKarolina Kalska, które wzmocniły szeregi rywalek. Jednak klasą dla siebie tego dnia była przede wszystkim Aleksandra Zych, która zdobyła 11 bramek.

Energa AZS Koszalin Energa AZS Koszalin
Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 4, Łabuda 2, Niedźwiedź 4, Galińska 5, Dorsz, Pawłowska, Zych 11, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Stanulewicz 3, Kulwińska 5
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock)
Widzów: 600
Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 2, Kobyłecka 8, Muchocka 4, Chmiel, Załoga 7, Błaszczyk, Garović 1, Balle 5, Matuszczyk 2

POMECZOWE KOMENTARZE SZCZYPIORNISTEK:
ALEKSANDRA ZYCH (rozgrywająca Vistalu):
Tylko 10-15 pierwszych minut tego spotkania było wyrównanych. Potem zaczęłyśmy uzyskiwać przewagę dzięki dobrej obronie i wyprowadzanym kontrom. Wiedziałyśmy, że Koszalin zmienia zawodniczki między atakiem i obroną, a zatem poprzez szybkie akcje to starałyśmy się wykorzystać.

Również drugą połowę rozpoczęłyśmy mocno. Pod koniec grało nad się trudniej w ataku, gdyż rywalki wyłączały nasze dwie zawodniczki.

BEATA KOWALCZYK (bramkarka Energi AZS):
Znam Vistal, ale nie mogłam go zatrzymać ani ja, ani reszta drużyny. Przede wszystkim dlatego, że obecnie mamy zbyt mało zawodniczek. Pewnie nie wszyscy wiedzą, jak wyglądały nasze przygotowania. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy mieliśmy spore problemy kadrowe. Na treningach było 9-10 zawodniczek.

W Gdyni było widać tę krótką ławkę, zwłaszcza na rozegraniu. Bardzo brakowało nam rzutu z drugiej linii. Nie mieliśmy w tej formacji "broni maszynowej", którą dysponował Vistal.

Jednak nie załamujemy się. Liczymy, że dojdzie jeszcze jedna rozgrywająca. Co więcej już teraz obiecuję. Gdy gdynianki przyjadą na rewanż do Koszalina, to my weźmiemy rewanż i w tym dwumeczu każda drużyna mieć będzie po 2 punkty.

Zobacz jak Jan Łuka ustanowił rekord świata w żelaznym ciągu. Dźwignął 425 kg!

w przedmeczu juniorki Vistalu pokonały UKS Cisowa 15:13. Grano 2x15 minut
przed prezentacją zespołów seniorek koncentrowała orkiestra dęta z Liniewa
kibice brawami powitali Kowalczyk (Energa AZS Koszalin) i Kalską (Energa AZS Koszalin), mimo że latem te zawodniczki przeniosły się z Gdyni do Koszalina
na trybunach także kilkunastoosobowa grupa kibiców z Koszalina
zawodniczki obu drużyn wychodzą na prezentację w towarzystwie młodych adeptek piłki ręcznej
Vistal w nowych strojach, niebiesko-biało-szarych
kwiaty otrzymuje Małgorzata Gapska (VISTAL Gdynia) z okazji rocznicy urodzin, z trybun "Sto lat"
Gapska (VISTAL Gdynia), Zych (VISTAL Gdynia), Niedźwiedź (VISTAL Gdynia), Galińska (VISTAL Gdynia), Kulwińska (VISTAL Gdynia), Janiszewska (VISTAL Gdynia), Stanulewicz (VISTAL Gdynia) to "7", którą rozpocznie Vistal
1'
od środka rozpoczęła Energa AZS
1'
niecelny rzut Kobyłeckiej (Energa AZS Koszalin)
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin).
2'
[2:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
5'
Kobyłecka (Energa AZS Koszalin) wywalczyła karnego
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin) z karnego
6'
z trybun cały czas doping "Vistal", przyjezdni na razie dość cicho
7'
[3:4] Bramkę zdobywa Muchocka (Energa AZS Koszalin).
7'
pierwsze prowadzenie przyjezdnych, które w Gdyni stawiły się zaledwie w 11-osobowym składzie
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
8'
Gapska (VISTAL Gdynia) wygrała pojedynek sam na sam z Błąszczyk
8'
[5:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia) po kontrze
9'
[5:5] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
10'
Balle (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę.
10'
Kowalczyk (Energa AZS Koszalin) obroniła rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
11'
[6:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia) po kontrze
12'
Kowalczyk (Energa AZS Koszalin) wygrała pojedynek sam na sam z Janiszewską (VISTAL Gdynia)
12'
Energa w komplecie
13'
[6:6] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
13'
niecelny rzut Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
14'
[7:6] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po kontrze, którą rozpoczął przechwyt Zych
15'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Kalskiej (Energa AZS Koszalin), dla obu zawodniczek to debiut w nowych barwach
15'
[8:6] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia)
czas
15'
Przerwa na żądanie (Energa AZS Koszalin).
16'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Muchockiej (Energa AZS Koszalin)
16'
[9:6] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
16'
rozgrywająca Vistalu zdobyła już pięć bramek
17'
zablokowany rzut Garović (Energa AZS Koszalin)
18'
rzut Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) w słupek, ale była obrona w kole, a to oznacza rzut karny dla Vistalu
18'
[10:6] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia) z karnego
19'
rośnie liczna strat w ataku pozycyjnym Energi
19'
niecelny rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
19'
[10:7] Bramkę zdobywa Garović (Energa AZS Koszalin).
19'
[11:7] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
20'
[11:8] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin).
21'
[12:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia) z koła po dograniu Niedźwiedź
22'
Matuszczyk (Energa AZS Koszalin) wywalczyła karnego
22'
[12:9] Bramkę zdobywa Kalska (Energa AZS Koszalin) z karnego
22'
[13:9] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
23'
tym razem rzut Zych (VISTAL Gdynia) w słupek
23'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) złapała piłkę po rzucie Garović (Energa AZS Koszalin), rzucającej to chluby nie przynosi
24'
karny dla Vistalu
24'
[14:9] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
24'
trener Energi zmienił bramkarkę, trener Tetelewski to samo uczynił około 10 minuty
25'
[15:9] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
25'
rzut Chmiel (Energa AZS Koszalin) w poprzeczkę
25'
[16:9] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
czas
25'
Przerwa na żądanie (Energa AZS Koszalin). Trener Reidar wykorzystał drugi czas, po przerwie będzie mógł przerwać grę już tylko raz
26'
Kordowiecka (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Garović (Energa AZS Koszalin)
27'
indywidualna pilnowana Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
27'
niecelny rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
28'
[16:10] Bramkę zdobywa Balle (Energa AZS Koszalin).
28'
obrona w kole przyjezdnych
28'
[17:10] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
29'
[17:11] Bramkę zdobywa Muchocka (Energa AZS Koszalin).
29'
obroniony rzut Gutkowskiej (VISTAL Gdynia), która właśnie weszła zadebiutować w ekstraklasie
29'
[17:12] Bramkę zdobywa Muchocka (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
30'
Balle (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę, to drugie jej wykluczenie
30'
[18:12] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 18:12
w przerwie meczu Jan Łuka ustanowił rekord świata strong man w żelaznym ciągu, dźwigając 425 kg
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal, gdynianki grają w przewadze
31'
[19:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
31'
[19:13] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
31'
Stanulewicz (VISTAL Gdynia) tym razem nie wykorzystała karnego, Prudzienica (Energa AZS Koszalin) nie dała się pokonać
32'
32'
[20:13] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
33'
[20:14] Bramkę zdobywa Balle (Energa AZS Koszalin).
34'
[21:14] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
35'
Stanulewicz (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, karny dla przyjezdnych
35'
[21:15] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin) z karnego
36'
[22:15] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
36'
rzut Kobyłeckiej (Energa AZS Koszalin) w poprzeczkę
37'
Vistal w komplecie
37'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
38'
[23:15] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) z karnego
wykluczenie
38'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
[23:16] Bramkę zdobywa Balle (Energa AZS Koszalin).
39'
po dwie nieudane akcje z obu stron
40'
40'
[24:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia).
41'
[24:17] Bramkę zdobywa Balle (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
41'
Kobyłecka (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kulwińskiej i jeszcze karny dla gdynianek
42'
[25:17] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) z karnego
42'
[26:17] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia) po własnym przechwycie i kontrze przez pół boiska
43'
[26:18] Bramkę zdobywa Muchocka (Energa AZS Koszalin).
43'
[27:18] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
43'
44'
44'
trener Tetelewski wymienił obie skrzydłowe, do gry weszły Pawłowski (VISTAL Gdynia) i Łabuda (VISTAL Gdynia), dla tej drugiej to debiut
45'
[27:19] Bramkę zdobywa Balle (Energa AZS Koszalin).
46'
[27:20] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
czas
47'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Tetelewski reaguje, gdyż rywalki zmieniły obronę na 4+2 i gdynianki zaczęły też mieć kłopoty w ataku pozycyjnym
47'
[28:20] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia), to jej 10 trafienie
48'
[28:21] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin).
48'
[29:21] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
49'
[29:22] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin).
49'
[29:23] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
49'
nieudany rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
50'
[29:24] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin).
50'
do gdyńskiej bramki wraca Gapska (VISTAL Gdynia)
51'
[30:24] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
51'
rzut Kobyłeckiej (Energa AZS Koszalin) w słupek
51'
[31:24] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
52'
Kozłowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
52'
Stanulewicz (VISTAL Gdynia) w kontrze rzuciła w poprzeczkę
53'
[31:25] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
53'
[32:25] Bramkę debiutancką zdobywa Łabuda (VISTAL Gdynia) po kontrze
53'
[32:26] Bramkę zdobywa Kalska (Energa AZS Koszalin).
54'
[33:26] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
54'
55'
[33:27] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin) po dobitce własnego rzutu z karnego
56'
[34:27] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
56'
Kulwińską (VISTAL Gdynia), która została trochę poturbowana, zastąpiła Dorsz (VISTAL Gdynia)
57'
spalony rzut Kalskiej (Energa AZS Koszalin)
58'
[35:27] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL Gdynia).
59'
[35:28] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
59'
[36:28] Bramkę debiutancką zdobywa Gutkowska (VISTAL Gdynia) po kontrze
60'
[36:29] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS Koszalin).
60'
na stojąco oklaski gdyńskiej publiczności w ostatniej minucie spotkania
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 36:29
kibice wyrzucili na parkiet serpentyny, a teraz skandują: "Dziękujemy"
goście też skandują: "AZS nic się nie stało"

Wyniki 1 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Energa AZS Koszalin 36:29 (18:12)
  • KPR Jelenia Góra - Selgros Lublin 24:38 (9:16)
  • Piotrcovia - Olimpia Beskid Nowy Sącz 31:30 (13:17)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Aussie Sylex Sambor Tczew 27:22 (13:14)
  • SPR Olkusz - Start Elbląg 23:36 (7:20)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 35:24 (17:14)

Opinie (12) 3 zablokowane

• Oby tak dalej :)

No i pozytywnie, tak trzymać dziewczyny :)
    W starciu doświadczenia z młodością zwyciężyła MŁODOśĆ :D

• 21 8

• bo dziewczyny z vistalu

...są Żółto niebieskie! I super się starają! Tego nam trzeba.

• 18 13

• Vistal górą! (1)

Mecz piękny, odblokowała się w końcu Ola Zych. Tylko zmieńcie DJ-a, to nie wiejska potupaja

• 16 11

• E. jak byłeś dj to nigdy publiczość nie wstała z miejsc więc daruj sobie te komentarze

• 9 6

• Brawo Weronika Kordowiecka!

Gapska ma super wysoki kontrakt, Kordowiecka gra za grosze a na parkiecie Kordowiecka jest dużo lepsza od Gapskiej!

• 12 16

• spokojnie, utrzymają się i nie spadną

• 8 7

• Vistal Gdynia

Pewne zwycięstwo cieszy.Ola Zych super skuteczność.Iwona ,Ryba ,Patrycja na swoim wysokim poziomie a młodzież nie odstaje.Brawo!!!!!.W Koszalinie Kobyłecka dwoiła się i troiła ale sama meczu nie wygrała.